Burmistrz bez poparcia

19

Nie udało się burmistrz Wołomina zdobyć przychylności Rady Miejskiej i w miniony czwartek po raz kolejny nie uzyskała absolutorium. Choć absolutorium zwykle przyznaje się za właściwe gospodarowania miejskim budżetem, burmistrz usłyszała też wiele gorzkich słów z innych dziedzin swojej działalności.

Nie pomogły zapewnienia zarządu gminy o całkiem niezłej kondycji wołomińskich finansów oraz o przeprowadzonych inwestycjach, przydzielonych środkach na szkoły czy ochotniczą straż. Radni zarzucili burmistrz wiele uchybień i większością głosów nie przegłosowali uchwały o udzieleniu absolutorium za 2016 r. Pomimo prośby Elżbiety Radwan, radni nie przywrócili jej też uprawnień do przesuwania środków między paragrafami, co oznacza, że burmistrz nie może samodzielnie decydować o zwiększeniu i zmniejszeniu kwot na inwestycje i inne wydatki.

Długa dyskusja przed głosowaniem nad uchwałą absolutoryjną stała się litanią niedociągnięć, jakie zauważyli radni w czasie minionego roku. Najwięcej uwagi poświęcono nieprawidłowej zdaniem rajców, pracy Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni. Burmistrz oberwało się za niekoszoną trawę, niewyrównane drogi gruntowe, dziurawe ulice i niezamiatane chodniki. Po którejś z kolei uwadze na pracę jednostki, zajmującej się dbaniem o czystość i zieleń miejską, burmistrz zadeklarowała: – Umówiliśmy się już na to, że w przyszłym roku nadrabiamy pewne rzeczy i myślimy logicznie, żeby  było czysto, trawa na czas wykoszona, żeby było zamiecione.

Innym tematem, poruszanym przez wielu radnych była kwestia ogromnych kwot nagród, przydzielanych sobie przez zarząd gminy. Blisko trzykrotnie wyższe premie w porównaniu z poprzednią kadencją, zdaniem przewodniczącego Rady Miejskiej, zbliżają miasto do rekordów za burmistrza Mikulskiego. Jak zauważył radny Dominik Kozaczka, szczególnie zwraca uwagę ogromna dysproporcja w przydzielaniu nagród szeregowym urzędnikom i kadrze zarządzającej. Na pytanie o to, czy w przyszłym roku burmistrz zamierza zmienić te różnice, usłyszał następującą odpowiedź: – Urzędnicy kończą pracę o godz. 16.00, a zarząd zostaje czasem do wieczora, na komisjach itp. – wyjaśniła Elżbieta Radwan, odnoszą się do 20-tysięcznych premii (brutto), jakie otrzymały w ostatnich 2 latach z-ca burmistrz, skarbnik i sekretarz gminy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

19 KOMENTARZE

 1. Burmistrz dalej brnie. Tak duze pensje sa własnie za to ,że najwyżsi urzednicy powinni byc w pracy nie tylko w godz.8-16, a jeszcze nagrody i to tak duże-masakra.

 2. „Choć absolutorium zwykle przyznaje się za niewłaściwe gospodarowania miejskim budżetem, burmistrz usłyszała też wiele gorzkich słów z innych dziedzin swojej działalności.” Coś chyba zabrakło w tym zdaniu 🙂 i ktoś nie przeczytał tego co opublikował.

 3. Burmistrz powinna zakonczyc tą farse I podac sie do dymisji. Nie jest akceptowana I jej dzialania. Mieszkancy takze są wkurzeni za to co ta nieudolna burmistrz wyrabia.

 4. Czuć zbliżające się wybory, nie będzie merytorycznej kampanii tylko obrzucanie się błotem. A po co? Po władzę i stołki i ogromne wynagrodzenia… A gdzie przy tym dobro mieszkańców w d…..

 5. Dobre zdjęcie żołnierzy ,,Nieudolnej Elżbiety ” , którzy chętnie zapadli by się pod ziemię ze wstydu w czasie wymieniania ,,zasług” burmistrz w czasie dyskusji nad absolutorium.

 6. Z tego co wiem Komisja Rewizyjna przyznała burmistrz Radwan absolutorium i przegłosowała pozytywnie ubiegły rok finansowy i inwestycyjny. Głosowania na sali sesji Rady Miejskiej to zwykła polityka i bicie piany wyborczej. Jeżeli przewodniczący Komisji Rewizyjnej radny Kozaczka nie miał zastrzeżeń i głosowano ZA – to ten wynik jest decydujący a nie gęganie polityczne na sesji.

 7. Radni z komisji Rewizyjnej mieli wiele zastrzeżeń do działań burmistrz …radzę obejrzeć sesję i nie bronic czegoś co jest nie do obrony…

 8. Znacie jakieś firmy prywatne, gdzie dają nagrody 20 tys. brutto? Bo ja nie. A oni do tego mają: 13-tki, premie, nagrody uznaniowe, dofinansowania do kolonii, do dzieci, do wczasów, do studiów… Nic dziwnego, że urzędnicy są dziś w Państwie najbogatsi.

  I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że to idzie kasa z naszych podatków, z naszej ciężkiej pracy. A przecież Polska, a już w szczególności Wołomin jest biednym miastem i wielu mieszkańców ledwo wiąże koniec z końcem a bezrobocie jest gigantyczne.

 9. Kaja , ja piszę o poparciu Komisji Rewizyjnej , która przegłosowała pozytywnie dla pani burmistrz czyli Komisja dała swoje absolutorium. Tak czy nie ? Sprawa sesji politycznej gatki mnie nie interesuje. Komisja Rewizyjna jest najbardziej merytorycznym i kompetentnym organem w tej sprawie a nie sesyjna rada polityków.

 10. A i tak najlepszy jest radny Emil W. i jego zleconka za czasów zacnego poprzednika w spółce miejskiej za coś koło 38 000,00 zł a wszystko pod okiem vicka (w tej roli szwagier ). Tak się załatwia interesy!

 11. Myślę że klakierstwo Madzi działa pełna parą ale co by tu nie napisali i czego by nie zrobili to i tak Eli daleko jeszcze do nieudolności i niekompetencji Rysia misia.
  Na marginesie bycie Urzędnikiem, którym każdy byle prostak ( patrz wyżej ) wyciera sobie pysk nie jest żadnym przywilejem. A już Rysiek udowodnił że z naszych podatków można zatrudnić jacka za grube tysiące a on pojawiał się raz w miesiącu po wypłatę no chyba że na Wołominie jakaś impreza była to wpadł się darmo nażreć i kilka fotek strzelić.A z przydzielonego mu biurka i gabinetu kazał zabrać telefon żeby nikt nie raczył mu przeszkadzać.
  Najgorsze z tego wszystkiego jest to że na szczeblu gminnym rozgrywane są rozgrywki polityczne które są politykierstwem.

  • I to ma być wytłumaczenie? Chyba po to wybrano obecną Burmistrz, aby było lepiej, aby ukrócić takie praktyki jakie robiła poprzednia ekipa.
   A tu wychodzi na to, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę.

 12. No tak Korneliusz sporo wie o Jacku pełny portfel i Rysiu Misiu czy Piotrusiu staroście. Tak oni bardzo lubili jeść i się fotografować. Widziałem kilka fotek z imprezek min. ze SKOK -u ja panowie popuszczają pasa jak za Sasa i toastami popijają ruskoj wodku ” Ruskij Standard” , pałaszując chyba ośmiorniczki.

 13. ,,Nieudolna Elżbieta” bez Absolutorium jako jedyny samorządowiec w Powiecie Wołomińskim – to jest pokaz upadku władzy samorządowej w Wołominie …przykro patrzeć na tą nieporadność w mieście

 14. Brak absolutorium to nic zaskakującego. PiS i były przegrany Ryszard nigdy nie podarują obecnej burmistrz, że odebrała im lukratywne przywileje im i ich plenipotentom z Warszawy, których karawana musiała wrócic do warszawki. Wołomin jest dla radnych PiS bez znaczenia w obecnej kadencji w myśl zasady im gorzej tym lepiej. Liczy sie tylko partyjny interes.Ten cud (przegrana burmistrza PiS), który wydarzył się w 2014 roku w Wołominie dla wielu nadal jest szokiem i zrobią wszystko by Radwanowa i jej ekipę zniszczyc. Już wkrótce zacznie się jeszcze większa nawalanka bez trzymanki bo PiS chce odbic Wołomin za wszelką cenę. Chcą także odbic powiat.(starostwo)
  To była by wielka katastrofa dla ziemi wołomińskiej. Powiat wołomiński wolny od PiS to jedyna szansa na normalnośc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj