14 tys. ton odpadów wraca do Wołomina

14 tys. ton odpadów wraca do Wołomina

Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie wybrał firmę, która do końca roku ma dostarczyć do Wołomina (wysypisko w Lipinach Starych) ok. 14 tysięcy ton odpadów(ok. 560 samochodów ciężarowych).Mieszkańcy pobliskich sołectw zapowiadają protesty. (…)

(…) niegraniczony przetarg na transport odpadów do miejskiej spółki wygrała w tym roku firma P.P.H.U. Budamrek Tomasz Rek z Leśniakowizny. Jak zauważają mieszkańcy Leśniakowizny, firma ta ma pozwolenie od starosty na przejazd przez Ossów i Leśniakowiznę.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(67) Comments

 1. justi

  14 tys ton wraca? Jak rozumiem śmieci jadą do miejsca gdzie są przetwarzane i po oczyszczeniu wracają na składowisko. Czyli wraca coś innego niż wyjechało?

  1. Grzegorz

   Ktos tu chyba nie widzi różnicy pomiędzy śmieciami i wysypiskiem,ktore jest w Wołominie a śmieciami ktore Pani Burmistrz zwozi z Warszawy. Wystarczy ze mamy swoje śmieci i jest z nimi problem to jeszcze pani Ela dostarcza nam śmieci z Warszawy.Chore

   1. Waldemar

    Niech pani te śmieci zabierze do swojego domu i zaprosi później rodzinę i córki na grilla. Tak podobno pani dba o dzieci,bo jest pani matką tylko szkoda że nasze dzieci pani truje- jest pani kłamczuchą i tyle

  1. koteł

   bedzie smród na całą okolice. ale tym razem nikomu nie będzie śmierdzieć bo te śmieci przyjadą za sprawą pani radwan.

 2. fakt

  Powraca więcej tego z czym nie idzie nic więcej zrobić. Co było do odzyskania i przetworzenia sprzedano komuś innemu. Nasi włodarze postanowili zarabiać na sprowadzaniu takiego badziewia jak widać. Zieloną wołomińską nizinę przekształcają w śmierdzące pasmo gór.

 3. michał

  A gdzie jest Zielony Wołomin sprzedał sie za stanowiska Elżbiecie Radwan i rozdaje teraz magnolie... co za koszmar

 4. mieszkaniec majdanu

  Powiem tak. Mieszkam na majdanie od urodzenia. Ze smrodem z wysypiska przeżyłem 20 kilka lat. Jeszcze dwa trzy lata temu smród był problemem. Dzis już nie śmierdzi. Dziękuje Zielonemu Wołominowi za ich działalność. Udało wam się!

  1. mieszkanka osiedla

   Nie śmierdzi oczywiście tylko wtedy, kiedy śmieci nie są przywożone. W listopadzie oraz grudniu śmierdziało gamoniu w Majdanie, Mostówce i Lipinach. Pamiętasz o co walczył Zielony Wołomin - o definitywną likwidację wysypiska, TAK czy NIE? Teraz jego liderki śpiewają jak kibolki "nic się nie stało - nic się nie stało".

  2. Kaśka

   Teraz dodatkowe 14 tys.ton miesiecznie z Warszawy beda pachnialy?! Zapraszam do Mostowki wachac odor,bo jest 100 razy gorzej niz było. Sciemniac to sobie możesz....Elce Radwan

 5. mieszkaniec majdanu

  Do Michała. To co teraz robisz to wstrętne insynuacje. Jesteś klamcą. Gdzie ty byłeś jak zielony WOłomin protestował? Siedziałeś w domu i patrzyłęś na walkę innych ludzi? Jesteś jak te darmozjady na stanowiskach radnych i sołtysów którzy kiedy ZW protestował siedzieli cicho, a teraz zeby sie pokazać udają zainteresowanie tematem. Pozdrawiam leniwych radnych i sołtysów z okolicy. Pamiętamy o was przy urnach wyborczych.

  1. waldek

   Zielony Wołomin (mieszkańcu z majdanu policzyć, a dobrze ile było to osób), na fali szerokiego sprzeciwu wypromował kilka liderek. Wykorzystane i oszukane przez Panią Radwan, robią dobrą minę do złej gry. Problem wysypiska sprowadzają nie do jego szkodliwości i oddziaływania teraz i w przyszłości, a pieniędzy. Zatoczyły pełne koło, stanęły obok mówiących to samo co kiedyś Madziar, a dzisiaj Radwan - bożkiem jest nam pieniądz.

   1. licz

    Dobrze Waldi prawisz, mamona każdego ideowca przekona. Czasami sprzeda się za więcej, a czasami za mniej.

 6. mieszkaniec majdanu

  Żeby było jasne, nie pisze o tym grubym radnym Kowalski chyba, pisze o tym panu z PiS który ostatnio opowiedział całej polsce, że nie przeszkadzali by burmistrz Elżbiecie Radwan jak by dała im kilka stanowisk w mieście.

  1. Kaśka

   Elka sama proponowala stanowiska jak chciała przekupic radnych PiSu na początku kadencji,kazdy to wie?! Dlaczego 6 radnych powiatowych przeszlo na jej stronę,a raczej zostalo zmuszonych?! Wiadomo dlaczego?!?!

 7. zielony miłośnik śmieci

  A czy ktoś z radnych zapytał władze Wołomina skąd firma nam te śmieci zwozi? Ktoś oprócz Wieści zainteresował się tym tematem? Lokalni Zieloni też nic nie wiedzą?

 8. była mowa

  była o tym mowa. Wołomin oddaje swoje śmieci na RIPOK do przetworzenia a do wołomina wracają przetworzone śmieci na skłądowisko. Za to MZO bierze pieniądze i m.in. dzieki temu nie mamy podwyżek opłat za śmieci.

  1. mieszkanka osiedla

   Nie mamy podwyżek? Nie myślisz i nie umiesz liczyć. Podatek śmieciowy uchwala rada i jednocześnie przekazuje do MZO budżetowe pieniążki innymi strumieniami. Polityka i ściema. Jeśli dodasz co płynie nimi wszystkimi dopiero dowiesz się ile płacisz w rzeczywistości. Leniwa główka i "była mowa" może przeczytać w dostęnych raportach, że suma sumarum wołominiacy płacą tyle samo za śmieci co mieszkańcy okolicznych gmin.

  2. Iza

   Ja wole zapłacić pare groszy wiecej za śmieci niz wachac Warszawskie odpady i to nie sa smieci przetworzone. Gadacie głupoty.

 9. 200 milionów

  Podczas rozmowy z człowiekiem zajmującym się gospodarką odapadami dowiedziałęm się, że składowisko MZO jest warte ponad 200 milionów złotych. Cała nagonka na Zielony Wołomin i MZO jest przeprowadzana przez podmioty chcące przejąć majątek miasta. Pomoc płynie od pożytecznych idiotów i ludzi którzy chcą załatwić swoje interesy polityczne jak i ekonomiczne.

  1. mieszkanka

   Ten "rozeznany" w temacie człowiek nie zapomniał przypadkiem o tym, że długi są do spłącenia, a spółka ledwie dycha? Miliony obiecywał i Madziar. Co z tego wyszło widać, słychać i czuć.

   1. Iza

    Przez ostatnie 4 lata zadluzone zostaly wszystkie spółki i dodatkowo gmina na ponad 100mln. W MZO po Madziarze byla nadwyzka ok 4 mln. Teraz sa takie dlugi jakich jeszcze nie bylo,sami urzednicy o tym mowia.

   2. 200 milionów

    Madziar obiecywał i doprowadizł spółke do zadłużenia. Ja patrze na ten temat z persektywy mieszkańca. Sprawa wygląda tak. Mam niskie opaty za odbiór śmieci. O spółke niech sie martwi właściciel. Jak doprowadzi do upadku firmy i rozprzedaniu jej majątku poniesie tego konsekwencje.

   3. jadzia

    Tyle samo jest prawdy w Twoich 200 milionach, co w niskich kosztach odpadów. Policz wszystko, a okaże się, że nie masz ani 200 baniek, ani tanich kosztów odbioru odpadów. Aż dziw, że ludzie w Wołominie kupują takie banialuki.

   4. Edward

    200 milionów co ty za glupoty gadasz?! Nie wiem kto ci te glupoty gada. Za Madziara MZO mialo nadwyzke w wysokosci 4,5 mln. Pani Burmistrz zadluzyla ta spolke i pozostale na grube miliony. Podpisuje lewe umowy na zwozenie smieci z Warszawy niewiadomego pochodzenia,a ty sie cieszysz?! Moze zabierz to gowno do domu dkoro to tak pachnie.

 10. zielony miłośnik śmieci

  A czyli dobrze napisali, że śmieci wracają do Wołomina. Czyli MZO zarobi na tym, że ktoś od nas te śmieci weźmie, przetworzy nam je i przywiezie???

 11. do 200 mln

  Przedstawiasz wersję pani burmistrz, też słyszałam to od urzędników. Ale pomyśl sobie tak na chłodno. Kto da miastu 200 mln za taką małą kwaterkę i jak szybko mu się zwróci? I czy w ogóle?

  1. mieszkanka

   Te "200 milionów" to głupota i ściema, tylko na taką stać Panią burmistrz oraz jej pomocników .

   1. 200 milionów

    O tych 200 milionach mówi się w całym mieście. W sobotę na grillu rozmawialiśmy o tym ze znajomymi. Osoby nie związane z wołomińskim samorządem, jedna pracuje w um ale w warszawie. Jedna jest nauczycielką w wołomińńskiej szkole. Tyle powiązań. 200 baniek nikt nie da miastu. O to chodzi żeby doprowadzić spólke do upadku a jej majątek wyprzedać za grosze firmie prywatnej która nie będzie musiałą się oglądać na mieszkańców i urządzi tutaj składowisko bez żadnej kontroli obywatelskiej.

   2. jadzia

    Nie wytrzymam muszę to napisać - odpowiedz głupku kto i dlaczego ma sprzedać akurat ten teren? Następne pytania pojawią się jak to wyjaśnisz!

 12. 200 baniek picu

  hihihi, kim jest ten wołomiński guru rzeczoznawców od 200 baniek ściemy i jak to wyliczył poczytacie w komentarzach pod adresem https://www.facebook.com/groups/absurdalny.wolomin/permalink/1487172054715883/?comment_id=1491113297655092&reply_comment_id=1493154404117648&notif_id=1526394639019570&notif_t=group_comment

 13. Polak

  <cite><strong>Halyna musim zwozić śmieciuchu z całego powiatu bo MZO sprzedajo i sprwatuzujo!!! Piniędzy dużo wydalim to musi smierdzieć. Wyjścia ni ma.</strong></cite>

 14. Leo

  Elka Radwan razem z Zielonym Wolominem kity wciskaja, ich zagrywki sprzed 4 lat byly czysto polityczne. Ripok byl zly ale zworzenie tylu tys.ton smieci nieznanego pochodzenia sa ok?! Jak sa ok to niech Pani Burmistrz zabbierze je na swoja prywatna kwatere i wdycha ten smród z pania Zbiec i reszta tych cymbalow

 15. realista

  Gzie tu logika w stwierdzeniu: " Jak zauważają mieszkańcy Leśniakowizny, firma ta ma pozwolenie od starosty na przejazd przez Ossów i Leśniakowiznę " - jak by nie można dojechaać do zwałki drogą 634 tylko po dołach przez Ossów . Myślałem, że najważniejszym kryterium do wyboru najlepszej oferty jest cena. 560 samochodów rozłożone na 170 dni roboczych do końca roku, to 3 auta dziennie, noo mega korki nam się szykują w gminie :)

  1. jadzia

   Kuźwa, nie realista, a cymbał. Wywózka odbywa się dużymi partiami. Nikt nie przetwarza w swojej instalacji jednorazowo 25 ton śmiecia, a tysiące. W Starych Lipinach miało powstawać tego gównianego stabilizatu co widać ponad tysiąc ton miesięcznie. Boks musi być szybko zwolniony pod kolejną partię, a więc kontrachent ma odbierać na gwizdek i bez gadania.

  2. Taki ktosiek

   Realista dla mieszkańców Ossowa i Leśniakowizny to są znowu ciężarówki, które często jeżdżă o czwartej nad ranem A śmieci jadą z Radiowa, to wysypisko mają zamknąć, w związku z tym śmieci trzeba wywiežć z Warszawy jak najwięcej.

  3. Jola

   Realisto, jest w tym logika. Ciężarówki ze śmieciami nie będą jeżdziły przez Lipiny, bo nie mogą zakłócać spokoju liderkom z Zielonego Wołomina. Coś za coś.

 16. realista

  Jadzia nie zna treści umowy a realista zna, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, bo nie ma Pani racji

  1. jadzia

   @realista nie pieprz i pokaż gdzie mogę poznać zapis w umowie "maksymalnie 3-4 samochodzy dziennie". To nie jest tajemnica handlowa.

 17. realista

  rozemocjonowana Pani Jadzia sama przyznała, ze nie wie nic o tym zamówieniu, na jakich warunkach będzie realizowane. Niech wiec Pani Jadzia jedzie do MZO i zapozna się z dok. źródłowym, dopiero wtedy zacznie wyciągać wnioski i siać panikę, a na uspokojenie emocji proponuje tabletki positivum najlepiej forte

  1. jadzia

   Po co mam jechać, tam gdzie wszystko co ważne jest tajne i poufne (tajemnica handlowa). Są miejsca w których spółki i urząd ma obowiązek publikować umowy. Co nam w takich okolicznościach z kontrahenta, daty, zakresu i ceny. Chcesz pomóc "realisto Kubusiu" mieszkańcom, załatw publikownie tekstów umów. Uda się, to dalej pogadamy. Tabletki albo maść będą potrzebne komuś innemu jak mieszkańcy pojawią się pod urzędem.

   1. Jadzek

    Pani Jadziu poproszę o trzy dobre przykłady gdzie urzędy i spółki publikują swoje umowy handlowe.

 18. Iza

  Burmistrz prosze podać swoj prywatny adres,zeby panowie mieli gdzie wysupac ten syf który pani pozwolila sprowadzic. Co ty robisz kobieto?! Opanuj sie i rządzę władzy, tyle obiecalas a g.wno zrobiłaś tyle w temacie

 19. Śmiech

  Ile troski o mieszkańców i środowisko? Prawie uwierzyłem. Kwik świń oderwanych od koryta. Elka nie utopiła MZO i lodziarze w panice.

 20. Wolomin

  Mialo byc tak pieknie i zielono w Wolominie. A rzeczywistosc jak zwykle okazuje sie brutalna.Bedzie 14 tys ton smieci i smrod.To symbol nieudolnych rzadow Pani Burmistrz Elżbiety Radwan.Zachodzi pytanie po co bylo obiecywac gruszki na wierzbie skoro wiadomo bylo, ze tej obietnicy nie spełni sie? To zwyczajne oszustwo wyborcze. Na szczescie mieszkancy juz wiecej nie dadza sie nabrac. To sztuka na raz.

 21. Rafałek

  Chciałbym się dowiedzieć czy tak zwany "Zielony Wołomin" planuje w najbliższym czasie jakiś protest w związku ze zwózką śmieci oraz czy mam zamiar zrobić coś w tym kierunku?

 22. Gościu

  Polityka Burmistrz Radwan jest dość dziwna nie chce dać pieniądzu na dokończenie i otwarcie RIPOK-u za to daję zgodę na zwożenie odpadów nieznanego pochodzenia. Zastanawiam się co na to mieszkańcy Majdanu i Lipin?

 23. marek kozlowski

  to jest jakiś horror. Wołomin bedzie wysypiskiem dla warszawy. mieszkam w tym mieście całe życie i płakać sie chce jak człowiek widzi do czego obecna władza doprowadziła to miasto. miała być dobrze zarządzająca miastem kobieta a tego co jest w rzeczywistości nie nazwę po imieniu bo musiałbym kogoś obrazić a nie chcę.

 24. Tomek

  Ludzie zacznijcie wreszcie myslec. Przypomnijcie sobie co obiecywala Elzbieta Radwan przed wyborami. W Wolominie mialo byc pieknie, zielono i pachnaco. Zwalka miala zniknac.Mijaja cztery lata jak u sterow jest Elzbieta Radwan i co slyszymy I czytamy.14 tys ton smieci ma zostac zwiezione do Wolomina.Czyz to nie jest oszustwo?Jezeli sie cos obiecuje to nalezy dotrzymywac obietnic.Pani Burmistrz prosze miec odwage i wytlumaczyc sie z tej niejasnosci. A moze prasa klamie.

 25. Jola

  Znalazł się Mieszkaniec Majdanu, któremu nie śmierdzi wysypisko. Zapewne zatrudniony w Urzędzie, w Wydziale Promocji.

 26. Bułgar

  Czytając stronnicze komentarze odnoszę wrażenie, że każdy piszący myśli o swojej pozycji politycznej a nie o mieszkańcach. Recepta jest prosta ,,NIE ŚMIEĆCIE to nie nie będzie potrzeba dalszej utylizacji odpadów. Kto i komu zależy na upadku MZO? Może któryś z komentatorów rozwinie wątpliwości czytających.

 27. tur

  @Bułgar, czy wszystko co czytasz w polskim języku dobrze pojmujesz? Ilośc śmieci importowanych do Starych Lipin z Warszawy, absolutnie nie zależy od tego ile ich wytworzymy w Wołominie.

 28. Jola

  Podobno właścicielka firmy, która wygrała przetarg / tylko dwie firmy złożyło oferty / kandydowała w ostatnich wyborach, do Rady z listy E.Radwan. Przypadek ?

 29. cebulaki

  witam, za grosze nakupowali działki przy wysypisku, pobudowali się a teraz mówią, że im śmierdzi.. chyba wiedzieli gdzie się osiedlają.. podobnie w warszawie pobudowali się przy lotnisku i jest im za głośno.. a teraz domagają się zamknięcia lotniska..

 30. cebulaki

  a tak na marginesie to za kadencji madziara został przedłużony okres działania wysypiska, został zaciągnięty kredyt na wybudowanie wiaty (RIPOKu), który zdewastował budżet MZO.. a teraz, żeby się oddłużyć przyjmują śmieci z W-wy.. Dodatkowo budując RIPOK gmina obliguje się do przyjmowania śmieci..

 31. Iza iza

  Za Ryszarda oczywiście pachniało, nikt nie przywozi ł śmieci, rozmawiał z mieszkancami, nie zadłużal kasy miejskiej, jego gabinet byl zawsze otwarty dla mieszkańcow ,pozostawił Wołomin jako krainę mlekiem i miodem płynącą. A wybory przegrał przypadkiem. Krótka pamięć macie ludzie, oj króciutką. A wszyscy którzy tak.się pieklą przed wyborami brali udział w protestach przeciwko budowie RIPOKU, przeciwko rozbudowie wysypiska i szturmowali urzad chcąc brać udział w konsultacjach społecznych dotyczących wysypiska, rewitalizacji miasta, urząd nie wyrabiał się z robotą tyle uwag wpływało przez ostatnie lata do projektów. A mieszkańcy nie mieścili się na sali podczas sesji rady. Czytac bzdury i powtarzac ploki pisane przez internetowych trolli to jedno. Weryfikować je osobiście to drugie. Nooooo ale to wymaga przecież jakiegoś wysiłku , prawda?

  1. kucharka

   @Iza, nie zwalaj na Madziara tego za co odpowiada Radwan. Madziar za swoje jostał już czarną polewką. Dla Radwan jest gotowana i niebawem mieszkańcy podadzą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *