Płacić czy nie płacić?

12

To pytanie zadaje sobie dziś każdy z ok. 9 tysięcy byłych członków SKOK Wołomin, który w ostatnich tygodniach odebrał od syndyka upadłościowego SKOK Wołomin wezwanie do zapłaty podwójnej wysokości wpłaconych uprzednio i posiadanych udziałów za jeden rok członkostwa. Dylemat mają dziś nie tylko dawni klienci Kasy, ale także wołomińscy włodarze, z którego miasta pochodzi ponad 20 proc. udziałowców SKOK. Mieszkańcy oczekują pomocy, a co robi urząd? Zapytaliśmy o to wiceburmistrza Wołomina Roberta Makowskiego. (…)

Poszkodowanych w aferze SKOK Wołomin są tysiące mieszkańców gminy. Nie dziwi, że poszukują oni pomocy nie u posłów w Warszawie, ale przede wszystkim u swoich włodarzy na ul. Ogrodowej.

– Padają sugestie, że powinniśmy się włączyć pozew zbiorowy i finansować takie działania. Jednak zgodnie z oceną naszych prawników gmina nie ma prawa do takiego ruchu, możemy działać jedynie wspomagająco. Nie możemy bezpośrednio finansować pomocy, ponieważ zostaniemy wówczas pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Przypominam, że w każdy poniedziałek, w godzinach 17-19, nasz radca prawny pozostaje do dyspozycji osób, które przyjdą z zapytaniem dotyczącym SKOK Wołomin – nie na zasadzie pisania pozwu, czy obrony na sprawie sądowej, ale doradztwa, pouczenia.

Co radzi?

– Po pierwsze odwoływać się od decyzji syndyka. Po drugie oczekiwać na odpowiedź Rzecznika Finansowego. Po trzecie wywierać presję na polityków i urzędników szczebla centralnego, by poważnie zajęli się wyjaśnieniem afery SKOK Wołomin.

Mieszkańcy korzystają z takich urzędowych porad? (…)

Więcej na łamach Wieści.

12 KOMENTARZE

 1. Tacy mądrzy a ludziom pomóc nie mogą. Przecież Gmina na możliwości wywierania presji na posłów czy rząd, zwłaszcza, że pisiorki są w radzie gminy. Ale pewnie tylko dla koryta. Pan sasin ma tu swoje zaplecze i co zrobił w tej sprawie. Gdyby nie chodziło o Bireckiego dawno by zadziałali.

 2. wg. statutu SKOK jak przez pół roku nie ma oszczędności ani przelewów pensji to powinni mnie wyrzucić, natomiast P. syndyk tego nie uczynił więc złamał statut SKOK Wołomin, pytanie brzmi jeśli nie jestem członkiem SKOK-u to może na zebraniu podjąć uchwałę o wyniku finansowym i żądać kasy. Jak chcecie płacić to płaćcie mu 10 zł. miesięcznie i nic wam nie zrobi.

 3. wg. statutu SKOK Wołomin pieniądze z członkostwa były oprocentowane, procent nie był doliczony do konta gdzie jest ta kasa, niech sobie wezmą kalkulator odliczą odsetki i wyjdzie różnica,

 4. A może niech dołoży się ten, kto tak bardzo reklamował SKOKi , padre Tadzio direktore ???? I może niech dadzą zniżkę na tacę

 5. 9 tysiecy wezwań na przełomie kwietnia i maja, na grudniowe święta dwa razy tyle, łącznie skok miał 85 tyś członków….., a urząd miejski łaskawie oddaje do dyspozycji mecenasa na całe dwie godziny w tygodniu.
  UWAGA PRZEKAZ DO BURMISTRZ ELŻBIETY:
  20% elektoratu gminy wołomin przypomni Pani za rok.

 6. Skandal!! Gmina nie ma prawa działać dla dobra mieszkańców? Władzę i jej prawników jak najszybciej wywalić na zbitą mordę.

 7. Z formalnego punktu widzenia udziałowcy nie maja ciekawej sytuacji. Ja sie pytam gdzie były róznego rodzaju słuzby kiedy ta banda działała, gdzie był zarzad i rada nadzorcza tego podmiotu, osoby z kierownictwa? No i ci wszyscy ,którzy spijali smietanke w postacji imprez darmowego sprzetu dla róznych instytucji. itp.Ktos przesledził sobie cala historie tej firmy i zarzadzajacych? Pasjonujaca historia. Skandalem jest to ,ze w tzw. biały dzień wyprowadzono takie pieniadze.

  • Skandalem jest też to, że jedna z osób zarządzających uświetnia swoją obecnością różne okoliczności, występując u boku nowej burmistrz. Skandalem jest też to, że brat tejże osoby nie złożył mandatu, co więcej – kreował się on niedawno całkiem na obrońcę pokrzywdzonych i inicjatora działań zaradczych wobec niekoniecznie zgodnych z prawem poczynań syndyka. A tak naprawdę najbardziej przerażające jest to, że ta masa pokrzywdzonych, od których wyłudza się pieniądze, pozostaje bezczynna wobec promujących byłą zarządzającą.

 8. Nikt z nikogo nie ściągnął ani grosza. Ludzie sami dobrowolnie wpłacają dodatkowe udziały. Czemu? Chyba maja za dużo pieniędzy.

 9. Na pewno pomoże wam ten były milicjanto – policjant , który ma emeryturę policyjną i dorabia sobie na stołku viceburmistrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj