Radny Zbyszyński skazany w procesie karnym!

27

30 stycznia 2018 r. uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Wołominie w V Wydziale Karnym zarzucający radnemu powiatowemu Andrzejowi Zbyszyńskiemu, przewodniczącemu Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury, że będąc dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce wielokrotnie podrabiał dokumenty dla tej instytucji, podpisując się na nich różnymi nazwiskami. Sąd oskarżył w wyroku nakazowym radnego Zbyszyńskiego o czyn z art. 270 § 1 k.k., a ten ostatecznie nie wniósł do niego sprzeciwu.

Więcej o sprawie w środowych Wieściach Podwarszawskich.

27 KOMENTARZE

 1. Wysoka kultura u Radnego powiatu wołomińskiego. Ciekawe jak sie teraz odnajdzie w nowej rzeczywistości chyba ze bedzie na sesje i inne zacne uroczystości na przepustke wychodził

 2. Co jak co, ale Pan Zbyszyński wyniósł ten MOK z budynku OSP i sam ze względu na swoje zainteresowania moim zdaniem był najodpowiedniejszą osobą na tym miejscu, a jego następcy (nie wiem jak teraz) zajmowali się z doświadczenia papierologią. Warto zadać sobie pytanie czy w takim miejscu liczy się papierologia czy rozwój kulturalny. pzdr

  • Oczywiście nie usprawiedliwiam tutaj nikogo, ale mam nadzieję, że nikt nie będzie mieszał Pana Zbyszyńskiego z błotem za tamte dawne lata, bo przynajmniej moim zdaniem był on wtedy na odpowiednim miejscu.

 3. Jakie to polskie…. Rok wyborczy mamy i „kłody pod nogi” …. żeby „mu” czasami nie przyszło do głowy kandydować na burmistrza….
  „Starzy wyjadacze” kontrolują sytuację aby nikt z zewnątrz nie próbował ich zastąpić „na stołku”….

 4. „, że będąc dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce wielokrotnie podrabiał dokumenty dla tej instytucji, podpisując się na nich różnymi nazwiskami.” – to o te osiągnięcia „mieszkańcu #2 hehe” Ci chodzi?

 5. Podpisywał się za pracowników w sprawach administracyjnych czy podpisywał lewe faktury za pracowników na wykonanie jakiejś pracy i miał z tego jakieś korzyści.???????????????????

 6. „cynik” nie chcę prowadzić dyskusji, bo nie mam na to czasu i na to głupie i złośliwe pytanie retoryczne nie dostaniesz odpowiedzi. Nie śledziłem jego złych i dobrych kroków, bo nie zamierzam komuś „grzebać w szafach”. Na pewno zawdzięczam Panu Zbyszyńskiemu i nieżyjącemu już profesorowi z jeszcze starego moku swoje początki w muzyce, a później dzięki przeniesieniu MOKu na Al. Jana Pawła również piękne lata wszechstronnego rozwoju. Kiedy skończyły się czasy dyrektorstwa pana Zbyszyńskiego miejsce straciło klimat. Ceny nauk wzrosły ponad 200%, a sam MOK wprowdził program nauczania tańców, nie tańców z fejmami, stał się maszynką do zarabiania pieniędzy.

  Bardzo dobrze wspominam te czasy i na pewno nie tylko ja tak patrzę na tą sprawę. Dla mnie to były najpiękniejsze lata dzieciństwa, a być moze gdyby nie owe, wspomniane w artykule ruchy MOKu nie było by teraz nawet w skrzydle OSP. Oczywiście jest to naruszenie prawa, ale zastanówmy się jak prywatne firmy na terenie całego kraju robią Polskę i naszych rodaków na zeznaniach podatkowych i sprawa Pana Zbyszyńskiego to w porównaniu do przestępstw cichych przedsiębiorców czasami nawet jawnie śmiejących się w twarz podatnikom to na prawdę pikuś.

  Nigdy jeszcze nie robilem wpisu pod żadnym artykułem, chociaż jestem skazany na komputer 16/24, ale widząc rozkręcającą się za przeproszeniem gównoburzę o stare czyny Pana Zbyszyńskiego nie mogę pozostać obojętnym i mam nadzieję, że nie będziecie osądzali człowieka przez parę błędów. Tyle w temacie. Największy rozkwit MOK zawdzięcza Panu Zbyszyńskiemu, a aktualnie spijana jest tylko śmietanka. Nie gloryfikuję i nie uświęcam, ale też nie mieszajmy z błotem.

  PS. „cynik”, nie użyłem w swoim poście słowa „osiągnięcie”, a jeżeli chodzi o interpretację to bardziej chodziło mi tutaj o zasługę, bo na prawdę nie było lekko z MOK-iem. Pozdrawiam, więcej nie odpowiadam xdddd

 7. I jak powiedziałem nikogo nie usprawiedliwiam, żeby nikt tam nie intepretował mojej wypowiedzi jako „NIECH RZĄDZI BEZPRAWIE”.

 8. Z tego co mi wiadomo machnął się na dwóch, czy trzech umowach za kolegów w 2008 roku., Nawet centa nikt nie stracił. Jego następczyni z byłą zarządzającą zrobili prowokacje, aby cos ,,,aby go wyeliminować.

 9. ręce opadają jak sie to czyta sąd prawomocnym wyrokiem skazał faceta, który pełnił funkcję publiczną – funkcjonariusza publicznego (dyrektora MOK Kobyłka) za fałszowanie dokumentów. Facet okazał się krętaczem i oszustem. Teraz pełni funkcję radnego powiatowego przewodniczącego Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury w Powiecie Wołomińskim natychmiast powinien oddać mandat publiczny jako osoba karana. Prywatnie niech sobie robi co chce, ale jako osoba publiczna kiedyś dyrektor teraz radny powinien natychmiast dożywotnio zniknąć z życia publicznego. Wstyd i kompromitacja dla Kobyłki. A Ci go bronią to chyba im rozum odebrało facet ma wyrok za fałszerstwo jako dyrektor instytucji kultury w Kobyłce i teraz radny reprezentujący Kobyłkę w powiecie, a wy go wybielacie. Nie ma znaczenia kiedy i le lat temu to zrobił. Gdyby sądy działały sprawniej i szybciej to pewnie już dawno byłby wyrok i nie mógł by być radnym. Nawet żeby miał nie wiadomo jakie zasługi jest skończony w życiu publicznym i powinien być napiętnowany za udowodnione fałszerstwo podczas pełnienia funkcji publicznej. Za fałszerstwa przedawnienia nie ma. To jasne że dla wielu to szok , ale prawda jest taka a nie inna i powinna być napiętnowana czy to się komuś podoba czy nie.

  • Może przez to, że jak wspomniałem wiążę z MOKiem swoje lata dzieciństwa i zawsze widziałem Pana Zbyszyńskiego w dobrym świetle. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać i wybielać jego czynu. Jeśli to tak zrozumieliście to wybaczcie, że wiążę z dawniej funkcjonującym MOKiem sentymenty. Nie powinno być w ogóle dyskusji na ten temat, bo taka rzecz jak ta nie powinna mieć miejsca i zgadzam się z tym w 100%.

 10. A może gdyby Dyrektorem był ktoś uczciwszy, to może by MOK lepiej funkcjonował?
  Nie ma głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi!

 11. Czy przewodniczący rady powiatu, też ze wspólnoty, będzie sprawę przeciągać, aby koledze nic się nie stało a kasa płynęła?

 12. Jeśli prawdą jest,że radny Zbyszyński jest osobą skazaną to nie powinien on być prezesem stowarzyszeń. Brakuje mi stanowiska p. Andrzeja.

 13. Ciekawe komu zależało i kto szukał haków na Pana Zbyszyńskiego ? Komu zależało , żeby zachwiać wizerunek Wspólnoty Samorządowej? Kto miał dostęp do dokumentów z czasów kiedy był dyrektorem MOKu? Tylko Robert Roguski i jego Jażwińskie. Teraz Jażwińskie także przeciwko Roguskiemu są .Ciekawe jakie szmaty wyciągną skoro same startują do wyborów . Roguski teraz be ? Robercie Roguski ! Nawet nie wiesz kiedy wyciągną haki twoje lale

 14. A kto wtedy rządził w Kobyłce, kiedy p.Zbyszyński, cos tam za kogos podpisywał? Nie usprawiedliwiam tego działania, bo prawo jest prawo, ale podstawa jest czy z tego tytułu zyskał niesłuszne pieniadze lub inne korzysci? Czy ktos z tego tytułu cos stracił lub naruszono czyjes dobra? Ewidentnie komus podpadł i sprawa wyszła. Oby tylko takie czyny niedozwolone miały miejsce w administracji samorzadowej.

 15. „rrr” – gratuluję !, pomysł schowania się żeby nikt nie wiedział kto to napisał , oraz inteligencja wypowiedzi świadczą o tobie ………… szkoda mi czasu na dłuższy komentarz

 16. „mieszkaniec #2 hehe” – dziękuję Ci młody człowieku za piękne słowa pod adresem tego co dokonał p. Zbyszyński. Pokazałeś nam sukcesy działań p. Zbyszyńskiego odbierane oczami młodych , nie skorumpowanych ludzi , którzy mieli piękny czas swojego dzieciństwa wzbogacony o rozwój kulturalny i duchowy, dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu p. Zbyszyńskiego.
  Umiesz oddzielić ” ziarna od plew” , Ty i mądrzy ludzie zrozumieją sens tego przysłowia a reszta ” pieniackiego społeczeństwa” niech nas nie obchodzi.
  ” Błędów nie popełniają tylko Ci, którzy nic nie robią !!!”
  Serdecznie Cię pozdrawiam

 17. Jeszcze MIchakik z Kobyłki,ten od koni -radny i pracuje w Starostwie !! – wykształcenie tylko zawodówka . TO TEN z RYTLEM dwa cwaniaki . MOŻE TEGO ZA DUPĘ JESZCZE !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj