Tunel już przecieka!

42

Niedawno oddane przejście podziemne pod torami w ciągu ul. Sikorskiego w Wołominie już przecieka. W tunelu stoi woda i jak zauważyli radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej, kapie ona z sufitu wprost na głowy przechodzących mieszkańców.

– W przejściu podziemnym pod torami w ciągu ul. Sikorskiego z sufitu i ze ścian sączy się woda, kapie ludziom na ubrania – zauważył radny Zbigniew Paziewski.

Odpowiedziała mu naczelnik wydz. inwestycji Bożena Kucharczyk: – Było wiele uwag do tego przejścia, między innymi dotyczące tej kwestii. Inwestor PKP musi się poważnie zastanowić co jest tego przyczyną i dlaczego tak się dzieje.

– A państwo zgłaszali ten problem w czasie odbioru? – dopytywał radny.(…)

Więcej na łamach Wieści.

42 KOMENTARZE

 1. Mówiłem mówiłem – gdzie jest ten dzban któremu się wydaje że budowa tunelu jest prosta jak tabliczka mnożenia.

  Gdzie te przekroje geologiczne które rzekomo znalazł w internecie?

  HA HA HA

 2. Byłem w Wielką Sobotę ze święconką w kościele M.B. Częstochowskiej a tu podchodzi do mnie pani i pyta. Proszę pana a ten nowy proboszcz jak tylko przyszedł to jako najważniejszą sprawę w tej parafii to ogłosił zbiórkę złota i srebra na wymianę sukienki Matce Bożej w naszym ołtarzu. Po co ta stara była piękna i jak mówił śp. Ks. Jan Sikora najbardziej podobna do tej jasnogórskiej. Tak ze dwa a może trzy miesiące ogłaszał o tej zbiórce i wymienił naszą starą z szlachetnymi kamieniami bardzo ładną na taka zwykłą bez tych drogich kamieni. Na koniec roku jak mówił co zrobił w parafii to jakoś zapomniał o tej zbiórce złota i srebra i się z tego nie rozliczyła a nawet nic nie powiedział gdzie jest stara sukienka ta drogocenna z kamieniami. Panie , jak tak może być żeby ksiądz zrobił zbiórkę i nic ani nic ile zebrał i co z tym zrobił ? Wstyd. Tak skwitowała starsza pani, dodając ” A może pan człowiek uczony by ta sprawę poruszył gdzieś w gazecie lub we władzach no bo jak to bez uzgodnienia z nami bo Rady Parafialnej do dziś nie powołano -zabrano nam najcenniejszą rzecz z kościoła i cisza ,nic nie wiemy „. Więc na apel starszej pani piszę ten tekst , być może redakcja Wieści wyjaśni tą sprawę gdzie podziała się stara , zabytkowa sukienka ze srebra i złota robiona technika jubilerską , ubogacona szlachetnymi kamieniami a nawet jak mówią starsi także perłami. Jak zauważyłem na nowej sukience nie ma ani jednego kamienia. Rzeczywiście coś tu nie gra.

 3. W tunelu zamontowano ekologiczny przyśnic deszczowy w dodatku wykonawca zrobił to bezpłatnie w ramach promocji a wy narzekacie ,że woda stoi.Odpływ oraz nagrzewnica ciepłej wody nie była przewidziana w projecie więc trzeba dopłacić i też zrobią.

 4. Brawa należą sie ślepakowi – który to odebrał. Remont za 5 lat gwarantowany – bo tyle pewnie wynosi gwarancja . Alno za 24 miesiące – za naszą kase – już.

 5. Jeśli się nie pilnuje wykonawcy to są efekty. Tunel-prezent od kolei ma źle położone izolacje . Po każdym deszczu będzie się lało. Teraz to „przedstawiciele urzędu” mogą pisać na Berdyczów. Nikt nie zamknie torowisk i nie rozbierze tego co jest nad tunelem, aby robić poprawki. Źle to wróży pozostałym tunelom. Przedstawiciele urzędu odebrali budowlę, tym samym zamykając sobie drogę do reklamacji. A pomyśleć, że ja laik, odbierając pokrycie dachowe z dachówki na moim domu zapłaciłem ekipie dopiero po pierwszym obfitym deszczu. (Uwag nie miałem sufity były i do dzisiaj są suche.) Jeśli dla miasta odbiór robił powiatowy inspektor nadzoru budowlanego to gratuluję fachowców.

 6. Barany – kiedy do k… nędzy zrozumieta, że w przypadku niekorzystnych warunkach gruntowo-wodnych takie problemy są NIEUNIKNIONE.
  Możecie sobie pieprzyć trzy po trzy i dziwić się że cieknie – ale sprawa jest prosta
  NIE WSZĘDZIE ROBIENIE TUNELU JEST DOBRYM POMYSŁEM

  Nawet metro przecieka – zarówno I jak i II linia

 7. 123 – co ty sie czepiasz: nizina mazowiecka – piaski iły glina – na przemian. Skały metamorficznej tu szukasz czy wapiennej?? Nie ma ! Iły glina piach i żwir – na przemian. I wysoki stan wód podskórnych. Wykonawca przyoszczędził – nie zrobił izolacji , nie odprowadził wody – i jest super ! W Sulejówku też są przejścia tunelowe, wysoka woda – ten sam podkład – i nie cieknie.
  Dla mnie – to tego nikt odebrać nie powinien . Woda i elektryka – niezłe połączenie. Gratulacje !

  A tak z zupełnie innej beczki : byłem na konsultacjach w czwórce. 3/4 osób – gmina powiat samorząd. Oczywiście – metropolia – beeee!!
  A już najbardziej chciało mi się śmiać jak usłyszałem , że mikula jest propagatorem budowy nowej drogi od 634 po polach ossowskich do krymskiej i do ronda w majdanie. No bajka!
  Brawo panie burmistrzu ! Ja coś wymyślę jeszcze – to panu TU napisze – to sie pan podpisze pod moimi pomysłami – swoimi spracowanymi łapkami..
  Albo jak pani burmistrz – robiąc oczy kota ze szreka – mówi z czułością – że zaproszona przez społeczności – ZAWSZE przychodzi , przyjeżdża – i rozmawia… No nie zawsze – do mieszkańców Leśniakowizny i Majdanu 2x pani nie przyjechała. Raz – bo imieniny.
  Kolejna rzecz- metropolia bee – bo podatek wysoki będzie . No CZAD! Podatki to wam ludzie gminni radni ustalają z rozdzielnika z ministerstwa finansów – i już dziś ustalili wam najwyższe stawki. Ale skąd wy to macie wiedzieć??
  Ogólnie – fajne konsultacje – jak ludzi zmanipulować żeby zachować swoje stołki w samorządzie.

  • Mark, mnie już „witki opadły”. Straciłam jakąkolwiek nadzieję że może tu być lepiej (lepsza komunikacja, lepsze drogi, lepsza oferta edukacyjna, ścieżki rowerowe …..).
   Nie z tymi ludźmi (wyborcami i wybieranymi).

 8. Co na to inwestor,co na to nadzór budowlany,co na to nasze władze miejskie? Tak zostanie czy będą to naprawiać.Przy okazji kiedy te tunele beda przejezdne?

  • odpowiem Tobie mało grzecznie, ale niestety zgodnie z przykrą rzeczywistością tego sprzedajnego powiatu .
   Mają to w du*ie

 9. Na razie to lepiej nimi nawet nie chodzic: woda przebicia z trojfazowego silnika windy beda dawac nad wyraz dobre efekty. Chociaż zawsze mozna wylaczyc na wszelki wypadak- jak te na naszym miejskim basenie.

  • i to pisze wywalony prezio komunalki – co fejsbukował w godzinach pracy cóż pozostało teraz tylko gryźć po forach gdyż długa kolejka w PUPie

 10. a po co w ogóle te tunele windy i przejścia co tam zalewanie jak to zaraz przez wołomińską swołocz będzie zniszczone to bez sensu budować dobrze.

 11. Witam,
  pytanie podstawowe, gdzie jest inspektor nadzoru, który to ma za zadanie nadzorować inwestycję?
  Problem polega na tym, że jest to wszystko kolesiostwo, kolejny przykład: jest tyle inwestycji w Wołominie, wszędzie remonty, czy ktoś widział ogłoszony przetarg na wykonywanie nadzoru, ja znalazłem tylko jeden na BIP Wołomin. Co z reszta? Pani naczelnik inwestycji ma swojego jednego ulubionego inspektora i nie obowiązuje ją Prawo Zamówień Publicznych, więc jak może być coś dobrze coś wykonane, zaraz usłyszymy o kolejnych przeciekach lub zapadnięciach…..

  • Inspektorzy nadzoru biora podwójnie i to problem wiekszosci inwestycji publicznych.W wielu gminach w zdecydowanej wiekszosci inwestycji przewijaja sie ci sami inspektorzy, a pózniej wychodza rózne niedoróby.

  • @robert, inspektor nadzoru to sprawa inwestora. Czy te przejścia, szyny-tory i inne cudeńka naszą sprawą są, to inwestycja wołomińska czy też innej sąsiedniej gminy? Szukam w różnych budżetach naszych i znależć nie mogę złotóweczek na inwestycje kolejową. Pomóż waść i podpowiedz gdzie szukać, a jak nie to zdementuj. W błąd mnie wprowadziłeś i innych niezliczoną ilość zainteresowanych czy jak? Kto za inwestycje i odbiór odpowiada? No kto? A że nasze Pani burmistrzynie się interesują to i dobrze, gospodarz musi wiedzieć co na jego terytorium się dzieje, kto buduje i co. Jak – to już sprawa INWESTORA – właściciela inwestycji i gruntu. Nie wprowadzaj w błąd kochanieńki. Ciemny lud tego nie kupi, bo już z ciemnoty zaczyna wychodzić. Przejaśnia się nam od dwóch lat to nasze wołomińskie niebo.

 12. Sam bierzesz w łape…
  Zawsze będzie na dylatacjach ciekło – bo nigdy nie uzyskasz 100% szczelności na wodę pod ciśnieniem…
  Widziałem wiele tuneli, parkingów podziemnych i nigdy powtarzam nigdy nie widziałem aby tego typu konstrukcje wykonane w tych okolicach były w pełni szczelne, by woda z nich się nie przesączała
  tylko w „teorii” rozwiązania zapewniają pełną szczelność…
  Praktyka budowlana mówi jasno – nie wszędzie można pchać się pod poziom ZERO i tyle…

  Tak samo z przejazdami drogowymi – zrobili by wiadukty (gdzie się tylko da) nie dość że szybciej to by było taniej…

  Ale po co się produkuje do „wodoodpornych” po których argumenty spływają jak po kaczce..
  Wszystkim się dziś wydaje że można wszystko – budować wieżowce na bagnach układać beton przy minus 10, czy tykować świeżo pomurowane ściany…
  Życie bardzo szybko weryfikuje ignorowanie podstawowych prawideł sztuki budowlanej.

 13. Na fb pierwszy zdjęciami z otwartego tunelu chwalił się przewodniczący rady (ten co własnymi recami 12 ulic wybudował). Może to on robił odbiór?

 14. Szkoda że nikt nie słucha wypowiedzi naczelnika inwestycji, bo ja nie słyszałem o odbiorze tego tunelu także niepotrzebne komentarze. Pozdrawiam niezorientowanych malkontentów. Ten tunel nie jest odebrany i kropka. A to że ludzie korzystają robią to na odpowiedzialność inwestora PKP.

 15. A w ogóle ktoś z tego korzysta? Nigdy tam nikogo nie widziałem. Wg mnie beznadziejna lokalizacja przejścia. Z jednej strony ruiny huty z drugiej wychodzi się na błoto. Kto to wymyślił? I jeszcze tak szerokie przejście, jakby tam tłumów się spodziewali. Żart.

  • Frekwencja skoczy kiedy tymczasowe przejścia skończą swój żywot .
   Teraz ludziska jeszcze dreptają między ekranami, ale zaraz im się to skończy.

   Przejazdy będą dla zmotoryzowanych z dachami nie bardzo wysokimi, a jakoś z buta trzeba dotrzeć na przeciwną stronę miasta.

 16. panie Robercie albo nie znasz się na samorządzie ale myślę że pańskie wpisy są służbowe wynikające z pracy w urzędzie a wszyscy wiemy że prawda jest inna. Nieudolność władzy wołomińskiej jest porażająca.

  • hej @kozaku, znawco tematu. Jaka jest ta prawda? Oświeć nas wszystkich o Jaśnie Panie. Mniemam mocium Panie, że na wezwanie me nie odpowiesz – bo wiesz, że inwestycja nie jest gminna czy powiatowa, a KOLEJOWA. Więc nie pier….. W twych komentarzach przeważa hejt na władzę, mizerniutko. Na zleconko czyje piszesz Waść te dyrdymały?

 17. 123 , co ty pierniczysz? Beton można lać i przy minus 25. Tak zalewali mieszkania na Kruczkowskiego jakieś 6-7 lat temu . Bloki po 6-7 pięter i stoją. Nie truj głupot. Byłem światkiem i sam sie dziwiłem. Beton grzany z dodatkami i ogrzewany – nic nie leci .To samo twoje przekroje pod kopalnie 4 metrową: Przyoszczędzili – i leci woda Dali dupy – i tyle. Nie zrobili ilolacji, odwodnienia, dali lichy beton – bo taniej – i tyle. A ty se buduj te kopalnie odkrywkową na 4 metrach. Jeszcze raz : w Sulejówku jest jeszcze gorzej z wodą – i nic nie leci. Poszli w koszty – i to może wkurzać.

 18. Zimne kwaśne deszcze robią swoje.

  Kolej do Moskwy i Berlina znaczniejsza i kosztowniejsza niż do jakiejś nadbałtyckiej Rygi i Tallina.
  Tak ma być i już.
  Duży może więcej i nie warto się kopać z koniem . To prawdy znane od lat.

  Mało kogo obchodzi ta linia. Przecież nawet droga do stolicy nieistotna. Łodygowa mogłaby być 3-krotnie szersza niż teraz i nie mieć dziur , skoro w Ząbkach ich nie ma, ale dla Warszawy to jakiś prowincjonalny trakt – skoro jest w takim stanie.

 19. Nieudolna Ela z towarzystwem korzystają teraz z orzeźwiającej kąpieli w studni lodowej po otwarciu groty solnej. Należy im się wyciszenie i relaks

 20. A jakie to wązne i niezbedne dla mieszkanców ,normalnie podstawa do życia. Niektórych to kreci i to jest smutne.Chleba i igrzysk i tak rzadzili w starozytnym Rzymie to i w Wołominie i wilelu innych gminach mozna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj