Wpłacili pieniądze, nie otrzymali mieszkań

5

Po upadku SK Banku coraz bliżej bankructwa znajduje się firma deweloperska Dolcan. Przypomnijmy, że to właśnie SK Bank pomagał w finansowaniu inwestycji jednego z największych warszawskich deweloperów. Teraz Dolcan popada w długi. Firma nie kwapi się do sfinalizowania budowy osiedla Rubikon w podwarszawskich Włochach, mimo iż mieszkania zostały tam wykończone w 98 proc. Co w tej sytuacji może zrobić kilkadziesiąt rodzin, które ponad rok temu powinny otrzymać klucze do swoich mieszkań?

– Deweloper przez ponad rok oczekiwania deklarował, że podejmuje działania mające na celu przeniesienie własności mieszkań na naszą rzecz. Żadnych działań jednak nie było. Akty notarialne, w których jesteśmy wpisani jako nabywcy, zostały zawarte dopiero pod naciskiem naszego pełnomocnika – powiedział nam jeden z nabywców lokali na osiedlu Rubikon.

7 kwietnia zdesperowani klienci Dolcanu zorganizowali protest pod siedzibą dewelopera. – Demonstracja została zgłoszona na godz. 8.30. Przyjechaliśmy tu nieco wcześniej i siedziba dewelopera była zamknięta. Nikt do nas nie wyszedł. Deweloper udaje, że go nie ma, zresztą tak jak przez ostatnie dwa lata – mówi jeden z protestujących. (…)

– W tej chwili sytuacja wygląda tak, że budowa jest niestrzeżona. Została skradziona brama. Demolowany jest budynek, który został praktycznie ukończony. Nie możemy nic z tym zrobić, ponieważ nawet gdy pozamykamy wszystkie drzwi, to tam się da wejść oknem. Nie ma ochrony, więc wszystko jest rozkradane – powiedziała nam pani Ewelina, która na zakup mieszkania musiała wziąć spory kredyt w banku.

– Nie dość, że nie ma mieszkania to muszę płacić za kredyt i wynajem innego, bo przecież gdzieś trzeba żyć – dodała inna osoba.

– Nasze mieszkania zostały wykończone w 98 procentach. Naprawdę niewiele zostało do końca. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Właśnie, dobrze ludziska tu piszecie….skbank i dolcan kręcili lody od kilkunastu lat. Teraz zwykli ludzie płaczą przez tych s..synów a oni i tak mają się dobrze (i bidulki twierdzą że niewinni i zwalają jeden na drugiego winę)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj