Radni mają wątpliwości?

21

W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o mieszkańcach miejscowości Cisie i Sokołówek (gmina Dąbrówka), którzy dość krytycznie odnieśli się do planów budowy w ich okolicy kolejnego cmentarza. Przypomnijmy, że zgodnie z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego określonego nazwą „Kuligów-cmentarz”, na działce nr 346 położonej w miejscowości Sokołówek miałby zostać utworzony cmentarz dla parafii Kuligów. Pomysł ten nie przypadł do gustu mieszkańcom Cisia i Sokołówka, którzy twierdzili, że ich zdanie na ten temat zostało całkowicie pominięte.

– Po co tworzyć kolejny cmentarz, skoro niedaleko są już cmentarze w Józefowie i Załubicach Nowych? W naszej opinii inwestycja ta ma służyć sprzedaży miejsc pochówku osobom z działek rekreacyjnych i ma zasilić budżet parafii Kuligów kosztem innych miejscowości i inwestycji z budżetu gminy, które będą musiały być przeprowadzone – powiedział nam jeden z mieszkańców Cisia.

Swoje pisemne uwagi w tej sprawie mieszkańcy skierowali do wójta oraz Rady Gminy Dąbrówka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

21 KOMENTARZE

 1. Lokalizacja cmentarza, którego mieszkańcy pobliskich miejscowości nie chcą, cmentarza bez perspektyw rozwoju, na terenach zalewowych…Radni głosując powinni brać pod uwagę wszystkie aspekty a nie tylko na fakt, że Parafia Kuligów chce mieć cmentarz.

 2. Szkoda, że w tym artykule nie napisano najważniejszych argumentów, czyli brak możliwości jego rozbudowy, że jest to teren zalewowy!

 3. Byłem na ostatni sesji i nie podobało mi sie bardzo zachowanie pana przewodniczącego rady. Pokazał swoje prawdziwe oblicze pod koniec sesji nie spodziewałem się ze taki człowiek na takim stanowisku może sie tak zachować.

 4. Przecież było już wcześniej inne miejsce na cmentarz w Kuligowie, czemu o tym nikt nie wspomniał na sesji. Czemu nie przedstawiono tej wcześniejszej lokalizacji Radnym? Gmina sprzedaje działkę w Kuligowie, jest informacja w BIP, niech kupią za uzyskane środki grunt przy drodze wylotowej z Kuligowa w kierunku Załubic i sprawa załatwiona. Reszta w rękach zainteresowanych, niech robią zrzutkę na cmentarz.

  • Ciekawe jaki interes ma Nadleśnictwo Drewnica w przekazaniu prawie 4 ha działki dla parafii Kuligów? Czy to zgodne z prawem, że od tak przekazują taką piękną, zalesioną działkę za darmo? Może ktoś powinien to sprawdzić, na jakich to zasadach……

 5. zaraz , zaraz , radni nie głosowali uchwały o cmentarzu , tylko z jednego powodu , a mianowicie ,że nie było jasne , czy wypowiedzieli się do końca mieszkańcy Sokołówka , ma być tam zebranie , , dlatego zdjęto tę uchwałę z porządku obrad ,

  • U nas było już zebranie w tej sprawie, i to przed radą, Więc proszę nie wypowiadać się w imieniu mieszkańców.

 6. Szkoda gadać na postępowanie niektórych radnych może są zastraszeni a może nie zapoznali sie ze sprawą cmentarza dość wnikliwie.

 7. Podobno rada parafialna z Kuligowa z Panem Z. na czele już nawet zaczyna błagać, przepraszać protestujących mieszkańców i chwytać się wszystkiego by ten cmentarz powstał. Pytanie dlaczego to robią? przecież wystarczy zmiana lokalizacji tego cmentarza i po sprawie. No chyba że boją się, że po raz trzeci Nadleśnictwo nie podaruje im kolejnej działki od tak…..

 8. Co tu dużo pisać…..PIS i wszystko jasne. Pan Wójt w tej sytuacji ma gdzieś zdanie mieszkańców gminy, swoich wyborców. Szkoda słów!

 9. Sądząc po działaniu naszych władz to są bardzo zdesperowani i chwytają się wszystkich możliwych rzeczy żeby ten cmentarz powstał ale nie tak szybko im to się uda.

 10. W najbliższy piątek na Sesji Rady głosowanie w sprawie cmentarza.
  Na sali będą dostępne napoje zimne i gorące.
  Przy autokarze wydamy kanapki z paprykarzem.

  Proszę o obecność.

 11. Radni i wójtowie Potraktowali mieszkańców Jak przysłowiowe śmieci które nic nie znaczą dla gminy. Szkoda że tak traktują mieszkańców. A podobno wszyscy są równi wobec prawa.

 12. A jaki miał by być wynik głosowania skoro radni byli zastraszani wiadomo przez kogo, było to do przewidzenia….. niestety takich mamy radnych, patrzą tylko na interesy swoich miejscowości! Co radnych np z Trojan czy Laskowa obchodzą mieszkańcy Sokołówka? Pan Wójt pokazał na co go stać! Myślę, że w przyszłym roku się to zmieni i zacznie się równe traktowanie wszystkich mieszkańców, bez względu na liczbę mieszkańców danej miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj