Agitacja na pikniku rodzinnym?

20

Czy partie polityczne powinny akcentować swoją obecność podczas miejskiego pikniku rodzinnego? Większość członków facebookowego Forum Mieszkańców Kobyłki uważa, że tego typu imprezy plenerowe nie są odpowiednim miejscem na promocję partii politycznych i samorządowych.

Dyskusja w tym temacie sprowokowana została wydarzeniami, jakie miały miejsce 27 maja w Kobyłce podczas pikniku rodzinnego. Przy jednym ze stanowisk, które znalazły się na Placu 15-go Sierpnia, można było dostrzec m.in. logo partii Prawo i Sprawiedliwość. Zdarzenie to od razu zostało skomentowane na Forum Mieszkańców Kobyłki.

– Dzieci podchodziły bo wata, bo popcorn. Dorośli zobaczyli co zobaczyli. Wyłapali, że to polityczne stanowisko. Nawet pani Agnieszka Nemska potwierdziła, że zgłoszenie tego stoiska było inne, a co innego się tam działo. Ludzie, przecież to miał być festyn bez polityki. Mieliśmy uczcić 50-lecie miasta i Dzień Dziecka – napisała pani Agnieszka. Jak się okazało, miejsce ze spornym stoiskiem zostało wykupione na potrzeby Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka przez Andrzeja Zbyszyńskiego – prezesa tegoż towarzystwa.

– Szanowni zainteresowani. Pan Andrzej Zbyszyński zgłosił na piknik tylko stanowisko TPMK i został poinformowany przez pracowników o fakcie, że na pikniku nie dopuszczamy stoisk i organizacji politycznych. Wiemy o tym, że pan Andrzej i część członków tego towarzystwa są członkami Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, dlatego został w szczególności o tym poinformowany. Pracownik MOK skrupulatnie zapisał to, co pan Andrzej zgłosił (książki, publikacje, gipsowe kobyłki) – zadeklarowała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Agnieszka Nemska. (…)

Więcej na łamach Wieści

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

20 KOMENTARZE

 1. Pan Zbyszyński i Pani Dąbrowska to polityka i kariera, zmieniają szyld, żeby nowym mieszkańcom Kobyłki pokazać inny wizerunek. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kobyłka jak mogliście pozwolić odejść Pani Prezes Marii Balickiej ! Żadna książka, żadna gipsowa figurka nie opowie wam o Kobyłce ja Pani Maria.
  Przykro, że Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka promuje politykę zamiast kulturę.fe

 2. Còż same kobyłkowskie perełki jeden powinien siedzieć, pewna pani z tego stoiska została skazana za uporczywe nękanie sąsiadòw. Typowi cwaniacy.

 3. Zbyszyński typowy cwaniak za czyjeś pieniądze się lansuje i wyjeżdża z dziećmi . Wszedł tylnymi drzwiami do rady powiatu zamiast Grzegorza Dudzika z Zielonki i się mądrzy Kobyłka pokazała mu miejsce w szeregu .Wstyd Panie Zbyszyński trochę pokory.

 4. Gazeta już ma wyroki sądowe za pisanie nieprawdy. Czeka na potwierdzenie opublikowania przeprosin i sprostowań. Pisanie znowu nie obiektywnych, jednostronnych faktów ( moim zdaniem) jest kolejnym naruszeniem rzetelności dziennikarskiej. Ale co tam , bezwzględna walka o władze, dla pewnej PANI, znanej wszystkim trwa! Jakąkolwiek opozycję trzeba wyeliminowac, wsadzić do… , zniszczyc, opluć. Takie to czasy nastały!

 5. W Towarzystwie Przyjaciół Miasta Kobyłka zmieniono zarząd. Prezesem został Pan Zbyszyński. Po co te zmiany? Czemu miały służyć? Pani Maria nie jest już w zarządzie podobnie jak reszta z byłego zarządu.

 6. Czy ktoś wie za co Pan Zbyszyński został skazany ? za podrabianie podpisów na rachunkach do umów zleceń? I Panie Zbyszyński jeśli ma Pan prawomocny wyrok skazujący i jeszcze odrobinę honoru powinien Pan zrezygnować z funkcji Prezesa. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka niezłe towarzystwo. Panie Mirku Bujalski niech Pan wraca bo to wstyd dla naszego miasta, aby ktoś z wyrokiem go promował.

 7. Nie widziałem na pikniku byłego szefa PiS Kobyłka Piotra Szulca, który sromotnie przegrał niedawno wybory na kolejną kadencję. A obecnie współpracownika Elżbiety Radwan w OSiR w Wołominie co się z nim dzieje.

 8. Pisze pani i pan, dalej, mocniej, nich padnie i dokopać, dalej, głośniej niech padną i pogrzebać , zakopać . Bo to, kobieta będę rządzić, .

 9. Incydent ze złamaniem prawa na festynie nie zbicie dowodzi,że powinno być zero tolerancji w polityce dla ludzi z wyrokami sądowymi.

 10. Jak się chce kogoś opluwac trzeba znać szczegóły . Zbydszyński nigdy nie miał wyroku skazującego w tych sprawach. Każdą sprawę z osobna wygrał . aż do znudzenia. Wygrał każdą sprawę .Pokażcie ten wyrok publicznie , proszę . Natomiast łapy maczała była burmistrz Jaźwińska i sam Roguski. Ten który was zostawia z g…em na lata i ta która te gó… chce powielać bo niestety staruje na burmistrza. Wszyscy zapomnieli jej grzechy młodości a było by o co zchaczyć. Gratulacje Znowu was wykiwają , Zielonej Kobyłki nie ma , długów w bród , za to Kobyłka Dom ma się dobrze i kieszeń Roguskiego . Dostaniecie 300 dzieciaków , którym trzeba dać szkołe , przedszkole , leczenie .

 11. Jak się chce kogoś opluwac trzeba znać szczegóły . Zbydszyński nigdy nie miał wyroku skazującego w tych sprawach. Każdą sprawę z osobna wygrał . aż do znudzenia..Pokażcie ten wyrok publicznie , proszę . Natomiast łapy maczała była burmistrz Jaźwińska i sam Roguski. Ten który was zostawia z g…em na lata i ta która te gó… chce powielać bo niestety staruje na burmistrza. Wszyscy zapomnieli jej grzechy młodości a było by o co zahaczyć. Gratulacje Znowu was wykiwają , Zielonej Kobyłki nie ma , długów w bród , za to Kobyłka Dom ma się dobrze i kieszeń Roguskiego . Dostaniecie 300 dzieciaków , którym trzeba dać szkołe , przedszkole , leczenie .

 12. ed
  Pan Zbyszyński z Panią Dąbrowską poprawią nam byt ? Zbudują szkoły,przedszkola, przychodnię zdrowia i Kobyłka będzie zielona ?Super kandydaci. Jeden już kiedyś rządził w MOK-u i chyba w Radzie Miasta, a druga blokowała przejazdy bezkolizyjne razem z Naszą Ziemią. Pamiętamy zdjęcia na białych prześcieradłach.

  • Nie słyszałem żeby oni mieli spełniić obietnice panującego Roguskiego. To on właśnie swoim bezmyślnym zarządzaniem spowodował, że nie mamy przejazdów, szkół, przedszkoli, przychodni ani drzew , dróg tylko długów wygenerował multum . Nasza Ziemia to nie Towarzystwo Przyjaciól Miasta Kobyłka Coś się Grazi popitoliło. Propaganda Roguskiego o winie za przejazdy skuteczna jest do dziś.

 13. Nic mi się nie popitoliło.
  W poprzednich wyborach Pani Dąbrowska współpracowała ze Stowarzyszeniem Nasza Ziemia, bo nie podobał się zaprojektowany przejazd bezkolizyjny w Ossowie. Zbierano nawet podpisy po Kościołem, ale jak mieszkańcy Kobyłki zorientowali się o co chodzi, zrobił się szum to już nie widać współpracy ze Stowarzyszenie Nasza Ziemia. Teraz czynnie działają w Towarzystwie Przyjaciół Kobyłka. Szyldy można zmieniać, ale charakteru intencji nie. Parcie na władzę. Tatusiowi się nie udało to może córce?

  • Tak i z tych podpisów nie zrobiono nawet przejazdu w Kobyłce chociaż tam podpisów nie zbierano. Popitoliło się graziu popitoliło, to burmistrze nie sprostali zadaniu ale najlepiej znależć ofiarę . Nasza Ziemia zebrała podpisy i miała do tego prawo bo cóż szkodziło zrobić przejazd w istniejącym biegu bez kolizji dla nikogo?

 14. W Kobyłce miał być budowany tunel, a nie wiadukt i nie w pierwszym etapie tylko drugim. Co byśmy nie napisali, piknik z okazji Dnia Dziecka i 50- lecia Miasta Kobyłka to nie miejsce na promowanie partii politycznych.
  Przyjdzie czas wyborów, pokażą program będziemy wybierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj