Szlabany jeszcze dwa lata

Szlabany jeszcze dwa lata

Pod koniec ubiegłego tygodnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z firmą PW Banimex Sp. z o.o na budowę wiaduktu i tunelu drogowego w Kobyłce oraz przejścia pod torami w Jasienicy. Umowa opiewa na 34,5 mln zł. Tym samym w Kobyłce powstaną dwa bezkolizyjne obiekty. Niedaleko przystanku kolejowego Kobyłka Ossów, wiadukt drogowy zastąpi przejazd kolejowy w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona. Tunel drogowy (przedłużenie ul. Orszagha do ul. Nadarzyńskiej DW 634) zastąpi zaś przejazd w ciągu ul. Ręczajskiej i Jana Pawła II. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(7) Comments

 1. mark

  Do tych co tam protestowali: obyście jeszcze przez 10 lat nie mieli bezkolizyjnych przejazdów. Tylko z dumą mówcie swojej społeczności - że to wy protestowaliście. Dobrze Wam tak !

 2. Piotr

  Mieszkańcy zasiedlający tereny od strony Ossowa już zapowiedzieli protesty. Niestety burmistrz popełnił w sprawie przejazdów wiele błędów i szczerze wątpię w rychłe rozwiązanie problemu. Jednym słowem Kobyłka jeszcze długo będzie stała na rogatkach.

 3. O Boże

  Paciajez UM mogą odetchnąć z ulgą. Niestety przez zaniedbania burmistrza i jego świty jesteśmy narażeni na jeszcze kilka lat męczarni a tak byli byśmy na finiszu. Pytanie teraz kto i kiedy wykona zjazd z wiaduktu w dalszej jego części bo póki co to tylko kolej zadeklarowała budowę w swojej części ?

 4. Mieszkaniec Kobyłki

  @O Boże to nie w tym kościele dzwonią... wypisujesz brednie. Od dawna wiadomo od roku 2014, że grupa związana KWS i NZ zablokowała budowę bezkolizyjnych przejazdów bawiąc się w lokalna politykę, oszukując mieszkańców. Władze miasta ( burmistrz) walczy od ponad 4 lat o bezkolizyjne przejazdy z oszołomami z KWS i to im zawdzięczamy, że mamy cyrk w Kobyłce Ossowie i Kobyłce. Na szczęście skończyła się walka niech spróbuja tylko jeszcze raz blokowac to tym razem mieszkańcy im pokażą gdzie ich miejsce jak się nie podoba to spieprz....z Kobyłki w której mieszkancy chca spokojnie życ z bezkolizyjnymi przejazdami jak w: Ząbkach, Zielonce i Wołominie... DOŚĆ z OSZOŁOMAMI z KWS i NZ..... Burmistrzu "psy szczekają karawana jedzie dalej"

 5. mark

  Ci zve wspólnoty to dobrzy są i w Kobyłce i wołminie. Powinno sie już dawo pogonić te grupe wzajemnej adoracji- bo nigdzie dobrze nie robią a dbają o swój interes

 6. zen

  Naród ciemny w tej Kobyłce jest, oj ciemny. Jak można było oprotestować przejazd - ciemnogród Panie.

 7. zen

  A nie dość tego - przejście podziemne dla pieszych - choć gotowe też nieczynne i trzeba zap.....lać po kamieniach - chyba PKP się zemściło za te protesty. Mark też dobrze mówi. Pozdro

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *