Zostań chemikiem w Wołominie

0

Jeszcze przez kilka dni uczniowie kończący gimnazja mogą rejestrować się w systemie elektronicznym, aby zapisać się do wyjątkowej klasy o profilu chemicznym, która powstaje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, przy ulicy Sasina 33. Nauka w klasie o tym profilu gwarantuje praktyki w największym zakładzie chemicznym w regionie, a także kontakt z najlepszymi uczelniami.

Uczniowie klasy chemicznej będą uczęszczali na dodatkowe zajęcia do położonej w pobliżu szkoły firmy DJCHEM CHEMICALS POLAND – lidera w branży chemicznej. Zakład posiada doskonałe laboratorium, które będzie dostępne dla młodzieży. – Uczniowie będą mogli zetknąć się z doświadczeniami na najwyższym poziomie, zgłębią tajniki chemii, z roku na rok podniosą swoje kompetencje. DJCHEM od dawna współpracuje z uczelniami wyższymi i umożliwia praktyki studentom na terenie firmy. Nauka w klasie chemicznej daje więc możliwość kontaktu z uczelniami kształcącym w profilu chemicznym – zapowiada Bogdan Domagała, twórca firmy. – Zamierzamy wspierać uczniów także podczas zajęć na terenie szkoły, przy zgłębianiu zagadnień, które znajdują się w podstawie programowej – dodaje.

Firma DJCHEM posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych. Regularnie wspierane jest kształcenie studentów.

DJCHEM Chemicals Poland w Wołominie dominuje w produkcji antyutleniaczy i antyozonantów aminowych. Firma koncentruje się na opracowywaniu własnych technologii i rozwiązań opierając się na wiedzy i doświadczeniu własnej kadry technicznej. Wiedza ta jest pogłębiana poprzez nieustanne badanie rynku pod kątem nowych urządzeń i rozwiązań technicznych. Produkcję nadzoruje elektroniczny system Delta V 2000 amerykańskiej firmy Emmerson.

Współpraca szkoły z tak nowoczesnym zakładem nie tylko poprawi możliwości edukacyjne dla młodzieży, ale także pozwoli uczniom zrozumieć istotne procesy związane z kształtowaniem się nowoczesnych technologii. Zajęcia pomogą także zrozumieć zasady rządzące rynkiem pracy i będą wpierać kształtowanie drogi zawodowej ucznia.

Pierwszy etap rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 polega na zarejestrowaniu się kandydata przez internet w systemie. W tym tygodniu pojawia się ostatnia szansa, żeby dokonać takiej rejestracji i od września stać się uczniem wyjątkowej klasy w lokalnej szkole.