Drożej niż myśleli

3

(…) Kobyłka będzie musiała wyłożyć prawie 2 miliony złotych na budowę ścieżki rowerowej w ulicach Napoleona i Poniatowskiego. Z czego wynikają dodatkowe koszty? Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka dopytywała o to przewodnicząca rady Ewa Jaźwińska.

– W budżecie mamy zwiększenie o 1 mln 800 tys. zł na budowę ścieżki rowerowej przy ulicy Napoleona i ulicy Poniatowskiego. Wyliczono, że należy jeszcze zrobić m.in. barierki ochronne i stałą organizację ruchu. Czy nie mogliśmy tego wpisać na etapie koncepcji tej inwestycji? W tym momencie środki uzyskane z dofinansowania do budowy ścieżek byłyby zdecydowanie wyższe – zapytała się przewodnicząca Rady Miasta Ewa Jaźwińska.

– Nie do końca da się zawsze przewidzieć wszystkie wydatki, szczególnie dla inwestycji realizowanych już w obszarach zabudowanych – odpowiedział wiceburmistrz Piotr Grubek.

– Ale barierki ochronne i stała organizacja ruchu? – dopytywała dalej przewodnicząca. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. 2 mln więcej na dróżkę rowerową kiedy to wielu mieszkańców brodzi po kolana w błocie ? Komuś powaliły się priorytety.

    • Ale jezeli przeto,ze taka inwestycja ma byc robiona to nalezało dobrze zaplanowac jej techniczne aspekty i starać sie o wyzszą dotacje. A tak to tłumaczenie ,ze nie mozna było, czegoś zaplanować? Ale Kobyłka bogata po ostatnim targecie działek , co to dla nich milion w tą czy w tą. Kto bogatemu zabroni.

  2. Wykupił burmistrz i jego rodzina drukarska co lepsze tereny tuż przy drodze rowerowej to nie dołozy na barierki? Swoje daje ? Mógł tam zrobić przejazd bezkolizyjny a nie bo mu grunty popsują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj