Wołomin: Mieszkańcy doczekają się ulicy?

15

Od wielu lat mieszkańcy bloków w centrum Wołomina interweniowali w sprawie modernizacji swojej ulicy, która zupełnie nie nadawała się do użytku. Dziury wyrywały zawieszenia aut i powodowały urazy kończyn, a stojąca woda po deszczu niszczyła obuwie. Przy ulicy planowana jest budowa kolejnych bloków mieszkalnych oraz 7-oddziałowego miejskiego przedszkola – problem jest więc na tyle naglący, że zainteresowali się nim radni miejscy, którzy w ostatnim czasie systematycznie interweniowali na sesjach i w pisemnych interpelacjach u władz Wołomina. I choć na ulicę zarezerwowano w 2017 r. jedynie 190 tys. zł, jak obiecuje burmistrz Wołomina, jej budowa zostanie zakończona jeszcze w tym roku.

Chodzi o przedłużenia ul. Traugutta, na odcinku od ul. Legionów do Prądzyńskiego. W przesłanej nam informacji, wołomiński urząd informuje: „Przetarg na wykonanie ulicy Traugutta planujemy rozstrzygnąć do końca II kwartału 2017 roku (przyśpieszyliśmy termin z III na II kwartał). Zakończenie budowy planowane jest w 2017 roku.”

Z takiego obrotu sprawy cieszą się mieszkańcy bloków, ale też radni: Piotr Sikorski, Dominik Kozaczka i Paweł Banaszek, którzy interesowali się problemem i monitowali w sprawie problemu kilkuset mieszkańców felernej ulicy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

15 KOMENTARZE

  1. Droga będzie służyła nie blokersom tylko ogółowi . bardzo dobrze że wreszcie w tym miejscu powstanie ulica a nie wyboje jak po wojnie

  2. Post ty chyba nie czytasz co piszesz. Przelotówka masz na myśli jakąś trasę o znaczeniu ponadlokalnym. Domyślam się, że mieszkasz w tych blokach i tylko dlatego to będzie dla ciebie wygodne. Kasa wyrzucona dosłownie w błoto. Mieszkam we wsi Wołomin już 35 lat i tej drogi w tym miejscu nie było i myślę, że nikt by nie zauważył gdyby nadal jej nie było, ale oczywiście developer będzie budował bloczysko i musi mieć dojazd, żeby mieszkanka się sprzedawały. Poza tym po co ta droga teraz skoro zaraz rozjadą ją samochody ciężarowe, które będą dowoziły materiały budowlane na plac budowy.

  3. @muminek @wio, oczywiscie,właściwa nawierzchnia jest potrzebna na ul.Traugutta i dawno powinna byc wybudowana. Po co idziecie w te klimaty sarkazmu z innych, jak to mówia każdy chce zyć. Dajcie sobie spokój, cieszcie sie że w koncu droga bedzie, tez sie cieszę. Długo to trwało nawet zbyt długo, Pozdrawiam.

  4. Moje wpisy były oczywiście prowokacją, aby pokazać jak reaguje nasze wiejskie społeczeństwo na tego typu wpisy. Prowokacja się udała w 100% ponieważ wyszły z dziur te myszy, które nie potrafią napisać czegoś konstruktywnego. Wołomin to zaścianek i takim zostanie dopóki nie zainwestuje się w jego rozwój i nie rozwinie się przedsiębiorczości na wielką skalę, a terenu przecież trochę mamy do tych celów. Nadal twierdzę, że ważniejszą albo nawet najważniejszą jest droga 634, która by służyła wszystkim. Hmmm cóż obiecanki były co do tej drogi, ale realizacji obiecanek nie widać w ogóle.

  5. koledze „i po co to wszystko” nie udał ci się wcześniejszy wpis więc teraz udaje, że nikt nie pojął jego „prowokacji”. Ale dzięki drugiemu wpisowi pokazał kim jest, nazywając piszących na forum „szczurami”.

  6. Szanowny@”I po co to wszystko”, zupełnie nie rozumiem, co masz do tego jak nazwałes wiejskiego społeczeństwa, wydaje mi sie że próbujesz stygmatyzować ludzi. Co masz do ludzi ze wsi sa tak samo wartosciowi jak ludzie z miasta. Błagam nie brnij w te klimaty.Pozdrawiam.

  7. Ja bardzo lubię swoją wieś Wołomin bo przynajmniej jest tutaj cisza. I lubię być tym wieśniakiem ze Wołomina 🙂 i nie zauważyłem żebym kogoś obraził po prostu moje wpisy służyły temu żeby niektórym uświadomić gdzie mieszkają bo miasto to takie, ach szkoda gadać. Nigdy nie oceniam ludzi po miejscu zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj