Do sądu przeciwko burmistrz Wołomina

57

Wspólnota bloku na os. Nafta w Wołominie czuje się lekceważona, dlatego uchwałą z dnia 7 marca br. postanowiła wystąpić do sądu przeciwko burmistrz Wołomina, o zwrot kosztów, jakie mieszkańcy mieli ponieść w wyniku braku odpowiedniej reakcji władz miasta na sygnały o lejącej się wodzie. (…)

Jak relacjonował na wtorkowym zebraniu członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, 24 listopada 2015 r. udał się z tą sprawą do urzędu, prosząc o możliwie jak najszybsze skontrolowanie tej sytuacji i możliwość obecności w czasie wejścia do mieszkania. Jeden z urzędników obiecał przekazać sprawę burmistrz. Minęło półtora miesiąca. Wspólnota nie doczekała się ani otwarcia lokalu, ani jakiejkolwiek odpowiedzi na zaistniałą sytuację. W tym czasie zarząd bloku zdecydował się zbadać stan zużycia wody w II połowie 2015 r i w styczniu 2016 r. Odczyt wodomierzy, przeprowadzony przez PWK miał wskazywać na wzrost dobowego zużycia wody w okresie od września do stycznia. Pewni swoich podejrzeń mieszkańcy wciąż monitowali do władz o interwencję w lokalu, ale według ich relacji – nie otrzymali nawet żadnej pisemnej odpowiedzi burmistrz. Nagle, 28 stycznia, bez jakiejkolwiek wiedzy wspólnoty, w mieszkaniu, z którego miała być pobierana znaczna ilość wody odbyła się kontrola pracowników PK w obecności strażnika miejskiego. Pomimo licznych próśb, zarządca wspólnoty nie został jednak na nią wpuszczony. (…)

Więcej na łamach Wieści.

57 KOMENTARZE

  • Przekazali informację urzędnikowi, który nie przekazał informacji dalej – rzeczywiście to wina burmistrza
   Powinna przyjechać i wymienić rury czy co?

   • Dla zdymisjonowanego prezesika komunalki prześlijcie rachunek jak nie umiał wypełniać obowiązków to po co się pchał. Każda zadyma i wszędzie ktoś od jagodzianki umoczony. Dobrze że ich w końcu ktoś pognał na zbity …

   • zaraz zaraz a to nie braciszek tego radnego co to w spółce miejskiej zaczął sobie zleconka po cichutku robić za czasów poprzednika?

 1. Szok!. Trzy i pół miesiąca potrzebowała nieudolna Pani Burmistrz oraz jej służby na podjęcie działań interwencyjnych. Widać, że lanie wody jest jej specjalnością i w niczym władzom nie przeszkadza. Razem z prezesem PK Jaczewskim zajmowała się w tym czasie polityką, metropolią warszawską i zagrożonymi stołkami radnych powiatowych.

  • Jaczuś musi sprzątać bajzel co mu ten mały wykopany szwagier zostawił

   były prezio zamiast zająć się powierzonymi sprawami na fejsiku paszkwile wypisywał

   teraz też wypisuje ale już na bezrobociu, korzystając z dobrodziejstwa wolnego czasu

 2. Nieudolność,arogancja w tej sprawie jest porazajaca.Brak stosownej i szybkiej reakcji urzedników i podmiotów podległych UM- pytanie co jest tego przyczyną, moze UM przedstawi kompetentne i wiarygodne wyjasnienia. Masakra.

 3. NIEUDOLNOŚĆ….. do drugie imię obecnej Ekipy Elżbiety Radwan JAK TAK MOŻNA LEKCEWAŻYĆ MIESZKAŃCÓW…Prokuratura …sądy to robi się codzienność w działaniu obecnych włodarzy miasta. Za chwilę tam trzeba będzie przenieść urząd gdyż w prokuraturze i sądach zaczyna toczyć się życie miasta i tam mieszkańcy dochodzą swoich praw..

 4. Radwanowa działa jak żółw z opóźnionym zapłonem. Nie wiem czym ona się zajmuje ale nic w Wołominie nie jest dopilnowane. Cała masa rozgrzebanych tematów ale niedokończonych. Ten kto w przyszłym roku wygra po niej wybory dostanie kukułcze jajo, nie wiadomo w co ręce włożyć. Jedno jest pewne takiego burmistrza jak Radwan jeszcze nie było!

  • najlepiej niech zacznie od obstawiania prezesowskich stołków i sprowadzeniem na powrót spadochroniarzy co by nas odwiedzali raz w miesiącu aby to podpisać listę i zgarnąć należną dolę. Jak będą należeć do jedynej prawej partii to im się od nas należy

 5. Jakaś paranoja od kiedy burmistrz odpowiada za stan liczników???
  Nie rozumiem tej sprawy o co tu dokładnie chodzi bo jak rura cieknie to przecież są zalani i w takim wypadku od razu wzywane są służby. Od kiedy burmistrz odpowiada za cieknące rury w mieście. Przecież są od tego wyznaczone jednostki. A tu przecież nie ma nic o tym. Skąd wiadomo, że to akurat to mieszkanie skoro nikt ze strażnikami nie wszedł? Może mają tak jak to było z prądem parę lat temu u nas – ktoś się podpiął i korzysta.

 6. A to dobre. W moim bloku też mamy stratę na wodzie w wysokosci 6 tysi więc może zamiast płacić rachunek powinniśmy pozwać kogoś do sądu żeby zapłacił. Z moich informacji zdobytych od zarządu wspólnoty wynika że mamy zbyt małe zaliczki na wodę i zbieramy mniej kasy niż płacimy ze wskazań licznika głównego wodociągom.
  Polska to jednak kraj kwadratowych jaj. Kto tym ludziom takich głupot naopowiadał. Może jak przyjdzie im zapłacić za wodę plus odsetki plus koszta sądowe to zejdą na ziemię.

 7. Te wszystkie spółdzielnie i wspólnoty to banda… sami wiecie jak jest. Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego chce obarczyć kredytem za docieplenia mieszkańców. Ja się pytam gdzie są składki remontowe za przeszło 20 lat? Moi rodzice tyle lat mieszkają i nic nie widać żeby coś z tego remontowego się robiło to ich jeszcze na stare lata w spłaty kredytów chcą wsadzić.

 8. Maria i reszta urzędników: skoro leje się z mieszkania komunalnego to kto ma prawo wejść do lokalu? prywatne osoby czy urzędnicy z PK? A kto jest właścicielem PK, no burmistrz przecież. Trudne to? Tak to jet jak ktoś komentuje na internecie mały fragment dużego artykułu i zupełnie nie wiedząc o co chodzi

 9. Niech ktos to wyjasni dlaczego po zgłoszeniu sprawy w UM dopiero po 2 miesiacach doszło do interwencji.Wszystko wskazywało na wyciek wody w lokalu, nikt z mieszkańców i władz wspólnoty nie miał prawa samodzielnie tam wejść, Sprawe zgłoszono do UM, któremu podlegaja wodociagi.W zwiazku z tym należało bezzwłocznie podjąć stosowne działania, a nie dopiero po 2 miesiacach. Jezeli jest prawda to co pisza WP, to reakcja UM i podległych jej służb jest „deko” opieszała. To po pierwsze. Kolejna dziwna sprawa to jakoby w wyniku kontroli nie stwierdzono jakoby zadnego wycieku w lokalu, to jak to jest. To po co wchodzili do środka jezeli nic nie wskazywało na przekazane zgłoszenie. Dlaczego nie weszli z kimś ze wspólnoty skoro, o to proszono? Dziwna sprawa, a moze ktos mija sie z prawdą i wprowadza celowo w bład, zeby nie uzyć bardziej dosadnych słów.

 10. Lokal należy do gminy czyli burmistrz Radwan, odpowiada za niego spółka komunalna, ale jak tam pracują tacy fachowcy jak ci dwaj ze zdjęcia to nic dziwnego że woda lała się miesiącami. Szkody powinni pokryć z wypasionych swoich pensji.

  • Nie wiem czy zdymisjonowany Rafał W. weźmie na klatę swoje niedopatrzenie, szczerze wątpię. Pycha kroczy przed upadkiem i tak było w przypadku tego pana.

 11. Sprawa dotyczy roku 2015. Kto wtedy był prezesem w Przedsiębiorstwie Komunalnym? No właśnie mały zawistny nieudacznik, który woli anonimowo pisać głupoty na forach niż zająć się rozwiązywaniem takich właśnie spraw.

  • Członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej, 24 listopada 2015 r. udał się z tą sprawą do urzędu, a nie do prezesa PK. Prośbę skierował do pani burmistrz, która nie zareagowała jak należało po przekazaniu sprawy przez urzędnika.

   • Wojtuś vel kapucha ciećuj na tel bibliotece a nie po internetach szalejesz. Mało jeszcze twój wspólas namieszał. Niestety na wybielanie byłego już prezia zabraknie życia. Srata tata ” udał się z tą sprawą do urzędu, a nie do prezesa PK”, a kto zarządza tym budynkiem na mocy zawartej umowy burmistrz czy PK? Tak to jest jak się ignorantów robi prezesami którzy myślą że nic nie muszą.

 12. Jeżeli mieszkańcy byli u burmistrz w tej sprawie a ta nie zareagowała to sprawa jest jasna jak słońce. Wina właściciela spółki czyli burmistrza, który nie podjął zadnych kroków aby temu zaradzić. Tak na marginesie już nie da się słuchać ciągle tego, że to ktoś inny zawinił a to poprzednik a to jakis nieudolny prezes czy ktoś tam. Radwan został wybrana na kierowanie miastem a zachowuje się jak mała dziewczynka całkowicie nie przygotowana na zarządzanie miastem. Jej nieudolnośc jest porażająca i uważam, że drugiej kadencji nie będzie.

 13. no to uż wiemy czemu niejaki Rafał W. stracił posadę prezesa, jak mógł dopuścić do takich niedopatrzeń – bo piszecie że miało to miejsce w 2015..
  Nic dziwnego że burmistrz go zdymisjonowała. Może miało to związek właśnie z tą sprawą

 14. Zdymisjonowany prezio w nosie miał ludzi więc pożegnał się z posadką, podobno zamiast rozwiązywać sprawy komunalki przesiadywał na fejsie uprawiając tzw hejt polityczny.

  • Mam wrażenie że nie w nosie a w innej części ciała, znacznie niżej i bardziej z tyłu. Zazwyczaj ta część ciała służy do siedzenia.

  • aleś dobrze poinformowany. Boli brak posadki, informacji i rzekomego nieograniczonego wpływu. Komentarze tego typu do bani. Knut i reszta towarzystwa już nie wróci. Chwała Ci Panie!
   Ciekawe, że tylu tu fachowców, a jak przycodzi co do czego to pomysłów brak. Do roboty się wziąć, a nie kłamstwa i pomówienia wypisywać. Pomysłów dobrych trza dawać, a nie krytykować bez sensu.

   • Ralfik się miota po forach – niech odpowie ludziom za zaniechania – zamiast chamstwa wypisywać po forach było się zająć sprawami ludzi – nic dziwnego, że miarka się przebrała i został wykopsany!

    Skoro jest tak jak piszecie i sprawa miała przebieg w 2015 za preziostwa owego skrzata to trzeba bezpośrednio tego pana pociągnąć do odpowiedzialności również finansowej!

    Coraz wypływają nowe wątki z udziałem rodziny szwagrów teraz, ktoś tu pisze że podobno za poprzednika jakieś zlecenia w MZO brat czy kto tam miał?

    Żonka bezradnego dalej stołek grzeje w spółce czy ktoś za nieróbstwo się wziął?

 15. W poprzedniej kadencji władze pozywały do sądu mieszkańców a teraz mieszkańcy powołują do sądu władze. Kiedy Wołomin będzie normalnym miastem???!!!

  • a co to znaczy normalnym miastem? żeby tak było to Ci którzy na tym forum wypowiadają się ajk eksperci musieliby skorygować swoje poglądy. Które z polskich miast można za przykłąd normalnego podać. Może ktoś ma pomysł, to będziem się wzorować. Na razie to nie jest tak żle jak było poprzednio. Z chwastów miasto oczyszczone, można zacząć normalnie żyć.

   • Skowyczysz azorku. Normalnie wegetuje tylko perz. Od lat rozprzestrzenia się w samorzadzie i ma się dobrze. Przycięty w jednym miejscu za chwilę pojawia się w drugim. Chwasta wyrwać łatwo, wydrap perz jak takiś jurny.

  • ach były czasy w poprzedniej kadenturze tak tak – ludowi nie spodobał się pomysł panicza Zagulańskiego i szmaty na płotach z nikczemnymi hasłami zaczął lud wywieszać a to się pięknemu prawemu a niemniej też sprawnemu nie spodobało, że oto przeciwko jego pstrokatym planom śmie ktoś protesta stawiać

   dziś jak czytamy w artykule obok władzy całkiem się pomieszało zamiast do sądów woli z ludźmi rozmawiać i konsensusów szukać, no jak to tak?

   a dyżurny elektryk Wołomina pod kaufem do kontaktu zaprasza – czyżby w sprawie swych uprzednich działań co to jak zgniłe jajo miota czuć woń po caluśkim powiecie?

   • Obecnie panująca nam RadwanEla jest zdecydowanie gorsza. Butę zastąpiła perfidią, a desant kundlami podobnymi do azorka gotowego obszczekać i obsikać każdego. Już niedługo zda sprawę ze swoich przekrętów.

 16. a co to za strachy na lachy? Groźby jakie, czy co? Konkrety, a nie podpuchy prosimy. Jakie przekręty? Będzie afera czy aferka? A może to taka zabawa w podjudzanie?
  A z tym sikaniem, to niełądnie. Be kundelki, be.
  Chyba, że to nawiązanie do lania wody rur, co komisyja nie stwierdziła. Czyli kolejna podpucha rozdmuchana żeby pokąsać burmistrz.

  • Gdybyś „wielorasowy” azorku zapomniał, przypominam art. 231 w powiązaniu z art. 271 kk tj. działanie na szkodę gminy w kontekście i następstwie poświadczenia nieprawdy. RadwanEla przed nimi nie ucieknie.

   • artykuły i paragrafy to podstawy prawne, a nie szczegóły. Czytanie ze zrozumieniem polecam. Tą odpowiedziom potwierdzasz tylko moje wcześniejsze spostrzeżenie. Brak konkretów. Tak włąśnie powstają plotki i pomówienia, żeby zdyskredytować przeciwnika. Oj zalazła za skórę burmistrzowa niektórym zasłużnym i prawdotwórczym kamelełonom. Wołomińska wojenka trwa.
    To jest smutne.

   • „Sprawę podsumował jedynie radny niezrzeszony, przewodniczący komisji rewizyjnej RM, Dominik Kozaczka: (…) Z protokołu z przeprowadzonej kontroli projektu „Internet szansą rozwoju w Gminie Wołomin” z dnia 12 grudnia 2016r., wykonanej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa wynika, że zespół kontrolujący wykazał szereg nieprawidłowości leżących niestety po stronie pracowników gminy Wołomin. Wymienię tylko kilka najważniejszych: (1) brak możliwości korzystania z internetu, (2) brak prowadzenia monitoringu sieci, sprzętu komputerowego oraz usługi dostawy internetu, (3) brak podjęcia wystarczających działań by awarie zostały naprawione, (4) WYBUDOWANA SIEĆ ODBIEGA OD WYMAGAŃ PRZETARGOWYCH ORAZ OD DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ, (5) nie wdrożono polityki bezpieczeństwa wybudowanej sieci, (6) nie prowadzono dokumentacji stwierdzonych usterek, awarii oraz przerw w dostawie internetu, (7) gmina nie posiada pracownika, który potrafi zalogować się do urządzenia infrastruktury sieciowej. W efekcie cel projektu nie został osiągnięty”

   • @kundelku-azorku, fakt drugi identyczny z pierwszym znalazł swój finał w prokuraturze warszawskiej. Tylko czekać na skierowanie sprawy przeciwko włodarzom do sądu.
    Trzeci mieści się w tych samych kategoriach odpowiedzialności. Brak nadzoru nad zleceniodawcą oraz wykonawcą zadania należącego do gminy. Ripok zrealizowano i odebrano w tej kadencji z pogwałceniem wymogów decyzji środowiskowej oraz specyfikacji przetragowej.
    Wszystkie trzy protokóły odbioru potwierdzały realizację w sposób niezgodny z prawdą. Stały się podstawą wypłaty nienależnych wynagrodzeń.
    Burmistrz Radwan jako organ pełniący nadzór właścicielski nad majątkiem gminy, jego stanem i jakością pracy podwładnych ponosi pełną odpowiedzialność karną i polityczną.

   • O jo joj, @azorku, współczuję. Musisz czuć się jak zbity pies. Przykłady o które prosiłeś jak cholera poniewierają psa ogrodnika.

 17. Jeśli urzędnicy broniący burmistrz piszą na forach tak prymitywnym językiem to ja się cieszę, że mieszkam w Zielonce. Kto wami rządzi, ludzie!

  • czytelniczko w kagańcu – a świstak siedzi i zawija w sreberka. To nie szczegóły a twoje opinie. Konkrety to nie przytaczane ogólniki, a pomówienia i kłąmsta kiedyś ci bokiem wyjdą. Tyle w temacie. Żadnych rewelacji tu nie odnajduję, a już myślałem że trza się bać.

   • Myślenia od ciebie nikt nie wymaga @kundelku na krótkim łańcuchu. Za kość do ogryzienia będziesz ujadał wszędzie; w urzędzie, w ogrodzie i na spacerniaku, bo taka twoja natura. Od rewelacji jest prasa, a od oceny kłamstw i przekrętów prokuratura. Zajęły się działaniami RadwanEli, znaczy jest czym.

 18. Rzeczywiście miasto wołomin to obecnie miasto bez gospodarza. Trudno bowiem nazwać Pania Radwan burmistrzem. Miasto wygląda najgorzej od 25 lat. Robiona jest kostka bauma w miejscach gdzie nikt nie chodzi. A główne ulice są w opłakanym stanie. Ta kobieta nie umie podjąć żadnych decyzji. Wszystko się ciagnie i miasto jest mocno w tyle w stosunku do innych podwarszawskich gmin. Przykro patrzec i szkoda mieszkańców…

  • szwagry czego biadolicie po forach?
   niech w temacie niedopatrzeń komunalki wypowie się ten nieudolny wywalony prezio jak to ludzi traktował, że teraz takie kwiatki wychodzą? czemu nie reagował na zgłoszenia? nie ma co się dziwić że dostał czerwoną kartkę od Elki. Zamiast się obijać trzeba było brać się do roboty. A tak została wam poczekalnia w PUPie i jazgoty na internetach ;)))

   • Dobrze to było forsę brać z miejskiej spółki , radny braciszek umowy zlecenia na 38 kafli przytulił i śmieje się ludziom w twarz, że mu nic nie zrobią. Szwagier vicek za poprzedniej kadencji tak wspomagał rodzinę żeby na finansach nie podupadła.

 19. Cała wieś się wstydzi za działania w spółce sołtysa Ufnalka. To jego kolejna wpadka. Jakim cudem znalazł on tam posadę?

 20. W ten właśnie sposób działali w wwl tzw. Szwagry układ/fucha/życie. Układ minął fucha się skończyła życie dopadło więc teraz zamiatają ulice 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj