Szkoły pękają z dumy

14

8 gmin powiatu wołomińskiego z radością przegląda ogłoszenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które kilka dni temu ukazały się na stronie tej instytucji. Otrzymały bowiem wsparcie finansowe na zakup tablic interaktywnych, projektorów, głośników i interaktywnych monitorów dotykowych w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica”. Które szkoły świętują?

(…) Niestety, wśród placówek z terenu powiatu, które nie otrzymały wsparcia, choć aplikowały o pieniądze, znalazły się wszystkie szkoły z gminy Wołomin i miasta Marki. Jak informuje Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Markach program jest trzyletni, dlatego też gmina wystąpi z wnioskiem ponownie w roku 2018. – Mimo to, z własnych środków gmina zakupiła we wrześniu 10 monitorów interaktywnych, po 2 szt. dla każdej ze szkół podstawowych – dodaje na otarcie łez. Pozostałym gminom pozostaje na razie zorganizowanie tradycyjnych składek wśród rodziców.

Więcej na łamach Wieści.

14 KOMENTARZE

  1. Czyli włodarze Wołomina z pokaźnymi pensyjkami i nagrodami znowu nie pozyskali pieniędzy na projekty, które bez trudu zdobyło Poświętne , Dąbrówka i Pcim dolny. Premia koniecznie się należy tym specjalistkom, Koniecznie

  2. Kiedys była czarna lub zielona tablica,kreda,gąbka, linijka,cyrkiel,katomierz itp. , a teraz wszystko interaktywne, niedługo wogóle szkoły nie bedzie, bo i po co jak komputry myśla za ludzi.

    • Szkoda, że tak późno trafiły te tablicę a powinny być także w każdej sali i przedszkolu, tak jak za granicą. Czemu Polska musi zawsze być daleko za Zachodem pod wieloma względami. Szkoła to jeden z nich:/

  3. Mam pytanie do wszystkich czarno widzących Wołomin spróbujcie ustalić ile szkół poza Wołominem dostało dofinansowanie na termoizolację, bo w Wołominie chyba trzy placówki. Informacja ta jednak nie pojawiła się chyba w Wieściach. Takie niusy są po prostu nieuczciwe.

  4. W zasadzie te obiekty/szkoł,y o które wystepowali włodarze gmin w powiecie, otrzymało dotacje/dofinansowanie ze żródeł zewnetrznych na Termomodernizacje obiektów uzytecznosci publicznej.

  5. W zasadzie to szkoły w innych gminach już w poprzednich latach pozyskały dofinansowanie do termomodernizacji szkół a Wołomin dopiero na końcu. Faktycznie, jest się czym szczycić. Zielonka czy Kobyłka nie mówiąc o Ząbkach już zapomniały, że termomodernizowała szkoły, a Wołomin dopiero pozyskuje dotacje? Urzędnicy pieją z zachwytu nad władzami, że niby takie obrotne – bo Wołomin dostanie coś, co jest normalką w innych gminach!

  6. Władze chwalą się tym co jest ich obowiązkiem, nic nadzwyczajnego w Wołominie się nie dzieje.. a burmistrzowie zarabiają ok 200 000 zł rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj