P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Król jest nagi

Król jest nagi

Być może przypadek zrządził, że podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wołomińskiego, w końcowej jej fazie, starosta wołomiński zajawił temat, który miał być jedynie informacją o tym, co dziać się będzie niebawem. (…)

W trakcie spotkania radnych niespodziewanie zaproponowano rozpatrzenie projektu uchwały ws. przekazania gminie Strachówka kwoty 60.000 zł na zagospodarowanie otoczenia pod planowany mający powstać pomnik samego króla. Króla Kazimierza Wielkiego!

Już w chwili zgłoszenia pomysłu w sali rozległ się pomruk, a mentor szybko zdał sobie sprawę w rodzących się kłopotów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(8) Comments

  1. Mieszkaniec Wołomina

    Jeżeli na tym postumencie rzeczywiście jest taki napis czerwony , to jest to głupota totalną. Król Kazimierz Wielki to nie żaden wróg , to Król Polski czy komuś się to podoba czy nie. Jest to oczywista profanacja i dewastacja , która powinna być ścigana karnie . https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_III_Wielki

  2. czyż nie ?

    Te ten król co zastał Polskę drewnianą , a zostawił murowaną ? ale jak legendy głoszą ,żeby wyczyścić drewniane ro podpalano , czy cóś takiego , więc łzy i lament w narodzie , budowa na zgliszczach , może się mylę , ale coś mi sświta z jakiś dawnych z TV lub czytadeł , może jakiś histeryk to sprawdzi ? efekciarstwo , efekciarstwo , a budowa musi być u podstaw , czyli cement na drogi mili samorządowcy !

  3. Monika

    W Strachówce to już nie macie na co pieniędzy wydawać? Impreza goni imprezę, a drogi to pożal się Boszzze. Jak Ormianin nie ma na co pieniedzy wydawać niech ufunduje stypendium dla zdolnych dzieci , a nie pcha forsę w kamienie. Ten wasz wójt to też chce być jak Kazimierz Odnowiciel to i pomnik chciałby mieć. Sie mieszkańcy obudzą , "z ręką w .... "

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *