Autobusy L40 nie dla Kobyłki

Autobusy L40 nie dla Kobyłki

Autobusy linii L40, jeżdżące na trasie Radzymin – Marki nie zatrzymują się już na przystankach w Kobyłce. Decyzją gminy Radzymin, na zlecenie której ZTM uruchamia linię L40, wraz z końcem kwietnia zlikwidowane zostały wszystkie przystanki tej linii na terenie Kobyłki. Co było powodem tej zmiany?

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Urzędu Miasta i Gminy Radzymin: „Władze Kobyłki wycofały się ze wstępnych uzgodnień między samorządami odnośnie współfinansowania kosztów na rzecz ZTM Warszawa odnośnie kursowania linii L40. W związku z tym samorządy Radzymina, Wołomina i Marek solidarnie rozłożyły między sobą koszty przejazdu L40 na terenie miasta Kobyłka. Mieszkańcy gminy Radzymin, którzy potrzebują dojechać do Kobyłki, mogą skorzystać z linii L27, która kursuje na terenie Kobyłki i ma ostatni przystanek na terenie naszej gminy – na ul. Szkolnej w Nadmie.”  Czy włodarze Kobyłki nagle przestali dostrzegać korzyści z funkcjonowania linii L40 na swoim terenie? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

 1. nie powazne

  To jest nie poważen traktowanie mieszkańców. Nie będzie autobusu? ok będę woził do szkoły dzieci samochodem. Miłego stania w korkach.

 2. a co ma rysiek

  O Mark weź przyjdź tutaj i skomentuj o tym jak Cie jakiś Rysiek prał w dzieciństwie.

 3. Wiesław

  Pisałem w innym temacie zamiast haraczu dla ZTM mogła być powiatowa sieć komunikacji Ale przecież włodarze miast i radni jeżdżą autami...

 4. korneliusz

  Jak wszystko w Kobyłce będzie tak nadzorowane i będzie tak funkcjonowało jak zapomniane aktywne przejście dla pieszych które Kobyłka wygrała w konkursie NIVEA to ja dobrze tej gminie nie wróżę. Ale przecież pan burmistrz sprzedał się Pisowi za stanowisko w vice starosty po najbliższych wyborach. Cóż za obłuda i dwulicowość żeby nie powiedzieć oportunizm, a taki miły człowiek. Zawiodłem się strasznie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *