S8: Wołomiński węzeł gordyjski

22

Wiele emocji wzbudziła na ostatniej sesji w Wołominie sprawa przeciągającego się projektowania łącznika do węzła S8 – zjazdu w kierunku Wołomina z budowanej S8. Sytuację skomentowali starosta i burmistrz Wołomina. (…)

O konkrety dotyczące realizacji inwestycji dopytywał na sesji radny Mariusz Stępnik: – Z tego co słyszę to jesteśmy we wstępnej fazie projektowania, nie wyszliśmy poza projektowanie. Jaka jest optymistyczna wersja: kiedy ten łącznik powstanie?

Odpowiedziała mu burmistrz Wołomina przypominając, że oprotestowana przez stowarzyszenie dokumentacja łącznika zdążyła przejść już przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, Wojewódzki Sąd Administracyjny i Naczelny Sąd Administracyjny: – Temat jest bardzo trudny, w ubiegłej kadencji niebyły podejmowane rozmowy z mieszkańcami Nowego Jankowa, którzy przyblokowali swoimi odwołaniami procedowanie decyzji środowiskowej. Długo ciągnęły się negocjacje z mieszkańcami, spotkaliśmy się z mieszkańcami, wytłumaczyliśmy w czym rzecz, przy okazji zmieniła się ustawa o ustroju rolnym, która też blokowała pewne rzeczy, nie było planu zagospodarowania w tym terenie. Długo zajęło nam by dojść do porozumienia z mieszkańcami, by został wycofany protest. Mieszkańcy otwierali szeroko oczy ze zdziwienia ile można mieć inicjatywy w rozmowach z nimi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

22 KOMENTARZE

 1. Matko …Kolejna wtopa Ekipy Elżbiety Radwan za chwilę zostanie otwarta obwodnica Marek, Która jest oknem na świat dla Wołomina a my będziemy bez możliwości dojazdu … proponuję szybko referendum w sprawie odwołania Nieudolnej Elżbiety…ratujmy co się jeszcze da uratować !!!

  • @rekin to nie wina poprzednika? a co budowa zaczęła się wczoraj???
   wygląda na to że kolejne ryśkowe przeoczenie wypływa?

   Czego można się spodziewać po gościu co prawie w robocie nie bywał?? Obudził się dopiero jak mu ludzie podziękowali

 2. A to mi nowina Wołomin nie będzie miał łącznika z wezłem Wołomim? A czy w tym zapyziałym Wołominie udało się coś do końca i dobrze zrobić? Odpowiedź jest oczywista: NIE. A kto jest za ten stan odpowiedzialny? Odpowiedź też oczywista: MIESZKAŃCY TEGO ZADUPIA. Dlaczego? Ano dlatego, że co kilka lat wybierają miernoty, które nie potrafią załatwić najprostszej rzeczy. WOŁOMIN TO ZADUPIE i BASTA. Widoków na zmianę tego stanu rzeczy niestety żadnych.

 3. Nie tak dawno burmistrz Radwan zapowiadała – „Wołomin potrzebuje dojazdu do S8 i zrobię wszystko, co jest zgodne z prawem, by ten dojazd został wybudowany”
  Szanowna redakcjo, czas najwyższy powiedzieć sprawdzam i poprosić o listę tych działań, popartą dokumentami podpisanymi przez Panią burmistrz.

 4. Nikt wam nie zrobi zjazdu z S8 później, bo teraz szukają oszczędności w PBDK, a każdy węzeł dużo kosztuje. Tak więc pojedziecie sobie jak dotychczas starymi drogami.

 5. Gregor, święta racja. Muzeum – to w Wołominie dziś sprawa pilniejsza od tysiąca łączników, planów zagospodarowania, wyremontowanych ulic i tworzenia dobrego klimatu dla inwestorów.

  • ostatnio radny pisu mówił o potrzebie upamiętnienia w Wołominie katastrofy smoleńskiej wszak muszą jakoś podlizać się panowie u ,,góry” – sukcesów prawym brak to chociaż jakiegoś arlekina trzeba wystawić a i parę brzóz ściąć pod tenże monument

 6. Plany zagospodarowania – miejscowe – to legły już za mikuli – który nic z tym komplementarnie kompletnie – nie robił. Lowel – człowiek od sesji fotogrficznych – nie mógł tego wyprowadzić – bo i kim i jak – nie było mowy. Elka przejęła chlew który nie przez 4 lata ale 4 kadencje – był zaniedbywany jak staw sołtysa. Przez kogo – słychać na jednej z sesji – jak sie martwi o dobro samorządowców – bo nie wołomina przecież, I za to jest jeszcze radnym powiatu – zgroza. Faktem jest – że Elka nie ustawiła sobie priorytetów na początku, olała węzeł, olała sprawe wiaty za 15 baniek i netu za 3 – bo łapska tam maczali – jej poplecznicy. I niestety – ma to – co ma – na własne życzenie. Wszystkiego zrobić sie nie da w 2 lata – ale można było te najważniejsze sprawy poustawiać , pokończyć – nie zrobiła tego – i ma chlew – jeszcze większy – to kogo ludzie mają za to winić??

  • wychodzi mimo wszystko, że za wiele zaniedbań poczyniła piękna Magdalena i nie ma co do tego wątpliwości!

   jeśli chodzi o przytoczone przez ciebie sprawy marku to zauważ, że większość syfków powstała właśnie za panowania Zagulańskiej madzi. Ciągle powtarzają się te same nazwiska panów, którzy w owym czasie nie wykazali się rozumem. Według mnie nie jest to przypadek…

 7. Wybacz Obywatelu – nie do końca się zgodzę. Madzia i Nieporadna – ciągnęli wóz z gnojem jaki został im naszykowany przez 3 kadencje innego cudotwórcy ziemi wołomińskiej. 3 kadencje zaniedbań, nieróbstwa , stagnacji mikuli i rycia. A madzia i nieporadna – nie mogli tego na siebie nie wziąć. No bo nie ma tak, że z początkiem kadencji madzi , z dnia na dzień pojawiły się miejscowe plany zagospodarowania, nowe drogi, kanalizacja woda gaz…. – tego sie nie da zbudować pstryknięciem palców. Przez 3 kadencje tego, co teraz reprezentuje racje samorządowców w powiecie ( bo nie nasze racje reprezentuje ) – nie powstał żaden logiczny plan rozbudowy przebudowy nie wyznaczono kierunków rozwoju nie określono priorytetowych spraw do zalatwienia. Lowel – bez koncepcji rozwoju – wpuścił syfka do działania, szfagrów – i nic sam nie zdziałał. Bo nie umiał. Saszke umiał zatrudnić. A elka – utrzymała status quo – jak długo sie dało.

  • Burmistrz wdepnęła w chlew na własne życzenie. Powoływała się na doświadczenie, znajomość tematyki samorządowej i skuteczność. W rzeczywistości żadnego z ważnych dla miasta temetów nie potrafi rozwiązać dobrze i na czas. Decyzji nie podejmuje ponieważ problemy przerastają możliwości, no i paraliżuje ją strach przed następstwami. W sytuacjach podbramkowych winę zwala na poprzednika lub szwagrów.
   Jest jeszcze beztroska i głupota. Kto podpisuje umowę na dwa dni przed terminem wykorzystania dotacji? Na tak oczywisty przekręt decyduje się ktoś niespełna rozumu.

   • @olek tak się znasz jak świniopas na budowie mostów. Tą analizę psychologiczną pod budką z piwem wymyśliłeś?

    Czemu nie piszesz o terminach kiedy projektowano węzeł? Co prawda w oczy kole?

    Rynio pokpił sprawę i cicho sza? Budowa i projektowanie nie zaczęło się wczoraj więc winowajców wieloletnich zaniechań trzeba szukać wstecz.

 8. Okazuje się, że można dojść do porozumienia z właścicielami spornych działek a nie jak to było za poprzednika przy okazji innych kwestii – straszyć sądami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj