Sołtysi chcą zamknięcia wysypiska!

30

Sołtysi: Cięciwy, Leśniakowizny, Majdanu, Mostówki, Ossowa, Turowa oraz były sołtys, a dziś radny tego okręgu, stanowczo żądają natychmiastowego zerwania umowy z firmą, która przywozi odpady w formie stabilizatu na wysypisko w Lipinach Starych oraz kontroli tego, co już na teren gminy zwieziono.

W piśmie przekazanym w miniony poniedziałek burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan, przedstawiciele lokalnej społeczności domagają się zerwania umowy z MPO w Warszawie, przeprowadzenia kontroli tego, co już zdążono przywieźć oraz protestują przeciwko rozjeżdżaniu gminnych dróg przez setki ciężarówek, wypełnionych „stabilizatem”. (…)

Więcej na łamach Wieści.

30 KOMENTARZE

 1. Sołtysi którzy zostali powołani do komitetu monitoringu wysypiska piszą teraz list? Ci sami? Serio? A nie było leni na spotkaniach? A radni którzy też byli zaproszeni do doglądania wysypiska gdzie byli? Jako mieszkaniec Mostówki jestem zawiedziony radnym z tego okręgu, sołtyską i tanimi próbami przypodobania się nam przed wyborami.

 2. Sołtyskę śmieci ma gdzieś jedyne co ją obchodzi to, żeby tiry mogły jeździć przez Mostówkę. Dzieci i ludzie chodzący poboczami to jej nie obchodzi liczy się kasa i wybory. Radny który ją wspiera jest ułomny, albo ma w tym interes polityczny. Co wybieracie?

 3. Czepiacie się, a sołtysi to proste ludzie na żadne spotkania chodzić nię będą, bo nie po to zostawali sołtysami. Sołtysami zostali żeby mieć pieczątki i żeby pieczątkować. Weźcie się sołtysi za Sołtyske mostówki która dzieciom i starszym osobom chce chodnik odebrać. To jest nie normalne.

 4. Leniwe szuje tylko swoje interesy załatwiają i teraz szykują się na kolejne wybory. Sołtysi, a co robiliście do tej pory???? Do roboty się weźcie z radnym koleżką, a nie teraz pisma piszecie!

 5. Leniwi sołtysi, obiboki, worki na żarcie weźcie się za robotę, dwa lata zmarnowaliście, a teraz jakiś radny SKOK-czek napisał wam pismo więc się podsteplowaliście. Do roboty leniuch!!!

 6. ach, gdzie byli Ci Panowie Radni, co były protesty? Co oni robili? Czy stali po drugiej stronie barykady? Nic a teraz wielcy obrońcy ludzkości się znaleźli. Zadaję pytanie co chcecie uzyskać w związku z waszymi sugestiami, które ni jak mają się do rzeczywistości.Zerwanie umów grozi katastrofą dla MZO. No cóż może to wasz plan aby firma została bankrutem i co wtedy? Trzeba sprzedać MZO za przysłowiową złotówkę. I kto skorzysta na Tym?
  My mieszkańcy czy Pan Radny, który chce coś igrać dla Siebie.

 7. Radni Spali teraz się budzą bo wybory idą. Bedą znowu czytali dyskutowali pomagali wybory powinny być co rok to by się wtedy działo. Listę już mam na nich nie głosuje. Ale czy będą nowe twarze bardzo bym chciał sołtysi tez dali ciała do wymiany. Mieszkam blisko wysypiska i od jakiegoś czasu nie śmierdzi. Na całe nasze szczęście wyboru tuż tuż.

 8. Polityka…polityka….to hipokryzja przyszłego kandydata na burmistrza pana radnego z Mostówki z MWS. Robi sobie pijar u sołtysów i mieszkańców. Nagle się pojawił obrońca śmieci….. a gdzie był razem z sołtysami cztery lata temu, gdzie był dwa, rok temu pan radny. Teraz nagle taki oburzony petycje pisze. Szczyt obłudy i hipokryzji ..pana radnego też rozliczymy. Chwali się inwestycjami i dokonaniami obecnej burmistrz wśród swoich wyborców, na terenie: mostówki, majdanu , leśniakowizny, cieciwy, ossowa… na fb fotka za fotką, a teraz to nie ON, śmieci to nie ON nic biedny razem z sołtysami nie wiedział, będzie protestował pani burmistrz beeee… buhahahbuhahaha

 9. Obiboki postanowili coś zrobić? Trzeba było pracować poprzednie trzy lata. Mieszkam w Mostówce i takich radnych i sołtyski zainteresowanych tylko swoimi czterema literami mam gdzieś! Jak protestowałem razem z Zielonym Wołominem to moi kochani sąsiedzi siedzieli pod sklepem i walili mamrota, albo mieli na uwadze tylko swoje interesy, a teraz chcą mi odebrać chodnik? Bo im tiry pod domem nie będą jeździć? Obrońcy tirów nienawidzący dzieci!

 10. Sołtysi są chyba głosem mieszkańców – sami z siebie nie protestują. to głosy ludzi ! To wysypisko jest wyjątkowo debilnym poronionym pomysłem kogoś kto nie ma za grosz pomyślunku o rozwoju miasta. No to nie ma co dziwić sie że ludzie protestują. Dziwne jest to – że wołominiacy mają zlewe na to. widać pasuje im sztynks korki zapach przepalonej ropy i reklamówki walające się na drogach i opinia że mieszkają w mieście smieci. Taka …Baniocha 2 . Gratulacje !

  • Sołtys Mostówki nie jest głosem mieszkańców, to jest pewne. Żeby być głosem mieszkańców, trzeba ich słuchać. A ta kociuba nie umie słuchać. Słuchać ze zrozumieniem. Ona tam robi za żonę opatrznościową, na zmianę z inną kociubą jeszcze, może w to trudno uwierzyć, ale jeszcze mniej elokwentną niż obecna. Teraz uczepiła się jak ekstrementy okrętu radnego, co mu burmistrzowski stołek się marzy, i płyną… Zanim poruszysz kwestię pomyślunku, co jest artykułem deficytowym, rozważ, Marku, scenariusz z upadłością MZO Sp. z o.o., spowodowaną brakiem możliwości obsługiwania kredytu, i wysoce prawdopodobną sprzedażą terenu składowiska i jego otoczenia. Kto może taki specyficzny teren kupić, co może chcieć z nim robić? To chyba jasne. Tu jest minimalna kontrola nad poczynaniami użytkownika gruntu.

 11. Witam skoro w sezonie mają przyznawać za trucie mandaty to postuluję codziennie do MZO I Burmistrza niech przychodzi Straż Miejska i nakłada mandat za trucie obywateli a potem pozamyka do więzienia tak jak przysługuje za zatruwanie i środowiska i ludzi mieszkających niedaleko wysypiska.

 12. Ludzie, przecież wysypisko nie jest newsem ostatnich miesięcy. To trwa już kilka lat. Nabrało się kredytów, to trzeba je jakoś spłacić. Wszystko tak jak w domowym budżecie….Na protesty był czas kilka lat temu, kiedy się zaciągało kredyty. Wysypisko powinno na siebie zarabiać i być urządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 13. Państwo Sołtysi teraz chcą zerwania umowy. OK, zerwanie umowy to są koszty. Będziecie w nich partycypować? Jeśli tak to płaćcie solidarnie. Wypadnie po parę milionów na sołtysa. Rządzenie to także odpowiedzialność finansowa. Podejmiecie się zapłacić tyle pieniędzy? Tak tylko pytam.

 14. Elle – przecież to śmieciowicbo nikomu nie leży i aż dziw że bank je kredytuje. Poczytaj unijne przepisy o ochronie wód. Pollska będzie dostawać baty- bo nie wprowadziła ich w życie a powinna. Gdyby nie to- w tamtym miejscu nic takiego nke mogłoby powstać. A jak sformalizują prawo- to powiedzą że smieciowi ho powstało przed zmianą prawa. Żenada! Rak pomysłu na rozwój – a takie Łomianki niebawem ędą w PIERWSZEJ STREFIE BILETOWEJ. a sorry- zapomniałem- tam jeżdżą autobusy ZTM a tu jest już AZJA. Ten powiat przypomina gnijące stare kalesony po dziadzie który miesiąc temu zszedł.

 15. Mark, pomysłu na miasto i powiat nie ma, nie było, i raczej nie ma widoków na to, że pomysł będzie. Są to skutki wydatkowania energii na utrzymywanie się na stołkach. Na wołomińskie wysypisko trzeba patrzeć w kontekście zaszłości związanych z powołaniem miejskiej spółki, realizacją planów dotyczących RIPOK, bezczynnością wielomiesięczną obecnej burmistrz, którą ktoś kiedyś nazwał „pacynką”, całkowicie słusznie. O odpowiedzialności zarządu, który podejmował decyzję o budowie instalacji na podstawie umowy „macie kasę, coś zróbcie”, jakoś za dużo nie słychać. Kredytu na RIPOK udzielił bank miejscowy, a to chyba dużo wyjaśnia. Rozważ sytuację sprzedaży terenów należących do MZO Sp. z o.o. i bardzo prawdopodobnych konsekwencji tej transakcji. Zastosowane rozwiązanie to chyba jednak mniejsze zło. Są sytuacje, w których to mniejsze zło trzeba zaakceptować, tak jest z wysypiskiem, w zaistniałych, chorych, okolicznościach. W odniesieniu do Wołomina, i powiatu też, używanie słowa „rozwój” jest nie na miejscu, a ciągle o tym zapominasz.

 16. Pewnie, najlepiej sprzedać… Ktoś kupi , zrobi wysypisko , będzie kontrolował gospodarkę śmieciową a ceny za wywóz nieczystości będą rosły będą rosły tak jak sobie zażyczy . Powodzenia… My będziemy tylko płacić. Wtedy nasze komentarze i opinie nasze nie będą miały żadnego znaczenia …..To jest mniejsze zło?

  • Aska, ty od urodzenia taka tępa? Czytanie ze zrozumieniem to jest umiejętność zdobywana na etapie pierwszych lat nauki w szkole podstawowej… Upośledzenie umysłowe nie wybiera…

 17. Elle- za 30 baniek- można było całą spalarnie postawić a nie wiate na 8 słupach która będzie skrywać śmiecie z mazowsza. Nie wiem jak te śmiecie tu sprowazić. Miasto be z dróg. Burmistrz wypiła kwarte wody i o dojazdach dla Wołmina na S8 – MILCZY. NIE MA TEMATU !!!
  Sołectwa nie zgodzą sie na puszczenie śmieciarek przez te wiochy – bo już szambiarki im żyć nie dają a pomysł budowy nowej w pełni wymiarowej drogi po śladzie ul Krymskiej – odciążający 634 i omijający miasta i wsie- jest przez um i starostwo- nieakceptowalny i nie zrozumiały- o zgrozo jak układanie kostki rubika przez makrele. Niech pani władczyni udrożni Marszałkowską!!!

  Odnosze wrażenie że wszyscy co tam siedzą mają tyle inteligencji co pręt zbrojeniowy w kuble z wodą.

  • Mark, zejdź na ziemię. Uparłeś się na rozwój miasta i optymalne dla niego rozwiązania, w pierwszej kolejności komunikacyjne, absolutnie słusznie, zresztą. Ale w ostatnim zdaniu odpowiedziałeś sobie sam na pytanie o los miasta i jego bytowanie na tle innych miast, o podobnym potencjale, a co za tym – o los i bytowanie mieszkańców. I nadal się irytujesz i kopiesz z koniem. Ci, którzy złapali bakcyla władzy, szczególnie tej za wynagrodzeniem, tak łatwo nie odpuszczą. Nowym trudno się będzie przecisnąć na listy wyborcze. Nikt nie rozlicza poprzedników, nikt nie będzie rozliczał obecnej burmistrz. Duża grupa mieszkańców, jeśli nie większość, tutaj tylko sypia. Wołomin nigdy nie był miastem zadbanym, a roszczeniowa postawa wobec władzy była odbierana jako coś bardzo niestosownego. Ludziskom wystarczy, że burmistrz pojawi się w kościele, posiedzi w pierwszej ławie, i już polezą za nią jak po sznurku. Tu nie ma aspiracji, tu są partykularne interesy i interesiki. I one wyznaczają granicę rozwoju…

 18. I dlatego trzeba o tym pisać i starać się to zmienić. Elle- ja wiem , że to co pisze- większości tu mieszkającym się nie podoba. I dobrze. Ale za dużo pięknych miejsc widziałem w Polsce . I skoro gdzie indziej jest ładnie czysto schludnie- to Wołomin też jest częścią tego kraju. Skoro w Piasecznie Legionowie Poddębicach Kamieńcu Ząbkowickim Pruszkowie Lwówku Śląskim Reszlu Otmuchowie – potrafi być ładnie- to tu też. To nie jest inna Polska. Niech ludzie wiedzą. A skoro tu nie jest jak tam- to chyba nie ci ludzie co trzeba żrą z naszego koryta od ponad 25 lat i trza te ryje odstawić a nie dopingować sitwie. Zachęcajmy młodych do zakładania komitetów!

  • Mark, wydaje mi się, że nie dostrzegasz jednego problemu. To jest brak potrzeby poszanowania przestrzeni wspólnej. Głęboko zakorzenione przyzwyczajenie, że jak na ulicy jest śmietnik, to chyba tak musi być. I brak świadomości, że droga, chodnik, budynek urzędu miejskiego, skwerek, budynki komunalne – jako majątek gminy, należą w niewydzielonej części do każdego z mieszkańców. Nawet po kawałku wysypiska i kosztownej wiaty każdy mieszkaniec ma. Ale takiej świadomości, że to jest moje i za moje – w dużej części społeczeństwa nie ma. Jak dojdzie do świadomości wszystkich, że coś jest nasze i za nasze, to najpewniej coś się zmieni.

 19. No ale po to są wybrańcami ludu , żeby mając piecze nad majątkiem wykazywali się również nienagannym obyciem dbałością o wsólne gospodarnością i myśleniem. Bo z tymi hasłami stawali na plakatach. Jeśli tacy ludzie przez 26 lat wykazują zgoła odmienny charakter działań myślenia – to po co ich wybierać? Spisać na kartce nazwiska 4 ostatnich kadencji i w kolejnych wyborach- głosować na osoby świeże niczym nie związane z sitwą. Bo sitwy sie już nie nawróci nie zmieni nie wpoji dobrych zasad. Raka sie nie leczy – tylko sie go usuwa. Dlatego trzeba zachęcać młodych: twórzcie własne społeczne komitety stawajcie do wyborów. Po 25 latach zgnilizny- czas na świeżość. Chcecie zmienić to miasto i powiat- walczcie – bo to wasze.

 20. Byłem dziś na kabarecie Hrabi – w kinie Kultura. Oczywiście nie dało się nie zauważyć urzędasów z jedynego w wolminie zakładu pracy. I jak przywitał autohtonów zespół?
  – ale do was to sie jedzie!!! Półtorej godziny od tego wielkiego ronda ( w Zielonce ) . Do Kutna bym w ty czasie zaechała. To był tekst pani Ani kabaretu. Niestety- prawdziwy. Oto co przyjezdni chcący się osiedlić, przedsiębiorcy i chcący pobudować firme czy prężny zakład- myślą o naszym powiecie i mieście: bagno i lepiej to mijać. A zawdzięczamy taki stan rzeczy właśnie rządzącym w mieście powiecie i radach. Tym samym osobom od ćwierć wiecza. I ciężko się z takimi opiniami nie zgodzić. Brak drogii- brak rozwoju ! I co nadal mamy oddawać na nich swe głosy??
  Młodzi- do boju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj