P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Wpłacili pieniądze, nie otrzymali mieszkań

Wpłacili pieniądze, nie otrzymali mieszkań

Po upadku SK Banku coraz bliżej bankructwa znajduje się firma deweloperska Dolcan. Przypomnijmy, że to właśnie SK Bank pomagał w finansowaniu inwestycji jednego z największych warszawskich deweloperów. Teraz Dolcan popada w długi. Firma nie kwapi się do sfinalizowania budowy osiedla Rubikon w podwarszawskich Włochach, mimo iż mieszkania zostały tam wykończone w 98 proc. Co w tej sytuacji może zrobić kilkadziesiąt rodzin, które ponad rok temu powinny otrzymać klucze do swoich mieszkań?

– Deweloper przez ponad rok oczekiwania deklarował, że podejmuje działania mające na celu przeniesienie własności mieszkań na naszą rzecz. Żadnych działań jednak nie było. Akty notarialne, w których jesteśmy wpisani jako nabywcy, zostały zawarte dopiero pod naciskiem naszego pełnomocnika – powiedział nam jeden z nabywców lokali na osiedlu Rubikon.

7 kwietnia zdesperowani klienci Dolcanu zorganizowali protest pod siedzibą dewelopera. – Demonstracja została zgłoszona na godz. 8.30. Przyjechaliśmy tu nieco wcześniej i siedziba dewelopera była zamknięta. Nikt do nas nie wyszedł. Deweloper udaje, że go nie ma, zresztą tak jak przez ostatnie dwa lata – mówi jeden z protestujących. (…)

– W tej chwili sytuacja wygląda tak, że budowa jest niestrzeżona. Została skradziona brama. Demolowany jest budynek, który został praktycznie ukończony. Nie możemy nic z tym zrobić, ponieważ nawet gdy pozamykamy wszystkie drzwi, to tam się da wejść oknem. Nie ma ochrony, więc wszystko jest rozkradane – powiedziała nam pani Ewelina, która na zakup mieszkania musiała wziąć spory kredyt w banku.

– Nie dość, że nie ma mieszkania to muszę płacić za kredyt i wynajem innego, bo przecież gdzieś trzeba żyć – dodała inna osoba.

– Nasze mieszkania zostały wykończone w 98 procentach. Naprawdę niewiele zostało do końca. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(5) Comments

  1. Maja

   A gdzie byli prezesi banku, gdy udzielano im kredytu? Tak naprawdę jedni i drudzy siebie warci. Dwa przekręty.

 1. ktoś

  Właśnie, dobrze ludziska tu piszecie....skbank i dolcan kręcili lody od kilkunastu lat. Teraz zwykli ludzie płaczą przez tych s..synów a oni i tak mają się dobrze (i bidulki twierdzą że niewinni i zwalają jeden na drugiego winę)

 2. zbig

  Jedno z drobnych pytań;dlaczego w tym banku tak wiele samorzadów z tego powiatu miało ulokowane srodki finansowe??

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *