Miasta-liderzy, miasta-ogony

22

Dwutygodnik o tematyce prawno-samorządowej „Wspólnota” opublikował niedawno Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2014-2016, w którym wskazał jak kształtują się wydatki na inwestycje w przeliczeniu na mieszkańca, gmin powiatu wołomińskiego. Porównując nasze gminy do innych w całej Polsce okazuje się, że mamy niewątpliwych liderów, ale także miasta, które wciąż nie potrafią wykorzystać swojego potencjału. (…)

Ciekawie wygląda dalsza część raportu, w którym porównuje się ze sobą powiaty, miasta powiatowe, miasta pozostałe i gminy wiejskie. Jak się okazuje, powiat wołomiński zajmuje 209 miejsce na 314 powiatów (z kwotą 100,62 zł na mieszkańca).

Wołomin osiągnął 158 miejsce na 267 miast powiatowych. Przeznacza na inwestycje 420,28 zł w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

O wiele więcej pieniędzy na poprawę jakości życia mieszkańców wydają Ząbki, które już 4 lata temu urosły do rangi lidera, zajmując w rankingu za lata 2014-2016 – 76 miejsce na 582 możliwych. Wydają 835,39 zł/os. Ząbkom depcze po piętach Radzymin, który w porównaniu do lat poprzednich zanotował wzrost aż o 178 miejsc! Teraz zakwalifikowano go na setnej pozycji z wydatkami na inwestycje w kwocie 767,07 zł/os. (…)

Więcej na łamach Wieści.

22 KOMENTARZE

 1. powiat daleko??? to zadupie bedzie daleko dopóki radni z powiatu bardziej bedą zainteresowani posadą w różnych spółeczkach typu PWIK, ZEC lub posadami w UM (edu).
  pogonimy was za rok

 2. tylko czekać jak przeniosą powiat z powrotem do Radzymina… i tak sie stanie. Dzięki debilizmom i nieudolnościom WIELOKADENCYJNEJ SITWY WOLOMIŃSKIEJ.

 3. Wołomin potrzebuje młodego burmistrza, wtedy ruszymy z kopyta jak Marki, Radzymin, Klembów czy Ząbki. Nie trzeba nam tu wiecznych prezesów czy rozdygotanych paniuś. Z nimi nie ruszymy z miejsca. Ciekawe czy stanie do wyborów wreszcie ktoś z wizją

  • Apeluje o czytanie rankingu Liderzy inwestycji samorządowych bez słów „miasta-ogony”. I zgodnie z zawartymi danymi Wołomin za bytności „młodego burmistrza był na 180 miejscu, a teraz jest na 158. Zostawiam to bez komentarza.

 4. Klembów nie miał młodego burmistrza. Miał faceta który zbudował drogi wodociągi gazociągi doprowadził światło. Działki były prawie jak w cenie wołomińskich. Ale ten sam człowiek w Wołominie jest 180stopni inny – niestety. Dlatego i Klembów i Wołomin – pozostaną enklawami – bez normalnego szybkiego połączenia – nie będą się liczyć dla gospodarki mazowsza. Nikt tu nie będzie inwestował. Sieroty nie chcą zrozumieć – że problem stanowi komunikacja dojazd przyłączenie powiatu do warszawy, włączenie w jej krwioobieg. Dlatego Radzymin – będzie się rozwijał a Wołomin i reszta – nie. parki kultury nic tu nie dadzą.

 5. A kto mi odpowie dlaczego przy Niepodległości od Kościelnej do Lipińskiej rozbierają chodnik i jednocześnie układają tali sam nowy? Czy dociągną do Cmentarza? Chodnik od 1go Mają do Cmentarza wymaga jednak bardziej remontu

  • Przekładają bo dotychczasowa uległa dużym przemieszczeniom. A chodnik pomiędzy 1 Maja – Cmentarz to dokończenie tegorocznej inwestycji Starosty Cmentarz Rondo Majdan przewidziana na 2018 po zrobieniu kanalizacji.

  • Droga a więc i chodnik przy Niepodległości od Kościelnej do skrzyżowania z 1Maja wykonuje Zarząd Dróg Wojewódzkich bo to ich droga. Od 1Maja do cmentarza to droga powiatowa. Niestety radni powiatu nie widzą konieczności budowy nowego chodnika na tym odcinku już od wielu lat. Ostatnio była coś mowa o budowie kanalizacji sanitarnej. I to jestem w stanie zrozumieć. Najpierw media później chodnik (lub droga).

 6. Klembów z dziury zabitej dechami przez ostatnie 20 lat zmienił sie nie do poznania. Rakowski zrobił z gminy naprawdę dobre miejsce do życia. Gaz, drogi, oświetlenie, wodociagi, kanalizacja, chodniki. Wyremontował wszystkie szkoły. 20 lat temu chciałem kupic działkę w tych okolicach. Przeraził mnie brak infrastruktury. Po 15 latach znów tam byłem. Nie do poznania. Teraz żałuję, że nie kupiłem tam działki. Piszecie, że młody wójt z Klembowa to uczynił? On wszedł w ładny kawałek gminy. Gotowy i odszykowany. To co zrobił Rakowski będąc wójtem przez kilkanaście lat młodemu nie uda się przez sto. Bo to zalezy od tego czy potrafi się byc gospodarzem dla ludzi, czy tylko udawać, że jest się gospodarzem.

  • Wołomin jest także liderem w wywaleniu 14 grubych baniek na budowe RIPOK który prawdopodobnie nigdy nie ruszy w takim zakresie jaki byl „wymyślony”.
   I za to jego ojców powinno się zamknąć w klatce i obwozić po wszystkich odpustach aby kazdy mógł zobaczyć jak wygląda głupota, a gdyby ta umiała jeszcze latać….

  • To Radwan zablokowała inwestycję . Gdyby nie ona i wsioki co myślą ze im cena wzrośnie śmieciowych działek RIPOK by zarabiał. Niemota obiecała zielonym i tak trzyma nie bacząc ,że Wołomin stracił na inwestycji przez nią.

 7. Słuchajcie, to że Radwanowa nie wygra już wszyscy wiedzą ale nie ma co o wszystko ją obwiniać. Myślała że przeprowadzi rewolucję a skończył się na tym samym co Madziar czyli dawaniem twarzy do gazet. Wołomin ma pecha albo po prostu wszyscy, którzy mają tu coś w głowie nie chcą startowac w wyborach.

  • Mark, do zrobienia rewolucji trzeba mieć kilka cech charakteru, których Radwanowa nie ma. Zauważ, proszę, że ona nie skupia się na działaniu prowadzącym do osiągnięcia celu, ale na działaniach, które mają chronić ją przed ewentualną odpowiedzialnością. Strach przed odpowiedzialnością i brak pewności siebie, brak decyzyjności są największymi problemami Radwanowej. Są jej wrogami w pracy, na którą sama się zdecydowała. Zdaje się, że ona zalicza właśnie ostatnią zawodową przecenę, chociaż może jeszcze nikt jej tego nie uświadomił. Jednakże dorosła jest, więc ten fakt powinna przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, a mieszkańców przeprosić za swoje kandydowanie i marną kadencję.

 8. Pytanie , kogo i które „stajnie” wystawią…Co by nie wystawili- na nikogo ze stajni wspólnoty i psl nie zagłosuje. Pis też u mnie nie zyska. Czekam na diament wśród tej samorządowej zgliszczy. P.s. Mark zmień nick, prosze.

 9. @mark, tu jest właśnie pies pogrzebany! Dopóki ludzie będą głosować na radnych z klucza partyjnego, w tym mieście nic się nie da zrobić. Moim zdaniem trzeba pogonić wszystkich radnych z PiS-u, którzy blokują wszystko i wszystkich. Są zawistni, złośliwi i mściwi. Nie potrzeba w Wołominie żadnych partyjniaków, trzeba samorządowców, społeczników, którzy wspólnie z burmistrzem mieliby wizję rozwoju tego miasta i ją konsekwentnie, sprawiedliwie dla wszystkich mieszkańców realizowali. Utopia? Tak, dopóki tacy ludzie jak Ty liczą na ludzi wystawianych przez partie.

 10. Kobieto! Nie licze na żadne partie a na pewno na nikogo ze wspólnot. Szczególnie ze wspólnoty samorządowej. Oni przez lata pokazali na co ich w wołminie stać. Ja drukuje sobie liste włodarzy naczelników prezesów i vice- i nie zamierzam na nikogo z tej listy głosować choćbym się miał na pamięć jej przez 3 dni uczyć. Zachęcam młodych niczym nie związanych bezpartyjnych bez- sitwowych z nikim nie powiązanych. Tacy u mnie przechodzą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj