S8: Wołomiński węzeł gordyjski

S8: Wołomiński węzeł gordyjski

Wiele emocji wzbudziła na ostatniej sesji w Wołominie sprawa przeciągającego się projektowania łącznika do węzła S8 – zjazdu w kierunku Wołomina z budowanej S8. Sytuację skomentowali starosta i burmistrz Wołomina. (…)

O konkrety dotyczące realizacji inwestycji dopytywał na sesji radny Mariusz Stępnik: – Z tego co słyszę to jesteśmy we wstępnej fazie projektowania, nie wyszliśmy poza projektowanie. Jaka jest optymistyczna wersja: kiedy ten łącznik powstanie?

Odpowiedziała mu burmistrz Wołomina przypominając, że oprotestowana przez stowarzyszenie dokumentacja łącznika zdążyła przejść już przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, Wojewódzki Sąd Administracyjny i Naczelny Sąd Administracyjny: – Temat jest bardzo trudny, w ubiegłej kadencji niebyły podejmowane rozmowy z mieszkańcami Nowego Jankowa, którzy przyblokowali swoimi odwołaniami procedowanie decyzji środowiskowej. Długo ciągnęły się negocjacje z mieszkańcami, spotkaliśmy się z mieszkańcami, wytłumaczyliśmy w czym rzecz, przy okazji zmieniła się ustawa o ustroju rolnym, która też blokowała pewne rzeczy, nie było planu zagospodarowania w tym terenie. Długo zajęło nam by dojść do porozumienia z mieszkańcami, by został wycofany protest. Mieszkańcy otwierali szeroko oczy ze zdziwienia ile można mieć inicjatywy w rozmowach z nimi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(22) Comments

 1. anna

  Matko ...Kolejna wtopa Ekipy Elżbiety Radwan za chwilę zostanie otwarta obwodnica Marek, Która jest oknem na świat dla Wołomina a my będziemy bez możliwości dojazdu ... proponuję szybko referendum w sprawie odwołania Nieudolnej Elżbiety...ratujmy co się jeszcze da uratować !!!

  1. Darek

   Nie sraj żarem. Nieudolny to był poprzednik. Nic w tym temacie nie zrobił. Zajął się robieniem smrodu z wysypiska i pozowaniem do zdjęć.

  1. Krzysztof

   @rekin to nie wina poprzednika? a co budowa zaczęła się wczoraj??? wygląda na to że kolejne ryśkowe przeoczenie wypływa? Czego można się spodziewać po gościu co prawie w robocie nie bywał?? Obudził się dopiero jak mu ludzie podziękowali

 2. xyz

  A to mi nowina Wołomin nie będzie miał łącznika z wezłem Wołomim? A czy w tym zapyziałym Wołominie udało się coś do końca i dobrze zrobić? Odpowiedź jest oczywista: NIE. A kto jest za ten stan odpowiedzialny? Odpowiedź też oczywista: MIESZKAŃCY TEGO ZADUPIA. Dlaczego? Ano dlatego, że co kilka lat wybierają miernoty, które nie potrafią załatwić najprostszej rzeczy. WOŁOMIN TO ZADUPIE i BASTA. Widoków na zmianę tego stanu rzeczy niestety żadnych.

 3. zyx

  Nie tak dawno burmistrz Radwan zapowiadała – „Wołomin potrzebuje dojazdu do S8 i zrobię wszystko, co jest zgodne z prawem, by ten dojazd został wybudowany” Szanowna redakcjo, czas najwyższy powiedzieć sprawdzam i poprosić o listę tych działań, popartą dokumentami podpisanymi przez Panią burmistrz.

 4. max

  Nikt wam nie zrobi zjazdu z S8 później, bo teraz szukają oszczędności w PBDK, a każdy węzeł dużo kosztuje. Tak więc pojedziecie sobie jak dotychczas starymi drogami.

 5. wołominianin

  Gregor, święta racja. Muzeum - to w Wołominie dziś sprawa pilniejsza od tysiąca łączników, planów zagospodarowania, wyremontowanych ulic i tworzenia dobrego klimatu dla inwestorów.

  1. Henryk

   ostatnio radny pisu mówił o potrzebie upamiętnienia w Wołominie katastrofy smoleńskiej wszak muszą jakoś podlizać się panowie u ,,góry'' - sukcesów prawym brak to chociaż jakiegoś arlekina trzeba wystawić a i parę brzóz ściąć pod tenże monument

 6. mark

  Plany zagospodarowania - miejscowe - to legły już za mikuli - który nic z tym komplementarnie kompletnie - nie robił. Lowel - człowiek od sesji fotogrficznych - nie mógł tego wyprowadzić - bo i kim i jak - nie było mowy. Elka przejęła chlew który nie przez 4 lata ale 4 kadencje - był zaniedbywany jak staw sołtysa. Przez kogo - słychać na jednej z sesji - jak sie martwi o dobro samorządowców - bo nie wołomina przecież, I za to jest jeszcze radnym powiatu - zgroza. Faktem jest - że Elka nie ustawiła sobie priorytetów na początku, olała węzeł, olała sprawe wiaty za 15 baniek i netu za 3 - bo łapska tam maczali - jej poplecznicy. I niestety - ma to - co ma - na własne życzenie. Wszystkiego zrobić sie nie da w 2 lata - ale można było te najważniejsze sprawy poustawiać , pokończyć - nie zrobiła tego - i ma chlew - jeszcze większy - to kogo ludzie mają za to winić??

  1. obywatel

   wychodzi mimo wszystko, że za wiele zaniedbań poczyniła piękna Magdalena i nie ma co do tego wątpliwości! jeśli chodzi o przytoczone przez ciebie sprawy marku to zauważ, że większość syfków powstała właśnie za panowania Zagulańskiej madzi. Ciągle powtarzają się te same nazwiska panów, którzy w owym czasie nie wykazali się rozumem. Według mnie nie jest to przypadek...

 7. mark

  Wybacz Obywatelu - nie do końca się zgodzę. Madzia i Nieporadna - ciągnęli wóz z gnojem jaki został im naszykowany przez 3 kadencje innego cudotwórcy ziemi wołomińskiej. 3 kadencje zaniedbań, nieróbstwa , stagnacji mikuli i rycia. A madzia i nieporadna - nie mogli tego na siebie nie wziąć. No bo nie ma tak, że z początkiem kadencji madzi , z dnia na dzień pojawiły się miejscowe plany zagospodarowania, nowe drogi, kanalizacja woda gaz.... - tego sie nie da zbudować pstryknięciem palców. Przez 3 kadencje tego, co teraz reprezentuje racje samorządowców w powiecie ( bo nie nasze racje reprezentuje ) - nie powstał żaden logiczny plan rozbudowy przebudowy nie wyznaczono kierunków rozwoju nie określono priorytetowych spraw do zalatwienia. Lowel - bez koncepcji rozwoju - wpuścił syfka do działania, szfagrów - i nic sam nie zdziałał. Bo nie umiał. Saszke umiał zatrudnić. A elka - utrzymała status quo - jak długo sie dało.

  1. olek

   Burmistrz wdepnęła w chlew na własne życzenie. Powoływała się na doświadczenie, znajomość tematyki samorządowej i skuteczność. W rzeczywistości żadnego z ważnych dla miasta temetów nie potrafi rozwiązać dobrze i na czas. Decyzji nie podejmuje ponieważ problemy przerastają możliwości, no i paraliżuje ją strach przed następstwami. W sytuacjach podbramkowych winę zwala na poprzednika lub szwagrów. Jest jeszcze beztroska i głupota. Kto podpisuje umowę na dwa dni przed terminem wykorzystania dotacji? Na tak oczywisty przekręt decyduje się ktoś niespełna rozumu.

   1. Piotr

    @olek tak się znasz jak świniopas na budowie mostów. Tą analizę psychologiczną pod budką z piwem wymyśliłeś? Czemu nie piszesz o terminach kiedy projektowano węzeł? Co prawda w oczy kole? Rynio pokpił sprawę i cicho sza? Budowa i projektowanie nie zaczęło się wczoraj więc winowajców wieloletnich zaniechań trzeba szukać wstecz.

   2. olek

    @Piotr, nie analiz, a dowodów na miernotę i strach włodarki aż nadto. Paplanina oraz deklaracje uczuć do mieszkańców ich nie zmienią. Rynio z Piotrusiem zrobili wszystko co mogli na tamtym etapie. http://www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=886

 8. Kazik

  Okazuje się, że można dojść do porozumienia z właścicielami spornych działek a nie jak to było za poprzednika przy okazji innych kwestii - straszyć sądami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *