Wołomin: Darmowy internet – totalna porażka?

235

Wszystko wskazuje na to, że gmina Wołomin będzie musiała zwrócić pozyskane 3 mln zł z projektu  „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin”. „Ponieważ cel projektu nie został osiągnięty, zachodzą przesłanki do rozwiązania umowy o dofinansowanie z dnia 05.12.2012 r.” – pisze w zaleceniach kontrolnych Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które skontrolowało wołomiński projekt. Chodzi o projekt zrealizowany w latach 2012-2014 r. w ramach działania 8.3. Biorąc pod uwagę, że nie wypalił także drugi projekt z 2015 r. pn. „Szerokopasmowy Internet dla Sołectw – wyrównywanie szans rozwojowych w Gminie Wołomin”, który nie otrzymał półmilionowej dotacji, mamy już na „darmowym” internecie ponad 3,5-milionową stratę…

Na projekt o wartości 3 mln zł pn. „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin” gmina pozyskała 85 proc. dofinansowania z Unii Europejskiej, a pozostałe 15 proc. ze środków budżetu państwa. 28 września 2016 r. wypłacono środki w ramach płatności końcowej. Jednak listopadowa kontrola przeprowadzona przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (jednostki podległej Ministerstwu Cyfryzacji) wykazała, że cyt. „cel projektu nie został zachowany”.(…)

„Przeprowadzona wizja lokalna u beneficjentów wykazała brak dostępu do internetu w większości kontrolowanych lokali lub internet działał w sposób uniemożliwiający swobodne korzystanie. Beneficjenci poinformowali zespół kontrolujący, iż pomimo zgłaszanych usterek, nie zostały one naprawione. Beneficjenci deklarowali chęć oddania przekazanego przez Gminę sprzętu” – czytamy w raporcie pokontrolnym. Co na to gmina?: „Beneficjent podczas prowadzonej kontroli odmówił potwierdzenia osiągnięcia oraz wskaźników utrzymania rezultatów w projekcie i przekazał stosowne oświadczenie, w którym wskazał, iż dokona aktualizacji wskaźników po wdrożeniu planu naprawczego w projekcie.” – zapisano w informacji, przekazanej redakcji Wieści.

W raporcie zapisano, iż Gmina poinformowała jednostkę kontrolującą, że w marcu 2015 r. zleciła audyt infrastruktury, który wykazał wiele nieprawidłowości w dostępie do internetu i zasugerował natychmiastową wizytę serwisu. Jak podkreślają kontrolujący z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, pomimo tego audytu, beneficjenci ostateczni nadal pozostają bez możliwości korzystania z internetu „Beneficjent (gmina – przyp. red) nie podjął wystarczających działań, aby awarie były naprawione. Beneficjent pomimo stwierdzonych nieprawidłowości nie monitoruje infrastruktury ani sprzętu przekazanego beneficjentom ostatecznym (mieszkańcom i jednostkom)” – stwierdza zespół kontrolujący. (…)

Więcej na łamach Wieści.

235 KOMENTARZE

 1. Kolejne nieudolne działania burmistrz Radwan. Gdzie jest rada miejska, czy rozliczy burmistrz i zastępców ? Dlaczego burmistrz Radwan zarabia tyle co prezydenci największych miast w Polsce?

  • Każdy odpowiada za swoje działania lub zaniechanie działań. Za działania, błędy i wypaczenia zastępców odpowiada ich bezpośredni przełożony. O ile dobrze pamiętam, to „afera internetowa” została ujawniona na tyle dawno temu, że mogły zostać poczynione kroki prawne zabezpieczające roszczenia i działania na gruncie prawa karnego. Nie oszukujmy się, obecna burmistrz z takimi problemami sobie nie poradzi, bo ona i mala jest, i nieporadna, a przez lata spędzone w samorządzie nauczyła się tylko tego, że trzeba pilnować posadki i posadkami się dzielić, bo jak nie wyjdzie w wyborach, to gdzieś się trzeba przykleić, ewentualnie koledzy pomogą. Sprawa RIPOK bez rozstrzygnięć, sprawa internetu – podobnie. Jedynie życzenia z marnym wokalem Supervice i jeszcze jednej urzędniczki się udają, ludziska to kupują… Mirosław ma rację, niestety…

   • Jakie to logiczne ,, każdy odpowiada za swoje”, a zastępcy i poprzednicy za swoje nie odpowiadają. A niby czemu? święte krowy?

    Jak każdy odpowiada za swoje to niech teraz Madzia i Jagódka wyjaśniają szerokopasmówkę i wiatę, niby dlaczego ktoś ma odpowiadać za błędy tego duetu. Za gęby i do prokury.

 2. Cytat artykuł wieści :
  ,,O nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem internetu szerokopasmowego w gminie pisaliśmy już wielokrotnie. W pół roku od deklaracji o montażu urządzeń firmy wykonującej zlecenie dla gminy, internet nie działa, a części niezbędnego sprzętu do dziś na próżno szukać w wyznaczonych punktach. Były wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński podpisał jednak protokół odbioru inwestycji i firmie wypłacono pieniądze. Badająca sprawę komisja rewizyjna Rady Miejskiej w swoim sprawozdaniu informuje, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa w sprawie internetu szerokopasmowego.”

 3. @SN oczywiście ma pan rację zastępcy za nic nie odpowiadają i biorą grube tysiaczki na piękną gębę, podpisują co chcą a później że to nie oni przecież. Z drugiej strony to aż dziwne że w każdej ostatnio bulwersującej sprawie przewijają się pewne szwagry a historia początku każdej tej sprawy sięga panowania wielce oświeconej Madzi.

  • Niejakie „szwagry” to taki straszak na wszelkie okazje i dyżurni winni. Taki środek do wybielania poprzedniej i obecnej władzy wykonawczej i jej nieudolności, braku konsekwencji w działaniu. A tak naprawdę za brak internetu w sołectwach odpowiada osoba, która zarządzała miastem w chwili podpisywania protokołu odbioru, za powstanie RIPOK – zarząd spółki, który przyjął określoną koncepcję rozwoju i zawarł skandaliczną umowę z projektantem i wykonawcą w jednym. W temacie RIPOK pomijam kwestię nadzoru właścicielskiego, bo jej nie było, nie ma i nie będzie. A nie będzie, bo ludzie nie mają świadomości, że każda miejska spółka jest w części ich własnością, bo to oni, jako mieszkańcy gminy, czyli gmina, są wspólnikami tej spółki, czyli z ich podatków i opłat lokalnych powstał majątek, który w części niewydzielonej do nich należy, co powinno skutkować rozliczaniem dziwnej polityki kadrowej we władzach spółki, do których powoływane są osoby bez procedury konkursowej. Burmistrz i radni to nie dopust boży, ale ludzie, których zawsze można wymienić na innych.

   • a co za inteligent podpisywał odbiór czegoś co nie działa?

    Panie Borówka takie banialuki to tylko pan tu może wypisywać. Uważa pan, że ,,ciemny lud to kupi”? To pana wybielanie coś kiepsko idzie. W domestosie się pan wymocz. Tak na marginesie jaki był dokładnie udział w tej sprawie pana szwagra? bo to wydaje się to ważnym wątkiem???

 4. skoro napisane: Syfek podpisywał odbiór – to niech teraz za to odpowie , najlepiej razem z Riczim-lovelem. Gdzie rozliczanie urzędników za ich nieudolne rządy i udane machloje?? Pod sąd dziadów! W końcu zmarnowli nasze wspólne pieniądze.

 5. Tereferekuku. Za brak osiągnięcia efektu odpowiada Burmistrz Radwan. Nic skutecznego nie zrobiła w kierunku usunięcia przeszkód.

 6. tak tak Rafałku odpowiada twój kochany Syfek. Czemu biegiem odbiory podpisywał instalacji która nie działa? coś tu śmierdzi panie szwagier

 7. Ona tylko i wyłącznie potrafi zwalić winę na poprzednika jakie ma ta kobita sukcesy? Muzeum nie ma, wspólny bilet załatwił starosta miasto brudne.

 8. Syfku a co na tym zdjęciu firmującym temat robi twój promotor Rysio?
  Dokładnie musiałeś sprawdzać te łącza w calutki jeden dzień, że bez wahania podpisałeś odbiór?
  Rysio trąbił o wielkim projekcie 200 kompów i internecik – a kto te 200 kompów dostał tak w woli wyjaśnienia?
  Jaki był tryb przyznawania?

 9. Boja się tych szwagrow w tym urzędzie. Ela znowu pola zakaz nieudolność kolejna kasa w Wołominie stracona przez twoje rozgrywki. Zacznij cos tutaj robić bo wstyd mieszkać tutaj.

 10. tak to jest nie normalne że Lovelas i Jagoda jeszcze nie odpowiedzieli za ten burdel co go na wspoły wyprawili

  • Bo nikt nie wniósł zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa… Znowu nieudolna Ela… Darujcie sobie „szwagrów”, „borówki” i innych potencjalnych winnych, co chodzą na wolności, a waszym zdaniem nie powinni – za całokształt odpowiada burmistrz – także za działania swoich zastępców, których sobie wybrała. Wasza złość tego nie zmieni. Od radnych też wypada oczekiwać większej stanowczości w rozliczaniu władzy wykonawczej. Ale kto ma w radzie odwagę? Nikt. A szkoda. Wypadałoby kierować się zdrowym rozsądkiem…

   • Taak oni nie winne są, Jagusia nie wiedział co podpisuje… w ogóle w tym dniu jakoś słabo się czuł… bolesna miesiączka czy co… generalnie on to tylko zastępował… czytać słabo czyta … a za co po sądach ciągać… to teraz Riczi i Jagusia niewinne som

 11. przypomnijmy jak to było:
  ,,O nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem internetu szerokopasmowego w gminie pisaliśmy już wielokrotnie. W pół roku od deklaracji o montażu urządzeń firmy wykonującej zlecenie dla gminy, internet nie działa, a części niezbędnego sprzętu do dziś na próżno szukać w wyznaczonych punktach. Były wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński podpisał jednak protokół odbioru inwestycji i firmie wypłacono pieniądze. Badająca sprawę komisja rewizyjna Rady Miejskiej w swoim sprawozdaniu informuje, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa w sprawie internetu szerokopasmowego.”

 12. cytat:
  ,,Cieszymy się, że internet i komputery trafią przede wszystkim tam, gdzie podstawowe wydatki na odzież, żywność czy podręczniki mają oczywisty priorytet, ale rodzice mają też świadomość, jak ważny dla przyszłości ich dzieci jest udział w społeczeństwie cyfrowym – mówił Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina”

 13. Ja czekam aż RIPOK QUEEN podejmie jakąś decyzję odnośnie wysypiska śmieci. Ponad 2 lata minęły a nic nie wiemy, wciąż jesteśmy w roku 2014! To farsa!

  • Klaro, to nie jest śmieszne. Były przedwyborcze zapowiedzi zainteresowania się sprawą niechcianej instalacji, bardzo kosztownej, a ile czasu upłynęło od wyborów i objęcia stanowiska do zajęcia się sprawą dość znacząco obciążającą budżet miejskiej spółki, a w efekcie końcowym – miasta. Ale przecież rozwożenie paczek było ważniejsze! Szkoda tylko, że to świętomikołajowanie miało miejsce tylko raz… Szkoda dzieciaków.

 14. Ripok to wielka sztandarowa inwestycja Ryszarda i Sylwestra więc nie za bardzo rozumiem o co chodzi klaricie vel słaba biesiada & umowa na krzyżak

 15. Mam gdzieś co było 3 lata temu, kto wymyślił ripok itp. Interesuje mnie dzisiaj, a fakt na dzisiaj jest taki, że nic się nie dzieje w temacie. Rozumiem, że skoro nic się w mieście nie dzieje, nie ma komu odśnieżać i Wołomin nie odnosi nawet najmniejszych sukcesów to też wina Ryśka? Wolne żarty.

 16. Jako nowy mieszkaniec Wołomina też uważam, że tu kompletnie nic się nie dzieje, a ślizgawica na chodnikach jak diabli. Zwalanie nieudolności na poprzedników i to po dwóch latach rządów jest wyjątkowo SŁABE

 17. do MZDiZu dzwoń z żalami,
  a tak na marginesie to właściciel domu nie ma przypadkiem obowiązku uprzątnięcia chodnika przed swoim domostwem?
  Bo nie wierzę żeby paru chłopów z mzdiz mogło całe miasto odskrobać?

 18. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązuje właścicieli nieruchomości do sprzątania chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości, czyli poza nieruchomością wspólną.

 19. Właściciele nieruchomości zgodnie z brzmieniem art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy są również zobowiązani do utrzymania czystości i porządku przez uprzątnięcie BŁOTA, ŚNIEGU, LODU, i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

  • Gmina też odpowiada za chodnik, który od prywatnej posesji oddziela pas zieleni. Ustawa bowiem wyraźnie podaje, że za chodnik położony wzdłuż nieruchomości uznaje się „wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości”

 20. czytaj ze zrozumieniem bo widzę że masz z tym problem – chodnik przed domem powinien uprzątnąć właściciel co innego przy blokach czy w miejscach poddanych pod nadzór miasta

  • Bzdura. Jeżeli między płotem posesji a chodnikiem jest pas zieleni, to odśnieżanie należy do miasta a nie do mieszkańca. Doucz się.

   • a kto tu pisze ciemniaku o pasie zieleni??? większość chodników leży bezpośrednio przy płocie domostwa a że nikomu się nie chce sprzątać to już inna sprawa

 21. Wszystko jasne! Brak odśnieżania to wina poprzedniego burmistrza który rządził 3 lata temu oraz mieszkańców którzy nie sprzątają przed posesjami.

  • szwagry bezrobotne siedzą – tylko atakują urząd niech się wezmą w czynie społecznym do roboty!
   Chodniki odśnieżą to się przynajmniej nudzić nie będą. Chłopakom zależy na lansie a nóż ktoś zauważy! Tyle forsy na tych byłych stołkach za pierdzenie zgarneli to teraz chociaż cokolwiek mogliby zrobić dla miasta.

 22. wy macie i ja macie ale raczej nie o to chodzi żeby jeden drugiego strażą miejską straszył jest taki obowiązek i tyle w temacie

  miasto niech sprząta swoje, my swoje a i kolej niech nie zapomina o peronach a gorzkich żali będzie mniej

 23. Śliskie chodniki to też wina tych mitycznych szwagrów. Nie urzędników. Rozumiem. Kogoś po prostu na łeb powaliło na tej ślizgawicy. Tego się już urzędasy normalnie czytać nie da.

  • mityczne szwagry – tylko wielotysięczne pensje całkiem prawdziwe brali ;)))
   jak tam interesa z Kobylarzem???

 24. urzędasy z rana śniegu nasypały a to szkudniki a teraz szwagry się pytają czy to ich wina???
  szwagry wy zapytajcie Emilkę który kabel w którą dziurkę?

 25. Urzędasy nawywijają, a potem chronią dupska. Tak samo jak za internet, za odśnieżanie odpowiada włodarz. Nie tylko za chodniki, przede wszystkim za drogi. Teraz jest nim Pani Radwan. Nie ma pieniędzy zwolnić niepotrzebnego drugiego prezesa w MZO. Za internet odpowie już sama z tytułu bezczynności po przeprowadzonym audycie. Na tym koniec i kropka.

  • Sama Radwan podjęła właścicielską uchwałę, że zarząd MZO Sp. z o.o. będzie dwuosobowy w obecnej kadencji. Przez czas jakiś sama nie realizowała podjętej przez siebie uchwały, która, nie wiem czemu, znalazła się w aktach rejestrowych spółki. W radzie nadzorczej też zaszły zmiany osobowe. A chyba nikt nie wie nic o konkursie na stanowisko prezesa lub członka rady nadzorczej. Bo nie słyszałam, a może bym do rady nadzorczej kandydowała.

   • Jeśli koszty w spółce zbyt wysokie niech zmienia statu. Jej problem, a nasze oczekiwanie.

   • a słyszałeś jak Szymon brał udział w konkursie na dyra mdku???

    Sylwek kopa w zad dostałeś i myślisz że ktoś cię do rady nadzorczej weźmie – to miasto by tego nie przeżyło

 26. Rafał co tak emocjonalnie wystarczy że po kopsnięciu twojego zada kasy musieli zaoszczędzić. Koniec kropka? Chciałbyś Rafałku. Powiedz no Rafałku kto był tym mitycznym monterem? Sprawa dla prokury?

 27. W raporcie zapisano, iż Gmina poinformowała jednostkę kontrolującą, że w marcu 2015 r. zleciła audyt infrastruktury, który wykazał wiele nieprawidłowości w dostępie do internetu i zasugerował natychmiastową wizytę serwisu. Jak podkreślają kontrolujący z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, pomimo tego audytu, beneficjenci ostateczni nadal pozostają bez możliwości korzystania z internetu „Beneficjent (gmina – przyp. red) nie podjął wystarczających działań, aby awarie były naprawione. ”
  Ile gmina zapłaciła za ten raport, do którego przez 2 lata i tak się nie dostosowała? Mamy jakiegoś odważnego radnego, co zapyta o to na sesji?

 28. Gamonie na urzędowych stołkach nadal uważją, że plebs nie umie czytać ze zrozumieniem. Mam nadzieję, że prokuratura szybko dobierze się do tych wygrzanych na fotelach zadów.

  • Nieważne kto pisze takie androny, młotowaty pełnomocnik czy kudłaty naczelnik, tak czy siak, długo w urzędzie nie zagoszczą. Wychodzi, że Burmistrz Radwan odejdzie jeszcze przed wyborami.

   • tak sobie życzę ja wróżbitka Jagoda z Syfkiem pod okiem!!
    będę niszczyć będę truć bom wróżbitka Jagoda jest!!!

   • Jagody, Radwan, Zbieć i Maliszewskiej PiS-owi nie szkoda. Wcześniej złożony wniosek do prokuratury uzupełni o poaudytowe zaniechania i by, by, by, burmistry, naczelniki oraz pełnomocnniki.

 29. No to się moro zdziwisz: W Wieściach papierowych burmistrz napisała, że w tej trudnej dla miasta sytuacji zleci -uwaga: kolejny Audyt 🙂

 30. i tak to leciało
  ,,O nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem internetu szerokopasmowego w gminie pisaliśmy już wielokrotnie. W pół roku od deklaracji o montażu urządzeń firmy wykonującej zlecenie dla gminy, internet nie działa, a części niezbędnego sprzętu do dziś na próżno szukać w wyznaczonych punktach. Były wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński podpisał jednak protokół odbioru inwestycji i firmie wypłacono pieniądze. Badająca sprawę komisja rewizyjna Rady Miejskiej w swoim sprawozdaniu informuje, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa w sprawie internetu szerokopasmowego.”

  • Nad komentarzami jest cytowany przez redakcję fragment z przeprowadzonej kontroli. Wskazuje winnego zaniechań po przeprowadzonym audycie. Zleceniem w chwili obecnej następnego Burmistrz niczego nie zmienia, powiększa straty i potwierdza zarzucaną jej nieudolność.

 31. Burmistrz już dawno powinna dołożyć wszelkich starań żeby postawić panów przed sądem. Jest rzeczą niezrozumiałą jak w jeden dzień dokonano instalacji masztu a już następnego dnia były vicek podpisuje odbiór. Czegoś tu nie rozumiem. Czy ten pan był zdrowy na umyśle? W jaki sposób stwierdził że instalacja działa?

  A co z tymi komputerami rozdawanymi przez Ryśka? Kto dokładnie był beneficjentem? Gdzie są kwity na to?

   • tarot 4 stycznia 2017 at 14:06

    Jagody, Radwan, Zbieć i Maliszewskiej PiS-owi nie szkoda. Wcześniej złożony wniosek do prokuratury uzupełni o poaudytowe zaniechania i by, by, by, burmistry, naczelniki oraz pełnomocnniki.

    …. do jagód dodam jagodowy sok

 32. Pytacie co będzie z ripokiem, internetem, odśnieżaniem itp. ? Zapytajcie RIPOK QUEEN. Jak znam życie to będą kosultacje, kosultacje do konsultacji oraz wizje lokalne a także wizje lokalne wizji lokalnych. I tak 4 latka zlecą. Przyjdzie nowy burmistrz i ręce załamie, że przez tyle czasu nic nie zrobiono!

 33. na razie to Elka ręce załamuje po rządach Ricziego i Jagusi gdzie się nie obróci wszędzie coś sknocone

  tych panów tylko do zamiatania miasta, a i tak trzeba by uważać żeby krzywdy komu nie zrobili

 34. Czystki to Elunia zrobiła jak weszła do urzędu. Jak ktoś był z PiS powiązany to się żegnała. A szwagry właśnie były przez nią zatrudniane bo to jej największe friendy. Więc skończcie z pisaniem głupot. Policzcie ile osób z urzędu i spółek miejskich poleciało tylko dlatego, że było związane z Prawem i Sprawiedliwością????

  • tylko spadochronów żal…
   cóż nie wiem jak oceniać fikcyjne stanowiska

   była taka panieneczka latała za Riczim z telefonem i jakieś zdjątka robiła chyba do prywatnego albumu bo publikacji nie widziałem … żal żal takich specjalistów a jakie predyspozycje trzeba mieć…

 35. szwagier co się tak prężysz? trujesz tu i trujesz.. zmień płytę … W poprzedniej kadencji początek internet swój ma, RIPOK dobrze wiecie kto ściągnął a teraz całą odpowiedzialność chcecie na Elkę zwalić? No śmiechu wartę. Na razie widzę że jest winna odebrania wam stołków i wpływów, ale jakoś mnie to nie rusza.
  Za to na panach ciąży wiele grzeszków i to całkiem sporych z uprzejmości póki co nie chciałbym tu wymieniać.

  • Spokojnie obywatelu, identycznie prężą się szwagry jak ich przeciwnicy. Podobnie też obrzucają się oskarżeniami. Wiemy też doskonale w imię czego i kogo. Każdy z poruszanych aferalnych tematów dotyczy obu kadencji. I nie jest tak, że któraś z ekip jest bez winy. Kiedy na początku tej kadencji radni PiS i nie tylko atakowali Pana Jagodzińskiego za RIPOK, Pani Burmistrz broniła go mówiąc, iż za wszystko odpowiada burmistrz, w tym konkretnym przypadku R. Madziar. Dlaczego więc za internet szerokopasmowy odpowiadać ma tylko jej zastępca. Analogiczne błędy i zaniedbania popełnione w jej kadencji w pierwszej kolejności ją obciążają. Reasumując obaj burmistrzowie oraz ich ekipy winny odpowiadać za wielomilionowe straty. Opłacana i nieopłacana klako nie jesteś w stanie obronić nikogo kto teraz i wcześniej udzielał pełnomocnictw, wydawał polecenia, podpisywał dokumenty lub je parafował. Zakres oraz stopień odpowiedzialności może rozstrzygnąć wyłącznie sąd i wszystko w tym kierunku zmierza.

   • Jeśli po zgłoszeniu podejrzenia o popełnieniu przestepstwa prokurator zdecyduje się skierować sprawę do sądu Pani Burmistrz grozi od 3 miesięcy do 5 lat (art. 296 KK). Gdyby dotyczyło to śrdków budżetu państwa prokurator musiałby zrobić to z urzędu. 🙁 (smutne to ale prawdziwe)

   • słabo żeś poinformowany najpierw niech osądzą Lovelasa i Jagódkę.
    Jagusia odbiory podpisywała to i przodem panoczka niech odpowie teraz jak to sprawdził działanie instalacji

   • a jeszcze zostaje sprawa faktycznego montera tej instalacji, bo wygląda na to że łysek nie przedstawia najciekawszego punktu tej historii

   • Oceniam fakt, w tym przypadku medialny, mówiący o audycie i braku działania co jest niedopełnieniem obowiązków. Kodeks „wycenia” go tak jak napisałem. Poinformujesz koguciku w sposób wiarygodny o innych, zobaczymy kogo, ile i czego są warte.

   • Prostackie zagrywki ekipy Pani Burmistrz wykończą ją nie tylko tutaj. Chłopcy i dziewczęta od kiepskiej propagandy, bez rzeczowych argumentów nie pomożecie i nie zaszkodzicie nikomu.

 36. Doskonale to ujął nick ktoś z boku. Opłacanie klako nikomu tyłka nie uratuje, Skończyły się godziny pracy, komentarze broniące władze umilkły, Może wreszcie ktoś wypowie się konkretnie i bez plucia jadem: Jak bardzo realna jest wizja, że będziemy musieli oddawać te 3 mln zł? Ludzie, to ogromna suma! Czy te 3 mln zł będziemy oddawać z działu inwestycje na 2017 rok?

  • tylko szwagry zalane żółcią dalej szkalują od rana do nocy
   w ciupie na Kościelnej obmyślają jak tu dogryść za utratę wielotysięcznych stołków
   cała rodzina i przyjaciele polecieli oj ból dupy jest i to niesamowity
   szwagry żyć nie dadzą będą przeinaczać fakty
   a każdy już w tym mieście wie że to zwykli aferzyści i krętacze

 37. No to skoro pani Ela wiedziała że są nieprawidłowości – bez względu na to kto nie jest winny – dlaczego nie złożyła zawiadomienia do prokuratury? Tylko nie wołomińskiej – tylko w np Kaliszu, Szczecinie, przemyślu???

  No bo pani Ela – nie musi nikogo oskarżać – może natomiast stwierdzić – że są nieprawidlowości , które należy zbadać – zarówno w sprawie ripoku i internetu – razem wartość 36 domów z działkami – czyli jedna średnia nowa ulica. zajebista „gospodarność” – bez konsekwencji. Może z Saszkinem to skonsultujcie – też – nie wiadomo co ów paw tu wyczyniał za poczynań Lovela. Bo wewnętrzne audyty – to każdy wie jak mają wyjść. Kpina z wyborców.

 38. dziwna sprawa że każda z ostatnio poruszanych afer ma swój początek u szczytu władzy Zagulańskiego Panicza
  wszędzie przetaczają się podpisy jednego kolesia, kto tego Downa zatrudnił? jak czytać nie umie to do przedszkola!

 39. Teraz szwagry przytułku szukają a to do Kobylarza oczko puszczą, a to staroście buty wyliżą, a to do braci Be na kolanach proszą o audiencje. Honoru brak. Komu smród ciągnący się za tym towarzystwem nie przeszkadza – zobaczymy w najbliższym czasie. Jedno jest pewne mieszkańcy wiedzą co to za jedne…

 40. Co ma wspólnego czyjeś poszukiwanie pracy z koniecznością zwrotu wielu milionów dotacji? Piszcie ludzie na temat i do rzeczy! A smrody jakie nam przeszkadzają niosą wysypiska śmieci, obecne i t0, które wbrew konsultacjom planuje się niebawem uruchomić. Można zaklinać rzeczywistość, ale za fakt braku szerokopasmowego efektu w ponad 2 lata od zakończenia inwetycji oraz uruchomienie nowej kwatery wysypiska obpowiada Burmistrz Radwan.

 41. Jak to mozliwe ze oba przetargi internetowe realizowala spolka viatelecome? skoro pierwszy zrealizowala nie tak jak trzeba to dlaczego powierzono jej realizacje drugiego? Jakie sa powiązania słynnego Piotra Guziała z ta społką?

 42. 3 milionowy necik – to tylko przekąska przy 35 milionowym przekręcie na ripoku. Rozliczcie ripok a później net. Dlaczego pustaki z rady nie zgłoszą nieprawidłowości z ripokiem i netem do prokuratury??? Jak chcą budżetem rozporządzać??? W mieście już dawno powinien siedzieć komisarz i syndyk.

  • No tak przecież mamy wszechwładną radę pisiorów. Tylko zaraz zaraz wszystkie te sprawy mają piękną Madzię w obsadzie… Swój na swego kapować nie będzie 😉 Masełko i bredzińscy cmokają się teraz po pupkach ze szwagrozą. Nic nie śmierdzi. Ripok fathers cud miód malines

  • Pakt o nieagresji jeśli taki jest, obowiązywał będzie do czasu wyborów lub postawienia prokuratorskich zarzutów. Zerwie go perspektywa zwycięstwa, porażki lub pociągnięcia do odpowiedzialności.

 43. Madzia teraz ciepły przytułek ma w ARiMR. Specjalista Rolnik z niego taki jak z Podhala azjatycki tygrys. I co myślicie że swój swego będzie sądził? a ze skokami jak było /jest/ i będzie ? słyszał ktoś coś w TVPiS? 10 osób protestowało pod ALMĄ i w każdym wydaniu bębnili: agent ,,Barbara” z ludzi zrobił frajerów. Skoki przekręciły miliony i co? i cicho sza. Tylko imprezek, imprezek żal..

 44. Całe to towarzystwo, które zawiaduje Wołominem od ponad 20 lat – to porażka.Nie mówie o poprzednim systemie bo zupełnie inna epoka. Kiedy powtarzam kiedy tu bedzie normalnie.

 45. Nie pasuje. Ale nikt naprawde porządny i normalny a przy tym wykształcony i świadomy – w te klocki bawić sie nie chce Bo: nie ma siły przebicia u ludzi a obrzucony błotem – potraci i obecnych i przyszłych znajomych, i dobre imie i pozycje w otoczeniu. A odbudować – ciężko. No to po co sie babrać? i jest – jak jest. Bo naprawde fajnych i mądrych ludzi – to w tej wsi nie brak. Ale – sitwy – nie przebiją

 46. Racja, ale jest jak jest i co dalej??? Już widac ,ze jezeli dojdzie do zmian to tylko nominaci bedą dopuszczeni.Tak juz częściowo sie działo w niektórych gminach w 2014 r. W 2018 będa kolejne ale tylko kosmetyczne ruchy.

 47. Skąd zatem pojawiają się obrońcy byłej lub obecnej władzy? Klaka! W miejsce argumentów pomówienia, zamiast racji insynuacje, a w zastępstwie faktów konfabulacje? Proste, wielu komentatorom nie zależy na dotarciu do prawdy, nie potrafią bronić się lub innych inaczej niż atakiem na domniemanego przeciwnika. Nie daję wiary w zapewnienia o zdolnościach, miłości i współczuciu włodarzy, wszystkich oceniam po wynikach jakie między innymi i tutaj są krytykowane.

  • Jak to skąd? Z Wołomina, w którym nowa władza od czasu do czasu organizuje chwytliwe pokazówki dobrej woli, życzenia świąteczne mają odśpiewaną oprawę, pani vice, nie dość, że śpiewa, to jeszcze na Facebook’u radośnie oznajmia każdy, nawet bardzo wątpliwy sukces, a ludzie, wygłodniali konkretnych działań, kupują każdy produkt, który władza sprzedaje.

 48. Zamilkła klaka Pani Radwan przytłoczona ciężarem cytatu raportu Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Nie udało się jej, pełni odpowiedzialności przerzucić na ułomność i szkodnictwo jednej z wołomińskich rodzin. Płynie z tego nauczka, familijnie nie wchodzić w zażyłości się włodarzami. Najlepiej poparcie dzielić, a ród nieprzerwanie grzał się będzie splendorami władzy.

 49. Tak to jest, nieudolny włodarz, złą decyzją i bezczynnością może pozbawić miasto sali gminstycznej lub 2 km drogi. Bezkarnie czy nie?

  • zapomniałem że większość uprawnień odebrano burmistrz i teraz trzeba mówić o nieudolnej radzie. Chcieliście panowie więcej uprawnień to teraz do roboty.

   • Oj, fakt, coś Ci się chyba pomyliło, i to bardzo mocno. Odebrano decyzyjność w zakresie dysponowania pieniędzmi, ale nie prawo do podejmowania decyzji w zakresie realizacji budżetu i prowadzenia spraw miasta, zgodnie z przepisami w tym zakresie. Czytaj ze zrozumieniem, nie będziesz pisać głupot.

 50. Zupełnie bez karnie – i do tego w kolejnych kadencjach może piastować wysokie stanowiska i w gminie i powiecie – co widać na naszym podwórku. Ktoś zupełnie normalny – to by sie ze wstydu pod ziemię zapadł. A co niektórym – wstyd jest obcy: nasrają, nadal żrą z koryta, narobią chlewu – ale nadal pod krawatem i ze służbowym telefonem. Bo to wciąż ten sam krąg wspólnej adoracji.

  • Fakt. Jak widzę zutylizowaną ostatnio ekipkę przy starym to aż dziwota, że ktoś jeszcze chce z nimi gadać. Wstydu ni mają.

 51. Klaka zamilkła bo nie chce pisać z domowych komputerów. Poczekaj do jutra. Podobnie jak Mark uważam, że Wołominowi wręcz niezbędne jest takie przetasowanie władzy, by nikt, kto rządził dotychczas nie znalazł się ani w radzie ani w spółkach ani na najwyższych stołkach urzędu. Dopiero wówczas mamy szansę na to, że wyjdziemy z g.. w którym tkwimy po pas. Tymczasem rządzą nami wciąż te same nazwiska, byli burmistrzowie wciąż okupują najwyższe stanowiska w jednostkach miasta. Oni wszyscy już pokazali, że nie umieją pokierować miastem. Ile jeszcze lat mamy się o tym przekonywać?

 52. Panie szwagier co pan bredzisz? Był pan dziś w kościele? Proponuję nie bredzić głupot. Utrata stołka nie obliguje do takiego zachowania

  • Brednią jest wiara w niewinność burmistrz Radwan, wiceburmistrz Zbieć i skarbnik Maliszewskiej. Prawo o odpowiedzialności mówi inaczej.

   • Zwolnienia to specjalność obecnej władzy. Zwolnic przeciwników, a zatrudnimy swoich głupszych od nas bo po co się bać. W urzedzie panuje teraz niezła karuzela stanowisk dostępne sa wakaty naczelnika podatków i opłat lokalnych, naczelnika urbanistyki, naczelnika promocji i naczelnika kadr. Ludzie spieprzają z tego urzędu bo nie ma mozliwości współpracy z kobietą która mysli że pozjadała wszytskie rozumy i ciągnie to miasto w przepaść. Jednoczesnie rozumiem ludzi którzy odeszli niechcą być w bagnie.

   • jeżeli osoba nie radzi sobie na danym stanowisku to odejście jest najlepszym posunięciem, wymagania burmistrz są duże więc powinno to być przestrogą aby zważyć pierwej swoje możliwości

   • bardzo to śmierdzi skoro tyle osób zostało przyjętych i sobie nie poradzili???? Naczelnik urbanistyki był jeszcze ze starego rozdania i był tutaj bardzo długo nagle nie pasował? oj słabe tłumaczaenia ma nasza władza. Naczelnik opłat i podatków lokalnych to stanowisko nie może się doczekac obsady? Wiem od osoby która na nie aplikowała, że postać pani z rudymi włosami jest wyniosła i antypatyczna. I sama zrezygnowała z ubegania się o ten stołek

   • A ja odniosłem wrażenie, że są bardzo wybredne, a chętnych do pracy na tym stanowisku nie ma specjalnie zbyt wielu. Z jednej strony urząd groszem nie śmierdzi, a z drugiej strony w wydziale podatków pracuje podobno ponad 20 osób i do tego jeszcze dochodzi brak zdecydowania ze strony komisji rekrutacyjnej.
    Raczej nieprędko kogoś tam znajdą…

 53. Syf i syf ta cała dyskusja. Widać obrońcy demokracji nieudolnej Eli cały czas walczą alby się jej przypodobać. Radwan utopiła miasto teraz 3 bańki wcześniej nieudolność z muzeum. straszne to ale prawdziwe, ale już za dwa lata wybory i zmiana na stanowisku burmistrza pewna jak to, że jutro będzie nowy dzień.

  • Moja propozycja. Ela oraz jej ekipa w wołomińskich lokalach na zmywakach, by nie pluła do samorządowych potraw. My mieszkańcy nie jeśmy mściwi tylko ostrożni.

   • Słodka Tosiu, ekipa rodzaj nijaki, tyle samo żeńskiego co męskiego. Szefowa ekipy będzie uważała na zastawę, za rozbite nakrycia pokryje straty niczym magazynierka.

   • Bredzisz panie. Piszesz głupoty aby tylko pianę lać.
    Szwagry żółcią zalane tłuką w klawisze. Familia koryto utraciła a ustrugać ciężko.

   • Słodka Tosiu, banialuki, brednie oraz konfabulacje są dziełem klaki Pani Radwan. O przepraszam, jest jeszcze miłość nizasługująca na odwzajemnienie.

 54. Z samorządowcami mamy poważny problem nie od dzś. Zdąrzyłem się przyzwyczaić, że za wszystko odpowiadają poprzednicy. Ale co, kiedy wcześniej byli i nadal trwają ci sami, zamieniają się tylko miejscami w urzędzie, spółkach oraz sali obrad.

 55. Kastę ktoś wybiera. Sedno problemu tkwi w świadomości wyborców. Deklaracja przyjazności rodzinie lub głebokiego uczucia do mieszkańców pozwalają wspiąć się na fotel Burmistrza. W finale emocjonalnych obietnic i nieprzemyślanych decyzji muszą pojawić się milionowe straty. 🙁

 56. Drugim bardzo istotnym problemem jest nabór i obsada stanowisk. Nie pamiętam ani jednego postępowania konkursowego z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio zatrudniono drugiego prezesa MZO w niczym nie lepszego od poprzedników. Jeśli już jakiś nabór jest, to pro forma i na stanowisko urzędnicze.

 57. Och jak nie cierpię kłamców przerzucających winy na podwładnych lub poprzedników. Pani Burmistrz sprawę internetu trzeba wziąć na własną klatę i uderzyć się piersi.

 58. Poziom tego forum to szambo, apeluję do redakcji , o przynajmniej na jakiś czas, zawieszenie możliwości komentowania fragmentów artykułów, aż emocje różnych pokrzywdzonych grup ostudzą się. Obrażanie, oplywanie, dyskredytowanie itp. sięga zenitu, a taka atmosferka nie służy budowaniu dobrego klimatu dla rozwoju naszego miasta, a przecież i Państwu szanownej redakcji na tym zależeć powinno.

 59. Takich mamy mieszkańców właśnie. Może konkretniej: takich mamy samorządowców. To oni codziennie wylewają na siebie tony jadu. Trwa walka o kasę i etaty. Dziwicie się teraz, że nie starcza czasu na konkretną robotę dla miasta?

 60. Wydaje mi się, że Szanowna Redakcja pozwala na to zdziczenie dość świadomie. W ten sposób napędza sobie popularność. Wiadomo, igrzyska przyciągają ludzi. Stąd ta pozorna tolerancja dla chamstwa i pomyj.

  • Po wylaniu komuś na głowę pomyj, szybko zamyka się drzwi lub okno. Nie dziwię się tego rodzaju wnioskom, po tym, jak zawodzą linie ataku lub obrony. Jest sposób prostszy, wystarczy aktywnie wyrażać brak akceptacji dla chamskich zagrywek i prosić o wiarygodne konkrety, a nawet dowody. Najęta klaka w takich sytuacjach szybko milknie i rozumie, że zawodzi przyjęta strategia.

 61. Odnośnie stanowiska naczelnika podatków to była kiedyś i to bardzo długo pani która naprawde ma wiedzę i doświadczenie. Kilka lat temu bardzo mi pomogła była ludzka miła i zwyczajna bardzo pozytywna osoba. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje jednak jak tu czytam to ze stanowiska została odwołana. Szkoda takich mądrych ludzi.

 62. Po co nam internet. Polecam najnowszy ranking Perspektyw. Sukces . LO JP II już na 147 miejscu. Szkoda, że powiatowego miasta nie stać na nic więcej. Gratulujemy Pionkom, Józefowowi, Siennej, Łochowowi, Miulanówkowi i Przysusze. Bo prawie cała Warszawa nas wyprzedza.

  • Ta sprawa Internetu, to świetny przykład tego, ze w socjalizmie pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju. …darmowy internet he he;)

 63. Nie ma co mówić o szkolnictwie średnim tam, gdzie włodarz z ekipą nie opanowali programu gimnazjalnego, choćby z zakresu czytania ze zrozumieniem. Dowodzi tego interpretacja wniosków z kontroli CPPC. Nie po raz pierwszy czymś takim się kompromitują. Ci sami ludzie po wyroku WSA w sprawie uchylenia planu miejscowego dla strefy gospodarczej w Starych Lipinach, udali się do NSA po podpowiedź co i jak robić aby było dobrze. Pani Burmistrz, naczelnicy i prawnicy powróćcie do szkół, albo pytajcie własnych dzieci. Niestety, ten włodarz to dramat, a jego obsługa prawna oraz kadra zarządczej to tragedia.

 64. Burmistrz Radwan robi co chce ponieważ nie ma opozycji. Widoczna obojętność radnych własnego klubu i wsparcie Żelezika (kapciowego) i Kobusa (nijakiego). Kozaczka, Kowalczyk i Łoś myślą o sobie, a PiS oczekuje podania władzy na talerzu. Wszystkim służą wpadki włodarki w czym nie przeszkadzają. Największym beneficjentem jest przegrane PO. Rezultat koalicyjnej więzi poszerzonej o Nowoczesną i stowarzyszenia samorządowe usatysfakcjonowane jedną spółką oraz wątpliwą budową muzeum. Inwestycje skrojone pod otoczenie radnych i burmistrza. Łatanie dziur i promocja blichtru. Perspektyw dla miasta i gminy brak. Odwieczne pytanie, zmieniać, czy ewakuować się?

  • Kto nie potrafi mieszkać w mieście zarządzanym przez PiS może zastanawiać się nad zmianą otoczenia w nadchodzącej kadencji. Społeczność Wołomina nie daruje burmistrz Radwan czarnych marszów, uścisku z PO, PSL i Nowoczesną oraz nzbyt kosztownych miłostek (RIPOK, szerokopasmowy pic). O samorządowych ugrupowaniach nie wspominać. SKW to krypto PO, a MWS zinfiltrowane jest przez PSL. Dłużej i na trzeźwo ściemy tej nie można zdzierżyć.

 65. Tak chyba jest jak piszą @ co robić i abiturient. Na razie nie widać alternatywy dla słabej obecnej władzy, a Wołomin dalej tkwi w marżmie.Nie widać dobrych perspektyw. Z drugiej strony dla sypialni W-wy czegoś wiecej potrzeba? aby dojazd do stolicy był dobry i jakos tu sie przespać.Co jakiś czas fajerwerki i sztuczne kreowane spory o np. o czołg itp.I tak kadencja za kadenją, korytko jest i szafa gra.

  • Alternatywą jest taki porządek, który za dobre nagradza, a za złe karze. Kto uznaje stratę 3,6 mln za rzecz normalną ten pisze o braku alternatywy. Bez względu na braki reprezentacji godnej pełnego zaufania należy działać z perspektywą zmian. Inaczej prowadzimy do wynaturzeń. Bez większego znaczenia jest to, kto będzie nastepny, o ile będzie miał tego świadomość, że za nieumiejętność, pozoranctwo, samowolę, szkody i rozdawnictwo zostanie wykopany z wilczym biletem.

 66. porównywanie kwoty 3,6mln do całościowych wydatków na sztandarową inwestycję riczjego i syfka – to troche kpina – bo riczi i syfek – utopili w ripoku naszych 15 a docelowo ma być drugie tyle – razem ponad 30mln – i największym błazeństwem czarownic jest nieumiejętność zablokowania tego marnotrawstwa naszych funduszy. Popatrzcie: przez dwie kadencje , tylko na tych inwestycjach – gmina traci prawie 35mln. Szczyt debilizmu i niegospodarności. A nikt nie policzył niszczonych dróg, odpływu inwestorów z wołomina, deweloperów, i ludzi. Tego poprostu nikt nie kalkulował – bo to wydatek pod saszkina. Pod jego prezydenctwo na wawie. A że umoczył syfek- który w małej pardubickiej – wystawił elkę – to elka ten wóz gnoju pociągła – z wdzięczności do syfka i ekipy – topiąc nasz grosz. A teraz – winnych niegospodarności brak. Nikt gordyjskiego węzła nie przetnie. Na pewno nie elka i nie rada starców – powiązana jeszcze układami 3 kadencje na zad.

 67. W czasach ogólnie dostępnego mobilnego internetu wydawanie pieniędzy przez gminę na „darmowe hotspoty” to pomyłka. Obecnie za 5PLN każdy może kupić prepaida i mieć przyzwoity dostęp do internetu.

  • Kolejny argument potwierdzjący brak wiedzy i kwalifikacji u naszych włodarzy. Zmarnowanie 3,6 mln musi znaleźć swój finał na sali rozpraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj