Wołomin chce oddać działkę pod muzeum

14

Wydaje się, że to koniec dylematów związanych z budową muzeum w Ossowie. W miniony czwartek radni Wołomina jednogłośnie wyrazili intencję nieodpłatnego przekazania Ministerstwu Obrony Narodowej działki w Ossowie, właśnie pod budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. O tym, że wstępne rozmowy wskazują na chęć przejęcia i realizacji projektu poinformował zaskoczonych radnych przewodniczący Rady.

Ku zaskoczeniu wszystkich, tuż przed czwartkową sesją przewodniczący Leszek Czarzasty zgłosił chęć wprowadzenia pod obrady nowej uchwały. Kiedy odczytał tytuł dokumentu, radni opozycji otworzyli szeroko oczy ze zdziwienia.

Uchwała intencyjna „w sprawie wyrażenia woli nieodpłatnego przekazania nieruchomości stanowiących własność gminy Wołomin na rzecz Skarbu Państwa pod budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie” deklaruje zamiar przekazania działki o powierzchni 6 tys. m2, w drodze darowizny, z dołączonym gotowym już projektem muzeum. W przypadku pozytywnej decyzji o przejęciu nieruchomości przez Skarb Państwa, Rada zobowiązała się do niezwłocznego podjęcia uchwały o przekazaniu nieruchomości. (…)

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

  • Pisiory tylko po to tyle czasu blokowały muzeum żeby teraz oddać działkę?
   Czy niejaki Lesio kombinuje jak tu wyjść z twarzą ? Lesiu a ty dalej w SK Banku ?

 1. Praktycznie jest to jedyne wyjście by pobudować to muzeum jako wotum wdzięczności za wygrana wojnę z Rosją i pokonanie Armii Czerwonej w 1920 roku. Przekazanie działki to nie jakieś wyzbywanie się terenu to wielka inwestycja historyczna na przyszłość i gwarancja profesjonalnego wyposażenia sal muzealnych Muzeum w Ossowie. Tak to brzmi dumnie Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie filia Muzeum Wojska Polskiego. Wielka sprawa dla Wołomina i tego wyjątkowego miejsca historycznego. Należy tylko trzymać kciuki i cieszyć się że podjęto taka uchwałę. Spisanie konkretnego aktu notarialnego zapewne będzie zawierało również wymierne korzyści dla mieszkańców okolic nie tylko Ossowa. Należy sądzić że otwarcie Muzeum nastąpi w 100- rocznicę Cudu nad Wisłą i to tu w Ossowie odbędą się centralne uroczystości jednej z największych wiktorii polskiego oręża. Gratulacje dla Rady Miejskiej i władz Wołomina za realizację tego wielkiego projektu przez MON.

 2. Mieszkańcu Wołomina

  Historią, muzeami i pomnikami do pracy w Warszawie się nie dojedzie, że o innych placówkach nie wspomnę. A nawet do dobrego lekarza. Może lepiej pomyśleć o porządnym liceum ????? Takim z pierwszej 50-tki rankingu, a może o remontach ulic, a może o żłobkach

  • A nawet jeśli już to muzeum będzie, to ile wycieczek dziennie się w nim pojawi? Mam na myśli zorganizowane wycieczki szkolne. Na inne bym nie liczyła. Jaka część kosztów utrzymania muzeum będzie pokryta z biletów wstępu? No bo jak do tego muzeum dojechać?

   • Oj człowieku. Podyskutuj, a nie od razu przyklejaj etykietę. Nie stygmatyzuj ludzi, wystarczy że są inni, którzy to robią. Może nigdy nie miałeś z tym problemu, nigdy nie ruszałeś się z Wołomina, nie musiałeś przebijać się przez korki z chorym dzieckiem do Warszawy, bo tu nie ma chirurgii dziecięcej, a miała być.

 3. I bardzo dobrze! Radwanowa miała czas by coś z tematem zrobić. Jak się okazuje 3 lata to dla niej za krótko. Przespała sprawę jak wiele innych. Czekamy na efekty działań radnych.

 4. oj Mańku Mańku widzę że czerpiesz z pisioaru pełnymi chałstami? Przecież miasto występowało już wiele razy o dotację na muzeum. Temat pasował Saszce i jego świcie póki dyrygowali w wołomińcu, ale jak już niejaki piękny Ricz poległ sprawa przestała być interesująca a wręcz z lekka niewygodna.

 5. Typowy brak wsparcia lokalnych władz municypalnych
  rajcowie są ignorowani przez dawnych zesłańców,
  temat zbędny władzom,
  zrobią sobie dobre zmiany z kim innym i gdzie indziej i już.

  może to przez skok wołomin i stąd widocznie wynikłe skojarzenie.
  Pocieszam strapionych, bo to byłaby kolejna inwestycja kosztowa i to w ogromnym stopniu.
  Film Hoffmana przecież będzie się długo kojarzył ze sponsorem.

  Teraz to się nie znamy. Taka gra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj