Szkolny skandal

5

Od dawna z wielką uwagą i zainteresowaniem przyglądamy się budowom, a raczej modernizacjom obiektów na powiatowej działce w Radzyminie przy ulicy Komunalnej 8. Tej samej, na którą od niedawna przeniesiono Zespół Szkół Specjalnych z Marek, a w przygotowaniu jest uruchomienie filii Powiatowych Wydziałów Komunikacji i Budownictwa. Obiekt już odebrany, ale nie szybko (mimo zapewnień starostwa) zacznie przyjmować interesantów. Co innego szkoła, ta działa w takich warunkach od września. Wszystko za sprawą fuszerki dziejącej się na naszych oczach i za nasze pieniądze -fuszerki, nad którą nikt nie panuje. (…)

Dziś, podjeżdżając pod obiekt, jego widok optymistycznie nie nastraja. Ani obraz olbrzymiej kałuży od miesięcy zalegającej, przed wjazdem do budynku szkoły, kałuż na znacznej części jej parkingu czy drogi dojazdowej. Nie lepsze wrażenie robi zalana z tyłu działka stanowiąca integralną część obiektu szkolnego, jak również ta, na której posadowiono budynek administracyjny i jego parkingi.

Wszędzie, nic innego, tylko wszechobecne błoto, glina i woda. Pamiętać trzeba, że w tym samym czasie w szkole uczy się prawie setka chorych dzieci, a lada dzień (wedle zapewnień starostwa) do nowo otwartych filii wydziałów mają podjechać pierwsi petenci.

Co najmniej dziwne w tej sytuacji jest wydanie pozwolenia na uruchomienie szkoły i to szkoły specjalnej. W ocenie osób znających temat dogłębniej, już pojawiają się informacje, że zarówno w nowym budynku jak i w szkole, głównie w dolnych kondygnacjach, są zawilgocenia i wykwity na ścianach. Potwierdzają to też ci, którzy jeszcze w tym kwartale mają zacząć pracę w budynku administracyjnym. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Współczuję mieszkańcom Radzymina.( Mieszkam w Kobyłce.) Miałem wątpliwą przyjemność, kilka dni temu, jeździć po Radzyminie. Gdzie nie spojrzeć stoi woda. Na działkach, po rowach, na polach, na jezdniach . Wszędzie błoto i glina. Nie ma jednej porządnej ulicy. Krzywe, zabłocone chodniki. Ładne, nowe domy poprzeplatane z ruderami, bałaganem i wodą, wodą i wodą. Latem jeszcze Radzymin jakoś wygląda, ale zimą i wiosną jest tragicznie.

    • mieszka Pan w Kobyłce i tutaj drogi są równe i nie ma błota … litości niech Pan zobaczy drogi np Sikorskiego niech Pan zobaczy całe osiedle Turów, Nadarzyn, Maciołki, drogi Pani są drogi w centrum które mimo iż mają asfalt mają w nim tyle dziur….. że nie da się normalnie jeździć

  2. Mówicie dziurawe drogi to chyba nie byliście w Wołominie. Zapraszamy ale samochodem terenowym .
    Mówi się Dziury jak w Wołominie.

  3. A co na to towarzysz Anioł Opiekun Wołomina? Nie reaguje? A pan Rysio – nie czuje się winny? A pani Burmistrz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj