Tyle zarabia władza Wołomina

32

W minionym tygodniu opublikowano oświadczenia majątkowe włodarzy, dyrektorów gminnych placówek i prezesów miejskich spółek. Zaskakująco wypadł Wołomin. Jak się okazuje, burmistrz miasta zarabia rocznie o kilkadziesiąt tysięcy mniej od swojej zastępczyni, a nawet znacznie mniej od skarbnik gminy. Największe wypłaty pobierają prezesi spółek – rocznie zarabiają nawet ponad 220 tys. zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

32 KOMENTARZE

 1. No gratulacje. Tymczasem w szpitalu nie płacą Zembalowego pielęgniarkom. A szpital podobno powiatowy. I to Matki Boskiej, a czwarte przykazanie wołające o pomstę do nieba to zatrzymywanie zapłaty pracownikom.

 2. te zarobki do kpina, tyle pieniędzy dla darmozjadów…… Nie dziwne, że tak walczą o stołki Jakie są osiągnięcia Solisówki, że ma takie pieniądze? Po za tym, że od 20 lat jest chorągiewką …. Najpierw popierał Paziaka a w ostatniej chwili Elę…. za co ta kasa? A naród głupi i ślepy Dostanie za darmo chleb na rynku od kandydata i to wystarczy ……. Szkoda miasta i mieszkańców

 3. Ja powiedziałem: przy wyborach kartka , na niej lista rządzących z samorządu i powiatu – i na tych głosu nie oddajemy. I będą zmiany ! to jedyne wyjście z sitwy

 4. Dla mnie – czapka gruszek to dla nich za dużo. Najpierw jest praca – później wypłata. A za to że zrobili z tego miasta i powiatu skansen to powinni nie czapke gruszek dostać – a batem i sól na to. Fachowcy…. od obrabiania koryta. Poza tym – albo sie najęli żeby służyć społeczności – która ich wybrała i którą zapewniali że mają patent na poprawe sytuacji albo sie najęli żeby obrabiać nasze koryto. Bo to koryto – jest nasze – nie ich. Troche ci sie popiepszyły funkcje managerskie z funkajami społecznymi . To sie jednak troche różni i co do koryta, wyborów i pracy oraz misji.

 5. Jakim cudem p. Solis pobiera dwie pensje pracując w PWiK. P. burmistrz proszę to sprawdzić. Czy drugi etat inżynierski wykonuje po godzinach. Jak pamiętam prezes ma zupełnie inne wykształcenie, zdecydowanie nie techniczne. Łącznie ok. 300 000zł to gruba przesada. Woda w kranach faktycznie coraz gorsza. Na to już brak czasu. Przecież jeszcze robota w radzie powiatu.

  • Wiekszosc bylych burmistrzow w powiecie wolominskim tak sie poustawiala,etacik w gminie -chetnie w jakiejs spolce, czlonek rady nadzorczej i do tego radny powiatu.Przoduja w tym czlonkowie jednej opcji politycznej.

 6. No i co z tego przyjda kolejne wybory samorzadowe i bedzie tak jak było lub bardzo podobnie.Towarzystwo sie ustawi, zaproponuje swoich, pewnych i nie pozwoli osobom spoza układu na zaistnienie. Część ludu daje sie manipulować, inni machaja na to reka bo nie wierza w zmiany, a jeszcze inni sa pracownikami podległymi towarzystwu, gdyz w znacznej częśći pracuja dzieki zatrudnieniu z polecenia i ich rodzinami. Podobnie jest w wiekszosci gmin i w powiecie.

 7. Wieści porównują zarobki prezydenta i burmistrzów np Legionowa, Mińska i Wołomina. Zarobki naszych wice biją na głowę całą resztę. Dobrze, że rada miasta ustala zarobki burmistrz, bo z pewnością płacilibyśmy tym paniom jeszcze więcej A ja się pytam ZA CO?????

 8. To co się wyrabia to jakiś horror. Czarna woda z kranu, a szef mpwik ma 300 tysiecy. Przeciez to sie w glowie nie mieci. A urząd? Nic nie zrobili w sprawie dojazdu do wwa, nie będzie lacznika z S8, tunel stoi pusty. I za to te zarobki i nagrody. Z mpo smierdzi na caly wolomin. W cieplowni znow zatrudnili jakiegos znajomka. Doja nas ile wlezie.

 9. kartka z listą samorządowców tej i poprzedniej ekipy – i na wybory. A na tych co mam na kartce – nie głosuje. I Niech nowi młodzi chcący coś zrobić – startują w wyborach – zawsze jest szansa – i chyba coraz większa bo sitwa już gaciorami trzęsie i miota sie strasznie. Pamiętajcie – kartka – i wtedy wybieramy

 10. układ jest niesamowity:
  teraz jest Pani Burmistrz, Pani Burmistrz daje pracę byłym burmistrzom…. Jak Pani Burmistrz nie wygra wyborów to jej kolega nowy burmistrz, który miał pracę da pracę byłej Pani Burmistrz za 200, 300 tyś i co 4 lata scenariusz się powtarza

 11. Hmmm… Na rok przed wyborami większość komentujących olśniło i powzieli wiedzę o tej sytuacji. Biorąc pod uwagę to, że zdecydowana większość komentujących to tzw. „siamorządowcy” oraz termin ich podjarania tematem, mam podejrzenie graniczące z pewnością, że to po prostu grono niezadowolonych z kolejności dziobania. Śmieszne, straszne i żałosne.

  • Kommodusie, plasujesz się gdzieś gdzieś pomiędzy burmistrzami, a naczelnikami. Bierzesz równie dużą kasę i dziobiesz na oślep. Zarobki wśród wołomińskich pseudo elit są patologią i grandą. Prezesi i wiceprezesi miejskich spółek (zatrudnienie od kilkudziesięciu do stu pracowników) zarabiają tyle co ministrowie, a zastępcy burmistrza ze skarbnikiem więcej od burmistrza. Są to przękręty na wielką skalę. Solis z zastępcą za pobieranie wielokrotnego wynagrodzenia za ten sam zakres pracy kwalifikują się do natychmiastowego zwolnienia.

   • A jak to się ma do norm pracy? Przecież nie można ich przekraczać. 8 godzin dziennie w ramach jednych obowiązków. To kiedy Solis realizuje drugie zadania?

 12. Kommodus wyrazasz dość ciekawy pogląd na zagadnienie, moze troche w tym i prawdy, ale tylko troche.Nie wszyscy widza tylko swój czubek nosa i sa nakierowani na własny szeroko rozumiany zysk.

 13. Im więcej zarabiaja tym gorzej wyglada sytuacja mieszkańców. Solis zarabia krocie a z kranu leci „Solisówka”- brudna i obrzydliwa ciecz. Człowiek musi wodę z Ciemnego dla dzieci dowozić. Skandal. Pensyjki wysokie a dziurawe i nieprzejezdne drogi. Wierchuszka ma porzadne pensje a tam na dole – sprzatajace, stopki, obsługa szkół, dozorcy itd. zarabiają tyle co minimum krajowe. Szkoda ludzi. Bankiety, festyny, foldery a ludzie traca czas w korkach, albo na objazdy uliczkami osiedlowymi. „Szlak Trzech Króli” powoli staje się normą. Ale co tam, ważne by zameldować o każdej pierdole w mediach społecznościowych, cyknąc sobie fotkę i pokazać ludowi, „że sie dzieje”. Jako sukces odtrąbia się to co w innych gminach jest oczywistą oczywistością. Zenka Martyniuka zaprosić, piwa dać, poklepać po plecach – ot troska o ludzi.
  A jak ktoś juz nie wytrzyma i zaczyna protestować, mówić o tym, że nie „się dzieje”, ale, że „źle się dzieje” to dać po łapach żeby się nauczył szanować władzę. Tylko, ze nie ludzie maja być dla władzy, ale władza dla ludzi.

 14. Dlaczego prezes Solis, z zawodu weterynarz, zatrudniony jest na dwóch etatach, w tym na etacie inżynierskim? Burmistrz Radwan przesadziła chyba przyznając prezesowi wynagrodzenie w wysokości ponad 300 000zł rocznie.Pobory niestety nie przeniosły się na jakość wody!!! Jeśli burmistrz Radwan będzie milczeć, to może radni zajmą się tym skandalem.

 15. Prawie 20000zł co miesiąc dla wyjątkowo nieudolnego prezesa Solisa płaci burmistrz Radwan. Jaka hojna pani. Szkoda że nie ze swojej kieszeni.

 16. Solis faktycznie zarabia ponad 25 000zł miesięcznie. Dla porównania dziś w prasie podano zarobki: prezydenta Andrzeja Dudy- 20138zł miesięcznie brutto),
  premier Szydło- 16700zł miesięcznie(brutto). Czym się kierowała burmistrz Radwan ustalając takie zarobki prezesowi PWiK

 17. „Nie ma żadnego usprawiedliwienia, aby prezes firmy zarabiał sto razy więcej od szeregowego pracownika. Nie ma też uzasadnienia dla gigantycznych pensji, premii czy odpraw dla kadry zarządzającej, szczególnie w firmach przynoszących straty. Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ „

 18. Wciąż na tych samych głosujcie to macie. Tylu wykształconych młodych ludzi wokół, ale nie,bo nie doświadczeni, bo gówniarze,bo nie potrafią…. potrafią, mają dużą wiedzę, gruntowne wyksz tałcenie,a przede wszystkim nie maja koligacji politycznych. Trzeba dac im szansę, a nie obsadzić stanowisk „politykami chorągiewkami”. Kto to kiedyś widział żeby np.nauczyciel historii był prezesem wodociągów (Ząbki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj