Plan na rok wyborczy

Plan na rok wyborczy

Władze gminy Wołomin ujawniły projekt budżetu na 2018 r. Zaplanowano inwestycje na poziomie prawie 40 milionów, co skutkuje zamknięciem roku z 20-milionowym deficytem. Powstałą dziurę planuje się załatać poprzez sprzedaż papierów wartościowych i zaciągnięcie kredytów.

Według projektu budżetu, dochody gminy Wołomin w 2018 r. wyniosą ponad 221 mln zł, a wydatki blisko 241 mln zł. Wydatki majątkowe wyceniono na ok. 39,7 mln zł.

Przyglądając się najciekawszej części budżetu gminy, czyli wydatkom inwestycyjnym, dostrzegamy standardowe pozycje dotyczące budowy ulic i chodników czy budowy oświetlenia. Większość najciekawszych inwestycji to realizacja przegłosowanych projektów z budżetu obywatelskiego, autorstwa mieszkańców.

Pod tytułami części z obiecujących punktów planu budżetu kryją się projekty wieloletnie, a w 2018 r. najczęściej jest to na razie opracowanie dokumentacji projektowych.

Samo miasto przedstawiło takie oto największe inwestycje (z wyjątkiem ulic), które mają szansę na zakończenie już w przyszłym roku: (…)

Więcej na łamach Wieści.

(10) Comments

 1. Aga

  Rządy tej starej baby z tłustymi włosami na głowie i ruszenie z kopyta- nic bardziej śmieszniejszego nie słyszałam

 2. obywatel

  W ostatnim roku kadencji ma byc to ruszenie z kopyta. Dobrze duzo projektów zlecić, zawsze mozna w kampanii wyborczej tłumaczyc jakie sa plany i cos sie dzieje.

 3. Tomek

  Przypomina mi się może stare hasło, ale świetnie obrazujące to co się w najbardziej zacofanym mieście około warszawskim, skansenie zwanym Wołomin dzieje, parafrazując "Miasto nasze stoi nad krawędzią przepaści!!! Ale ostatnio zrobiliśmy wielki krok naprzód!!!!" i tak to właśnie wygląda od już nie wiem co najmniej 20 lat, co jeden to lepszy magik, bajarz, a lud kupuje wszystkie opowiastki i tak czas się zatrzymał w tym że tak pozwolę sobie zażartować mieście gdzieś około 1990 roku, powiew nowoczesności za sprawą remontu PKP i galerii (cały czas opluwanej przez jaśnie sąsiada co chciał widać tą działkę łyknąć ale nie pykło) jest skutecznie zatruwany z drugiej strony powiewem swojskiego wysypiska na którym jeszcze i dzielni żołnierze radzieccy składowali jakieś nie wiadomo co. Młodzi uciekają, a reszcie co została to już w większości "wsio rowno" najwidoczniej, i tak się dorabiają na miejskich stanowiskach nieudolni ludzie którzy w innych miastach, które idą z duchem czasu, mogliby co najwyżej biurka z kurzu przecierać....

 4. mark

  A ja bym chciał - żeby ta Pani NIC nie robiła - tylko rozbudowała wspólnie ze starostwem i marszałkiem drogę 634 + skm ki i linia ztm do Wołomina - tak jak już wszędzie od lat chodzą. NIC więcej nie chce. Da sie??? - Wątpię - są ciency jak pupcia węża a ich myślenie nie wykracza poza ramki korytka

 5. lokator

  20 000 000 z kredytu na inwestycje geniusze urzędowi. Pamiętacie jak się lansowali jak to będzie bez deficytu w budżecie. Wyszło szydło z worka. Inwestycjami i deficytem chcą przykryć nieporadność trzech ostatnich lat.Nie ma Głupich

 6. mark

  Deficyt 20 baniek to oni już zrobili : samą tylko wiatą i necikiem - co go nie ma. Bo wiata w cenie złota - to stoji ! Sorry - necik - też odebrany. Tylko chodzi w częstotliwości infradźwięków odbieranych przez psy i koty.

 7. Jurek z Górek

  Za tworzenie budżetu z deficytem budżetowym powinna być stawiana pała. Albo kasa jest ,albo jej nie ma.

 8. życie na kredyt

  Kredytowi Bohaterzy - Radwan zadłuża to miasto doprowadza do ruiny Radni nie pozwólcie na to. Inwestycje powinny być przemyślane a nie na Pałę.

 9. Ela_Kononowicz

  "Mamy plany budowy dróg, plany budowy dróg, powtórzę jeszcze raz plany budowy dróg!!! A na wiosnę wyjdziemy z budową!!!!" - brawo Pani Burmistrz!!! Nikt nam tyle nie obieca co Pani!!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *