Ulżą mieszkańcom

13

O zmartwieniu mieszkańców Leśniakowizny pisaliśmy na łamach Wieści niejednokrotnie. Drogą przez ich wieś ciągną ciężarówki z pobliskich firm transportowych, szambiarki z oczyszczalni ścieków i ciężkie samochody wyładowane odpadami z Warszawy. Ruch samochodów zaczyna się o świcie i kończy nocą, a pękające domy, i wszechobecne kałuże ochlapujące dzieci idące do szkoły, powodują wzburzenie mieszkańców, w ostrych słowach opisywane w monitach do samorządowców.

Mieszkańcy widzieli dotąd dwa rozwiązania tego problemu: budowę obwodnicy od DW 634 przez Ossów i ul. Krymską albo przebudowę ul. Krymskiej od oczyszczalni Krym do ronda w Majdanie. Teraz pojawił się nowy pomysł, realny do realizacji i mający szansę pogodzić ze sobą wszystkie strony. Na poniedziałkowym spotkaniu w urzędzie miasta mieszkańcy Leśniakowizny z sołtys i radnym na czele przedstawili władzom Wołomina wizję przebiegu drogi, która ominęłaby wszystkie gospodarstwa i przywróciła spokój we wsi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

13 KOMENTARZE

 1. 14 tys ton wraca? Jak rozumiem śmieci jadą do miejsca gdzie są przetwarzane i po oczyszczeniu wracają na składowisko. Czyli wraca coś innego niż wyjechało?

  • Sanchez dziekuje pani Burmistrz…śmiechu warte. To tak samo jak mieszkańcy ul.Sikorskiego dziękują pani burmistrz która chciała wyrzucić ich ulicę z budżetu i gdyby nie radni to też by nic nie mieli bo to oni zgłosili tą ulicę do naprawy.

   • Oczywiście podziękowania dla rady miasta, bez nich nie udałoby się wprowadzić takiego zadania jak budowa drogi do oczyszczalni. Władze miasta były przeciwko, twierdziono, że jest inna droga
    Kasprzykiewicza. Tak jak teraz dziękuje Sanchez urzędnikom. Wybudować drogę do oczyszczalni to jest ich obowiązek

 2. Dziękuje sąsiadom (to prawda, że dyskusja była burzliwa), pani Bożenie Kucharczyk i Burmistrz Edycie Zbieć za bardzo dobre rozwiązanie, tzn. projektant przygotuje dwa przebiegi drogi, a mieszkańcy w demokratycznym głosowaniu wybiorą odpowiadający większości przebieg drogi. Ja już mobilizuje sąsiadów do głosowania na moją opcję.

  • I jeszcze jedna uwaga. Niektórym wydaje się, że jesteśmy bezwolnymi owcami któych ten czy inny polityk/radny może podburzać. Posłuchamy oczywiście takiego delikwenta, a jak się odwóci wyśmiejemy jego naiwność za plecami. Pozdrowienia dla radnych z Krymskiej 🙂

   • Sanchez, zostały zaproponowane dwa różne warianty. Można obejrzeć sesję z kwietnia na której jest propozycja, aby ominąć domy. Żeby droga poszła nowym śladem.

  • Gdyby nie radni to wielkie gó..o byście tam mięli,bo Pani Burmistrz całkowicie was olała tylko tego nie wiecie. Wystarczy zasięgnąć informacji z prawdziwego źródła. Sanchez może powinieneś paniom w tyłek wejść i podziękować?!

   • Wiem o tym dokładnie, że urząd niestety nie chciał budować drogi. Sanchez myślę że byłeš w poniedziałek 14 maja w urzędzieitak. Nie musisz tyle razy dziękować, wszyscy słyszeli twoje podziękowania.

 3. Wsiowe myślą za miejskie głowy?? Dobre! A kto pensje weźmie? Może przenieść UMz ogrodowej na kasprzykiewicza?? Ta krymska powinna powstać przed oczyszczalnią. W każdej wsi i mieście , ciężki ruch wyprowadza sie z otoczenia siedlsk ludzkich na obrzeża. Tylko w wołminie mają inną filozofie- filozofie bezmózgowców.

  • Dobrze napisane, najpierw droga, potem oczyszczalnia. Tylko upór mieszkańców z sołtysem sprawił że projekt będzie procedowany. W poniedziałek 14 maja padło stwierdzenie, że sołtys Leśniakowizny myśli tylko o sobie. Uważam że stara się coś zrobić dla wsi.

 4. Nie dla wsi: dla połowy powiatu wołmińskiego. Tylko krymska to droga odciążająca ruch na 634 z 5 miejscowości. I transfer dla osób ze strony Ręczaj i Poświętnego. Tylko nie ma mądrego w gminie który by to zauważył. Oni myślą tylko do dnia kolejnego wpływu pensji na konto. Szerzej- rzecz nie możliwa. Ale coś im sie tam roji … może raz na 4 lata urodzą pomysł rzeczowy logiczny i ludziom potrzebny?? No zobaczymy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj