Kolejni mieszkańcy dostają wezwania!

30

Tylko na przełomie kwietnia i maja ok. 8 tysięcy kolejnych członków SKOK Wołomin otrzymało wezwania do zapłaty kwoty 330 zł w ramach jednego tylko roku członkostwa w Kasie. Spośród adresatów pisma odnajdujemy osoby publiczne z Wołomina, m.in. radnych miejskich. Skala problemu jest na tyle duża, że o sprawie robi się coraz głośniej, a formułowane zarzuty, kierowane w stronę twórców Kasy i jej likwidatorów brzmią coraz ostrzej.

Tym razem wezwania do zapłaty zostały skierowane do członków Kasy z 11 udziałami. Skala problemu może być znacznie większa, ponieważ w sumie SKOK Wołomin miał 85 tysięcy członków… (…)

„Dziwna słabość wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucji w sprawie Amber Gold coraz mniej dziwi – a nas również dziwi to samo, co się dzieje w sprawie SKOK Wołomin. Nie macie Państwo takiego samego wrażenia? Skala wyłudzeń w obu aferach jest znaczna, lecz są dwie istotne różnice: Amber Gold – afera już historyczna,  wyłudzono 0,560 mld zł

SKOK Wołomin – afera aktualna, trwa postępowanie upadłościowe, 2,8 mld pln – ta kasa jeszcze jest…

Minęło bezpowrotnie 11 miesięcy rządów PO-PSL, a w marcu 2017 mija rok i 4 miesiące rządów Zjednoczonej Prawicy: PiS – Solidarnej Polski – Polski Razem. (…) –- piszą członkowie Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała (…)

Więcej na łamach Wieści.

30 KOMENTARZE

 1. Otóż takie wezwanie w dniu wczorajszym na kwotę 330 zł otrzymała moja mama. Przejrzałem szereg forów w tej sprawie i nie doczytałem się płacić nie płacić. Ludzie podają podstawy prawne że nie płacić, syndyk podaje podstawy prawne że płacić, a biedny prosty człowiek głupi. Czy ktoś mógłby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie? Gdzie ewentualnie szukać pomocy?

 2. GDYBY W SKOKU BYLI UMOCZENI Z PO TO ZIOBRO DAWNO DARŁ BY SZATY A JAK PIS TO MU TO WISI. NIECH LUDZISKA CIERPIĄ. ONI MAJĄ DOBRZE, TO CO ICH TO OBCHODZI. PREMIER SZYDŁO DAŁA MACIEREWICZOWI 33000 ZŁ NAGRODY WIĘC O CZYM MY MÓWIMY. ROBI SIĘ NIEDOBRZE NA TO WSZYSTKO.

 3. GDYBY W SKOKU BYLI UMOCZENI Z PO TO ZIOBRO DAWNO DARŁ BY SZATY A JAK PIS TO MU TO WISI. NIECH LUDZISKA CIERPIĄ. ONI MAJĄ DOBRZE, TO CO ICH TO OBCHODZI. PREMIER SZYDŁO DAŁA MACIEREWICZOWI 33000 ZŁ NAGRODY WIĘC O CZYM MY MÓWIMY. ROBI SIĘ NIEDOBRZE NA TO WSZYSTKO. A PAN SASIN TYLKO UDAJE NASZEGO REPREZENTANTA. DBA WYŁĄCZNIE O WŁASNE KORYTO. CHOCIAŻ JEST POSŁEM Z NASZEGO TERENU. PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH LEPIEJ SIĘ ZASTANAWIAJCIE .

  • taki oto cytat z gazety w temacie nagród : ,,Szefowie SKOK-u Wołomin byli w mieście kreowani na lokalnych dobroczyńców. W grudniu 2010 r. Mariusz G. dostał tytuł „Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej”. W odsłonięciu pamiątkowej figurki anioła na rondzie „Solidarności” wzięli udział działacze PiS: Jacek S., senator Piotr A., starosta powiatu Piotr U. oraz burmistrz Ryszard M. Prezes SKOK-u dostał nagrodę „za krzewienie wartości patriotyczno–narodowych i chrześcijańskich”.”

 4. To co sie działo i dzieje w szeroko pojetym srodowisku władz Wołomina, wiekszosci gmin, powiatu a wszesniej rejonu, to …………. 27 lat to juz trwa, niektórzy mówią,ze zaczęło sie jeszcze w latach 80-tych.

 5. Jeżeli takie zagrywki upadłego SKOK w Wołominie będą przechodzić to syndyk i jeszcze kilka jego pokoleń mają zagwarantowane wysokie pensje do końca życia .

 6. Burmistrz wysyła wszystkich, by prosili o pomoc Stowarzyszenia Św. Michała (swsfsm.pl)

  Dzwoniłem do nich i okazało się, że urząd nie przekazał im na działalność nawet jednej złotówki!
  Przeglądając ich stronę i oglądając różne programy i audycje nie widzę nikogo oprócz nich kto by pomagał członkom SKOK.

  W wersji papierowej Wieści jest artykuł, a w nim info, że burmistrz odsyła ludzi do stowarzyszenia – kpina!

 7. Niech płacą: KNF, NBP Organy Ścigania i słuzby specyjalne/ a w zasadzie Ci co kierowali tymi instytucjami kiedy te wałki sie działy/ Gdzie oni byli jak sprawowali nadzór nad instytucją. Ponadto ci którzy wspierali swoimi twarzami kierownictwo tej firmy i co otrzymywali rózne wsparcie/ sprzęt , darmowe konsumpcje itp/ Nie zaliczam do tego grona klubu Huragan. Pięknie wszyscy zostali pozyskani i niejako uwiarygodniali to coś. A udziałowcy na pewno działali w dobrej wierze/ nie dotyczy zarzadu i pewnej grupy osób z kierownictwa, którzy wszystko wiedzieli lub sie domyslali co sie dzieje/. Przy okazji ktoś wie jaki jest obecnie los osób z zarządu firmy.

  • Co robią obecnie władze Skoku wie najlepiej wołomiński radny gminny ze Wspólnoty, którego siostra tam prezesowała. Widziałam ją w głównej roli na uroczystościach organizowanych przez burmistrz Radwan pod pomnikiem Piłsudskiego.

 8. A bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców nie funkcjonuje w Wołominie? Trochę dziwna ta odpowiedź Stowarzyszenia, bo ono nie może pobierać opłat za swoją pomoc w ramach działalności statutowej. Tak na marginesie: skąd się wzięło takie zaufanie do instytucji udającej bank, która zaczynała od zera pod zarządem osób trochę przypadkowych? Nikt nie miał wśród znajomych kogoś, kto nic o tym nie wiedząc, korzystał z kredytu zaciągniętego w tej instytucji? Co zbudowało tak duże zaufanie do tej instytucji?

  • Z tego co wiem, to Stowarzyszenie nie pobiera żadnych opłat i utrzymuje się ze składek członkowskich.
   Członkowie Stowarzyszenia również nie pobierają za pracę wykonywaną na rzecz Stowarzyszenia żadnych wynagrodzeń.

   Inna sprawa, że opinie i ekspertyzy prawne kosztują niewąsko i drobne składki mogą nie wystarczyć na te i inne wydatki, które niewątpliwie są – pokazały to zresztą posiedzenia sejmowe.
   Nie widziałem w sejmie żadnych innych obrońców ludzi krzywdzonych przez syndyka, więc nie mam nic przeciwko żeby miasto i gmina Wołomin przekazało jakąś darowiznę dla nich.

 9. taki fragment z gazety nazwiska zostały usunięte :

  ,,…Szefowie SKOK-u Wołomin byli w mieście kreowani na lokalnych dobroczyńców. W grudniu 2010 r. Mariusz G. dostał tytuł „Anioła Stróża Ziemi Wołomińskiej”. W odsłonięciu pamiątkowej figurki anioła na rondzie „Solidarności” wzięli udział działacze PiS: Jacek S. , senator Piotr A., starosta powiatu Piotr U. oraz burmistrz Ryszard M.. Prezes SKOK-u dostał nagrodę „za krzewienie wartości patriotyczno–narodowych i chrześcijańskich …”

 10. Otrzymałam wezwanie 2 maja i skontaktowałam się z prawnikiem, który mi odpisał na moje zapytanie cytuję:”Zapewne chodzi o SKOK Wołomin i żądanie oparte jest o paragraf 59 ust. 5 Statutu. W takim wypadku nie widzę prawnej możliwości skutecznego kwestionowania roszczenia. Oczywiście w przypadku odmowy zapłaty i skierowania sprawy na drogę sądową zawsze można jest kwestionować, jednakże nie przewiduję pozytywnego wyniku procesu dla Pani.” Załamka. Wzięłam kredyt i za to mam jeszcze dopłacić razem 660zł. Dostałam 21 dni na zdobycie pieniędzy a jak nie to komornik.Nie mam wolnych środków więc nie zapłacę. Chlali, bawili się a ja biedak mam za to płacić. Nie mam zamiaru. Chyba w państwie PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI doczekam się i prawa i sprawiedliwości.

  • ,,Piekarz, po poważnej operacji, musiał zmienić zawód. Mężczyzna został przez urzędników skierowany na do prywatnej firmy na kurs ochroniarski. Gdy go skończył, okazało się jednak, że firma nie miała odpowiedniego zezwolenia i tak naprawdę pan Andrzej nie zdobył nowego zawodu. Prokuratura badała sprawę. Nie zauważyła żadnych błędów po stronie urzędników, ani firmy.”

   Panie Florkiewicz co kurs piekarza wnosi do tematu skoków????

 11. 500 dostali to się cieszta i nie wciskajta nosa jak łaskawe pany robią interesa

  na pocieszenie pomyślcie sobie że nie byle komu zafundowaliście wypasione balangi, to zaszczyt płacić teraz za saszkina, usiołka i pięknego ricziego

  • Czy zapraszany odpowiada za wydatki organizatora?
   Od kiedy?

   Wiadomo, że intencje mieli zbieżne jedynie w ograniczonym zakresie.
   Fundatorzy – spółdzielcy też byli obojętni. Poza tym wiele imprez było otwarte dla publiki.
   PS.
   Owszem- syndyk nadużył szantażu. IMHO.

 12. A kto z osób korzystających z działania SKOK-u jako banku widział statut tegoż? Ja zawierając umowę o prowadzenie rachunku dostałam tylko regulamin prowadzenia tego rachunku w którym o odpowiedzialności do wysokości udziałów nie ma ani słowa. Jest umowa otwarcia ROR i regulamin tego rachunku. I to wszystko, całość dokumentów jakie dostałam przy otwieraniu rachunku.

 13. Płacić, bo takie jest prawo. Byliście członkami spółdzielni i odpowiadacie do wysokości posiadanych udziałów. Przepraszam za ten sarkazm, ale niestety muszę: jakoś jak oferowano wysokie oprocentowanie w SKOK Wołomin na lokaty, i lecieliście żeby przechytrzyć resztę frajerów co tyle nie wyciągną na lokaltach, to nie pytaliście o rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj