Uwaga: Nowe nazwy!

57

W poniedziałek zapadła już wstępna decyzja Rady Miejskiej w Wołominie, dotycząca nadania nazwy rondu przy urzędzie, pasażowi, a być może nawet tunelowi. Co ciekawe, propozycje obecnej burmistrz odrzucono, przyjęto natomiast dwie propozycje byłego burmistrza Ryszarda Madziara.

Na razie projekty nazw przegłosowali radni komisji gospodarki, jednak ci sami radni, mając większość w Radzie, bez trudu przeforsują na marcowej sesji takie nawy, jakie uznają za najbardziej odpowiednie. W poniedziałek ustalono więc, że Pasaż przy ul. Mieszka I otrzyma nazwę zaproponowaną przez uczniów Gimnazjum nr 3 – Imienia Henryka Woyciechowskiego. Przepadł natomiast wniosek władz miasta – nadania imienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Rondo przy ul. Geodetów w Wołominie ma nosić nazwę Zbigniewa Romaszewskiego (wniosek R. Madziara, przewodn. Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodl.), odrzucono zaś wniosek władz miasta, by rondu nadać imię Franciszka Polikarpa Bulika. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,269434,wie_ci_podwarszawskie/

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

57 KOMENTARZE

 1. Pytan: co Romaszewski zrobił dla Wołomina panie Madziar? I radnych też pytam.
  Wasza twarze z nazwiskami powinny wisieć na każdym rondzie i ulicy żeby ludzie wiedzieli na kogo NIE GŁOSOWAĆ. Wy tylko robicie politykę bo los i dobro miasta to tematy obce.

  • Jaki to trzeba mieć tupet, żeby nadal o sobie przypominać.
   A tak swoją drogą, to ciekawe co będzie teraz rozdawał? Były pączki, a już 18 marca jest „Europejski Dzień Mózgu”…..

   • Madziar weź się wypowiedź w temacie burdelu któy zostawiłeś w mieście, a nie za nazwy ulic się bierzesz.

 2. Panie Madziar Panu już raz mieszkańcy powiedzieli to co brat Pana politycznego guru Pan Kaczyński upartemu uczestnikowi spotkania wyborczego więc się zastosuj i zostaw to biedne miasto które razem z Mikim doprowadziliscie do totalnej ruiny i upadku przestań swój nos tu wtykać!

 3. Oj… towarzystwo od urzędowego korytka od rana zaczęło chłeptać . Boicie się Madziara … Boicie .
  Pieprznik w każdym miejscu i syf jakiego w mieście jeszcze nie było.
  Oj przyjdzie Madziar i zrobi z wami porządek ….Oj przyjdzie !!!!

   • i na szczęście ja z urzędem nie mam nic wspólnego:)

  • Rysiu miej cywilną odwagę i poszczekaj pod imieniem i nazwiskiem, a nie błotem jako „mieszkaniec” obrzucasz! Stajni Augiasza jaką zostawiłeś razem ze swoim wielkich zasług poprzednikiem, do czego jeszcze teraz dołożono, bo zamiast skupić się na sprawach niezbędnych dla miasta których jest ogrom to Pani burmistrz uśmiecha się pod nosem w gazetach i opowiada wciąż o tych samych „zasługach” które w większości z jej staraniem miały tyle wspólnego co krzesło elektryczne z fotelem, teraz się za organizowanie pomnika psa wzięła, no to przecież ręce opadają!!! Ludzie otwórzcie oczy i naprawdę zacznijcie używać rozumu przy urnach bo wstyd się przyznać gdzie się mieszka jak się pojedzie do innego miasta wokół Warszawy!!!!

  • Zaraz Mikula i Sulich wystawią swojego kandydata. Może to będzie trzeci z SMS. Buhahahaha byłby komplet hłehłehłe.
   Do tego ktoś od Jagodzianki.
   Wybór jak ta lala. Sami „niezależni” „młodzi” „bezpartyjni”. Hłehłehłe.

   • AAAAA i jeszcze święta dwójca od kłótni nad koszem na śmieci. Padnę ze śmiechu normalnie.
    To dopiero będzie wybór hłehłehłe.

 4. Woyciechowski nie był w PiSie ! Nie trza nam tu innopartyjnych! Brawo riczi ! A serio – weź w Węgrowie złóż ten swój wniosek. Ciekawe czy przejdzie. I jeszcze ktoś ma wątpliwości czy na niego głosować? – ja nie mam.

 5. Burdel w mieście! Urzędasy wołomińscy od rana klepią komentarze negatywne dla Madziara! Propaganda i promocja miasta za nasze pieniądze! Rozliczymy Elkę, rozliczymy przy urnach! Boją się pisu jak diabeł wody święconej bo wiedzą że jak przyjdzie Madziar to im ich przewałek nie daruje! Strach w oczach i pełno w gaciach! PSL Wołominem rządzi a idioci popierają Elkę! Ludzie ruszcie mózgownicami! Całe to towarzystwo radwanowo – mikulsko – jagodzińskie to jedna wielka PSLowska ściema! pod przykrywką niezależności PLS nami rządzi. No sorry bardzo ale ja obiema rękami podpisze się pod Madziarem!

  • To se ne wrati. Pokazał przez cztery lata czego nie umie. Pierdlonik był jak teraz. Ma swój pomnik w postaci tunelu w geodetów i ułatwień dla podróżnych. Oto wizytówka jego nieudolnych rządów. WON!!!

  • Czegoś tu nie rozumiem, czyżby tylko „urzędasy wołomińscy” nie chcieli Madziara??? A pozostali mieszkańcy są w nim zakochani?????? Czy tylko urzędnicy mogą wypowiadać się delikatnie mówiąc niepochlebnie o Madzi????
   Dlaczego negatywny ( dla innych nieprawdziwy) komentarz to komentarz obecnych urzędników???

 6. Piszcie co chcecie, ale Radwanowa przebiła wszystkich burmistrzów. Buduje pomnik psu. Tego jeszcze nie było w wołomińskim samorządzie !!! Pies najwierniejszy przyjaciel człowieka /burmistrza/. Nie zdradzi, nie wykiwa przed wyborami i nawet nie zaszczeka …

  • Dziury w drogach, kamienice odrapane, w centrum miasta droga jak na poligonie, brak zagopodrowania centrum miasta iwiele, wiele innych zaniechań i głupich działan i jeszcze teraz pomnik dla zwierzaka. Ludzie co to za cyrk w tym miescie. Pasuje tu cytat byłego ministra o kamieniach itd. Masakra.

 7. PASAŻ NA ULICY MIESZKA OD STRONY LIPIŃSKIEJ ZOSTAŁ ZBUDOWANY TYLKO DO PARKOWANIA SAMOCHODÓW. WYDANO NA NIEGO KOLOSALNĄ SUMĘ GDYŻ JEST Z DROGICH PŁYT . JEST TO LUKSUSOWANY PARKING ZA OGROMNĄ KASĘ. POSTAWIONO TEŻ JAKIEŚ KLATKI NIBY MIEJSCA RELAKSU POŚRÓD AUT. KAŻDA KLATKA ZA 25 TYSIĘCY CO NAJMNIEJ.
  a ULICE JAK BYŁY DZIURAWE I BRUDNE TAK SĄ .
  TĄ INWESTYCJĄ POWINIEN SIĘ ZAJĄĆ PROKURATOR LUB NIK.

 8. Akurat ten pomnik to dobry pomysł. (Oby tylko nie przyćmił swoją skalą pomnika Marszałka Piłsudskiego) Pies może ocieplić wizerunek miasta, bo zwierzęta dobrze się ludziom kojarzą. Nie codziennie zdarzają się tak inteligentne zwierzęta. Nie miał właściciela, nie korzystał z pomocy społecznej, nie biegał po zasiłki, nie robił awantur, że mu się należy, a potrafił sam się utrzymać. Jednak moim skromnym zdaniem nie pies nie czołg, nie Lech Kaczyński (przez chwilę miał swój pomnik) powinni stanąć w Wołominie na postumencie. Nie ma ważniejszej postaci, która mieszkała w Wołominie jak Zofia Nałkowska. Dlaczego wszyscy zapominają o Zofii Nałkowskiej? Niech w końcu słynna pisarka zostanie symbolem Wołomina! Mamy jej dom-muzeum na peryferiach miasta a w centrum w końcu powinien stanąć pomnik .

 9. tu 50 tysi na poni tam na pomnik kolejne 100 i za rogiem jeszcze – za 55 tysi…. Nie ma na co wydawać naszej kasy jak na postumenty??? No ludzie !! Weźcie se alkaprim czy 2kc. Syfilis na szosach dziury brak przejścia do peronu brak autobusu ztm a wam pomniki w głowie??? Ludzie! Jak wam wodociągi wodę zamkną na 3 dni to myślicie jak herbate zrobić czy jak z kibla wode spuścić??
  Zacznijcie od podstaw – bo na to chajsu trzeba a nie od fasady – bo to nic nie zmienia.

 10. Ela powinna już otwierać szampana jak wystartuje Rysio, a wszystko na to wskazuje to ma w rywalizacji z nim pewne zwycięstwo.Rysio jest gwarantem sukcesu Radwanowej. Jestem zniesmaczony Rondo Romaszewskiego, a nie Kaczyńskiego z pomnikiem na środku…..no nie radni PiS powinni to przemyśleć.

 11. Podsumuje to wszystko krótko. Radnych PiS wraz z ich Madzią pogięło i to ostro. Polityka weszła im na mózgi nie tylko oczy. Pytam się co zrobił sp. Zbigniew Romaszewski dla Wołomina , on nawet nie był w Wołominie. Pan śp. Polikarp Bulik pierwszy burmistrz Wołomina po odzyskaniu niepodległości 89 r. człowiek z Solidarności i Komitetów Obywatelskich przegrywa w swoim mieście z działaczem związkowym Z. Romaszewskim a założyciel Wołomina otrzymuje nazwę pasaża parkingu. Ludzie radni , bezradni z PiS was popieprzyło całkowicie. Budowa pomniczka dla Miska – Szeryfa jak pisze Jola bije was wybrańcy ludu na głowę. Wstyd mi za radnych z PiS-u teraz na was i Madziara nigdy nie zagłosuję. Pani burmistrz Radwan powinna to wasze działanie ocenić odpowiednim oświadczeniem do wyborców , że oleliście nazwanie ronda imieniem Burmistrza Polikarpa Bulika. Wstyd.Madziar do Grebkowa

 12. JA UWAŻAM, ŻE RONDO PRZY GEODETÓW POWINNO NOSIC NAZWĘ : RONDO STOLARKI BUDOWLANEJ. Wszyscy Wołominiacy wiedzą o co chodzi, Stolarka to historia Wołomina, To jakby symbol,tak samo jak Huta Szkła. Po co nam Romaszewski i Woyciechowski, za parę lat komuś sie nie spodobają i znów nazwę zmienią.

 13. Co z ulicami:Traugutta,Teligi,miały być robione w tamtym roku i nic. Przypuszczam że więcej takich inwestycji jest,tylko na papierze. Fajnie się fotografować z mieszkańcami gdzie inwestycja się udała,co z tymi gdzie pod balkonami zrobiono parking pod szyldem deptaku? SM nie interweniuje bo nie ma znaków zakazujących parkowania.

 14. Moim zdaniem rondo powinno nosić nazwę ZSB. Kilka pokoleń wyrosło mając związek z tym zakładem pracy.” Stolarka” dawała pracę, leczyła , wysyłała na kolonie i wczasy, budowała mieszkania i skupiała prawie całe życie kulturalne Wołomina.Na słynnych akademiach występowali najbardziej popularni artyści. Iluż to młodych chłopców przyjechało z Podlasia. Tu znaleźli nie tylko pracę, ale miejsce w hotelu robotniczym oraz wykształcenie w Technikum Szklarskim ( technologia drewna).Okna ze „Stolarki” były bardziej znane w Polsce jak mafia wołomińska.Nazwa Rondo ZSB to pamięć o naszej historii Wołomina.
  A pan Madziar na pewno nie jest z Wołomina , to widać, to słychać i czuć.

  • „odrzucono zaś wniosek władz miasta, by rondu nadać imię Franciszka Polikarpa Bulika. (…)”
   czytasz całość czy tylko pierwsze zdania?

   • Teraz wszyscy mądrzy,każdy ma jakąś nazwę. Trzeba wcześniej się starać. Tego Bulika jakoś nie znam a mieszkam ponad 40 lat tutaj.

 15. Kobyłka zyskała kolejnego zagranicznego inwestora. Sprzedano teren przy trasie S8 australijskiej firmie specjalizującej się w budowie hal przemysłowych. Działka przy zjeździe z trasy S8, o obszarze 7,5 ha to jedna z wielu proponowanych na sprzedaż w tej okolicy. A jak Pani Burmistrz Wołomina zagospodarowała atrakcyjne tereny przy węźle Wołomin? Ilu ma chętnych inwestorów? W ogóle czy Pani Burmistrz wie gdzie ten zjazd z trasy ma być?

 16. Przy jakim węźle????? Znając nieudaczników urzędowych to węzeł nie powstanie nigdy, a Pani burmistrz jest zbyt zajęta ocieplaniem swojego wizerunku przed wyborami organizując pomnik psa a nie będzie się zajmowała jakimiś durnymi tematami. Jakieś inwestycje? tereny??? a po co to komu? to trzeba papierów, naczytać się trzeba, z kimś pogadać, ustalić, zaproponować, za dużo z tym roboty, urzendniki czasu na takie rzeczy nie majo!!!! Panie!! Daj Pan spokój!!!

 17. Wjenzeł ma powstać – i to wcale nie późno- a już wtedy jak pierwsza raketa space star dowiezie ludzi na Marsa. A to niedługo wcale…z 10 lat. W wołmińskim powecie- droge liczy sie w dniach, a pensje na sztuki worki wiązki – co tam kto ma. No to o co chodzi?

 18. Pytanie do komentatorów nazw ulic:
  Proszę o poinformowanie kim jest niejaki Sasin którego imieniem nazwano ulicę przy której jest LO nr 1?
  Może podczas tej dyskusji jakiś urzędnik ewentualnie ktoś inny odpowie?

  Ps. „mark” czytaj to co piszesz bo mam wrażenie, że jesteś naćpany.

 19. „Mark” jeśli nie znasz zasad pisowni i polskiego języka to proszę, nie udzielaj się ze swoimi komentarzami. Twojego tekstu po prostu nie można zrozumieć.

 20. Czy mógłbyś zdania zaczynać dużą literą, tak samo jak imiona? Tak jak piszesz możesz sobie pisać sms-y do kumpla.

 21. Uuuu – Panicz Myjodek chyba…. To sorry sorraśnie sorruje Cię wery móch. Jak będę pisał wielko literro – to pojmisz… pojmiesz sens ? To jeszcze raz napisze: Mikul Elka i Riczi – jeden diabeł. Wszyscy współpracowali ze sobą w projekcie Wołomin ZERO. Nie widze różnicy między błotem popiołem czy kurzem. Czekam aż komitet zawiążą osoby młode – nie związane z sitwą i desantem- do czego zachęcam bo brak jest takich ludzi w naszym samorządzie . Może wtedy ulice – jeśli będą budowane – będą nawiązywały do historii regionu czy miasta a nie Jednej Słusznej Partii – jaka by ona nie była a inwestycje krojone na miare mieszkańców a nie na miare partyjniackiego zapotrzebowania – jak to z wiatą za 30 baniek było.

 22. Co wymagać od mark’a, skończył tylko podstawówkę a może i to nie. Może „ktoś” mu płaci za pisanie durnych komentarzy.

  • Komentarze Marka nie są durne. Są krytyczne i bardzo rzeczowe. Może ich forma nie jest wyszukana, ale chyba adekwatna do aktualnej kondycji miasta.

 23. No widać. Chcesz mnie gimbusie obrażać czy coś napisać rzeczowego? Bo możesz mnie od matołów zwyzywać – leży mi to martwym bykiem. ciepłym mo..to zlewam Nic o Wołominie nie wiesz – w kartoflach cie tu przywieźli bo sam napisałeś żeś nie stąd i nie wiesz kto to Bulik. To co ja mam z tobą gadać. Idź komentuj tam – gdzieś sie ulągł.A jak jednak masz zamiar uważać sie za mieszkańca tego miasta – to masz biblioteke wujka googla – wpisz pomyśl – dowiesz sie dlaczego ludzie mają inne zdanie niż madzia – który też – jak ty – nie urodził sie tu – i ma do garbatego pretensje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj