Opóźnienia w budowie obwodnicy Marek?

16

Zaniepokojeni  napływającymi informacjami, dotyczącymi opóźnień budowy ciągu drogi ekspresowej S8, prowadzącej z  Marek do Radzymina, o postępy prac postanowiliśmy zapytać burmistrza Marek. Przypomnijmy, że pierwotnie budowa obwodnicy Marek miała trwać do lipca bieżącego roku.

W marcu, na prośbę wykonawcy termin został przesunięty na 15 październik 2017r. Obecnie na stronie conadrogach.pl widnieje informacja, że na wyremontowaną DK8 będziemy musieli poczekać aż do lutego 2018 r. (…)

Więcej na łamach Wieści.

16 KOMENTARZE

 1. Pitu pitu – jak się nie wyrobią do października do to lutego tym bardziej. Przecież w zimę ani nie położą hydrofobizacji, ani ne pomalują oznaczeń i innych robót robionych przed oddaniem

 2. I to jest „Dobra Zmiana”. Opóźnione są prawie wszystkie zapowiadane na ten rok zakończenia budowy. Niech proszą Nowa na kolanach, niech wraca

 3. Kuba – dzwonie bez szkoły Co ma wspólnego „dobra zmiana” do realizacji inwestycji która rozpoczęła się przed wyborami?
  To za PO wybrano wykonawców i ustalono termin – oraz wytypowano osoby i firmy (ECM) które nadzorują…

  • akurat się zgodzę że dobra zmiana nie ma znaczenia (ale zawsze można przytrzymać transzę za wykonanie harmonogramu) 😀 zresztą opóźnienie nie jest duże z tego co pamiętam mieści się w terminach… nie pamiętam czy przy rozpisywaniu przetargu tak termin nie był podany natomiast lipiec miał tylko i wyłącznie być takim prezentem na wakacje.

 4. W Wołominie też opóźnienia. Burmistrz Radwan nic nie dopilnowała. I tuneli nie będzie 🙁 w maju. Otworzą jak zrobią. Jak z wiaduktem w Zielonce. Też nie wiadomo. Wiadomo, że do końca maja się nie wyrobią. Władze Wołomina nawet nie informują.

 5. A to chyba dobrze – bo wołomińscy możnowładcy będą mogli stworzyć sobie możliwość dojazdu do autostrady – bo w chwili obecnej – Wołomin nie ma dostępu do autostrady…. Kiedy powstanie projekt wykopania wokół tej dziury fosy, zalania jej ekskrementami i ogrodzenia zaścianka Okuniewa ostrokołem??? jakiś pomysły na realizację tego zacnego zadania???

 6. Wystarczy popatrzeć jak wygląda przy wiadukcie jak się jedzie z zielonki do marek – jedna wielka hu..wina. Tego i za rok nie otworzą – po co ludziom kit wciskacie z tym przekładaniem terminów!!!! Powiedzcie że będzie otwarte na jesień 2018 i koniec

 7. Z tego co mi wiadomo… mając do czynienia codziennie z obwodnicą Marek.. to Październik to termin oznaczony w kontrakcie z GDDiA … Przerwa zimowa to te właśnie 3 miesiące… Nie można puścić ruchu skoro Zadanie 1 nie jest wykonane chodzi o nasypy drogowe. Zadanie 2 powinno być gotowe do oddania na 31.08 i bedzie czekało na skończone zadanie 1 😀

 8. Mieszkam obok przyszłej obwodnicy i widzę co się dzieje. TO JEST DRAMAT. Jakość prac stoi na najniższym możliwym poziomie. Ze ścian wiaduktów cieknie woda i tworzą się różnokolorowe zacieki. Nasypy się rozpadają, osuwają. Brak jakichkolwiek zabezpieczeń przed wejściem osób niepowołanych – przecież to jest budowa!!! Na wiaduktach brak właściwych barier BHP, chroniących przed upadkiem z wysokości. Codziennie dosłownie kilka osób snujących się po drodze i niby coś robiących. Pamiętam taką sytuację jak wykonywali na jednym z wiaduktów ścianę oporową. Murowali, murowali… i wyszła jak fale Dunaju przy dużym wietrze – pofalowana czyli brak płaszczyzny, no i trochę (to mało powiedziane) zeszła im z pionu. Zaskakujące, że już na początku było widać, że ze ścianą jest coś nie tak ( i to było widać gołym okiem) tymczasem Panowie jakby tego nie dostrzegali i dalej robili swoje. Gdzie był nadzór budowy, gdzie inspektorzy???? Może to pytanie retoryczne?? No dobra jak już prawie kończyli, ktoś to w końcu zauważył – zaczęła się rozbiórka….. i próba usunięcia wady….i deja vu… znowu fale Dunaju…po około 2 miesiącach udało im się jakoś to zmęczyć.
  Zauważcie jedna rzecz – najpierw należy wejść na stronę GDDKiA i sprawdzić w tabelkach postęp prac – z tej tabelki wynika, że generalnie nie jest tak źle z obwodnicą – zaawansowania podane są procentowo. No i tutaj zaczyna się to coś – jeżeli w tabelce GDDKIA podaje zaawansowanie i narastająco płatności to znaczy, że te roboty są odebrane przez Inspektora Nadzoru i Wykonawca otrzymał za nie płatność. Nie może być inaczej – jeżeli dany element robót nie został odebrany protokolarnie przez nadzór nie ma możliwości zapłacenia za niego. Tymczasem … wyruszamy na budowę… i zastajemy to o czym pisałem na początku – FATALNĄ jakość tego co zostało zrobione. Naprawdę nie trzeba być ekspertem (inżynierem budowlanym), żeby to zauważyć. No i powstaje pytanie o co tutaj chodzi? Tym bardziej, że obwodnica jest budowana za NASZE pieniądze – to nie jest prywatna inwestycja. To są pieniądze publiczne – mamy np. prawo zamówień publicznych, FIDIC, umowę – te wymienione akty regulują bardzo restrykcyjnie wszystkie działania na budowie.
  Generalny Wykonawca ewidentnie sobie nie radzi i to było widać od dawna. Wszystkie służby powołane do nadzorowania budowy powinny to wiedzieć, dostrzegać i reagować na każdym etapie tego przedsięwzięcia. Przecież te służby to powinni być „fachowcy” z doświadczeniem i odpowiednim wykształceniem.
  Jestem wściekły i oburzony… jako obywatel,… jako mieszkaniec Marek,… również jako inżynier ( bo nim jestem) na to co widzę i co się tam dzieje.

 9. Wkurzony – spawa jest prosta
  Nadzór ma g… do gadania w sytuacji gdy wykonawca sobie w kulki lecie – bo przerżnął kosztorys (a przerżnął by po najniższej cenie wygrać)

  Z drugiej strony mamy Gddkia która wie że
  – na etapie dokumentacji i przetargu zrobiła tyle błędów że zapewne połowa osoba związana z kontraktem powinna mieć sprawy
  – że jeśli zerwie kontrakt z nieudolnym wykonawcą to cofną dofinansowanie z UE
  Stąd może być i z opóźnieniem ale będzie
  Bo kasa musi się zgadzać…

  Teraz to tra gra ile generalna dołoży kasy wykonawcy by ten ulepił dróżkę…

  Tak ise buduje za pieniądze unijne i wg. FIDIC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj