Wołomin: Będzie referendum?

100

Jedną z informacji, przekazanych przez burmistrz Wołomina na środowym spotkaniu w urzędzie miasta jest potrzeba zorganizowania referendum w sprawie dalszych losów wysypiska w Lipinach Starych. Odpady z MPO Warszawa nadal zwożone są na teren gminy (pomimo sprzeciwu sołtysów wsi sąsiadujących z wysypiskiem), co zdaniem władz miasta ratuje los miejskiej spółki, której grozi bankructwo. (…)

Głównym przekazem spotkania, z którym przyszli do mieszkańców urzędnicy i włodarz był ten, mówiący o tym, że to marszałek województwa a nie burmistrz decyduje o otwarciu wysypiska. Burmistrz powtarzała tę informację do momentu, kiedy jedna z obecnych na sali mieszkanek zapytała, dlaczego na spotkaniach poprzedzających otwarcie nowej kwatery burmistrz przekonywała o tym, że to ona musi podjąć decyzję i prosiła mieszkańców o zdanie w tej sprawie. Przy okazji zapytano też dlaczego nie zostały spełnione najważniejsze rekomendacje, wypracowane przez komitet dialogu w kwestii wysypiska. Nie otrzymano jasnej odpowiedzi, podobnie jak na pytanie co stało się z przedstawionym przez władze pomysłem na budowę w Lipinach St. centrum recyklingu. (…)

Oczywiście najważniejszym problemem jest ogromny kredyt, jaki spółka zaciągnęła na budowę instalacji do przetwarzania odpadów, która dziś nie funkcjonuje. Na obecnych na sali przeciwników zwożenia stołecznych odpadów do gminy tłumaczenia władz, że jeżdżące po ulicach śmierdzące ciężarówki z odpadami to wynik braku pieniędzy i chęć ratowania spółki, działała jak płachta na byka: – To nie mieszkańcy ponoszą odpowiedzialność za błędy władzy! Mamy umrzeć w tym smrodzie bo gmina wzięła pożyczkę i nie umiecie sobie z tym poradzić? W imię czego nasze dzieci mają żyć w smrodzie? W imię interesu gminy? – pytała wielokrotnie w czasie spotkania sołtys Mostówki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

100 KOMENTARZE

 1. Madziar wziął kredyt, Jagodziński coś podpisał i biegał chwalił się jaki to RIPOK wspaniały…
  Teraz pierwszy nic nie pamięta a Jagodziński założył Klub Woyciechowskiego-kolejny twór aby promować kandydatów na radnych, którzy nic dla Wołomina nie zrobili…

  • Madziar zadłużył Gmine na 15 000 000, zbudował za to nie nadające się do niczego wiaty. Wiaty za 15 000 000? WIATY ku…a? 15 baniek? Coooooo?

   • sandały i podkoszulek 🙂 drugi z tego samego gangu który na codzień lata w krótkich spodenkach tego dnia wskoczył w garnitur siedział z laptopem i wypisywał swoje mądrości na rzutniku tak żeby wkurzyć radnych PiS.

   • Kiedy ja protestowałem przciwko RIPOK jak jedyny z okolicy, ludzie którzy teraz biorą się za kampanie wyborczą na śmietnisku zajmowali się swoimi podejrzanymi interesami.

   • A ja jestem ciekawa kiedy pani Ela splaci dlugi których narobila przez ostatnie 4 lata,podobno Wolomin zadluzyla na 100mln.?!

   • Kto wam takich glupot nagadal?! Moze jakby Burmistrz Radwan nie zatrudniala takiej masy ludzi,nie rozdawala nagrod po 20 tys, i nie wydawala na byle co to spokojnie na wszystko kasa by byla,a tak zadluza Wołomin jeszcze bardziej

   • 15mln w porównaniu do 100mlnto jest nic,ciekawa jestem czy pani spkaci te 100 baniek?! Robi imprezy na pokaz zeby tylko kupic sobie głosy,oszustka

   • Chciałam zapytać czy pani Radwan przez to tak źle zarządza gminą,bo jej osobista wróżka pani Zbieć źle postawiła jej karty?! czy to nie wstyd? że burmistrz ogłasza sie w gazetach,że wróży z kart? to jest jakaś porażka z masakrą ta pani chyba czymś innym powinna się zajmować,bo gmina ma problemy-myśli że jej czary pomogą?

   • Madziar zadłużył Gmine nie tylko na te 15 milionów. Przypominam też, że w tamtych dniach zatrudniał pisowskich kolegów. Koledzy Ci zarabiali po 5 – 6 tysięcy na rękę w urzedzie byli wyidywani bardzo rzadko. Na to też szły nasze pieniądze na tych wszystkich Sasinów.

   • Właśnie radny Sikorski na sesji rady miejskiej zapytał się czy do Wołomina będą zwożone toksyczne odpady z niemiec, bo tak słyszał od ludzi. Elżbieta Radwan odpowiedziała, że nie. Ja tutaj nie chce Piotra Sikorskiego rozczarować, ale plotki o tych śmieciach rozgłaszał kolega Sikorskiego taki mało przystojny z wielkim bebechem. Jak on się nazywał? Jakieś nazwisko kojarzace się z małym ptakiem? Jak to szło?

   • Z małym ptakiem kojarzy mi się taki łysiejący związany z tym bankiem który upadł.

   • Nie z bankiem, a z kasą oszczędności J. Kowalczyk wiceprezes SKOK która siedziała w areszcie po ujawnieniu tych wyłudzeń kredytów w jej kasie.

   • Na spotkaniach Wołomińskiego PiS byłem trzy razy. Jedyne o czym oni gadają między sobą to kto i gdzie dostał prace i do kogo się zgłosić po robotę. Teraz jestem członkiem koła w warszawie. Tam jest inaczej są prawdziwi ideologiczni członkowie PiS a nie łase na pieniądze szczuty któe przyszły do partii po kase. Wstyd dla wszystkich ten wołomiński PiS. Rozmawiałem o tej sprawie z innymi członkami partii w odpowiedzi usłyszałem, że w wołominie nic sie nie zmieni bo ma nad nim parasol Saszka.

   • Kasa ze SKOK się skończyła, kasa z SKbanku chyba też, no to szukają kolejnej roboty. Madziar dostał prace od PiS w agencji restrukturyzacji rolnictwa. Powoli może spłaci milionowy dług zaciągnięty pod pensje którą stracił. PiS pomoże chłopakowi.

   • A kto splaci te przeogromne dlugi pani Radwan?! Urzednicy mowia,ze czegos takiego to jeszcze nie bylo,pani Burmistrz trwoni kase ile sie da, niech sie pani opanuje no chyba ze splaci to pani ze swojej kieszeni?!

   • Skoro mają tak dobrze i zarabiają taką kase to może pan/pani niech się lepiej zajmie sołectwami,a nie gada głupoty?!

   • Chciałbym sołtysów nazwać darmozjadami, ale tak nie jest żrą kiełbase za grupe pieniądze, a nie za darmo. Jak zobaczyłęm, że na impreze sołecką poszło 7000 zł to zapytałem na co. Odpowiedzieli że na kiełbase na grilla. Kiełbasy o 13 już nie było. Kiełbasa za 7000! ile to jest kiełbasy? W czyim zamrażalniku leży ta kiełbasa? Czemu jeden radny jest coraz grubszy?

  • Pani Radwan obiecala zamknac wysypusko,a zwozi śmieci z Warszawy jakby jeszcze naszych bylo malo, krwtynizm ludzki nie zna granic

  • Szkoda,ze niektórzy nie widza tego co wyprawia z finansami gminy pani Radwan. To dopiero bedzie dlug do splaty,zycze powodzenia.

  • Wiele osób z grona pani Radwan to Judasze,czekam tylko żeby przyszedł nowy burmistrz i wtedy zobaczymy cyrk tych idiotów którzy pokaąż za jaka cenę są się w stanie sprzedać-takie osoby sa jak prosty…ki. To będzie komedia jakich jeszcze nie było :-)))

 2. Teraz na kilka miesiecy przed wyborami przypomniało sie Burmistrz o referendum? A co robila cala kadencje? Miala 4 lata na rozwiazanie problemu.

 3. Jest takie powiedzenie „jak nie potrafisz, nie pchaj się na afisz”.
  Może ci panowie co lansowali taką miernotę na burmistrza, zapłacą za szkody wyrządzone przez niekompetencje tej pańci.

  • Też nie wiem o czym ta Julitka pisze. Urzędasy powiedziały, że referendum jest jednym z wyjść z sytuacji. To znaczy pytamy w referendum czy ludzie są za zamknięciem składowiska, spłaceniem długu zaciągniętego przez Ryśka i Jagode w trybie natychmiastowym i przystąpieniem do rekultywacji górki. Obstawiam, że po podjęciu takiej decyzji w gminie nie powstała by żadna droga przez najbliższe 8 lat. Ale to szczegół 🙂

   • Zgarneli mnie na to spotkanie koledzy. Spotkanie jak spotkanie. Po spotkaniu widziałem tą dziennikarkę jak rozmawiała z dwójką głupków z mojej wioski i nawijała im na uszy „oni nie słuchają pst pst pst” Głupki wioskowe jak to głupki wioskowe poczuły się docenione że ktoś myśli tak jak głupki. I poszli szcześcliwi do domów płodzić kolejnych wioskowych głupków.

   • Wiem o jakich głupkach mówisz. W okolicy nazywamy ich rodziną buraków, a ich zagrode buraczanym polem. Powiem tak. Na tym spotkaniu sensowni byli urzędnicy, sensownie mówił Kowalczyk (radny bebech) ale ta nasza wioskowa sołtyska przyszła na spotkanie nie przygotowana i zrobiła wstyd całej naszej okolicy.

   • Potrafią się ustawić siostra siedziała za afere SKOK wołomin, brat ciągnie kasę z diety radnego, a sołtyska obraca kasa sołectwa. I tak sobie żyją.

   • Jedni siedzieli w SKOK który wspierał madziara. Tak tak min za moją kase pili wódke na imprezach z aferzystami SKOK. Drugi członek PiS pobierał pensje z kolejnego upadłego banku. Teraz kombinują jak się dorwać do innych funduszy.

 4. Burmistrz Radwan po raz kolejny odsuwanie od siebie odpowiedzialność za to co dzieje sie w Wołominie .Ma problem z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji przez co paraliżuje miasto. Przez dwa lata prowadziła konsultacje w jakiejś tam Grupie Dialogu aby zrzucić odpowiedzialność za sytuację w MZO na inne osoby a gdy sytuacja finansowa MZO jest tragiczna wpada na pomysł referendum. Zakład MZO jest pod kreską jednocześnie Radwan generuje konflikt społeczny w Wołominie o olbrzymiej skali. Masakra

  • Widać, że swoją wiedze o świecie czerpiesz z brukowca. Referendum to była jedna z opcji. A kowalczyk (ten gruby z zakolami, brat tej od SKOKów co siedziała) zaproponował raz w życiu coś mądrego odgazowanie całej starej górki odpadów. A 'dziennikarka’ pisze że referendum będzie. Luuuuudzie co za badziew.

   • Stałem, musisz podszkolić się w materiale na poziomie edukacji klasy 4 szkoły podstawowej o znakach interpunkcyjnych i ich funkcji. Chodzi o użycie „?” w tytule artykułu, który komentujesz bez zrozumienia 🙂

 5. A ktoś wie, jakie będą pytania? I jak się ma referendum do prowadzonych działań komitetu dialogu i zapadłych tam ustaleń, jak się ma mieć gospodarowanie terenem do przepisów o ochronie środowiska? I co z otoczeniem wysypiska? Dodatkowym obciążeniem marnej jakości dróg? Gdzie odpowiedzialność zarządu spółki, podejmującego bardzo ryzykowne decyzje gospodarcze? Bo najpewniej wynik referendum będzie taki, jakiego oczekują władze miasta, dążące do stworzenia pozorów ładu i zwolnienia się od wszelkiej odpowiedzialności. Czy ktoś ma w tej kwestii jakiekolwiek wątpliwości?

 6. Madziar chciał budować RIPOK i słusznie! Teraz my nasze śmieci wozimy do obcych RIPOKów płacąc za to grubą kasę! RIPOKI nie śmierdzą drodzy Państwo! Tyle chciał wam wmówić Zielony Wołomin popierający Elkę Radwan przed wyborami i wmówił wam to a to bzdura! Zrobili Wam wodę z mózgu! Nie wierzycie??? Przypomnijcie sobie transparenty z manifestacji antymadziarowych z kampanii 2014 – wszędzie było ; CHCEMY ZAMKNIĘCIA WYSYPISKA!!!

  Ela dzięki Zielonemu Wołominowi wygrała wybory i co dalej z ich postulatami?? Gdzie są teraz kiedy smród znów nie daje normalnie żyć?? Pozałatwiali sobie z Elką prywatne interesy??? Siedzą cicho???
  Chodziło im tylko o to, żeby Madziara odsunąć od władzy bo z Elką łatwiej lody kręcić??? Inaczej tego wyjaśnić się nie da!

  Oni Elce pomogli wygrać wybory, potem ona odeszła od budowy RIPOK – przez co zadłużyła spółkę – bo to nie Madziar zadłużył – on dostał dofinansowanie do budowy RIPOKu i gdyby ta inwestycja została zakończona – spółka nie musiałaby oddawać kasy!
  Dziś okazuje się że konsultacje które Elka przeprowadziła, dotyczące MZO – które nota bene prowadziła firma, której właścicielem jest mąż pani posłanki Szajbus – Wielgus – za które miasto zapaciło kuuupę kasy – można sobie w buty wsadzić bo i tak o wszystkim decyduje nie Elka tylko Marszałek!
  Żart z ludzi?????????>

  • Zakończona inwestycja za jakie pieniądze? Widać że jesteś z ekipy Ryśka i JAgody. Problemem tej „inwestycji’ jest to że te wiaty nie nadawały się do niczego. A zielony wołomin osiągnoł swoje cele. Zablokowali budowe ripoku i zablokowali 4 razy tyle smieciarek jezdzacych im pod oknami.

  • Tylko twgo sie nie widzi,ze Zielony Wołomin to byla przedwyborcza podpucha Elki. W niektórych miejscowościach ludzie chwala RIOKi tylko trzeba umiec sie do tego zabrac. Pani Ela niby samorzadowiec,a gow.. potrafi, wiedziala jak otworzyć kolejna kwatere na śmieci z Warszawy i z cmentarzy,a nie wiedziała jak dokończyć budowe RIPOKu?! Tempa baba i cwana,ale kłamstwo ma krótkie nogi pani Elu….

   • Na spotkaniach Wołomińskiego PiS byłem trzy razy. Jedyne o czym oni gadają między sobą to kto i gdzie dostał prace i do kogo się zgłosić po robotę. Teraz jestem członkiem koła w warszawie. Tam jest inaczej są prawdziwi ideologiczni członkowie PiS a nie łase na pieniądze szczuty któe przyszły do partii po kase. Wstyd dla wszystkich ten wołomiński PiS. Rozmawiałem o tej sprawie z innymi członkami partii w odpowiedzi usłyszałem, że w wołominie nic sie nie zmieni bo ma nad nim parasol Saszka.

 7. A może trzeba było spytać o tą sytuację finansową spółki za 2017 rok wyliczenia już pewnie są a na pewno zatwierdzenie sprawozdania finansowego do 30 czerwca, zobaczmy co przywieziony w teczce prezes pseudo-ekspert był w stanie wymyśleć.
  Ja na spotkaniu w listopadzie słyszałam o tym że koncepcja i biznesplan finansowy Centrum Recyklingu – nowego pomysłu Sekretarz Izdebskiej-ekspertki od ekologii będzie do połowy grudnia i pytam: gdzie jest i ile do tej pory na te mżonki wydaliście Pani Radwan, Pani Izdebska Panie Ciepielewski i Panie Kubała?
  Co proponujecie w zamian wysypiska po 4 latach i konsultacjach Lokalnego Komitetu Dialogu i wydaniu kolejnych dziesiątek tysięcy a może i setek tysięcy złotych na tych pseudokonsultantów ?
  Nie mówię już o ludziach tracących swój prywatny czas na uczestniczeniu w tej szopce, jak ja która, wierząc naiwnie, że tym razem się uda i będzie z tego coś konkretnego latałam na spotkanie zamiast siedzieć z wnuczkami

 8. Typowe działanie burmistrz. Trzy i pół roku przespała i nagle przypomina sobie o referendum. Niestety w tym mieście w tej kadencji wszystko idzie w ślimaczym tempie. Na to co inni zrobiliby w ciągu 4 lat ta Pani potrzebuje ze 3 kadencji…

 9. Czy ten pierwszy urzędnik, obok E. Radwan przyszedł w klapkach na spotkanie z mieszkańcami ???
  Przyjął pozycję jak do bijatyki na wiejskiej zabawie.

  • Widać poziom niektórych urzdników,ja rozumiem że biora przykład z pani burmistrz ale to zły przykład. Wyglądają jakby ktos ich z prac ogrodowych z domu wyciągną. Pan Ciepielewski jeszcze niedawno słał pani Eli i jej kolezance w gazetach i dla zamkniecia buzi zatrudniła go w urzedzie za kupe kasy

 10. A co to ma do rzeczy ? W klapkach czy bez . Dla mnie może i boso. Problem tkwi w tym ,że Radwan blokowała wysypisko a teraz dupe ratuje referendum. Działki w okolicy wysypiska nigdy nie osiągną ceny

  • Pani Burmistrz nie chodzi o pieniądze ale chodzi i walczy w sądach o zwrot pieniedzy, kompromitacja jakich malo. Ciekawe czy walczyła tez o pieniadze dla ludzi których pozwalniała?! urzednikow ktorzy pracowali tam od kilku a nawet kilkunastu lat zostawiła bez środków do życia,wtedy tak za nimi nie biegała. miala to w dupie czy maja za co zyc,a ona biedna 9500 tys. nie wystarczy-szkoda gadac

 11. Pani Radwan tylko sie ośmiesza…jest glupia jak but z lewej nogi i tyle. Oszukala juz nie raz mieszkańców…pozwalniala starych doswiadczonych urzędników,s zatrudnila 4 razy tyle glupiego dzieciarstwa,zeby sobie kupić ludzi. Ma mieszkańców za idiotow..bardzo nie ladnie psni Elu. Ilu jeszcze pani urzędników do wyborów zatrudni?! Juz urzad ma 185 pracowników dzieki pani,a co będzie za kilja miesięcy?! Niepoważna kobieta,niepoważna

 12. Niech ta cała świta Rysia daj już sobie spokój, ile to się można dziewczyny odwdzięczać za załatwioną robotę???
  I oczywiści ich standard : „Kłam, kłam, a coś z tego zostanie” :(((((((

  • Tylko tyle potraficie?! gadać jakieś glupoty? ludzie dobrze wiedza,że macie płatne za wpisy na Wieściach i na facebooku. od pół roku bardzo duzo przybyło zwolenników Eli ale chyba tylko dlatego,bo chcą mało się napracować i poznej zbierac za to kase. Mam nadzieję,że ludzie nie dopuszczą takiego nieudacznika ponownie do fotela burmistrza,bo tak jak za czasów PO tak samo teraz Wołomin zniknie z mapy-pani Ela zadłuzy i sprzeda resztki Wołomina?! bezpartyna z PSL to trzeba byc idiotą,żeby takie bzdury pisac

   • Na spotkaniach Wołomińskiego PiS byłem trzy razy. Jedyne o czym oni gadają między sobą to kto i gdzie dostał prace i do kogo się zgłosić po robotę. Teraz jestem członkiem koła w warszawie. Tam jest inaczej są prawdziwi ideologiczni członkowie PiS a nie łase na pieniądze szczuty któe przyszły do partii po kase. Wstyd dla wszystkich ten wołomiński PiS. Rozmawiałem o tej sprawie z innymi członkami partii w odpowiedzi usłyszałem, że w wołominie nic sie nie zmieni bo ma nad nim parasol Saszka.

   • I niestety się potwierdza : ,kłam, kłam…..
    To łapka w górę, która z was nie dostala posady w stolicy:))

 13. Komuś bardzo nie po nosie,że wychodzą niewygodne informacje nt.pani Eli?! rozumiem że musicie jej bronić,bo do tego was zatrudniła za odpowiednią kasę. Ale niestety jak się chciało udwać,że cos się potrafi to tak jest niestety trzeba się też przyzwyczaić do tego,że ludzie widzą i będą mowić.

 14. Ciekawe ile przez te kilka miesięcy odbędzie się imprez zeby kupic sobie glosy i jakie inwestycje beda robione na łapu capu?!?!?!? czekamy na pani słit focie pani Elu na facebooku :-)))) słyszałem,że czesciej pani cos robi jak ludzie pisza komentarze negatywne na facebooku niz jak piszą pisma-bo ma pani je w dup..????!!!

 15. najbardziej śmieszy mnie to jak pani burmistrz chwali sie nie swoimi inwestycjami. pan Madziar postarał sie o dokumentacje i pieniadze na budowe sal gimnastycznych w czarnej i sp3, budowa muzeum i parku na wjeździe do Wołomina,a pani Radwan przypisuje wszystko sobie. zatrudniła nieudacznikow którzy nie potrafia nic pozyskac,a teraz chwali się czyimis osiągnieciami. żenada po calosci,ze ona jeszcze potrafi w lustro spojrzec to ja ja podziwiam

 16. Pomysł nieudolnej Eli na referendum spóźniony jest o lata świetlne. Nawet konsultacje rozpoczęła po odbiorze budowlanym RIPOK. Teraz nie ma jak sie bronić, a więc sięga po referendum, którego wynik nie musi rozwiązać problemu. Winami i stratami nadal będą się obrrzucać ludzie Madziara i Elki.

 17. Uważam,że sprawa wysypiska jest ciężka. Ktoś powinien postarać się o rozmowy z jakimś ministrem itp. i zapyta – poradzić się jak to rozwiązać i czy da się tą sprawę rozwiązać. Może byłoby jakieś miejsce gdzie możnaby było przenieść wysypisko w jakieś odludne miejsce?! tylko nie rozumiem po co pani Radwan zwozi nam jeszcze te masy ton odpadów z Warszawy?1 zamiast rozwiązać problem to ona dowozi jeszcze czyjeś brudy, gdzie tu logika?! po co gada,że chce rozwiązać problem skoro robi coś takiego?!

 18. Jeśli Ela przegra wybory, też jej będziecie bronić ? Znając życie, pochowacie się po kątach. A jak będzie zaprzysiężenie nowego burmistrza, to przybiegniecie z gratulacjami i zapewnieniem, że wyście na Elkę nie głosowali. I będziecie trząść tyłkami ze strachu, aby nowy burmistrz nie powyrzucał was z urzędu i spółek.

  • Ludzie Elki siedzą i wypisują te pierdoły-sami „specjalisci” prawda ich boli,a raczej ich góru i kazała im siedzieć i pisać byle co oby jej było na wierzchu…kupa debili i tyle no ale cóż przykład biorą ………. no własnie

   • Na spotkaniach Wołomińskiego PiS byłem trzy razy. Jedyne o czym oni gadają między sobą to kto i gdzie dostał prace i do kogo się zgłosić po robotę. Teraz jestem członkiem koła w warszawie. Tam jest inaczej są prawdziwi ideologiczni członkowie PiS a nie łase na pieniądze szczuty któe przyszły do partii po kase. Wstyd dla wszystkich ten wołomiński PiS. Rozmawiałem o tej sprawie z innymi członkami partii w odpowiedzi usłyszałem, że w wołominie nic sie nie zmieni bo ma nad nim parasol Saszka.

 19. Ciepielewski w sandałach przyszedł na spotkanie z mi4eszkańcami??????
  Czy ja dobrze widzę???
  I pokładał się na tym stole jakby był na pikniku w Grójcu.
  Urzędnik z Urzędu Miasta!!!!
  A gdzie śladowe choćby pokłady szacunku dla drugiego człowieka? Dla petenta??
  Dobrze że Elka nie wpadła w kostiumie plażowym.

 20. Dzieciaki Ryśka Madziara którym obiecał pracę w pisowskich strukturach spamują po cztery posty na 10 minut. Ogarnicie się. Głosuję na PiS w kraju ale na tych cieniasow z wołomińskiego PiS nigdy nie oddam mojego głosu.

  • Nie podoba ci sie,ze ludzie mowia o wolominskiej wladzy źle?! A co tu można dobrego powiedzieć?! Ze Radwan zrobola zafluzpne bagno z naszego miasta?! Jak nie potrafi rzadzic to niech się chociaz nie poniza,bo nawet rzadzanie w domu jej nie wychodzi. Ludzie sie z ciebie smieja zenujaca kobietko

   • Na spotkaniach Wołomińskiego PiS byłem trzy razy. Jedyne o czym oni gadają między sobą to kto i gdzie dostał prace i do kogo się zgłosić po robotę. Teraz jestem członkiem koła w warszawie. Tam jest inaczej są prawdziwi ideologiczni członkowie PiS a nie łase na pieniądze szczuty któe przyszły do partii po kase. Wstyd dla wszystkich ten wołomiński PiS. Rozmawiałem o tej sprawie z innymi członkami partii w odpowiedzi usłyszałem, że w wołominie nic sie nie zmieni bo ma nad nim parasol Saszka.

 21. Ciepielewski na spotkanie z mieszkańcami wybrał się jak na plażę koło i materac dmuchany zapewne zostawił przed wejściem na sale 😉

 22. A gdzie jest wielki pan urzednik Rajchert?! Widnieje tylko na listach plac,bo w urzędzie go jeszcze nie widzialam. Sprzedawczyk jak jego zona niczym , we dwoje gow.. warci

 23. Zych cos takiego zamieścił na fejsie, warto spytać gdzie jest teraz Zielony Wołomin ? Na filmie – załączony link, ojcowie RIPOKU sami się promują.
  Wołomińska zwałka powinna być zlikwidowana. Marzeniem Wołominian jest oddychać czystym powietrzem , czy to jest w ogóle kiedyś możliwe ? Poprzednie władze Wołomina z PiS wcale o to nie dbały i zafundowały nam pod nosem samego miasta tzw. przemysłowy RIPOK , czyli fabrykę śmieci , która niedawno dostała zgodę na kolejne tysiące ton śmieci do składowania – jedni mówią że jakiegoś substytutu a inni że to zwykłe wymieszane śmieci z całej Polski. Niedawno radni wykryli niekontrolowany wwóz śmieci na zwałkę a sprawa trafiła do prokuratury.Ta sama grupa osób co wtedy, ponownie chce wziąć władzę w Wołominie i dokończyć to co zaczęła pięć lat temu. Czy damy temu przyzwolenie ? Powiedzmy jasno zwałka wołomińska już znajduje się praktycznie w centrum rozwoju Wołomina. Tak nie może być, należy skończyć ze zwożeniem śmieci i wygasić śmieciowisko.

  https://www.youtube.com/watch?v=5T1m8KJV-0E

 24. Zychowi bardziej zależy na dokopaniu Madziarowi niż na zamknięciu wysypiska. A jeszcze nie tak dawno cały sklep oblepiał jego plakatami. On i jego kandydat na burmistrza nie mają szans, więc kombinuje z Elą, bo obawia się wygranej Madziara.

  • Pan Zych ma podobno wystawić swojego człowieka pod przykrywką z partii Kukiza. Tyle czasu nie było go słychać,a teraz z żonką bombardują facebooka. A może pan nam opowie ciekawą historyjkę z Gniezna?! tak lubicie od niedwana być z żoną w centrum zainteresowania to teraz zróbcie przedstawienie bis z Gniezna,bo treść jest bardzo ciekawa…bardzo. Chętnych zachęcam do poczytania o artykule z roku 2000.

   • Bredzisz Werka, z Kukiz’15 kombinuje radny Kozaczka. Nie widziałeś, z marszałkiem Tyszką składał kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego. Kandydaci na burmistrzów nie potrzebują wsparcia rodzącego plotki, którymi się zajmujesz. Wątek Gniezna pojawia się od lat, a popierani przez Zycha mają się dobrze. „Daj se już siana” z tymi zagrywkami. Werka martw się i zadbaj o poparcie dla swojego klubowicza.

 25. Coś ucichł temat Bartłomieja Dziąby vel Rajchert – pełnomocnika Eli Radwan od niewiadomo czego. Warto przyjrzeć się tej personie. Skupiacie się tu na Karolku i Kudłatym a Dziąba (nazwisko rodowe), spokojnie hasa po urzędzie. Czy ktoś wie czym ten pan się zajmuje i ile dni spędza w urzędzie za swoją fajną pensję? Urzędnicy mówią, że Dziąba przychodzi sporadycznie i tylko prześlizguje się między gabinetami niczym żmija. Myślę, że to zadanie dla radnych zbadać ten temat. Radwanowa dając wysokie premie pokazała, że umie szastać publicznymi pieniędzmi. Opłacanie Dziąby, który robi tylko politykę dobrze wpisuje się w ten trend.

 26. Z Historii Wołomińskiego samorządu
  Niektórzy do dziś nie mają w sobie pokory
  Nr 37 (496) – 17 Wrzesień 2000 Odwołać Zycha

  Odwołać Zycha

  W ostatni poniedziałek w wołomińskim Biurze Rady został złożony kolejny wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady K.A. Zycha. Przypomnijmy, poprzedni wniosek o odwołanie przepadł w głosowaniu na ostatniej sesji rady miasta. Przepadł gdyż awuesowscy radni opowiedzieli się za Zychem. Rzecz zaś dotyczyła słynnych alkoholowych ekscesów w Gnieźnie. Po odrzuceniu wniosku o pozbawienie funkcji, Zych wygłosił oświadczenie, które zamieściliśmy w 36 numerze Wieści. Treść tego oświadczenia radni uznali za skandaliczną, stąd kolejny wniosek o odwołanie.
  „Wobec aroganckiego odbiegającego od wszelakich zasad i dobrych obyczajów zachowania K.A. Zycha (…)” taki jest początek kolejnego wniosku podpisanego, podobnie jak pierwszy przez dziesięciu radnych.

 27. Młode wilczki szaleją i atakują całą watahą. Czy KAZ startuje na burmistrza , raczej nie ale strach przed tym nie jest w smak mięczakom. Cytują jakieś brednie z przed prawie dwudziestu lat zapominając, że wybory się jeszcze nie zaczęły. Cóż na głupotę i mściwość nie ma lekarstwa . W kolejce po przejecie władzy stoi kilku kandydatów ale i cała rodzina odsuniętych od cyca szwagrów. Pan Dominik też nie powiedział ostatniego słowa i walczy do upadłego. Zastanawiam się czy czasem Zych jednak powinien wystartować i tych maluchów nauczyć pokory niech poczekają jeszcze na koryto i pokażą co potrafią w zwykłym obywatelskim życiu..

 28. Jak walka wyborcza to przypomnijmy różne sprawy a to RIPOK a to Internet Szerokopasmowy, a to posadka i to bardzo ciepła jako prezesa ZEC za 15 tys. miesięcznie itd. kolejni szwagrowie aspirujący do władzy i koryta.
  Internetowa prowizorka
  49 komentarzy203610
  Szerokopasmowy – sprawa do prokuratury? … internetu szerokopasmowego w gminie pisaliśmy już wielokrotnie. … Były wiceburmistrz Wołomina Sylwester Jagodziński podpisał jednak protokół odbioru inwestycji i …Po pół roku od planowanego montażu urządzeń do odbierania szerokopasmowego internetu, większość z punktów zamontowanych w sołectwach gminy Wołomin nie działa wcale, albo funkcjonuje „na pół gwizdka”. W wielu miejscach gminy nie ma nawet śladu montowania masztu czy okablowania, nie mówiąc już o nadajniku. Ponadto w szkołach, w których funkcjonuje internet nie założono blokady treści pornograficznych. Efekt projektu jest więc mizerny, możliwość odzyskania środków zewnętrznych znikoma, a zadowolony może być jedynie wykonawca usługi, który zainkasował za nią ponad 861 tysięcy złotych.

  Na ubiegłotygodniowej komisji rewizyjnej, wiceburmistrz Wołomina nie ukrywała rozczarowania funkcjonowaniem sieci bezprzewodowego internetu w sołectwach, informując radnych, że firmie ViaTelecome sp. z o.o. z Wrocławia, wykonującej usługę na rzecz gminy, została naliczona kara umowna w kwocie ponad 42 tys. zł za 99 dni niefunkcjonowania sieci. Taka liczba dni wynika z faktu, że w połowie lipca 2015 r. (kilkanaście dni po montażu nadajników), po gwałtownej burzy, urządzenia przemokły i przestały działać, a demontaż wadliwych urządzeń i montaż nowych zajął… kilka miesięcy. By mieć potwierdzenie, że działanie sieci jest niezadowalające z winy wykonawcy i móc ubiegać się o odszkodowanie, miasto zleciło audyt firmie z Kobyłki. „Sprawozdanie z wykonania audytu funkcjonowania gminnej sieci bezprzewodowego internetu” z grudnia 2015 r. przedstawiono radnym, a studiując dokument, natrafiamy na ciekawe spostrzeżenia.

  Jak się okazuje, w wytypowanych szkołach na terenie gminy zamontowano tylko jeden punkt dostępowy, co nierzadko oznacza, że Wifi działa jedynie na… jednym korytarzu. Z zarządzającymi nieruchomościami, na których zainstalowano punkty, nie podpisano żadnych umów/użyczeń dachów pod stacje bazowe, co oznacza, że gminne urządzenia pozostają praktycznie poza kontrolą. Osoby użyczające w chwili przeprowadzania audytu nie miały też kontaktu do firmy zarządzającej siecią, do której mogłyby się zwrócić z informacją o awarii. Co bulwersuje, w całej sieci nie działało blokowanie treści niepożądanych – także w szkolnych punktach dostępowych. Oznacza to, że uczniowie mogli śmiało serfować po stronach dla dorosłych.

  Audytor ostrzega też, że w wielu punktach anteny są zawieszone do góry nogami, co z uwagi na źle umiejscowione otwory do wydostawania się skroplin, może być przeszkodą w funkcjonowaniu sprzętu np. po opadach śniegu czy deszczu. (…)

  Więcej na łamach Wieści.

 29. A to już nie ma innych kandydatur – tylko leśne dziady borowe, których pomysłem na miasto jest suszenie koryta?? Dziś o 15.20 jechałem za transportem do śmieciowiska. Jak by mi ktoś do auta narzygał…..Wietrze to teraz – zanim żona wróci…. Miasto leśnych dziadów, śmieci i smrodu. Mam pomysł na pomnik – zamiast psa : zużyty pampers rozmiar xxl w wymownym brązowawym kolorze leżący przy krawężniku. Podać nr konta??A jeszcze 20 lat temu – coś tu było…

 30. Fakt: ludzie przed wyborami powinni przypomnieć sobie o osobach które zmieniły decyzje środowiskowe dotyczące śmieciowicha , kto zmienił mpzp dla byłej stolarki i pobudował za gruby piniondz brązową klatkę przy urzędzie i wiate na 8 słupach, podpisał odbiór internetu – co go nie ma, Ja bym sie zapytał jeszcze za ile teren z pod huty poszedł , czołg i kto podzielił las między leśniakowizną a wołminem na działki budowlane i kto to już kupił i za ile

 31. Czytałem artykuły w Wieściach o Zychu coś strasznego. Warto przypominać historię Pana Zycha aby więcej się nie powtórzyła w Wołomińskim samorządzie. Była przestrogą dla innych.Brrr

 32. Co tam jakiś wyjazd sprzed 20 lat i pomawianie oraz odgrzewane śmierdzące kotlety. W Wołomińskim samorządzie jak piszesz „mariusz” to niech nigdy się nie powtórzą rządy szwagrów kiedy z „ICH Pięciu ” było na wysokich stanowiskach począwszy od burmistrza po prezesów Przedsiębiorstwa Komunalnego, , ZEC-u , naczelników i żon szwagrów chyba z cztery damy. To jest problem a nazywa się on NEPOTYZM. A tam gdzie nepotyzm tam jest sitwa a gdzie sitwa tam korupcja itd.

 33. Kozaczą wiatrołomy, ciepłe posadki i słupy ogłoszeniowe, jak przyjdzie co do czego polecą do Zycha po prośbie. Raz, a dobrze pogoń KAZ na szczaw całe to szemrane towarzystwo i gadaj z PiSem.

 34. Hahaha, Ciepielewski siedź prosto i nawijaj makaron zrozumiale. Tym referendum zakiwałeś się, burmistrza i Dominisia. Calę trio bez szans w grze o przetrwanie i awans.

 35. Hahaha, Ciepielewski siedź prosto i nawijaj makaron zrozumiale. Tym referendum zakiwałeś się, burmistrza i Dominisia. Trio bez szans w grze o przetrwanie i awans.

 36. Co z tego że haniebny wyjazd do Gniezna miał miejsce przed kilkoma laty. Człowiek który wówczas zhańbił Wołomiński samorząd ma się w najlepsze i robi z siebie dziś mędrca. Ale mieszkańcy nie dali się nabrać na podpuchę z Pomnikiem Psa i pokazali mu gest Kozakiewicza, pamiętając przeszłość.

 37. Hahaha, KAZ dobrze jest. W Wołominie nadal masz potencjał i coś do powiedzenia. Obszczyj murkom i obsraj nogom tego właśnie brakuje. Gryzą Miśka, bo nikogo innego nie mogą.

 38. Miało być o zwałce i referendum co z nią dalej czy likwidować czy rozbudowywać i przyjmować kolejne pryzmy obcych brudów liczone w setkach ton a wyszło jak zawsze . Plucie , szczucie na Miska, brudy , mściwość i walka o koryto. Ludzie co się z Wami dzieje , że z małego pomnika psa sławnego na cały powiat a może i Polskę zrobiliście hucpę wyborczą. W innym normalnym mieście taka inicjatywę przyjęli by z poklaskiem w Wołominie tak PiS podzielił społeczeństwo że nawet zwykły pies jest wielkim problemem , pies użyty jako narzędzie walki politycznej. Panie Madziar to pana radni walczą i mszczą się na tym biednym psie , zajmijcie się pracą dla mieszkańców a wy tylko krytyka , opluwanie, zabieranie pieniędzy na inwestycje społeczne, wyśmiewanie wszystkiego. Dość mamy waszego dzielenie Wołominian . Ta ekipa PiS w naszym mieście musi iść do wymiany , inaczej chaos i destrukcja zapanuje w naszym mieście. Dla przykładu miasto proponowało nazwę ronda przy urzędzie imieniem założyciela Wołomina Wojciechowskiego ale radni z większością PiS uwalili i zrobili rondo 100 -lecia, Mieszkańcy chcieli przy centrum handlowym nazwać rondo imieniem Stolarki Wołomin zakładu żywiciela i rozwoju Wołomina, pan Madzia namówił radnych i mamy rondo pana Romaszewskiego który nigdy w Wołominie nie był. Przykładów można mnożyć w nieskończoność choćby pomnik Miśka. Warto się zapytać jakim burmistrzem będzie pan Madziar jeżeli już teraz tak wstrętnie postępuje , zresztą robił tak w poprzedniej swojej kadencji.

 39. Dziękujemy za przypomnienie Historii byłego radnego A.K.Zycha. To Haniebne zachowanie niech będzie przestrogą dla mieszkańców Wołomina.Próba chowania się za Pomnikiem Psa nic nie zmieni. Pamiętamy -Mieszkańcy

  Z Historii Wołomińskiego samorządu

  Nr 37 (496) – 17 Wrzesień 2000 Odwołać Zycha

  Odwołać Zycha

  W ostatni poniedziałek w wołomińskim Biurze Rady został złożony kolejny wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady K.A. Zycha. Przypomnijmy, poprzedni wniosek o odwołanie przepadł w głosowaniu na ostatniej sesji rady miasta. Przepadł gdyż awuesowscy radni opowiedzieli się za Zychem. Rzecz zaś dotyczyła słynnych alkoholowych ekscesów w Gnieźnie. Po odrzuceniu wniosku o pozbawienie funkcji, Zych wygłosił oświadczenie, które zamieściliśmy w 36 numerze Wieści. Treść tego oświadczenia radni uznali za skandaliczną, stąd kolejny wniosek o odwołanie.
  „Wobec aroganckiego odbiegającego od wszelakich zasad i dobrych obyczajów zachowania K.A. Zycha (…)” taki jest początek kolejnego wniosku podpisanego, podobnie jak pierwszy przez dziesięciu radnych.

 40. Bólu dupy, buźki i zawiedzionych ambicji Zychem nie lecz. Z nienawiści zawału jeszcze dostaniesz i po co Ci to?
  @mieszkańcu komu może przeszkadzać emeryt? Co najwyżej nieudacznikom i zawistnikom pozbawionym szans, co to boją się nawet cienia!

  • To jest emeryt z potencjalnym popytem na władzę. Potencjalnym, bo w zasadzie niczym nie popartym. Trochę wiedzy historycznej prezentowanej w wydawanym periodyku marniutką polszczyzną, trochę znajomości, duże aspiracje i potrzeba bywania na świeczniku, niekoniecznie lokalnym. Dla sceptyków – samoodgrzewający się kotlet z zapędami do robienia zamieszania. I pewnie o te zapędy do zamieszania chodzi.

 41. u nas w wołominie brak prawdziwych pisiorów. takich, jakich ma przykładowo kraków, gdańsk, wrocław czy warszawa. czy nowogrodzka tego nie widzi? madziar bylby ok, tylko po co on cely czas latał z smartfonem przy uchu i cały czas z kimś rozmawiał? z nowogrodzką? jak umoczył wybory poprzednie, to już nowogrodzka powinna wynaleźć miejscowego pisiora i lansować nowego kandydata. no chyba, że wszystkie pisiory nie oleją sprawy i pójdą na wybory i zagłosują jak trzeba. to wtedy trzeba będzie naciskać madziara żeby robił konkret, ale kto tego przypilnuje? bo prawdziwych pisiorów w wołominie brak…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj