Mieszkańcy Marek zapowiadają wojnę o ekrany!

2

Mieszkańcy domów znajdujących się w pobliżu budowanej obwodnicy Marek czują się ofiarami zmian podwyższających dopuszczalne normy hałasu. Najbardziej narażone na hałas są osoby zamieszkujące domy i osiedla przy ulicach: Szpitalnej, Wiejskiej, Pałacowej oraz część ulicy Szkolnej. GDDKiA dotychczas pozostaje głucha na prośby i petycje mieszkańców najbardziej narażonych osiedli, jak również samego burmistrza Marek. Lokalna społeczność łączy jednak siły i zapowiada wojnę. (…)

– Gdy kupowałem mieszkanie w jednym z mareckich osiedli, przy ul. Szpitalnej, znajdującej się niedaleko planowanej trasy S8 zapewniano mnie, że wysokość i ilość ekranów akustycznych będzie na tyle duża, że skutecznie zagłuszy hałas związany z natężeniem ruchu. Później dowiedziałem się, że ekrany będą znacznie niższe niż pierwotnie przewidywano, a teraz dowiaduję się, że miejscami ochrony akustycznej nie będzie w ogóle. Na planach przedstawiających przebieg trasy S8, osiedle, w  którym się znajdujemy nie zostało uwzględnione, a w jego miejscu znajduje się lasek. Ale ono jest, istnieje i mieszkają w nim ludzie! – mówi Robert Olkowski, założyciel strony „Ekrany akustyczne dla obwodnicy Marek”, który dodaje: – Żeby było jasne, nie jestem przeciwnikiem obwodnicy, a wręcz przeciwnie, bardzo się cieszę, z tej inwestycji, ale walczę o moją przyszłość, którą chcę spędzić w ciszy i spokoju.

Dotychczasowe zabiegi mające na celu zwrócenie uwagi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na zbyt słabe zabezpieczenie akustyczne budowanej trasy S8 na terenie Marek nie przyniosły rezultatu. Mimo interwencji u posłów, ministrów i wojewody mazowieckiego, GDDKiA stoi nadal na stanowisku, że dopiero ocena porealizacyjna natężenia ruchu i hałasu wykaże, czy  zabezpieczenia antyhałasowe użyte podczas projektowania i budowy obwodnicy Marek będą wystarczające. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. Niech zdemontują te ekrany które są postawione na innych autostradach a szczerym polu i w lasach . Było o tym głośno za rządów PO .Miliony wyrzucono w błoto i nikt za to nie został ukarany , kolesiostwo z Po na tym zarobiło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj