P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wołomin: Internet przejęła warszawska prokuratura

Wołomin: Internet przejęła warszawska prokuratura

Z końcem stycznia 2017 r. Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie (II Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej) przejęła od Prokuratury Rejonowej w Wołominie sprawę nieprawidłowości w projekcie „Szerokopasmowy Internet dla sołectw – wyrównanie szans rozwojowych w Gminie Wołomin”. (…)

Przypomnijmy, że komisja rewizyjna przekazała prokuraturze materiały związane z nieprawidłowościami przy wprowadzaniu projektu „Szerokopasmowy Internet dla sołectw – wyrównanie szans rozwojowych w Gminie Wołomin” w lutym 2016 r. Radni Wołomina zarzucali obecnej władzy m.in. możliwość poświadczenia nieprawdy w podpisanych dokumentach i narażenia gminy na straty.

Liczne nieprawidłowości wykazała także listopadowa kontrola innego wołomińskiego projektu „Internet szansą rozwoju gminy Wołomin”, przeprowadzona przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa – jednostkę działającą dla Ministerstwa Cyfryzacji. Jak informowaliśmy, kontrolerzy stwierdzili, że zachodzą przesłanki do rozwiązania umowy o dofinansowanie z dnia 05.12.2012 r., co skutkować może cofnięciem przyznanej dotacji dla gminy w kwocie 3 mln zł. A co w tej sprawie dzieje się po prawie dwóch miesiącach od przekazania raportu władzom Wołomina? (…)

Więcej na łamach Wieści.

(7) Comments

 1. radek

  3 000 000+ odsetki = ponad 3 000 000 do oddania z budżetu Wołomina Brawo Elżbieta Nieudolna !!! 540 000 ( brak zwrotu dofinansowania) - Internet dla sołectw Brawo Elżbieta Nieudolna!!! Muzeum Bitwy Warszawskiej za 40 000 000 zł budowa w Radzyminie Brawo Elżbieta Nieudolna!!!

 2. adam

  Madziar Pozyskał niemal 4 000 000 zł na rozwój sieci internetowej w Wołominie 3 000 000 zł -na projekt ,,internet szansą rozwoju Gminy Wołomin'' 860 000 zł - na projekt ,,Internet szerokopasmowy dla sołectw'' Elżbieta Nieudolna nie dość że nie potrafiła zrealizować projektu za 860 000 zł - SPRAWA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ to jeszcze nie potrafiła utrzymać trwałości projektu za 3 000 000 zł trzeba będzie oddać kwotę z odsetkami Tragedia - Elżbieta Nieudolna jest coraz bardziej NIEUDOLNA

 3. a r t u r r o s

  Okaże się, że miasto jeszcze bardziej się zadłuży, kiedy za coś nie istniejącego przyjdzie zwracać dotacje. Propaganda w sprawie pałacu w Chrzęsnem, szerokopasmowego dla sołectw, RIPOKu dla Lipin. Gospodarzom ktoś tam udzielał absolutorium ? Za niewykonanie ? Niezależnie od pozostałych poszkodowanych po upadłości SKOK, SBRZiR, bo te akurat choć publiczne to prywatne. Ale w przypadku publicznych - może okazać się że to my jesteśmy winni i mamy oddawać. Czy można reklamacje (za złe wykonanie igrzysk) złożyć ówczesnym włodarzom miasta ?

 4. czytelnik

  Lepiej teraz niż nigdy. Ela z towarzystwem będzie tłumaczyć się w Warszawie. Już funkcjonariusz nie pomoże.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *