Wołomin: Będzie referendum?

47

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni Wołomina podjęli dyskusję na temat przeprowadzenia referendum w sprawie RIPOK w Lipinach Starych. W czasie obrad spierano się kto miałby uczestniczyć w takim głosowaniu – tylko najbliżsi sąsiedzi składowiska, czy też wszyscy mieszkańcy gminy.

Temat przyszłości nowej instalacji na składowisku w Lipinach St. powraca na każdej sesji. Radni zarzucają władzom opieszałość w podejmowaniu decyzji, którą niektórzy nazywają grą na czas. Tym razem do sprawy powrócił radny Dominik Kozaczka, przypominając, że urząd miejski i MZO mieli zlecić kolejne audyty, tym razem budowlane, które powinny być zakończone w grudniu ub. roku. – Miały być kolejne spotkania, czas mija, nie ma ani materiałów w tym zakresie, wyników audytów, raportów, dokumentów. Terminy mijają i temat stanął – zauważył radny. (…)

Ponieważ temat wydaje się być gorący, głos zabrał jeszcze radny Tomasz Kowalczyk, który próbował wyjaśnić skomplikowany charakter tego problemu: – Jesteśmy wszyscy pod silną presją mieszkańców, którzy wyrażają swoje zdanie i nie są zainteresowani, by ta instalacja powstała. Protestują by tam powstała nowa zwałka. I tyle w temacie.

– Tak, ale składowisko już otrzymało, albo za kilka dni otrzyma zgodę na składowanie -zauważył radny Paziewski.

– Nie wiadomo, też bym chciał wiedzieć co się dzieje. Jest komitet monitorujący i oni wypracowują jakieś stanowisko chyba – zastanawiał się radny Kowalczyk.

– Ja przepraszam, ale czegoś nie rozumiem. My ciągle się podpieramy, że mieszkańcy nie chcą, albo że chcą. Niech wszyscy mieszkańcy się wypowiedzą, czy ma tam wysypisko być, czy nie. Nie sugerujmy się wąską grupą mieszkańców, która terroryzuje pozostałych – zdenerwował się przewodniczący Czarzasty.

– Czy ludzie z Czarnej mają decydować czy wysypisko będzie w Starych Lipinach? -polemizował radny Kowalczyk. – Przecież uciążliwości związane z wysypiskiem najbardziej odczuwają mieszkańcy Mostówki, Lipin St., Majdanu, Leśniakowizny, a nie mieszkańcy np. Czarnej. Dlaczego tamci mają decydować czy ci mają mieszkać w smrodzie?

– A dlaczego inni mają być wyłączeni z decyzji? – odpowiedział przewodniczący. (…)

Więcej na łamach Wieści.

47 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze – niech będzie referendum. Tylko kto napisze pytanie w tym referendum? Radni z pisu?? to ja już moge podać wynik.

 2. Nie ważne kto napisze pytanie. Ważne żeby cały Wołomin mógł się wypowiedzieć. To dotyczy całego Wołomina. MZO i składowisko tak samo jak oczyszczalnia scieków w Leśniakowiźnie służą całemu Wołominowi. Nie powinni wypowiadać się tylko sąsiedzi ale wszyscy wołominiacy. Pani Radwan, jeśli ma pani odwagę to proszę zrobić referendum. To są prawdziwe konsultacje społeczne. Dowie się pani komu służy oraz jaka jest wola mieszkańców, bo nie im pani służy. Ma pani odwagę?

 3. żeby pogodzić przeciwników referendum może dotyczyć zarówno ripok jak i odwołania burmistrz Radwan i rady miejskiej.

 4. A dlaczego Czarzasty tak broni tego syfu? Sam mieszka na Sławku i jemu akurat nie będzie śmierdziało. Bezczelny człowiek.

 5. Popieram referendum i to w całej gminie Wołomin. Problem jest wielki jak smród ze zwałki i dotyczy wszystkich mieszkańców.

 6. Referendum to najlepsza forma zapytania mieszkańców o opinię na ten temat. Niech się stanie! A Radwan jak jest na tyle nieudolna to niech tego nie robi.

 7. Popieram referendum w sprawie RIPOK ale równocześnie za nieudolność również referendum w sprawie odwołania burmistrz Radwan

 8. To by było super. referendum kosztuje – i macie racje że dobrze było by zadać kilka pytań. np -1. czy jesteś za marnotrawieniem kasy na park i czołg -czy na to miejsce wolałbyś szerszą drogę do wawy – po której przyjadą inwestycje i praca?( do wyboru) 2 Czy jesteś za utopieniem kolejnych 17 milionów w górę śmieci i blaszaną wiatę? No bo śmieciowicho na lipinach nie będzie kosztowało nas tylko 15 zmarnotrawionych już baniek. 3 Czy jesteś za odwołaniem obecnej rady miasta? – jasne pytanie

  Pani burmistrz – ma pani charakter??

 9. Juz 2 lata temu pisałem,ze instalacja ruszy, a te wszystkie dziwne ruchy Władz Wołomina i innych w Zielonych i tych co dostali fuchy na tym temacie, to tylko gra. I chyba wyjdzie na moje, ale wcale sie nie cieszę.

  • Za dwa lata marazmu oraz brak ważnych decyzji odpowiada burmistrz Radwan. Zwodzi i nie podejmuje decyzji innych niż personalne, które służyć mają jej w budowie koalicji przeciwko PiS. Na przykładzie Ripok widać kogo i za co promuje. Drugi prezes Kubała (działącz PO) został zwolniony w Końskich za budowę takiego samego zakładu bez decyzji środowiskowej. Wypisz wymaluj drugi Kuśmierowski.

 10. Nikt sie nie cieszy. Tu nic sie nie rozwija, wszystko zdycha a teraz z granic powiatu( jeszcze) – będzie czuć padliną stęchlizną i smrodem palonych szmat. Bajka. Pamiętam to jak mieszkałem w 85 roku na lipinach. Thyle że teraz będzie to sztynks większy- bo z całego mazowsza. To doleci wszędzie. Gratulacje dla Syfka i popleczniczki z Kurkowej- tam też będzie je…ć tym smrodem.Pociecha mała- ale zawsze.

 11. Radwan weszła w spór z senatorem, posłami, premier Szydło, został tylko prezydent Duda. Kto następny? Obawiam się że prezydent USA. Coś z kobietą się dzieje.

 12. Radwan nie robi nic konkretnego w sprawie RIPOK, na ostatniej sesji sekretarz Izdebska miotała się jak poparzona aby tylko nie odpowiedzieć na pytania radnych. Wstyd jak cholera. Zobaczycie, że przez nieudolnosć obecnej władzy zostaniemy w czarniej d…. z wysypiskiem.

  • W urzędowym wydawnictwie Nasz Wołomin Pani burmistrz kłamie jak najęta o Ripok i innych dwuletnich działaniach. Zapowiada, że ustalenia szóstego, siódmego albo i ósmego audytu budowlanego w MZO mają ogolić łby winowajcom. Śmiech na sali, budowa realizowana była i zakończona w jej kadencji. Pod jej nadzorem właścicielskim rozliczono wykonawcę, a Kuśmierowskiego chroniła do samego końca inwestycji. Po objęciu władzy zwolniła Czarnogórskiego bo nie chciał byc jej człowiekiem w radzie powiatu. Na jego miejsce zatrudniła Sulicha, a później klona Kuśmierowskiego Kubałę. Teraz, sama musi być przygotowana do publicznego i wstydliwego wystawienia głowy do ogolenia. Oszukuła mieszkańców zmanipulowanymi konsultacjami i robi z Wołomina śmietnisko dla Warszawy.

 13. Radwan kolejny raz zabrała głos w sprawach świata. Po trzygodzinnym wywiadzie dla faktów, władze telewizji byli zaszokowani. Zdecydowano nie ujawniać na razie wszystkich informacji udostępnionych przez Elę. Wybrano tylko kilka słów które przekazała. „nic o nas bez nas”. Widzowie zaniemówili z zachwytu. Niby nie dużo ale jakże celnie. Z przecieków wiadomo że to nie są jej ostatnie działania. Planuje w Wołominie zorganizować zjazd przywódców świata. Zaproszenia rozesłane. Coś z kobietą się dzieje.

 14. Oczywiste TAK dla referendum z poszerzoną listą pytań o odwołanie burmistrza i rady miejskiej.

  Pytania:
  1. Czy jesteś przeciwko uruchomieniu ZZO w Starych Lipinach wraz z wysypiskiem przyjmującycm śmieci ze wszystkich okolicznych Regionalnych Instalacji Przetwarzających Odpady?
  2. Czy jesteś za odwołaniem burmistrz Wołomina Pani Elżbiety Radwan?
  3. Czy jesteś za odwołaniem składu Rady Miejskiej w Wołominie?

  Wg mnie do rozważenia są tylko dwie opcje 3 x TAK lub 3 x NIE. Burmistrz Radwan w sposób niejawny, a większość radnych otwarcie opowiadają się za uruchomieniem RIPOK w zrealizowanym zakresie.
  Zagłosuję 3 x TAK.

 15. Sorry – ale odpowiedź na 1 pytanie – może być różnie odbierana. Uważam że powinno mieć inną mniej zawiłą forme – tak jak dwa kolejne. Niech już robią te referendum !!! Z tymi pytaniami.

 16. Przed chwilą przebrnęłam przez półmetk rządów burmistrz Radwan z czołówki NASZWOŁOMIN. Masakra!!! Burmistrz niczego pozytywnego nie powiedziała o dotychczasowych dokonaniach własnych i ekipy.
  Wszyscy jej przeszkadzają.
  Nie dość, że podzieliła się włądą z niewdzięcznymi pracownikami, to politycy PiS w osobach Żaryna, Sasina i Uścińskiego rzucają jej staraniom kłody pod ziemię. No i jeszcze pozwalają sobie kpić w żywe oczy z jej urzędu i gabinetu oddanej tarocistki (rzekomo ukaranej jak inni odpowiedzialni za podpisywanie lipnych protokółów).
  Jest tam jeszcze list do niewrażliwej na ludzkie nieszczęścia Premier Szydło, no i internetowy hejt tzn. nasze komentarze. Mili komentatorzy i napastliwa klako, to co piszecie jest bez znaczenia, bowiem Pani Radwan przestała Was czytać i wchodzić w polemikę. Bo jest to walka z wiatrakami ups „szwagrami”.
  Och ty Karol, Burmistrz twierdzi, że zmieniła styl działania i wyrosła nam na rasową blogerkę podpisującą się pod tekstami vel Dziąby. Nieprawdopodobne oraz niewykonlane jest, że skleci coś ponad „wywalony nieudolny prezes znów atakuje”, „jagoda papa ripoka”, „stop przekrętom szwagrów” , „komitet obrony szwagrów” i „syn żula”.

 17. Władza chwieje się w posadach, nie ma już ludzi broniących radwan bo widzą jakie popełnia błędy. Raz czy dwa można przymknąć oko na takie wybryki ale nie naście.

 18. Burmistrz nie chce pokazać poważnych obaw, które ją trawią. Przystąpiła więc do medialnych ofensyw. Koalicjanci bez krępacji biorą swoje, ale się nie wychylają. Można przewidzieć zbliżajęce się pęknięcia.

 19. Szerokopasmowa i śmieciowa polityka burmistrz Radwan jest nie do przyjęcia. Osobiście odpowiadanie za ich porażki i musi ponieść tego konsekwencje. PiS z ich wyciągniem się nie spieszy gdyż do przejęcia władzy potrzebuje dobrego kandydata na burmistrza, a takiego na dzień dzisiejszy nie ma. Walczy kilku, ale żaden bez charyzmy. Jest to dobry okres na referendum, ponieważ ktoś trzeci ma szansę na zaistnienie.

 20. Nie można zapominać o tym, że ojcami ripoka sa radni pis. Jeśli referendum to również z pytaniem o odwołanie rady.

 21. Jednoosobowym właścicielem MZO jest gmina. Radni powołali uchwałami spółkę w określonym celu. Burmistrzowie byli wykonawcami tego zlecenia. Zrealizowali go fatalnie, a zatem za śmierdzący w Wołominie problem, na ławie oskarżonych obok burmistrzów posadzić należy radnych Czarzastego, Beredę, Paziewskiego i pozostałych.

 22. Referendum nie będzie ponieważ każda władza mająca coś „za uszami” boi się go jak ognia. Tymbardziej, że za wysypiskiem w tym miejscu nie przemawiają żadne racjonalne argumenty.

 23. Kim są nasi samorządowcy najlepiej widać po przewodniczącym Czarzastym. Głosami nieświadomych mieszkańców chce bronić fatalnych decyzji, które doprowadziły do zmarnowania milionów zł w gminnej spółce. Sami widzimy, że od 2 lat ripok nie kwalifikuje się do uruchomienia w zaprojektowanym i wykonanym zakresie. Zadbano wyłącznie o wysypisko śmieci dla warszawki i okolicznych gmin. Przez takich radnych Wołomin staje się śmietniskiem pod wieloma względami.

 24. I właśnie dlatego – fajnie by było gdyby Wołomin jednak przyłączył sie do wawy. Imbecylizm naszych włodarzy zostałby ukrucony, mielibyśmy w końcu ZTM a może i droge lepszą – a tutejszym – interesiki by sie pomieszało i nie mieli by wpływu na większy chachment. Tylko…. to chyba nie przejdzie – bo krawaciarze wsiurów u siebie nie chcą

 25. a mi się wydaje, ze wszsytkie te działania idą pod publiczke. Testują co naród kupi, nie patrząc na innych i na konsekwencje swoich działan. Wołomin został sam sobie, tylko z postulatami, które jak wygłaszający są nijakie i do niczego nie prowadzą nas mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj