Uszczęśliwiają mieszkańców na siłę?

50

Asfaltowa, remontowana właśnie droga w Mostówce dziś ma 6 metrów, a po modernizacji miejscami będzie nawet o metr węższa. Mieszkańcy obawiają się wypadków i chcą zatrzymać budowę. Władze gminy Wołomin zapewniają: w papierach wszystko się zgadza. (…)

Naczelnik inwestycji Bożena Kucharczyk odpowiedziała, że to wszystko było pokazywane i ustalane.

– To nieprawda, absolutnie, pani kłamie! – zareagowali mieszkańcy.

– Nikt z nas nie widział nigdy projektu, choć byłam namolna i dzwoniłam, i się pytałam, a odpowiedź padała, że robicie podziały pod chodnik – dodała sołtys.- Pani Bożenko, proszę nie wprowadzać zgromadzonych w błąd, bo przepraszam, ale pani w tej chwili kłamie! Zero. Nie było kontaktu z nami w sprawie chodnika. Pani mnie przez cały rok wprowadzała w błąd twierdząc, że są robione podziały pod chodnik!

– Proszę panią, półtora metra szosy nam zabrać? To nie jest szosa nowo budowana. Z szerszej, węższą zrobić? Jak tak można? Trzeba było przyjechać i to uzgodnić z mieszkańcami, czy się zgadzają czy nie. Kto narozrabiał niech to teraz naprawi! -apelowała jedna z mieszkanek.

– My mieszkamy tam od urodzenia i będziemy mieszkali do śmierci, a wy zrobiliście to moim zdaniem zza biurka. Teraz kto nie przejeżdża tą szosą to jest śmiech na sali – przyznał wzburzony mieszkaniec.

– Nie możemy zrobić jezdni sześciometrowej, bo państwu się tak chce, ani zrobić półtorametrowego chodnika, bo państwo sobie tak życzą. Trzeba się trzymać norm. Dajcie nam zrobić tę inwestycję, będzie naprawdę dobrze. Nie mam podstawy do tego, żeby przerwać inwestycję tylko dlatego, że państwu się nie podoba – odpowiedziała mieszkańcom wiceburmistrz Zbieć.

– Ale my tam żyjemy, a pani tylko przyjechała i pojechała! – krzyczała mieszkanka.

– Muszę podjąć taką decyzję, że te prace będą kontynuowane – odpowiedziała stanowczo wiceburmistrz Wołomina, jak mówiła, po konsultacji z projektantem.- Widziałam dyskusję pań, które przyszły z dziećmi prosto z domu i te panie wiedziały lepiej od projektanta jak powinien wyglądać projekt, ale tak nie jest. Jeśli macie państwo takie wykształcenie, to może rzeczywiście można by z państwem rozmawiać jak równy z równym, ale w tej chwili niestety, my się kierujemy papierami… -ogłosiła wiceburmistrz Zbieć.

– To jawne lekceważenie mieszkańców – podsumował przewodniczący Rady Leszek Czarzasty.

Więcej na łamach Wieści.

50 KOMENTARZE

 1. „w tej chwili niestety, my się kierujemy papierami”. I wszystko jasne. Nieważne, czy będzie to służyło dobru ogółu mieszkańców, grunt aby w papierach wszystko się zgadzało.
  Kto głosował na te papierkowe panienki?

  • Sołtysówka swoich interesów broni. Żeby chodnika nie było? A dzieci to środkiem ulicy niech chodzą bo sołtysi przeszkadza chodnik w biznesie. Jak pani śmie wypowiadać się w imieniu mieszkańców? I teraz pani niby to w naszym imieniu lata do urzędu miasta walczyć o zablokowanie chodnika??? Wstyd!

   • Nie żeby nie było chodnika, ale żeby był inaczej zrobiony, a to są zupełnie dwa inne pojęcia. I nie tylko Pani Sołtys czy Radny, ale także pozostali mieszkańcy o to walczą. Dla tych którzy czytają te teksty osób niezwiązanych z Mostówką, chodzi o to aby chodnik przesunąć w stronę ogrodzeń mieszkańców na co wszyscy wyrażają zgodę, a nie na robienie chodnika poprzez wycinanie metra jezdni… Ludzie trochę szacunku do samych Siebie. A co to za pomysł Pani wiceburmistrz aby zrobić „nadlewki asfaltu nad rowem” ? Przecież każdy wie, iż jeżdząc po takiej drodze została ona by rozpychana w stronę rowu i tylko czekać, aż komuś stała by się krzywda. Ale może to taki pomysł Urzędu? Aby tych co najbardziej protestują przeciwko takiej partaninie wrzucić do tego rowu…

 2. Moje dzieci chodzą tymi poboczami w mostówce. I co usłyszalam od Sołtyski, że Mostówka nie chce chodnika. Czy jej się w głowie coś zagotowało? Że zatrzyma inwestycję? Łapy precz!

 3. Sołtysce i grubemu radnemu blisko związanemu z zarządem upadłego SKOKU zależy na firmach rodziny, tirach i kasie. Dzieci i osoby starsze które pragną chodnika mają w swoich grubych d……

 4. Każdy wie jak ich nazywają :DDDD nie dziwię się że ta interesowana Balbina się z nim zbratała, pewnie też chce coś dla siebie uszczknąć.

  • „Nie chcem? przebierajo?” Ktoś przed wypisywaniem pod anonimowym nikiem tekstów powinien do szkoły wrócić. Droga dla tirów? Teraz przez ten chodnik nawet dwa średniej wielkości samochody osobowe mają problem, żeby swobodnie przejechać, to gdzie tu mowa o tirach? Z tych wszystkich dotychaczas 30 komentarzy może ze 2 napisane są przez Mieszkańców Mostówki, ale tak im większy szum ktoś zacznie kręcić, to więcej postronnych osób się na to nabierze. A szkoda

 5. Nie ważne jak ich nazywają. Skończcie z tym. Ważne jest, że całą kadencie sołtysi siedzieli cicho, a teraz się obudzili. Balblina się chwali że była na jednym spotkaniu w sprawie MZO a potem olała temat . Na taczki ją!!!!

 6. Sołtys broni sołtys pomaga sołtys Mostówki chroni rodzinne interesy. Tak dokładnie bo jak rodzina ciężarówką wyjedzie kiedy będzie droga normalna hehehe toście se wybrali.

 7. Nie chcemy chodnika, niech nasze dzieci chodzą drogą i ryzykują swoje życie! Dla mniej bystrych to jest ironia…chyba pani sołtys coś przeszkadza ten chodnik?! Konflikt z rodzinnym biznesem?

 8. cyt.”Jeśli macie państwo takie wykształcenie, to może rzeczywiście można by z państwem rozmawiać jak równy z równym” – tak mówi burmistrz do mieszkańców???????

 9. coś na komisji panie urzędniczki miały minki nietęgie, a ich koledzy z urzędu siedzieli ze skulonymi głowami. Teraz jest hejt w internecie. To najlepiej wychodzi

 10. Nie chcą ulicy z chodnikami? To nie! Inwestycja powinna być od razu przesunięta na inne drogi, szczególnie gruntowe, które nawet nakładki asfaltowej nie mają i mieszkańcy muszą brnąć po błocie, a samochody wpadać z doła w dół.

 11. co to znaczy przesunięta? Ja jestem mieszkanką Mostówki i nie zgadzam się na zabieranie mi chodnika i drogi na który czekałam tyle lat. Iwona jak chcesz mieć drogę to idź do um żeby ci budowali, a od moje się odczep.

  • Sławku, mieszkanko Mostówki ;), my też długo czekamy na ulicę, bo w 2009r. złożyliśmy pierwszy wniosek. Trzech burmistrzów obiecywało nam drogę. Niestety na naszej ulicy nie mieszka żaden radny. Więc jeśli nie chcecie takiej ulicy jaką wam zaprojektowano, to my chętnie taką przyjmiemy.

 12. Lobbyści malutcy i ci wielcy przepuszczają teraz atak na Elżbiete. Jedni chcą żeby ich tiry jeżdziły po wiejskich drogach, a dzieci ukrywały się przed rozpędzonymi samochodami po krzakach, inni spóźnieni na rewolucję wspierają swoimi działaniami ludzi którzy chcą przejąć władze i zrobić kasę na gminnym mieniu – patrz MZO. Wszędzie głupcy i lobbiści.

 13. Komentarz sprawdzający czy da się tu komentować będąc urzędasem i w polu Podpis i E-mail wpisać bzdury (w sumie w treści komentarza też). Pozdrawiam cały UM 🙂

 14. Czuje się okradana przez tych kilku protestujących. Jeżeli radni zabiorą mi moją ulicę to mogą się pożegnać z moim głosem, a spotykając ich na ulicy nie zawaham się powiedzieć im co o nich myślę. Jestem smutna. Po ludzku smutna. Budują chodnik na który czekałam 20 kilka pierwszych lat mojego życia. I teraz co? Kilku (każdy wie o kogo chodzi i jakie ma w tym interesy) drani blokuje mój chodnik.

  • Z tego co wiem, wszystkie osoby obecne na zebraniu wiejskim w Mostówce (około 100) uznały jednogłośnie sposób realizacji inwestycji za beznadziejny i podpisały się pod uchwałą wstrzymującą ją w obecnym kształcie oraz wzywającą władze Wołomina do powrotu do konsultacji. Uchwałę mają również poprzeć wołomińscy radni. Tak więc osoby komentujące ten artykuł, albo nie chodzą na zebrania, albo mają z Mostówką niewiele wspólnego (stawiam na to drugie 🙂 ).

   • No to poproszę listę tych geniuszy którzy nie chcą chodnika tylko chcą tiry. droga 5,5 metra to jest normalna droga na której mijają się bez problemu samochody. A tutaj Gąska Sołtyska robi z ludzi idiotów i wmawia im, że 5,5 m to za mało, bo było 6m. Oszukali was na spotkaniu. I napisze tak jak Balbinka w sprawie MZO: dobrze że nie poszłam na zebranie i nie uczestniczyłam w tej farsie!

 15. Zadam jeszcze otwarte pytanie. Czy prawdą jest, że za prowadzenie uporczywego hejtu przeciwko Radnemu z Mostówki ktoś ma obiecaną ciepłą posadkę w ZEC?

 16. Czytam i nie wierze..mieszkancy Mostowki takie rzeczy wypisuja??? Na zebraniu w niedziele 100 osob zlozylo swoje podpisy o wstrzymanie budowy chodnika. A tu czytam ze chyba co drugi narzeka i gada na soltys ,radnego i cale to bagno ktore z zego powstało. Te osoby z pewnoscia nie sa z mostowki zwykly hejt na soltys i radnego. Ludzie chca chodnik ale nie kosztem zabrania ulicy. Jest miejsc na chodnik nie potrzeba zabierac az tyle ulicy.

 17. Ta nagonka hejtów na Panią Sołtys oraz Pana Radnego to na pewno nie piszą mieszkańcy Mostówki…ludzie wiedzą jaka jest Prawda i jak wcześniej było ustalone z mieszkańcami przez Te Panie a teraz próbują w ten sposób się wybielic.Cwaniactwo i obrażanie innych świadczy tylko o tych co tak hejtuja i co piszą że brak im kultury jak i odwagi przyznać się do błedu….

  • masz rację Tomaszu! ludzie w nosie mają bezpieczeństwo dzieci i nie chcą chodnika!!! Ręcyma i nogyma podpisuję się pod biznesem sołtyski!!!!

   • MIieszkancu …Przykro mi nie jestem Tomek jestem mieszkanką Mostowki Monika i właśnie tacy ludzie jak Pan oczerniaja innych …Ludzie chcą chodnik ale aby był tam gdzie było to ustalone oraz aby ulica nie była doklejona do rowu..ale co Pan/i może wiedzieć w tym temacie NIC … dlaczego Pan/i się nie ujawni tylko hejtuje bo nie ma odwagi i tylko pisze aby pisać …brawo za odwagę.

 18. Debilna moda na zwężanie jezdni. Zwężono : Partyzantów, Sikorskiego, Kiejstuta. Zlikwidowano miejsca parkingowe przy budowie ronda przy urzędzie. Wydaje się miliony na drogi, a jeździ się coraz gorzej. Ani jechać, ani parkować Dla kogo buduje się jezdnie o szerokości 5 metrów? Jak ma tam wjechać śmieciarka. pługosolarka czy autobus? Ma być jak w Korei, połowa na rowerach, połowa na piechotę? Ulica Sikorskiego, trawnik szerszy od jezdni i chodnika. Na Kiejtuta debilne krzaczki i barierki z rurek, nawet nie ma gdzie zaparkować. Dla kogo jest to robione?
  Wszystko do rozwalenia i zbudowania na nowo.

 19. te wszystkie negatywne wpisy są anonimowe do tego żałosne wypowiedzi. Twierdzę że fala hejtu się wylewa na nasze słuszne protesty. Przecież nie kosztem zwężenia jezdni .musi być budowany chodnik. ciekawi mnie na czyich usługach jest ten hejt?

 20. nie ma co przejmować się tą falą hejtu. Pani Sołtys jest po stronie mieszkańcòw, wszystkie ważne sprawy uzgadnia z mieszkańcami. jest osobą odważną w wypowiedziach i ma w zdecydowanej większości nasze poparcie.

 21. Ciemnota i Buraki… czy wy ludzie naprawdę jesteście tacy tępi, czy wam się wszystkim w d… poprzewracało??? Obrazacie ludzi, którzy chcą Wam pomóc, chcą żeby Wam się lepiej żyło!!! Nagle wszyscy tacy odważni się zrobili, tak dużo mają do powiedzenia jak są anonimowi… jak tacy mądrzy jesteście to czemu nie wyjdziecie na ulice i w oczy tego nie powiecie… Aaaaa wiem, bo Buraki że wsi jesteście i do tego tchórze, a i dla sprostowanie to nie przypominam sobie aby po Mostowce tiry jeździły!!!! A bo Państwo mądrzy nie wiedzą co to TIR!!!!

 22. spytajcie Pani szanownej Sołtysowej dlaczego akurat koło jej posesji chodnik będzie po obu stronach i będzie nowy asfalt podczas tajże takiej niedobrej inwestycji. Bo akurat tam droga jest w gorszym stanie niż cała pozostała? Czy dlatego że „Szycha” dba tylko o siebie?
  Zawsze jak się buduje drogi to zaczyna się od chodnika. Za jakiś czas przebudowana zostanie droga a rowy zlikwidowane w miejsce których będzie odwodnienie podziemne.
  Odpowiedzcie sobie sami co ważniejsze na obecną chwilę-bezpieczeństwo pieszych czy biznesy TIR-ów i tym podobnych?

 23. Sołtysia a ty kup sobie zestaw głośnomówiący bo co cie widze to przez telefon rozmawiasz jadąc przez wieś. Przez takich gamoni chodnik tym bardziej potrzebny żeby tacy telefoniści pieszych nie pozabijali

 24. trzeba wybrać
  na sołtysa tych hejterów pewnie zrobią wiecej tylko jak do nich dotrzeć. mogę podać swój adres żeby się zglaszali. zapraszam

 25. Większość osób które piszą nie są w pełni rozeznanie z tematem. Nam chodzi o chodnik dobrze wykonany bez ucinania 1.5 m drogi kosztem chodnika. Ta droga i tak jest w złym stanie i kierowcy omijają dziury przy 6 m chodniku a przy 4,5 m nawet niema mowy o czymś takim.Po 2 dlaczego „Gruby radny ” jak ktoś niewie obrażanie w internecie też jest karalne a Pan Tomek stara się o dobro mostówki 🙂 Proszę myśleć co się pisze …

 26. a wiesz młody mieszkańcu, że firma która wykonuje prace w miejscach gdzie droga nie będzie miała po wykonaniu chodnika 5,5m zrobi nadlewkę do tej szerokości? Wiesz, że cały chodnik projektowany był pod istniejący już projekt zmodernizowanej drogi, który będzie realizowany w niedalekiej przyszłości?
  Wiesz, że niektóre wymagania częsci mieszkańców są niezgodne z prawem budowlanym i nawet projektant tego nie może zmienic?

 27. Dziękujemy Sołtysowo Kochana za zatrzymanie robót. Firma wykonująca już się wycofała. Teraz czas na nowy projekt, nową dokumentację, nowy przetarg i będziemy mieli nowy chodnik….
  …tyle że za jakieś dwa lata.
  A dzieci dalej będą chodzić narażone na wariatów za kierownicą.
  Ale TIR-y mogą dalej swobodnie jeździć. To było najważniejsze!!!

  Wiwat Balbina !!!

 28. Dziękujemy Sotysowo kochana za wstrzymanie robót może ktoś wreszcie poprawi i zrobi jak należy chodnik i ulicę.Dzieki Pani mamy nadzieję że zostanie ten projekt wykonany prawidłowo i tak jak oczekują tego mieszkancy.Podejmuje Pani działania które według Nas są słuszne i tym samym naraża się na hejty jakiegoś jednego BARANA.Jednak zdecydowana większość mieszkańców popiera to co Pani robi…bardzo mnie ciekawi ile dostaje taka osoba za pisanie oszczerstw i hejtów czy taka osoba potrafiłaby stanąć i prosto w twarz powiedzieć to co pisze-wątpię .

 29. Tak czytam te wasze wypowiedzi i nasuwa mi się jedna myśl. My mieszkańcy sami siebie nie znamy.
  Do tych co piszą tak dobrze o Sołtysowej (choć jestem prawie pewien że ona sama te pozytywy sobie pisze) – gdybyście tylko wiedzieli tak na prawdę jak mała część mieszkańców popiera wybryki tej garstki przeciwnych wszystkiemu i zapatrzonych tylko w siebie…
  Myślicie, że jak zrobicie zebranie i tak nakręcicie wszystkich na te podpisy to wszyscy myślą tak jak wy Wielcy Radni itp? Nikt nie chce się z wami kłócić a tak naprawdę wszyscy was obgadują za plecami.
  Zapewniam jako stary mieszkaniec, że tylko mała garstka ludzi była za zmianami jakie proponowała pani Sołtys i całą jej Świta

 30. Panie K.-dziekujemy Panu za taką odpowiedź i mogę stanąc z Panem twarzac w twarz i powiedzieć Panu ze te to nie Pani Sołtys pisała a inna mieszkanka ktora popiera pracę i zaangażowanie Pani Sołtys…dziekuje Panu utwierdził mnie Pan w tym co dawno już mialam na myśli o Pana osobie i oczywiście jesli chodzi o Pana zaangażowanie na nasza Mostowke-szkoda tylko że nie umie się Pan podpisać własnym imieniem tylko jak to się Panu wydaje być anonimowym…

 31. A ty „Mieszkanka” podpisałaś się, że tak na kogoś wsiadasz z gębą? Sama się podpisz-niech wszyscy wiedzą kto tak Balbinie w tyłek włazi

 32. Chodnik chodnikiem-wiadomo, że dla nas musi to być zrobione jak najlepiej bo no na całe życie.
  Ale wiecie kto teraz jest najbardziej pokrzywdzony? Rozmawiałam w piątek z panami wykonującymi u nas prace. Zostali na Święta bez pracy a tym samym bez wypłaty tuż przed zimą. Szkoda, że w tym wszystkim ucierpią niewinne osoby

 33. Czytam te komentarze i aż mi się wierzyć nie chce, że nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że są normy, które określają parametry drogi w zależności od jej kategorii. Dotyczy to i szerokości drogi i chodnika, i sposobu wykonania, i parametrów podbudowy, i na koniec nawierzchni drogi. Tu nie występuje lista życzeń, ani na etapie projektowym, ani wykonawczym. Jeśli pracownicy urzędu nie potrafią tej prawdy oczywistej przekazać, to ich problem, ale kto podejmuje dyskusję, powinien przygotować się do niej merytorycznie. Wyznawcy obecnej sołtys powinni sobie przypomnieć, że tej sfrustrowanej kobiecinie nie podobała się ani lokalizacja nowej szkoły, ani jej projekt. Zanim zaczniecie ją popierać lub jej bronić, zastanówcie się, czy warto. Nie broni się kogoś, kto żyje, bo wrzeszczy, i wrzeszczy, bo żyje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj