Wołomin: Dziura poczeka

13

O tym, ile czasu potrzeba miejskiej jednostce na załatanie dziury w jezdni wie każdy, kto choć raz zgłaszał takową do urzędu. Miesiące oczekiwań rozjuszyły wołomińskich radnych, którzy poruszyli temat na komisji bezpieczeństwa.

Jak zauważył radny Bogdan Sawicki, naprawianie dziur w gminie trwa miesiącami. Ubytki w tym czasie kruszą się i powiększają swoją średnicę. Radny Robert Kobus przypomniał, że od dwóch miesięcy na naprawę czeka wyrwa na ul. Polnej.

Obecny na komisji naczelnik nowego wołomińskiego wydziału komunalnego (który powstał w miejsce zlikwidowanego MZDiZ) Piotr Mystkowski obiecał, że w postępowaniu na wybór wykonawcy znajdzie się zapis o krótkim terminie dokonywania napraw – do tygodnia, góra dwóch. Na pytanie radnych ile potrwa wybieranie firmy, naczelnik oznajmił, że umowa będzie na pewno podpisana do końca marca. (…)

Więcej na łamach Wieści.

13 KOMENTARZE

 1. Miasto jest bez gospodarza. W ogóle jest bardzo fatalne zarządzanie. A wszędzie bałagan. Dodatkowo nie ma wjazdu na S8, bo burmistrz i jej ekipie się nie chciało pracować. Ale najgorsze jest to, że w mieście śmierci od sortowni śmieci, bo wycięto drzewa. I ten smród strasznie niszczy wizerunek miasta. O rudej wodzie non stop z kranu nie wspomnę. To miasto to obecnie dno.

 2. Stary nie masz o niczym pojęcia, a się wypowiadasz. Interesuję się lokalnymi sprawami w stopniu umiarkowanym (co prawda pracuję przy inwestycjach drogowych w kraju więc wiem trochę więcej o mechanizmach które decydują o niektóych sprawach o których wspominam) ale wiem, że S8 jak i 635 to nie spraw burmistrza, sortownia nie śmierdzi zostało to wyjaśnione, że śmierdziały odpady organiczne składowane i kompostowane w jednj z firm. Ale tak woda to jej zasługa i za to należą się słuszne baty.

  • Panie Pawle niestety, ale z budową łącznika do węzła Wołomin na obwodnica Radzymina to nie do końca ma Pan racje. Droga nr 635 wprawdzie należy do Samorządu Województwa Mazowieckiego, ale Gmina Wołomin przejęła od tegoż Samorządu projektowanie przedmiotowego łącznika. No i tak projektuje, że widoków na szybkie ukończenie tej inwestycji nie ma.

   • Nie wiem kto przejął projektowanie (sprawdzę to pewnie dopiero wieczorem, albo w weekend) wiem że były tam problemy z protestami mieszkańców i decyzjami w starostwie. Sprawdzę temat. Środki na budowę drogi sejmik zapisał na 2018 rok.

  • O „Pan Paweł” to klakier. Niestety, klakierem trzeba być mądrym a nie bezmyślnym. Może niech Pan popyta w urzędzie ludzi, jak to wyglądało z S8 i kto zawinił. Niech Pan zapyta, jak pracuje ta ekipa której Pan broni. Przykład, to jak na ważne spotkania w sprawie inwestycji jedna z tych osób przychodzi spóźniona. Nikt takich ludzi nie traktuje poważnie. Konflikt z PKP, konflikt i brak decyzyjności z Zarządem Dróg, w efekcie którego ronda na Wileńskiej nie będzie… Brak jakiejkolwiek decyzyjności. Nepotyzm i zatrudnianie konsultantów, którzy nie kumają problemów miast. Czy pokolenia wołominiaków wybaczą te stracone 4 lata? Tego się nie da odrobić.

 3. Na szybko znalazłem coś takiego:
  „Krzysztof Dobrzyniecki – przewodniczący radzymińskiej rady, Krzysztof Chaciński – burmistrz Radzymina, Elżbieta Radwan – burmistrz Wołomina i Kazimierz Rakowski – starosta wołomiński poinformowali o tym jak ważne jest podpisane porozumienie. Oznacza ono zielone światło dla samorządów w sprawie łącznika, który pozwoli mieszkańcom Wołomina na dojazd do węzła na drodze S8. – Mieszkańcom Jankowa i Towarzystwu na przeciw Środowisku dziękujemy za owocny dialog,który doprowadził do podpisania porozumienia – mówiła Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina, podkreślając, że zamieszanie z łącznikiem spowodowane było brakiem rozmów ze strony poprzedniej władzy samorządowej obu gmin (Wołomina i Radzymina) z mieszkańcami, terenu przez który droga serwisowa do S8 (łącznik) będzie przebiegał. – Zaniechano wcześniejszej komunikacji z mieszkańcami. To, że udało się ten dialog rozpocząć i zawrzeć porozumienie jest zasługą burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego. Dziękuję panu burmistrzowi za inicjatywę i zaangażowanie w wyjaśnienie wątpliwości wokół tej drogi serwisowej – powiedział starosta Kazimierz Rakowski. – Żeby nie było wątpliwości – bardzo dobrze się stało, że mieszkańcy Jankowa i Towarzystwo domagało się tego co jest mieszkańcom należne, ubolewam, podobnie jak państwo burmistrzowie nad tym, że poprzednie władze zaniechały rozmów z ludźmi – podkreślił starosta. „

  • No i nie ma nic o tym że gmina wołomin wykona projekt 635.

   7. Strona samorządowa zobowiązuje się do:
   – Powiat Wołomiński zaprojektuje i wykona chodnik w Nowym Jankowie
   – Powiat Wołomiński wykona nakładkę asfaltową w Nowym Jankowie
   – Gmina Radzymin wykona nakładkę asfaltową w ulicy Gościniec w Nowym Jankowie
   – Gmina Wołomin wykona nakładkę asfaltową w ulicy Gościniec w Czarnej
   – Gmina Radzymin sporządzi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Nowym Jankowie
   – Wszyscy reprezentanci samorządowi zobowiązują się do zabiegania i doprowadzenia do przesunięcia granicy drogi serwisowej wzdłuż nieruchomości dz. e. nr 169/1 w obrębie Nowy Janków o co najmniej 80 cm, co umożliwi obsługę i konserwację ogrodzenia i budynku. Jeśli okaże się to niemożliwe wówczas Gmina Radzymin zobowiązuje się do przesunięcie granicy w sposób opisany powyżej po przejęciu drogi serwisowej przez gminę co stanie się [możliwe] po wybudowaniu trasy S8.

  • Mocne stwierdzenie, poprzednie władze zanichały rozmów. Czyli kto poprzedni burmistrzowie i poprzedni zarzad Powiatu z p.Rytlem między innymi. a przeeciez to drogowiec. Wybory blisko, znów sie zacznie festiwal dobroci oraz pomawiania poprzedników lub kontrkandydatów.

 4. Czyli sprawa wyglądała tak jak napisałem: protesty mieszkańców, nie wysłuchanie ich w poprzedniej kadencji: za Piotrowskiego, MAdziara i Uścińskiego. I obecne władze musiały rozwiązać spór społeczny.

 5. @Panie Pawle. Pełna zgoda, Pani Radwan to najgorsza burmistrz. I rzeczywiście nic nie robiła. Cztery lata zmarnowane, tak jak Pan pisze. No bo co się udało? Nic. A proszę dopytać, co jest rozliczane w kasie, ile nas ta burmistrz kosztuje. Brak wjazdu na S8, brak planu dla terenów zalewowych, brak polityki śmieciowej, brak trasy do wwa – jej rozbudowy. Brak dofinansowań dla szkół. Cały czas coś się tej Pani radwan nie udaje. Tylko nagrody, premie i dofinansowania sobie wypłacają….

 6. Johny – co ty sie puchu marny czepiasz ?! Terenów zalewowych w gminie – nie ma. Może kiedyś – były . Ale jak syfek stworzył z kapelusza decyzje środowiskowo pod śmieciowicho – no to nie ma – i jeszcze długo nie będzie- bo być nie może. A droga do wawy – ja ci pisołem cłowjeku – ze zrozumnienjem : to nie su końpetemcje tego urzędu.Nie suuu !! Ta droga jest pod juryzdykcjo marszałka a łune siem na nioo patrzać tylko mogoo. No co innego że Puławska Wojska Polskiego Modlińska czy Brwinowska – też nie są we władaniu powiatów w Piasecznie czy Pruszkowie – ale tam – to co innego – bo tam sie dało. Przypadek??! Przypadek?! nie somdze. A że dobrze rządzą – to one wiedzą – bo na paskach widać – że dobrze. No to co Ci tak chopie …. źle??
  Żenada k………a.

 7. Marku, nie za ostro warczysz. Taki z Ciebie niezalezny,walczacy z wszelkim układem oraz antysystemiwiec,dlaczego tak atakujesz Johnebe God, bo co on wypomniał obecnej burmistrz wiele spraw. SPOKOJNIE CHŁOPIE, napij sie zimnej wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj