Zarobili na emerytach w Ośrodku Kultury

1

Zapewne wielu osobom zdarzyło się przynajmniej raz odebrać telefon z zaproszeniem do udziału w prezentacji wełnianej pościeli czy kompletu garnków. Oczywiście już na wstępie miły głos ze słuchawki zaznaczał, że każdy uczestnik takiego pokazu otrzyma darmowy prezent. Wystarczy tylko pojawić się w umówionym miejscu. Niestety, trzeba pamiętać, że tego typu prezentacje są rajem dla naciągaczy, którzy wykorzystują naiwność potencjalnych klientów. Łatwą ofiarą są zwłaszcza osoby starsze, które zmanipulowane cudownymi obietnicami podpisują umowy na zakup towaru po bardzo zawyżonych cenach. Mimo, że o takich historiach słyszy się w mediach dość często, nadal wiele osób nabiera się na bajki o leczniczych poduszkach. (…)

Wiele osób zauważyło, że tego typu prezentacje odbywają się głównie w prywatnych salach bankietowych i restauracjach. Zastanawiano się także, czy publicznej placówce wypada udostępniać powierzchnię na takie spotkania. – Kto w ogóle taką firmę wpuścił do MOK-u? – pytała pani Joanna. (…)

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Agnieszką Nemską, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce. Podczas rozmowy telefonicznej pani dyrektor przyznała, że nie wiedziała dokładnie jakiego typu firmie została wynajęta sala. – Powierzchnię wynajęto zgodnie z cennikiem, który jest dostępny na naszej stronie. Staram się nie dopuszczać do MOK-u podejrzanych firm. Prosiłam nawet naszych seniorów o to, aby w razie czego nie brali udziału w takich prezentacjach. Nie wpłynęły do nas jednak żadne skargi w tej sprawie. Nikt nie żalił się, że został oszukany na terenie MOK-u. Jeśli wydarzyło się coś złego, to proszę mieszkańców, aby mnie o tym poinformowali – powiedziała nam Agnieszka Nemska.(…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj