Izba wytrzeźwień w Ząbkach?

2

Niebawem zakończy się budowa nowoczesnego obiektu, do którego przeniesione zostanie Mazowieckie Centrum Psychiatrii „Drewnica”. Nadal jednak nie wiadomo jaka przyszłość czeka budynki, w których dotychczas mieścił się szpital psychiatryczny. Burmistrz widziałby w tym miejscu izbę wytrzeźwień. (…)

„ ….Posiadamy informację, że zarządca terenu „starego szpitala” poszukuje cennych pomysłów na zagospodarowanie tych budynków. Myślę, że takim pomysłem byłoby utworzenie izby wytrzeźwień, której działalność byłaby komplementarna do działalności prowadzonej przez szpital i jednocześnie wyszłaby naprzeciw oczekiwaniom gmin z terenu naszego powiatu, policji ale również samego szpitala. Stąd też wydaje się być zasadnym podjęcie rozmów z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego w tym temacie. Jako, że prowadzenie izby wytrzeźwień jest zadaniem powiatu, pozwalam sobie zawnioskować w tej sprawie do pana starosty.”

Czy w zabytkowych budynkach po szpitalu psychiatrycznym powstanie izba wytrzeźwień? Takiego rozwiązania nie popierają m.in. radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski i radny Rady Powiatu Wołomińskiego Tomasz Kalata. Skierowali oni w ubiegłym tygodniu do przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego interpelację, w której czytamy m.in.:(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj