Majdańska musi czekać

5

W miniony poniedziałek w wołomińskim urzędzie miasta mieszkańcy Duczek, Grabia i Mostówki mieli okazję przyjrzeć się dwóm koncepcjom budowy ważnej dla nich ulicy -Majdańskiej. Blisko 1,5-kilometrowy, nieutwardzony odcinek ma zyskać asfalt, chodnik i ścieżkę rowerową. Problem w tym, że od rozpoczęcia tworzenia projektu do realizacji miną długie lata…

Jak zapowiedzieli miejscy urzędnicy, projekt budowy drogi uwzględnienia uwagi mieszkańców. To stwierdzenie wzbudziło jednak pomruk niezadowolenia, a niektórzy z mieszkańców przypomnieli, że umawiali się z burmistrz na znacznie dłuższy remont odcinka. Po początkowej wymianie nerwowych zdań architekci z Biura Projektów Drogowych przedstawili 2 koncepcje budowy ulicy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. A ja widze rozwiązanie: Drodzy mieszkańcy – umówcie się między sobą – żeby było bez kompleksów zwad i zazdrości – i wystawcie radnego – z tej ulicy – nie ważne do powiatu czy miasta. I szybciutko wam dróżkę zrobią. Bo inaczej – jesień idzie – tanie gumofilce w jednym z marketów widziałem. Też se kupiłem. Będzie czym w błocie brodzić.

  2. Racja, dobry radny może wiele. Szczególnie jak potrafi i żongluje swoim poparciem raz tu, raz tam… żeby mu zrobili chodnik, ścieżkę rowerową, kanalizację, ulicę… My mieszkańcy innej ulicy takiego radnego nie mamy i dlatego od 2012 roku mimo próśb, wniosków nadal brniemy po błocie, po dołach i dołeczkach. Mieszkańcy z terenów, o których mowa w artykule, akurat nie muszą się martwić, bo już raczej mają człowieka, który „robi wszystko”, żeby ulicę tam zbudowano. Nam pozostało kupienie wspomnianych gumowców. @mark, w którym markecie były te tanie gumofilce?

  3. A ja słysząc o tym spotkaniu miałam jednak nadzieję na szybką realizację. Nie dlatego, że tam mieszkam (moja ulica jest również taktowana „po macoszemu” i nawet się z nami nie rozmawia o możliwej realizacji).
    Ostatnio krążą plotki o remoncie mostu między Duczkami, a Wołominem (tym przy Mrówce). I jeśli wierzyć tym plotkom, przeprawy tymczasowej ma nie być.W tej sytuacja Majdańska byłaby dla niektórych takim alternatywnym objazdem.
    Może WP coś napisały by o tych planach, póki co krążą tylko pogłoski, żadnych konkretów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj