Tajemnicze nagranie

32

Modernizacja linii kolejowej ciągle wywołuje burzliwe dyskusje w Kobyłce. Podczas grudniowego posiedzenia rady ten temat przywołano przy okazji punktu, w którym włodarze miasta odpowiadali na pytania od mieszkańców. Jeden z internautów zwrócił uwagę na to, że prace związane z remontem linii kolejowej przyczyniają się do podziału Kobyłki na dwie części (m.in. za sprawą ekranów akustycznych).

– Z pewnością ten podział byłby mniejszy gdybyśmy mieli w Kobyłce przejazdy bezkolizyjne. Chciałam również poinformować wszystkich o tym, że zgłosił się do mnie mieszkaniec, który dysponuje pewnym nagraniem. Przekazał mi je, więc teraz ja też jestem w jego posiadaniu. Jest to nagranie ze spotkania zorganizowanego przez komitet wyborczy wojewódzkiej Wspólnoty Samorządowej w Kobyłce. Są na nim osoby, które wtedy w tym komitecie pracowały i które wprost nawołują do oprotestowywania tych przejazdów. Na tym spotkaniu obecna jest m.in. radna pani Beata Dąbrowska, pan Paweł Majkowski i pani Edyta Walczuk z redakcji czasopisma „Kobyłczanin”, w którym to piszą, że mamy paraliż miasta w okolicach przejazdów kolejowych. Chciałam zauważyć, że mieszkańcy już widzą co stało się w naszym mieście i w większości przypadków wiedzą również komu to zawdzięczają. Mieszkaniec, który przekazał mi nagranie prosi o jego udostępnienie po to, żeby większość wiedziała komu zawdzięcza ten paraliż – poinformowała wiceburmistrz Karina Jaźwińska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

32 KOMENTARZE

 1. Wspólnota Samorządowa – i wszystko jasne. Wołominowi zafundowali 4 kadencje….. destrukcji, stagnacji i zacofania. Tak,tak – popierajcie ich.

 2. Bez nagrań wiadomo, że budowę tunelu w centrum Kobyłki zablokowała radna z ugrupowania burmistrza Roguskiego. Zamiast powielać informacje o filmach które ktoś ma, ale ich nie publikuje, może Wieści zajęłyby się tym tematem?

 3. Kobylarz nie ma teraz czasu na głupoty. Podobno jakiś wspólny ,,projekt” połączył go ze słynną na cały Wołomin grupą artystyczną ,,borówki i inne nieszczęścia”

 4. To jak to w końcu jest, kto blokował lub blokuje ten tunel. Moze ktos poda jakies wiarygodne informacje w tej sprawie. A moze sa zupełnie inne przyczyny braku tunelu w Kobyłce.

 5. Historycznie – wiadukt w Ossowie oprotestowywała grupa ludzi związana ze Stowarzyszeniem Nasza Ziemia. W sprawie tunelu w centrum, na początku protestowało kilka osób prowadzących sklepy na Orszagha, a w końcówce została jedna osoba (radna ówczesnej kadencji z ugrupowania Roguskiego). Są poważne opinie, że protesty były tylko pretekstem dla wstrzymania prac dla firmy Torpol i PKP, które nie radziły sobie z inwestycją.

  Obecnie wszystkie protesty zostały poodrzucane. W sprawie tunelu nie protestuje nikt, w sprawie wiaduktu protestuje Nasza Ziiemia (kilka osób), ale żaden urząd tych protestów nie traktuje poważnie, tylko UM bije pianę, bo obiecał bezkolizyjne przejazdy na 2018 rok, co jest nierealne.

 6. mam wrażenie, że są tacy którzy cieszyliby się jakby przejazdy bezkolizyjne nie powstały i temu kibicują,aby później powiedzieć ” a nie mówiliśmy”, aby dołożyć burmistrzom. Czy ich lubimy czy nie powinniśmy trzymać kciuki aby inwestycja powstała bez zakłóceń i opóźnień.

 7. my nie tylko kciuki my już pięści trzymamy

  Tylko ktoś tu z nas robi idiotów. Mówi o przejazdach a na zapleczu trzyma panią co je blokuje. Nie wierzę już temu burmistrzowi. Zamiast kombinować jak koń pod górę weź się pan do roboty a nie puste deklaracje rzucasz!

 8. Jeden Powiat to przybudówka PSL bądż w inny sposób powiązany z ta partia? A Wspólnota ma członków z osob współpracujacych bądz członków PSL? Bo to jakos wszystko blisko siebie.

   • @AB Kłamiesz ! wspólnota ma związki z PSL czego przykładem jest np.start z list PSL Pawła Bednarczyka do sejmu ,a on jest ze wspólnoty (niedawno widziałam stary plakat wyborczy)

 9. coś źle jesteś poinformowany Roguś kręci tam gdzie many many poczuje. Niby przybudówka psl ale podobno ma ostatnio knucia z pisem

 10. A ja myslałem obserwujac zycie polityczne w naszym powiecie ,że na przestrzeni ostatnich kilku lat , Jeden Powiat 12 gmin 1000 pomysłów jest powiązany z PSL/ jak to było w ostatnich wyborach samorzadowych Jeden Powiat/Centrum Samorzadowe? czy jakos tak. A to przeciez pod skrzydłami PSL.Nawet kandydatka na burmistrza w Wołominie poprzednio sekretarz w Kobyłce i wielu radnych w gminach w powiecie z tego kandydowało, czy cos pokręciłem?

   • Nie bój zaby doktor – marszałek trzyma kase unijna w reku jeszcze przynajmniej do 2018, a tak naprawde to cała perspektywę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj