14 tys. ton odpadów wraca do Wołomina

68

Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie wybrał firmę, która do końca roku ma dostarczyć do Wołomina (wysypisko w Lipinach Starych) ok. 14 tysięcy ton odpadów(ok. 560 samochodów ciężarowych).Mieszkańcy pobliskich sołectw zapowiadają protesty. (…)

(…) niegraniczony przetarg na transport odpadów do miejskiej spółki wygrała w tym roku firma P.P.H.U. Budamrek Tomasz Rek z Leśniakowizny. Jak zauważają mieszkańcy Leśniakowizny, firma ta ma pozwolenie od starosty na przejazd przez Ossów i Leśniakowiznę.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

68 KOMENTARZE

 1. 14 tys ton wraca? Jak rozumiem śmieci jadą do miejsca gdzie są przetwarzane i po oczyszczeniu wracają na składowisko. Czyli wraca coś innego niż wyjechało?

  • Ktos tu chyba nie widzi różnicy pomiędzy śmieciami i wysypiskiem,ktore jest w Wołominie a śmieciami ktore Pani Burmistrz zwozi z Warszawy. Wystarczy ze mamy swoje śmieci i jest z nimi problem to jeszcze pani Ela dostarcza nam śmieci z Warszawy.Chore

   • Niech pani te śmieci zabierze do swojego domu i zaprosi później rodzinę i córki na grilla. Tak podobno pani dba o dzieci,bo jest pani matką tylko szkoda że nasze dzieci pani truje- jest pani kłamczuchą i tyle

  • bedzie smród na całą okolice. ale tym razem nikomu nie będzie śmierdzieć bo te śmieci przyjadą za sprawą pani radwan.

 2. Powraca więcej tego z czym nie idzie nic więcej zrobić. Co było do odzyskania i przetworzenia sprzedano komuś innemu. Nasi włodarze postanowili zarabiać na sprowadzaniu takiego badziewia jak widać. Zieloną wołomińską nizinę przekształcają w śmierdzące pasmo gór.

 3. A gdzie jest Zielony Wołomin sprzedał sie za stanowiska Elżbiecie Radwan i rozdaje teraz magnolie… co za koszmar

 4. Powiem tak. Mieszkam na majdanie od urodzenia. Ze smrodem z wysypiska przeżyłem 20 kilka lat. Jeszcze dwa trzy lata temu smród był problemem. Dzis już nie śmierdzi. Dziękuje Zielonemu Wołominowi za ich działalność. Udało wam się!

  • Nie śmierdzi oczywiście tylko wtedy, kiedy śmieci nie są przywożone. W listopadzie oraz grudniu śmierdziało gamoniu w Majdanie, Mostówce i Lipinach. Pamiętasz o co walczył Zielony Wołomin – o definitywną likwidację wysypiska, TAK czy NIE? Teraz jego liderki śpiewają jak kibolki „nic się nie stało – nic się nie stało”.

  • Teraz dodatkowe 14 tys.ton miesiecznie z Warszawy beda pachnialy?! Zapraszam do Mostowki wachac odor,bo jest 100 razy gorzej niz było. Sciemniac to sobie możesz….Elce Radwan

 5. Do Michała. To co teraz robisz to wstrętne insynuacje. Jesteś klamcą. Gdzie ty byłeś jak zielony WOłomin protestował? Siedziałeś w domu i patrzyłęś na walkę innych ludzi? Jesteś jak te darmozjady na stanowiskach radnych i sołtysów którzy kiedy ZW protestował siedzieli cicho, a teraz zeby sie pokazać udają zainteresowanie tematem. Pozdrawiam leniwych radnych i sołtysów z okolicy. Pamiętamy o was przy urnach wyborczych.

  • Zielony Wołomin (mieszkańcu z majdanu policzyć, a dobrze ile było to osób), na fali szerokiego sprzeciwu wypromował kilka liderek. Wykorzystane i oszukane przez Panią Radwan, robią dobrą minę do złej gry. Problem wysypiska sprowadzają nie do jego szkodliwości i oddziaływania teraz i w przyszłości, a pieniędzy.
   Zatoczyły pełne koło, stanęły obok mówiących to samo co kiedyś Madziar, a dzisiaj Radwan – bożkiem jest nam pieniądz.

   • Dobrze Waldi prawisz, mamona każdego ideowca przekona. Czasami sprzeda się za więcej, a czasami za mniej.

 6. Żeby było jasne, nie pisze o tym grubym radnym Kowalski chyba, pisze o tym panu z PiS który ostatnio opowiedział całej polsce, że nie przeszkadzali by burmistrz Elżbiecie Radwan jak by dała im kilka stanowisk w mieście.

  • Elka sama proponowala stanowiska jak chciała przekupic radnych PiSu na początku kadencji,kazdy to wie?! Dlaczego 6 radnych powiatowych przeszlo na jej stronę,a raczej zostalo zmuszonych?! Wiadomo dlaczego?!?!

 7. A czy ktoś z radnych zapytał władze Wołomina skąd firma nam te śmieci zwozi? Ktoś oprócz Wieści zainteresował się tym tematem? Lokalni Zieloni też nic nie wiedzą?

 8. była o tym mowa. Wołomin oddaje swoje śmieci na RIPOK do przetworzenia a do wołomina wracają przetworzone śmieci na skłądowisko. Za to MZO bierze pieniądze i m.in. dzieki temu nie mamy podwyżek opłat za śmieci.

  • Nie mamy podwyżek? Nie myślisz i nie umiesz liczyć. Podatek śmieciowy uchwala rada i jednocześnie przekazuje do MZO budżetowe pieniążki innymi strumieniami. Polityka i ściema. Jeśli dodasz co płynie nimi wszystkimi dopiero dowiesz się ile płacisz w rzeczywistości. Leniwa główka i „była mowa” może przeczytać w dostęnych raportach, że suma sumarum wołominiacy płacą tyle samo za śmieci co mieszkańcy okolicznych gmin.

  • Ja wole zapłacić pare groszy wiecej za śmieci niz wachac Warszawskie odpady i to nie sa smieci przetworzone. Gadacie głupoty.

 9. Podczas rozmowy z człowiekiem zajmującym się gospodarką odapadami dowiedziałęm się, że składowisko MZO jest warte ponad 200 milionów złotych. Cała nagonka na Zielony Wołomin i MZO jest przeprowadzana przez podmioty chcące przejąć majątek miasta. Pomoc płynie od pożytecznych idiotów i ludzi którzy chcą załatwić swoje interesy polityczne jak i ekonomiczne.

  • Ten „rozeznany” w temacie człowiek nie zapomniał przypadkiem o tym, że długi są do spłącenia, a spółka ledwie dycha? Miliony obiecywał i Madziar. Co z tego wyszło widać, słychać i czuć.

   • Przez ostatnie 4 lata zadluzone zostaly wszystkie spółki i dodatkowo gmina na ponad 100mln. W MZO po Madziarze byla nadwyzka ok 4 mln. Teraz sa takie dlugi jakich jeszcze nie bylo,sami urzednicy o tym mowia.

   • Madziar obiecywał i doprowadizł spółke do zadłużenia. Ja patrze na ten temat z persektywy mieszkańca. Sprawa wygląda tak. Mam niskie opaty za odbiór śmieci. O spółke niech sie martwi właściciel. Jak doprowadzi do upadku firmy i rozprzedaniu jej majątku poniesie tego konsekwencje.

   • Tyle samo jest prawdy w Twoich 200 milionach, co w niskich kosztach odpadów. Policz wszystko, a okaże się, że nie masz ani 200 baniek, ani tanich kosztów odbioru odpadów.
    Aż dziw, że ludzie w Wołominie kupują takie banialuki.

   • 200 milionów co ty za glupoty gadasz?! Nie wiem kto ci te glupoty gada. Za Madziara MZO mialo nadwyzke w wysokosci 4,5 mln. Pani Burmistrz zadluzyla ta spolke i pozostale na grube miliony. Podpisuje lewe umowy na zwozenie smieci z Warszawy niewiadomego pochodzenia,a ty sie cieszysz?! Moze zabierz to gowno do domu dkoro to tak pachnie.

 10. A czyli dobrze napisali, że śmieci wracają do Wołomina. Czyli MZO zarobi na tym, że ktoś od nas te śmieci weźmie, przetworzy nam je i przywiezie???

 11. Przedstawiasz wersję pani burmistrz, też słyszałam to od urzędników. Ale pomyśl sobie tak na chłodno. Kto da miastu 200 mln za taką małą kwaterkę i jak szybko mu się zwróci? I czy w ogóle?

   • O tych 200 milionach mówi się w całym mieście. W sobotę na grillu rozmawialiśmy o tym ze znajomymi. Osoby nie związane z wołomińskim samorządem, jedna pracuje w um ale w warszawie. Jedna jest nauczycielką w wołomińńskiej szkole. Tyle powiązań. 200 baniek nikt nie da miastu. O to chodzi żeby doprowadzić spólke do upadku a jej majątek wyprzedać za grosze firmie prywatnej która nie będzie musiałą się oglądać na mieszkańców i urządzi tutaj składowisko bez żadnej kontroli obywatelskiej.

   • Nie wytrzymam muszę to napisać – odpowiedz głupku kto i dlaczego ma sprzedać akurat ten teren? Następne pytania pojawią się jak to wyjaśnisz!

 12. Halyna musim zwozić śmieciuchu z całego powiatu bo MZO sprzedajo i sprwatuzujo!!!
  Piniędzy dużo wydalim to musi smierdzieć. Wyjścia ni ma.

 13. Elka Radwan razem z Zielonym Wolominem kity wciskaja, ich zagrywki sprzed 4 lat byly czysto polityczne. Ripok byl zly ale zworzenie tylu tys.ton smieci nieznanego pochodzenia sa ok?! Jak sa ok to niech Pani Burmistrz zabbierze je na swoja prywatna kwatere i wdycha ten smród z pania Zbiec i reszta tych cymbalow

 14. Gzie tu logika w stwierdzeniu: ” Jak zauważają mieszkańcy Leśniakowizny, firma ta ma pozwolenie od starosty na przejazd przez Ossów i Leśniakowiznę ” – jak by nie można dojechaać do zwałki drogą 634 tylko po dołach przez Ossów . Myślałem, że najważniejszym kryterium do wyboru najlepszej oferty jest cena. 560 samochodów rozłożone na 170 dni roboczych do końca roku, to 3 auta dziennie, noo mega korki nam się szykują w gminie 🙂

  • Kuźwa, nie realista, a cymbał. Wywózka odbywa się dużymi partiami. Nikt nie przetwarza w swojej instalacji jednorazowo 25 ton śmiecia, a tysiące. W Starych Lipinach miało powstawać tego gównianego stabilizatu co widać ponad tysiąc ton miesięcznie. Boks musi być szybko zwolniony pod kolejną partię, a więc kontrachent ma odbierać na gwizdek i bez gadania.

  • Realista dla mieszkańców
   Ossowa i
   Leśniakowizny to są znowu ciężarówki, które często jeżdżă o czwartej nad ranem
   A śmieci jadą z
   Radiowa, to wysypisko mają zamknąć, w związku z tym śmieci trzeba wywiežć z
   Warszawy jak najwięcej.

  • Realisto, jest w tym logika. Ciężarówki ze śmieciami nie będą jeżdziły przez Lipiny, bo nie mogą zakłócać spokoju liderkom z Zielonego Wołomina. Coś za coś.

 15. rozemocjonowana Pani Jadzia sama przyznała, ze nie wie nic o tym zamówieniu, na jakich warunkach będzie realizowane. Niech wiec Pani Jadzia jedzie do MZO i zapozna się z dok. źródłowym, dopiero wtedy zacznie wyciągać wnioski i siać panikę, a na uspokojenie emocji proponuje tabletki positivum najlepiej forte

  • Po co mam jechać, tam gdzie wszystko co ważne jest tajne i poufne (tajemnica handlowa). Są miejsca w których spółki i urząd ma obowiązek publikować umowy. Co nam w takich okolicznościach z kontrahenta, daty, zakresu i ceny. Chcesz pomóc „realisto Kubusiu” mieszkańcom, załatw publikownie tekstów umów. Uda się, to dalej pogadamy. Tabletki albo maść będą potrzebne komuś innemu jak mieszkańcy pojawią się pod urzędem.

   • Pani Jadziu poproszę o trzy dobre przykłady gdzie urzędy i spółki publikują swoje umowy handlowe.

 16. Burmistrz prosze podać swoj prywatny adres,zeby panowie mieli gdzie wysupac ten syf który pani pozwolila sprowadzic. Co ty robisz kobieto?! Opanuj sie i rządzę władzy, tyle obiecalas a g.wno zrobiłaś tyle w temacie

 17. Ile troski o mieszkańców i środowisko? Prawie uwierzyłem. Kwik świń oderwanych od koryta. Elka nie utopiła MZO i lodziarze w panice.

 18. Mialo byc tak pieknie i zielono w Wolominie. A rzeczywistosc jak zwykle okazuje sie brutalna.Bedzie 14 tys ton smieci i smrod.To symbol nieudolnych rzadow Pani Burmistrz Elżbiety Radwan.Zachodzi pytanie po co bylo obiecywac gruszki na wierzbie skoro wiadomo bylo, ze tej obietnicy nie spełni sie? To zwyczajne oszustwo wyborcze. Na szczescie mieszkancy juz wiecej nie dadza sie nabrac. To sztuka na raz.

 19. Chciałbym się dowiedzieć czy tak zwany „Zielony Wołomin” planuje w najbliższym czasie jakiś protest w związku ze zwózką śmieci oraz czy mam zamiar zrobić coś w tym kierunku?

 20. Polityka Burmistrz Radwan jest dość dziwna nie chce dać pieniądzu na dokończenie i otwarcie RIPOK-u za to daję zgodę na zwożenie odpadów nieznanego pochodzenia. Zastanawiam się co na to mieszkańcy Majdanu i Lipin?

 21. to jest jakiś horror. Wołomin bedzie wysypiskiem dla warszawy. mieszkam w tym mieście całe życie i płakać sie chce jak człowiek widzi do czego obecna władza doprowadziła to miasto. miała być dobrze zarządzająca miastem kobieta a tego co jest w rzeczywistości nie nazwę po imieniu bo musiałbym kogoś obrazić a nie chcę.

 22. Ludzie zacznijcie wreszcie myslec. Przypomnijcie sobie co obiecywala Elzbieta Radwan przed wyborami. W Wolominie mialo byc pieknie, zielono i pachnaco. Zwalka miala zniknac.Mijaja cztery lata jak u sterow jest Elzbieta Radwan i co slyszymy I czytamy.14 tys ton smieci ma zostac zwiezione do Wolomina.Czyz to nie jest oszustwo?Jezeli sie cos obiecuje to nalezy dotrzymywac obietnic.Pani Burmistrz prosze miec odwage i wytlumaczyc sie z tej niejasnosci. A moze prasa klamie.

 23. Znalazł się Mieszkaniec Majdanu, któremu nie śmierdzi wysypisko. Zapewne zatrudniony w Urzędzie, w Wydziale Promocji.

 24. Czytając stronnicze komentarze odnoszę wrażenie, że każdy piszący myśli o swojej pozycji politycznej a nie o mieszkańcach. Recepta jest prosta ,,NIE ŚMIEĆCIE to nie nie będzie potrzeba dalszej utylizacji odpadów. Kto i komu zależy na upadku MZO? Może któryś z komentatorów rozwinie wątpliwości czytających.

 25. @Bułgar, czy wszystko co czytasz w polskim języku dobrze pojmujesz? Ilośc śmieci importowanych do Starych Lipin z Warszawy, absolutnie nie zależy od tego ile ich wytworzymy w Wołominie.

 26. Podobno właścicielka firmy, która wygrała przetarg / tylko dwie firmy złożyło oferty / kandydowała w ostatnich wyborach, do Rady z listy E.Radwan. Przypadek ?

 27. witam, za grosze nakupowali działki przy wysypisku, pobudowali się a teraz mówią, że im śmierdzi.. chyba wiedzieli gdzie się osiedlają.. podobnie w warszawie pobudowali się przy lotnisku i jest im za głośno.. a teraz domagają się zamknięcia lotniska..

 28. a tak na marginesie to za kadencji madziara został przedłużony okres działania wysypiska, został zaciągnięty kredyt na wybudowanie wiaty (RIPOKu), który zdewastował budżet MZO.. a teraz, żeby się oddłużyć przyjmują śmieci z W-wy.. Dodatkowo budując RIPOK gmina obliguje się do przyjmowania śmieci..

 29. Za Ryszarda oczywiście pachniało, nikt nie przywozi ł śmieci, rozmawiał z mieszkancami, nie zadłużal kasy miejskiej, jego gabinet byl zawsze otwarty dla mieszkańcow ,pozostawił Wołomin jako krainę mlekiem i miodem płynącą. A wybory przegrał przypadkiem. Krótka pamięć macie ludzie, oj króciutką.
  A wszyscy którzy tak.się pieklą przed wyborami brali udział w protestach przeciwko budowie RIPOKU, przeciwko rozbudowie wysypiska i szturmowali urzad chcąc brać udział w konsultacjach społecznych dotyczących wysypiska, rewitalizacji miasta, urząd nie wyrabiał się z robotą tyle uwag wpływało przez ostatnie lata do projektów. A mieszkańcy nie mieścili się na sali podczas sesji rady.
  Czytac bzdury i powtarzac ploki pisane przez internetowych trolli to jedno. Weryfikować je osobiście to drugie. Nooooo ale to wymaga przecież jakiegoś wysiłku , prawda?

  • @Iza, nie zwalaj na Madziara tego za co odpowiada Radwan. Madziar za swoje jostał już czarną polewką. Dla Radwan jest gotowana i niebawem mieszkańcy podadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj