Zmiana koncepcji

Zmiana koncepcji

Przy stacji PKP Kobyłka Ossów nie powstanie parking wielopoziomowy. Koszty budowy tego obiektu przerosły miejski budżet. Włodarze Kobyłki zapewniają jednak, że parking w tym miejscu zostanie wykonany, ale w ramach innej koncepcji. Szczegółowe informacje w tej sprawie przekazał wiceburmistrz Piotr Grubek podczas odbywającej się w miniony poniedziałek sesji Rady Miasta Kobyłka. (…)

(…) Zatem z własnych środków powinniśmy zabezpieczyć około 1 mln zł. Jeśli teraz mielibyśmy do tego projektu dołożyć dodatkowo 3 mln, to ten nasz wkład własny wyniósłby już 4 mln zł. Zastanawialiśmy się co zrobić w tej sytuacji. Czy szukać dodatkowych 3 mln zł? Dołożyć te środki, czy zmienić koncepcję parkingu? Uznaliśmy, że w tej sytuacji lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na drogi, niż dokładać do parkingu wielopoziomowego. Dodam, że wcale nie rezygnujemy z dotacji. Zmieniamy tylko koncepcję i próbujemy wybudować jak najszybciej parking przy stacji PKP Kobyłka Ossów. Rezygnujemy tylko z koncepcji parkingu wielopoziomowego na rzecz parkingu powierzchniowego – wyjaśnił wiceburmistrz Piotr Grubek.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(21) Comments

 1. Jola

  Nie rezygnujemy z dotacji??? Panie burmistrzu to dlaczego zdjeliście te prawie 6 mln dotacji z budżetu miasta?Czegos takiego jeszcze nie słyszałam. Czyli rozumiem że te 6 mln zostało w kasie magistratu.

 2. Nazar

  Kasę oddali ale burmistrz nie rezygnuje z dotacji? Czyli wystąpi z nowym wnioskiem o dofinansowanie. Czyli minie kolejny rok zanim dostaną dotację na parking ze zmienioną koncepcją No ale może zawsze powiedzieć że nie rezygnuje z dotacji. Ale mamią tych radnych..

 3. Z Kobyłki

  Zastanawiającym jest, że włodarze Kobyłki nie mogli znaleźć 3mln na taką ważną inwestycję jak parking dla mieszkańców, a już na tej samej sesji znaleźli prawie 2 mln na stworzenie naturalnych warunków do zachowania fauny i flory w ty budek lęgowych dla owadów i warunków do życia dla gadów i płazów prz drodze wojewódzkiej 634, po której dziennie jeździ tysiące samochodów. To chyba tylko w Kobyłce mogli wpaść na taki pomysł!!!!!!

 4. Dobrze widzący

  O matko ludzie, to wy nie widzicie, że wszystko zrobią żeby te mieszkania co to mają powstać przy Ręczjskiej jeszcze drożej się sprzedały? Tylko czy miasto na tym zarobi? Czytylko udziałowcy spółki?

  1. Jacek

   Szkoda tylko, że kochany burmistrz się nie spodziewa jeszcze, że za te mieszkania przy reczajskiej starzy mieszkańcy z okolicy chcą go „ na widłach „ wynieść z Urzędu. Podobno będzie się działo, bo jakieś pisemka latają po mieście do zbierania podpisów anty blokowiskom w Kobyłce.

 5. mark

  Jak dostał dotacje na celowy projekt - a nie wykorzystał - to zwróci i przymiar dostanie. A przymiar pokryją mieszkańcy - bo ne on a budżet jeszcze sie skurczy - przez debilizm ochraniaczy fauny i flory przy zaołowionych terenach drogi 634. Gratulacje

 6. Włodek

  Ze strony miasta Kobyłka: cyt. „Dzięki wsparciu unijnemu w podwarszawskich miejscowościach już wkrótce powstaną parkingi „Parkuj i jedź” oraz sieć ścieżek rowerowych. Dla mieszkańców Miasta Kobyłka to znakomita wiadomość, ponieważ właśnie największa inwestycja zostanie zrealizowana na terenie gminy Kobyłka. Projekt obejmuje budowę parkingu po obu stronach stacji PKP Kobyłka Ossów (część) A B. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 216 miejsc postojowych dla samochodów, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz dwa do ładowania pojazdów elektrycznych oraz dla 168 rowerów. „ Tyle chwalenia się a teraz co? Wstyd panowie wstyd............

 7. Kasia

  Mark, debilizm to delikatnie powiedziane, ja mieszkam niedaleko i tam jest jeszcze straszny smród z przepompowni! To jak mają kasę na to żeby jakieś owady się tam lęgły, to lepiej by tą przepompownię zmienili, bo z tego smrodu to i te owady wyzdychają. I masz rację, te beznadziejne durnoty to za nasze pieniądze!!!

 8. Karol Janaszek

  Ile czasu można sprzedawać ludziom taki kit? Oddaliśmy 6 milionów złotych dotacji. Miasto (nie rezygnuje?) składać będzie wniosek o kolejną dotację - nie dostanie jej więc parking zrobi z własnych środków.

 9. Prawda

  Oj to prawda Aneto, obiecuje ile wlezie. A że jeszcze radę ma taką co we wszystko wierzy, to tak obiecuje i obiecuje i obiecuje...........

 10. Z Kobyłki

  Pewnie, że kasa z tego projektu przepadła. Czy dostaną nową to palcem na wodzie pisane. Chyba, że PSL im pomoże bo przecież wszyscy wiedzą, że sympatyzują mocno ze sobą? Ale marketing sobie robią, przecież wybory idą i tak wciskają ciemnotę ludziom i radnym, że z dotacji nie rezygnują...... Najzabawniejsze jest to, że ta rada łyka wszystko co oni powiedzą, nawet ci z rzekomej pozycji...

 11. zibi

  Jeden Powiat zmienił sie w Jedna Polskę?? Juz nie PSL teraz jest podejscie pod Porozumienie J.Gowina? Długo juz trwa władza w Kobyłce, nie czas na zmiany?

 12. Kobyłka moje miasto

  Ludzie co wy gadacie jaki parking? Przecież teraz biblioteka najważniejsza. To chyba od kiedy w niej żona vice pracuje. Warunki do pracy przecież muszą być. To i rezerwat z fauną i florą wokół zrobią, przecież w czasie pracy musi oddech złapać w przyjaznym otoczeniu chyba nie?

 13. zibi

  Kobyłka ma kase te działki przy obwodnicy toz to olbrzymie pieniadze. Pajaczki i zabki to takie fajne, moze jeszcze jakis rezerwat powstanie, ewentualnie natura 2000.

 14. Wiesław

  "Projekt obejmuje budowę parkingu po obu stronach stacji PKP Kobyłka Ossów (część) A B. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 216 miejsc postojowych dla samochodów, w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz dwa do ładowania pojazdów elektrycznych oraz dla 168 rowerów." Ile to miało kosztować? 10 milionów? Za 216 miejsc Toż to 42 tyś za miejsce U kogo to wyceniali? Co oni tam chcieli - pozłacane klamki? podgrzewane nawierzchnie? Ludzie - ktoś tu srogo kreci wokół inwestycji.... Taniej byłoby kupić pas terenu przy pkp i ustawić 216 blaszaków Niezłe "lody" ktoś chciał ukrecić - ale Roguski nie lepszy

 15. Robert

  Najlepsze jest że Ci radni wpatrzeni w niego i tylko za i za za. Nie wiem czy oni tak mocno trzymają z nim sztame czy tacy głupi są- ale w obu przypadkach dobrze to nie wyglada

 16. Nazar

  Z rozmachem zrobili projekt. Nie robi się takich projektów wpisujac koncert życzeń. Wiadomo że wtedy trzeba dołożyć krocie z własnej kieszeni. Tym bardziej jak nie ma na drogi gruntowe których w Kobyłce ogrom.Chcieli z parkingu zrobić Las Vegas to teraz musieli oddac dotację bo kasy nie stykło.A swoją drogą to ciekaw jestem co tak zawyżyło koszty że przetarg parkingu wyszedł na ponad 10 mln?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *