Wołomin: Naprawią internet?

18

Jak poinformowała radnych wiceburmistrz Wołomina, wkrótce wdrożony zostanie plan naprawczy dla sieci internetowej, która według obietnic miała służyć najuboższym mieszkańcom miasta. Chodzi o projekt „Internet szansą rozwoju Gminy Wołomin”, za którego wadliwe działanie grozi gminie utrata dofinansowania w wysokości ok. 3 mln zł.

4 maja gmina Wołomin przedstawiła harmonogram działań naprawczych jednostce kontrolującej projekt. Według słów wiceburmistrz, nastąpiła rekrutacja nowych beneficjentów ostatecznych, ponieważ przez czas, kiedy projekt nie działał tak jak powinien, część zmarła, a inni przestali się kwalifikować. Dlatego urząd ogłosił nowy nabór, zakupił nowe komputery, resztę sprzętu przejrzeli specjaliści, przeszkolił beneficjentów i jak zadeklarowano – lada moment projekt ruszy.

Zanim jednak obiecany start projektu przypomnijmy, że miał on działać już w grudniu 2014 r. Od tej pory jednak sieć szwankowała, urząd zlecił 5 audytów za łączną kwotę ok. 17 300 zł i ostatni, którego cenę objęto klauzulą poufności. Pozwy sądowe przeciwko wykonawcom projektu, wezwania do złożenia wyjaśnień i ogólna obsługa kancelarii adwokackiej kosztowała podatników dodatkowo ponad 41 tys. zł. Wszystko po to, by nie musieć oddawać 3 mln zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

18 KOMENTARZE

 1. Ile to bedzie dodatkowo kosztować gminę? Kto zwróci stracony czas bez tej zdobyczy XX wieku? Przy okazji czy sa odpowiedzialni merytorycznie i politycznie za ten „sukces” UM Wołomin.

 2. Ile można wciskać ten kit oraz brednie? Dlaczego nikt nie reaguje i nie dochodzi prawdy?
  Po pierwsze, władze samorządowe złamały prawo poświadczeniem nieprawdy.
  Po drugie, wyłudzono dotację co również jest karalne.
  Po trzecie, wydatkowano dodatkowe środki, a więc niegospodarność.
  Po czwarte, nieustanne manipulacje oraz mataczenie.
  Po piąte, brak osiągnięcia umownego efektu kończy się zwrotem dotacji. Nowej umowy donator z gminą nie zawrze.
  Decyzja o kontynuowaniu przedsięwzięcia pn. „Internet szerokopasmowy szansą rozwoju gminy Wołomin” oraz powiększanie nakładów inwestycyjnych pozbawione jest najmniejszego sensu. Usługa dla rzekomo wykluczonych cyfrowo może być wykupiona u dostawcy internetu za śmieszne pieniądze. Podjęto działania służące obronie osób winnych oraz odpowiedzialnych za tą sytuację (nieudolna Elka i tarocistka Edytka).
  Mało tego, w mataczeniu oraz manipulacjach uczestniczą Ciepielewski z Kozaczką. Podczas wyborów zapytamy dlaczego!

 3. @Ada,
  1. przecież możesz ujawnić się z imienia i nazwiska i dochodzić prawdy
  2. możesz wyjaśnić jak podejmowane działania służą obronie osób winnych
  3. na czym polega mataczenie i manipulacja
  liczę na konkretne argumenty, no chyba, że jesteś lokalnym politykierem i jedynym Twoim programem wyborczym jest anonimowe obsranie konkurencji za winkla.

 4. Cudownie – piękny program naprawczy. Kto za niego zapłaci – no przecież nie ten – kto spaprał. Ale „Internet szerokopasmowy szansą rozwoju gminy Wołomin” „Internet szerokopasmowy szansą rozwoju gminy Wołomin” – to przecież kolejny grzyb na ścianie z dokonaniami tych wróżek. I to jest oddzielna od tego pierwszego projektu – inwestycja za spapranie której – również nikt konsekwencji nie poniósł.

 5. W tej sprawie chyba radny Kozaczka szef Komisji Rewizyjnej RM wespół z PiS złożyli doniesienie do prokuratury i co teraz ściemniają ?

  • Kozaczka zrobił doniesienie sprawie innej osoby, a przeciwników wyklucza po kolei. Zanim złoży doniesiienie analizuje następstwa z Ciepielewskim. Nie po to umieścił go władzach gminy, aby palić mosty przed czasem.

 6. @Zbyszek, nie tylko z nazwisk znamy samorządowców. Oni deklarowali działanie w imieniu, interesie i na rzecz wyborców. Nie moim, ale ich zadaniem jest wywiązywanie się z obowiązków. No i bezinteresownie tego nie robią. Diety na poziomie emerytur oraz płac minimalnych do czegoś zobowiązują. Dla przykładu taki Kozaczka, tylko markuje, pyta, pyta i pyta. Nic pozytywnego z tego nie płynie i nie wynika. Jego brat bliźniak, jegomość o nazwisku Ciepielewski, już za dużo większe pieniądze dostarcza mu wiedzę, czyści przedpole i zwalnia nieprzychylny ich układowi elektorat. Wiadomo, że nieudolna Elka liczyć się nie będzie, pracują na siebie. Nie jestem zainteresowana zastępstwem i nie zamierzam nikogo wyręczać. Kto bierze kasę niech na nią zasłuży. Wymagam od nich tylko tyle ile się należy.

 7. Kuźwa. Wyp…ć w powietrze całe towarzystwo oraz ich fundatorów.
  Najtańszy abonament 19,90 zł i 5GB LTE. Umowa na ile chcesz. http://www.najtanszaoferta.premiummobile.pl
  Dla dwustu nieudaczników pokroju burmistrz Radwaneli temat do załatwienia bez picu i problemów za 50 tysięcy rocznie. Te audyty i cuda niewidy, możliwe do zaakceptowania wyłącznie u idiotów z Wołomina.

 8. Oczywiście ,że tak to poronione pomysły z tym internetem, chodziło aby wydac unijna kase i przy okazji chwalic sie czyms co sie robiło dla mieszkańców. Przy okazji zarabiali rózni ludzie i dalej zarabiają. A to co zrobiono w trakcie realizacji, odbioru i pożniejsego jakoby uzytkowania to juz totalna kompromitacja,niedopełnienie obowiazków,przekroczenie uprawnień a moze i wyjda inne cięższe zarzuty. Zakonczcie te błazenadę, dosyć juz wurzucania pieniędzy podatników w błoto.

 9. Ale to przecież Rysiek chwalił się jaki dobry interes zrobił fundując 200 gospodarstwom domowym sprzęt komputerowy i i internet który działał co 5 dzień i do tej pory się rwie. Wiem jak było i jak to dziś chodzi, gdyż beneficjentem programu jest moja mama.

 10. A teraz coś z zupełnie innej beczki:
  W mieście którego prawdziwe wołominiaki nie nawidzooo – czzyli w Pruszkowie trwa przebudowa głównej drogi do wsi – czyli ul. Wojska Polskiego. Miała 2 pasy i ciągnęła sie przez miasto. Teraz – będzzie miała ze 4.

  Co tam durne puszkowiaki! My tu mamy necik , góre śmieci krzywe wąskie niby drogi i brak dojazdu do budowanej autostrady. A Pruszków – ma a teraz będzie miał jeszcze ładniejszą drogę przez miasto. I miasto sie rozwija !! Nie jak wołomiński ciemnogród – zaścianek Okuniewa.

 11. Mark , a wiesz że nasza Burmistrz zdobywa uznanie u Biedronia i gdzieś zdobywa nagrody. Poczytaj te darmowe Zycie Powiatu Wołominskiego, jak tam pisze naczelna. A tak wielu w Wołominie tak narzeka na włodarzy z Wołomina. Jednak opłaca sie parasoli nosic, internet zawalić, trzeci rok mielić Ripok itp.W Wołominie dzieje sie dobrze, A TY narzekasz.

 12. taaaa…… dzieje sie dobrze….. Właśnie takie bzdury można wypisywać , nie wiedząc co i w jakiej skali dzieje sie za miedzą. Dlatego pisze – niech chociaż ci co czytają – wiedzą: tu budują park i czołg – potrzebne wszystkim jak świni kamizela – a tam – wielopasmowe drogi do miasta po których przyjadą praca ludzie konkurencja i rozwój . Ot – taka niewielka różnica….

 13. Z tym internetem to ściema nie tylko w Wołominie. W Klembowie to samo, raz działa raz nie. Masa kasy w błoto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj