Węzeł może kiedyś

Węzeł może kiedyś

Szok i niedowierzanie wzbudziła ostatnia informacja podana przez naczelnika ds. inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, o tym że nie potrafi podać żadnej daty otwarcia węzła Wołomin na trasie S8. Chodzi o niewywiązanie się z terminów uzyskania pozwoleń i sporządzenia projektów budowy łącznika do węzła, które wzięło na siebie Starostwo Wołomińskie. (…)

GDDKiA deklaruje gotowość budowy węzła, MZDW sfinansowania budowy łącznika do węzła z drogi wojewódzkiej 635, ale… opracowana dokumentacja projektowa dot. budowy drogi jest wciąż, od ponad 4 lat przedmiotem uzyskiwania wymaganych opinii i decyzji. Starostwo nie odpowiedziało nam na pytania o powód takiego „grzebania się” przy tej inwestycji. (…)

Więcej przekazują nam mieszkańcy Nowego Jankowa, których protest opóźnił przygotowanie dokumentacji potrzebnych do rozpoczęcia projektowania łącznika do węzła. Jak mówią, głośno odtrąbiony w 2016 r. przez władze gminy i starostwa „sukces” w rozmowach z protestującymi, przyszłymi sąsiadami trasy, niestety okazał się lipą. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(22) Comments

 1. pan paweł

  O tak mieszkańcy Nowego Jankowa w sercach wielu mieszkańców zapisali się złotą zgłoską. Mamy tutaj do nich taki sam szacunek jak i do mieszkańców Kobyłki którzy zablokowali tunele pod torami w Kobyłce.

  1. czynnnik wzrostu

   Nie mieszaj dwóch rzeczy. Jak mnie wkurza kiedy ktoś pisze nie na temat. To że nie ma tunelu w Kobyłce cie wkurza? To pisz o tym pod artykułami o Tym jak Kobyłka jest w ciemnej ........ a nie tutaj.

   1. czynnnik wzrostu

    I jeszcze jedno. To nie mieszkańcy zablokowali tylko władze nie miały j...j żeby się mieszkańcom sprzeciwić. Protesty były wszędzie a tylko w biednej Kobyłce tuneli nie ma.

 2. pan paweł

  P.S. Mam to nieszczęście, że dojeżdżając do swojej firmy musze dziękować codziennie tym czempionom którzy zablokowali tunel w Kobyłce. W Zielonce się dało zbudować w Wołominie się dało, a w Kobyłce oczywiście nie.

  1. czynnnik wzrostu

   I kogo to obchodzi? Jak chcesz komentować to na temat. A każdy wie, że firmę otwiera się w sensownym miejscu, a nie w Kobyłce. zobacz jak to brzmi: - gdzie masz firmę? W Kobyłce. I już jestes spalony w oczach kontrahenta. A teraz jeszcze raz: komentuj na temat!!!!!

 3. mark

  Popisali sie : i poprzednik - władca fleszy i obecne- wszyskie kolory tęczy. Dajcie im władze- to was usadze. Był czas na konsultacje i przemyślenia. Co zrobili- NIC. A teraz - głosujcie na nas. Czołgu wam nie zabierzemy bo już wzieliśmy a park zbudujemy- choćby i nie na naszym . Przez takie rządzenie Wołomin jest miastem z d.....y. Ale co trzeba- zaniedbujemy- byle swoich nie potopić w niekonsekwentnych decyzjach . Nie macie mojego głosu

 4. mark

  To znaczy zrezygnować?. Wołomin jest dobrym miejscem - z potencjałem. Z możliwościami. Tylko ci co przy naszym samorządowym korycie - nie potrafią tego zobaczyć albo sprawić - by tak było. A właśnie trzeba palić im w oczy i pokazywać że 20 czy 30 km dalej - też jest Polska - a tam sie da coś zrobić.

 5. mark

  Wiesz, to sie nie zmieni puki nasze dzieci będą traktowane jak pracownicy drugiego sortu szukając pracy w wawie: -Aaaa z Wołomina jesteś???? to jak ty tu chłopaku chcesz punktualnie dojeżdżać??? Biore dzieciaka z Brwinowa czy Legionowa.... A to sie nie zmieni bez podstawy - wspólnego biletu i linii ztm i skm. Bo mając jednolite połączenie - można właśnie zobaczeć te Polske A. Ale naszym włodarzom strasznie zależy żeby ludzie tego NIE ZOBACZYLI. Dlatego ta droga jest - jaka jest i jeździ po niej pół alfabetu nijak ze sobą nie związane WB. Im starczy 50 000 dojnych krów - idzie z tego wyżyć. Nie potrzeba szerszych tras łączników a a8...im nawet nie potrzeba synchronizacji wewnątrz grajdoła. Przykład: Linia L38 kończy sie w Kobyłce przed rądem Bohaterów Ossowa - 200m od szkoły. Lecz przecież Kobyłka czy starostwo pociągnęło ulice Bohaterów Ossowa aż do wsi Osów - budując 4 rozpierniczane przystanki z zatokami a przy wsi ossów - niewielką zatoczkę gdzie ten busik mógłby zawrócić - bezpiecznie - a nie tak jak teraz - stać na szosie, a tym samym połączyć się ze wsią - przez dodanie kolejnego połaczenia. Nie wiem czy przedłużenie tej linii miałoby kilometr - ale jak spore ułatwienie by to było dla mieszkańców Ossowa! - I co? I nic ! Wiaty są niszczone połaczenia nie ma - ale nikt na to nie wpadnie i nic z tym nie zrobi puki nie napisze projektu racjonalizatorskiego i nie weźmie 30 000zł za te moją myśl. Ale to swój musi napisać - to może sie i zrobi. Jeden kilometr.... pomyśluku. To ile by musieli wziąć za myślenie o podłączeniu do łącznika???

 6. Moby Dick

  W USA są miastach enklawy biedy - otoczone autostradami, ale z tych autostrad nie ma jak wjechać/zjechać do owych enklaw. Zamieszkuje je głównie kolorowa ludność, bezrobocie duże, kryminalnośc duża. Wołomin właśnie staje się taką enklawą, takim "inna town" jak mówią w USA.

 7. mark

  I ciężko sie z Tobą nie zgodzić. Ale dzięki komu to mamy? 3 kadencje betonowej sitwy- i jest efekt: żadnych nowych dróg, poważnych zakładów pracy, brak zintegrowanej komunikacji , odpływ lidzi i słupki z patologią- w góre. Pełen bajer przed wyborami.

 8. Yendrek

  mieszkam tu od urodzenie i co najwyżej to może władza wypier...ać a nie ja ze swojej małej ojczyzny....

 9. mark

  Dokładnie - szału tu nie ma. Ale jak ktoś rwie sie na plakaty i do koryta a później nie ma pomysłu jak rozwinąć skrzydła - to sam niech wypiernicza. Mądrze prawisz. Dla nich właśnie najlepiej jest jak ludzie którzy coś za miedzą zobaczyli - i wiedzą jak to wygląda - najlepiej żeby spierniczali i nie psuli tradycyjnego marazmu jaki sie utrzymuje tu już od ponad 20 lat. Młodzi - zakładać komitety i do wyborów

 10. Edek

  Starostwo ? A pan Rakowski świetnie sie ma i już szykuje sie na kolejne lata na stołek. Wójt, statosta. Ponad 20 lat u koryta to chyba starczy ?

 11. Marcin

  Uff... Jak dobrze, że ja mieszkam w Markach i nie mam takich problemów :P. U mnie w mieście wszystkie inwestycje są robione w miarę na czas, niedługo w lato zostanie oddany do użytku zjazd na S8 w kierunku na Marki i ul. Radzymińską przy CH M1 i wtedy dopiero będziemy mieli prawdziwy luz na Piłsudskiego :D. A potem ścieżki rowerowe :D

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *