O parkingu, drogach i protestach

9

W ubiegłym tygodniu włodarze Kobyłki zorganizowali spotkanie z mieszkańcami dzielnic Turów/Nadarzyn/Kobylak. Tematów do rozmów nie brakowało. Inwestycje drogowe, budowa parkingu czy brak przejazdów bezkolizyjnych przez tory kolejowe – to tylko niektóre z omawianych spraw.

Spotkanie rozpoczął burmistrz Robert Roguski, przekazując jednocześnie mieszkańcom kilka dobrych informacji. – Już w wakacje (lipiec-sierpień) będzie oddany do użytku węzeł Kobyłka trasy szybkiego ruchu S8. Na to bardzo czekamy. Kobyłka będzie miała swój węzeł i dostęp do autostrady. Drugą dobrą wiadomością jest to, że zakończył się termin składania ofert do PKP PLK w sprawie budowy wiaduktu i tunelu na terenie naszego miasta. Wpłynęło kilka poważnych ofert. (…)

– W czasie ostatniej naszej rozmowy telefonicznej przyznał pan, że budowa internetu za prawie 5 mln zł z dofinansowaniem z Funduszu Europejskiego to nieudany projekt. Czy pan zażądał od wykonawcy zwrotu nakładów? – zapytał kolejny mieszkaniec. Lecz tym razem wytłumaczenia zabrakło.

– Roszczenia i krzyczenie, że nie ma i jest źle, do niczego nie prowadzi. Wszyscy teraz stoimy pod tymi zamkniętymi szlabanami. Dzięki czemu? Dzięki prześcieradłom na parkanach i stowarzyszeniu, które mówi, że zabiją nas te tory. Zamknęli nas i dobrze. Teraz jest informacja, że mają kolejarze wrócić, ale znowu stowarzyszenie pisze milion pism wszędzie i co zrobią kolejarze? Zabiorą zabawki i powiedzą, że mają nas w nosie. Schowajmy te prześcieradła i zróbmy wszystko żebyśmy mogli przejechać bezkolizyjnie prze tory. Nie lepiej się dogadać i pomóc miastu? Przy naszym dworcu w tym błocie parkują samochody, błocą, smrodzą i chlapią. Dostaliśmy teraz 6 mln zł na budowę parkingu za 7 mln zł. Miasto dokłada do tego milion zł. Być może będziemy mieli piękny parking, gdzie spaliny zostaną zatrzymane przez filtry. Jeżeli ktoś chce mieszkać bez cywilizacji, to niech się wyprowadzi – zaapelował jeden z uczestników spotkania.

– Stowarzyszenie Nasza Ziemia zaczyna z butami wchodzić w nasze osiedle. Nie dajmy się zwariować i nie protestujmy przeciwko wszystkiemu, bo już na poprzedniej sesji były głosy od radnych, głównie od pana Piotra Karpieni, który dał propozycję żeby pozbawić naszą dzielnicę wszelkich inwestycji. Dlaczego? Dlatego, że my jesteśmy dzielnicą, która ciągle protestuje. Stowarzyszenie nie jest z tego osiedla, a zaczyna robić zamęt. Ciekawe co jeszcze? Zablokowało nam przejazdy bezkolizyjne. Wszyscy to odczuwamy. Za chwilę może doprowadzić do tego, że żadna inwestycja drogowa nie powstanie na naszej dzielnicy. Nie dajmy się zwariować – dodał inny mieszkaniec. (…)

Więcej na łamach Wieści.

9 KOMENTARZE

  1. Może Stowarzyszenie przestanie protestować jak dostanie kasę. 2000 000 zł z podatku uzyskanego od hipermarketu miało być zainwestowane w dzielnicę Nadarzyn- Kobylak – Turów, ale skutecznie blokowała inwestycję Pani Radna Dąbrowska, przestała jak dostała kasę, pewnie niemałą, a do ulicy Ossowskiej chciała dołożyć marne grosze z diet Radnej.

  2. zróbcie referendum . osrajcie ich. niech wszyscy mieszkańcy zdecydują cczy chcą miasta dwóch prędkości czy rozwoju. po referendum – będą mogli iść protestować na bagna pod wólke radzymińską. Naciskajcie na tego światłego burmistrza.

  3. coś mi się przypomniało…ktoś kiedyś pod kościołem w Kobyłce podpisy zbierał…jakaś taka przemundrzała pani z wyrazem zacięcia i bólu na twarzy…olałam te podpisy bo chyba to właśnie chodziło o blokadę przejazdów, wybudowania obwodnic czy innych UDOGODNIEŃ. A wczoraj miałam okazję stać po raz enty w mega korku w Kobyłce. Od przejazdu przy stacji ossów po rondo przy kościele :((((( super, po prostu super :(((((((((((((

  4. Czyli Kobyłka będzie miała dostęp do autostrady niesamowite, a ja myślałem, że będzie miała dostęp do drogi ekspresowej ;).

  5. POTRZEBY SĄ OGROMNE W TAK ZACOFANYM POWIECIE. W TUROWIE NA SKRZYZOWANIU DROGI 634 (WOJEWÓDZKA) I DROGI POWIATOWEJ SA SWIATŁA I ZNAKI DO KTORYCH PRZYPONANE SA ROWERY. PO CO?! TO PROSTE ! LUDZIE JEZDZA DO PRACY ROWERKIEM DO AUTOBUSU W, NIESTETY STAROSTA UMIESCIL NA DZIURAWEJ DRODZE Z TUROWA DO OSSOWA KAMERYM PO CO?! ZA TO MOGL ZBUDOWAC LUDZIOM PRZY PRZYSTANKU WIATE ROWEROWA Z KAMERA… ALE PO CO?! OBRAZ ROWEROW PRZYPIETYCH DO SLUPÓW I ZNAKOW DROGOWYCH TO NORMA. NIE MA ANI WIAT ROWEROWYCH ANI SCIEZKI ROWEROWEJ. WARTO PORUSZYC KWESTIE BEZPIECZENSTWA. NA POWIATOWEJ DRODZE JAKIS CZAS TEMU BYL WYPADEK – MLODY STUDENT NA ROWERZE WPADL W DZIURE I PRZEWROCIL SIE WPROST POD KOLA CIEZAROWKI… DROGA NADAL DZIURAWA A ROWERZYSCI NIE MOGA JEZDZIC CHODNIKIEM-A PRZECIEZ WYSTARCZYLO BY TYLKO ZNAK POSTAWIC PRZY CHODNIKU ROWER I PIESZY… A MAMY JUZ 2017 ROK

  6. PARKING TO PODSTAWA ABY ODCIAŻYĆ SMOG I DROGĘ 634! SKORO MAMY ZMODERNIZOWANĄ KOLEJ, MIESZKAŃCY POTRZEBUJA PARKINGU PO 1-SZE PRZY STACJACH PKP, ILE OSOB MA 20-30-40 MINUT OD STACJI… JAK PRZEMIEZYC TA DROGE JAK BYLY BY WIATY ROWEROWE Z KAMERA – ROWER BYLBY MODNY, NIE MA TO SAMOCHÓD ALE TEN TEZ TRZEBA GDZIES ZAPARKOWAC. PRZY STACJI OSSOW-KOBYŁKA CODZIENNIE BYLE GDZIE PARKOWALO KILKADZIESIAT SAMOCHODOW PODOBNIE PRZY STACJI WOLOMIN SLONECZNA… A TERAZ, GDZIE MOZNA ZAPARKOWAC?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj