Adam Lubiak starostą.

17

Być może dla wielu wybór tego kandydata na starostę powiatu wołomińskiego był nie lada zaskoczeniem. Niespodzianką, bo nazwisko Lubiak w lokalnej polityce od lat kojarzy się z Katarzyną, nie zaś z jej mężem Adamem. A to on właśnie przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwość (mający większość w radzie) został zgłoszony na urząd Starosty Powiatu Wołomińskiego… i co najważniejsze, wygrał. (…)

– Mieszkańcem powiatu wołomińskiego jestem od urodzenia. Tu się wychowywałem, tu chodziłem do szkoły, a zatem można przyjąć, iż znam powiat doskonale. Z wykształcenia jestem magistrem administracji. Dotychczasowy dorobek edukacyjny, ale i karierę zawodową poświęciłem w zasadzie samorządowi. Obecnie jestem naczelnikiem wydziału organizacyjnego w jednej z warszawskich dzielnic, a dokładniej Warszawa Praga Północ. Do zadań mojego wydziału należy obsługa pracy burmistrza dzielnicy, organizacja pracy całego urzędu, współpraca z jednostkami organizacyjnymi dzielnicy i miasta stołecznego Warszawa. Uważam zatem, że doświadczenie, które zdobyłem w stolicy, pozwoli mi dobrze sprawować urząd Starosty powiatu wołomińskiego. Jeżeli chodzi o przebieg mojej kariery zawodowej to powiem że urząd i pracę w nim poznawałem od podstaw. Pierwszym zajmowanym stanowiskiem była praca w bezpośrednim kontakcie z petentami w wydziale obsługi mieszkańców – prawie 7 lat. Kolejne stopnie zawodowej kariery wynikały z awansów wewnętrznych. Duże doświadczenie i wiedzę w zarządzaniu finansami publicznymi dała mi praca w wydziale finansowo-księgowym 2,5 roku – przedstawił się radnym. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. Nie przywieziony w teczce, tylko nasz wołomiński – jak się nie potrafią dogadać to trzeba dać kogoś z zewnątrz i to właśnie nastąpiło. Życzę powodzenia Panu Adamowi.

 2. Rakowski z Klębowa też był nasz. Klembów nie leży w Burkinafaso. I co z tego wynika? Nic! Ciekawe czy Pan Starosta rozbuduje 634 skoro Rysiek noe dopatrzył sie potrzeby zjazdow z S8 a Ela nie potrafiła wynegocjować ziemi pod zjazdy , to czy nowy starosta zadba o kolejny pas na 634 ???? Bo ja nic więcej od niego nie chce.

 3. A kto ma w sprawie wojewódzkiej drogi pisać do marszałka?? Sołtys ? Pleban?? Może kierownik pociągu??? Chyba jest jakaś podległość w samorządzie?
  Droga wojewódzka – ale leży na terenie wielu gmin POWIATU – którym zarządza starosta. Nie babka klozetowa.
  Jak ci Karolu sąsiada pies nasra w furtce albo na wycieraczke , to do kogo idziesz najpierw? Do prezesa spółdzielni czy właściciela psa?? To samo z tą drogą.

  • Ja tylko nieśmiało przypomnę, że w sejmiku wojewódzkim, który decyduje o tego typu sprawach mamy swoich 2 przedstawicieli z powiatu wołomińskiego: Katarzyna Lubiak (żona starosty) oraz Konrad Rytel (były bezpartyjny starosta wołomiński). Jeśli nie teraz, to kiedy?

 4. Nepotyzm to mało powiedziane . Mąż żony a raczej pani Basi z kancelarii prezesa zostaje starostą a żona starosty zostaje radną sejmiku. Tak stworzono nam starostę z teczki prezesa a może pana Jacka posła ?

  • A jeszcze nowa burmistrz z Kobyłki szykuje audyt w UM KObyłka. RR ma sie czego bać?????
   Swoja droga jak to sie stało,ze p. Radwan wygrała w Wołominie w I turze, a p.Zbieć wygrała Kobyłce to naprawde cuda. Jakies czary czy co.

   • Audyt? Świetne posunięcie! Uczy się na błędach swojej koleżanki i do niedawna przełożonej, która w swoim samozadowoleniu niczego już chyba nie jest w stanie się nauczyć. A powód wygranej? Znakomita autoreklama obu pań, koncyliacyjność, głównie deklarowana bardzo umiejętnie, i hurraoptymizm przy okazji każdej załatanej dziury w chodniku, i oczywiście igrzyska, w każdej postaci i w szerokim przedziale cenowym. Jeśli nowa władza zlikwiduje magiel w sali obsługi interesantów, to będzie to jej pierwszy sukces i to duży, zważywszy na poziom zatrudnionych tam kociub i kulturę obsługi.

 5. Nawet zdjĘcia z wszystkimi nie pomgły Roguskiemu – ksiądz prałat nie poparł, jaka szkodA. Roguski chiński Nuctech czeka na ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj