Sabotaż radnego?

21

Trzeba przyznać, że pierwsza sesja Rady Gminy Poświętne w kadencji 2018 – 2023 była wyjątkowo emocjonująca. Niespodziewanie, już na samym początku przerwano obrady i nie wiadomo było czy dojdzie do zaprzysiężenia radnych oraz wójta. (…)

Zgodnie z przepisami, prowadzenie obrad powierzono radnemu seniorowi – najstarszemu spośród wybranych, którym był Leszek Błaszczak. – Witam nowych radnych i serdecznie gratuluję wyboru. Witam nowego wójta, pana Sylwestra Niźnika i gratuluję wyboru na zaszczytną funkcję – rozpoczął sesję Leszek Błaszczak, który w wyborach samorządowych startował z komitetu wyborczego Jana Cymermana. Tuż po przeczytaniu ustalonego wcześniej porządku obrad, radny Błaszczak oznajmił: – Ogłaszam przerwę w posiedzeniu rady do dnia 2 stycznia 2019 r., do godziny 13:00. Dziękuję bardzo i do widzenia.

– Może niech pan poda powód – poprosił zaskoczony Sylwester Niźnik.

– Z powodów osobistych – odparł radny, po czym wyszedł w pospiechu z sali. Taki obrót spraw wywołał zamieszanie wśród osób zgromadzonych tego dnia w sali konferencyjnej urzędu.

-To jakiś cyrk! – krzyknął ktoś z obecnych.

– Faktycznie przepisy nie regulują tych kwestii. Nasz statut przewiduje możliwość przerwania, ale są tam określone powody. Sesja może być prowadzona na jednym posiedzeniu bądź na kilku. Jestem też zaskoczony tym tak samo jak państwo – przyznał mecenas Grzegorz Bartnik.

– Czy z takiego powodu można przerwać obrady? – zapytał ktoś z sali. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

21 KOMENTARZE

 1. Znamy juz takie przypadki z zawieszaniem obrad rady z naszego podwórka. Po wznowieniu obrad sytuacja w radzie zmieniła sie o 180 stopni. Czyzby i w Poswietnym miało tak byc? Ktos ma chytry plan. Swoja drogą to rzeczywiscie jest cyrk, nalezało bezsprzecznie przyjać slubowania od radnych i Wójta, no chyba,ze ………

 2. Nic mnie nie łączy z Gminą Poświętne ale od lat oglądam nagrania, czytam o zabawach tamtejszych radnych i wójta. Przyznam że śledzenie sytuacji w tej Gminie to jedna z moich ulubionych rozrywek.

 3. Pan Blaszczak ma firmę brukarską jego syn też ma firmę kladacą kostkę. W poprzedniej kadencji syn radnego Blaszczaka dostawał od gminy Poświętne zlecenia na budowę chodnika i parkingów . Oto cała tajemnica…

 4. Wójt i rada złożyli ślubowanie bo sesję poprowadził następny w kolejności radny senior.Zagrywka p.Błaszczaka poza zamieszaniem i nisamakiem nic nie wniosła.No może jeszcze to sam siebie ośmieszył.Na piątek zwołano kolejną sesję

 5. Emo , a czego to cała tajemnica?? To tylko uwarunkowanie takiego zachowania seniora a co jest powodem takiej zagrywki to jest pytanie. Jedna z osób na tej fotografi chyba wie o co chodzi.

 6. A jak w poprzedniej kadencji radny Sz….. i ten nowy wójt próbowali rozwalać sesje jakimiś bzdurnymi problemami to było wszystko dobrze ? jeszcze będziecie płakać po tych nowych rządach. Ten obecny wójt już dał się poznać jako człowiek że jest nie słowny gdy umawiał się na jakieś roboty i teraz tez tak będzie że nie dotrzyma obietnic z wyborów

  • Droga Elu jaką sesję rozwalać oglądałem wszystkie i nic nie kumam, o co Ci chodzi, chyba że jesteś tą Elą sołtysową z Ręczaj to rozumiem.

   • Tylko jedna Ela jest w gminie ?? Własnie taki poziom myślenia reprezentują ci co tak teraz się cieszą z przegranej wójta . A jak ktoś mówi że oglądał sesje to pewnie zauważył ze np. przemowa pani W w sprawie worków na śmiecie gdzie ludzie mieli juz dość takiego czepiania się i późniejsze czytanie z kartki przez radnych SZ i N to dokładnie te same słowa. Tacy to są ludzie co mają swoje zdanie i pewnie teraz nowy wójt też będzie tak samodzielny jak w tedy gdy był radnym. I dodatkowo trzeba zauważyć ile było donosów na wójta i za każdym razem kontrole które były nic nie znalazły a zawsze te same osoby nasyłały te kontrole.

 7. Oceniać nowego wójta to możemy dopiero za jakiś czas.Teraz nie mamy za co.Nie można porównywac dyskusji na sesji i zgłaszania swoich wniosków do tego co zrobił p.Błaszczak.Nie chciał prowadzic sesji mógł sie nie zgodzić.A jeżeli nie chciał być radnym w radzie w takim składzie to powinien się zrzec mandatu.Pewne jest że zrobił to nie sam z siebie.Ktoś sobie zrobił z niego kozła ofiarnego.

 8. To moze niech zostanie tylko prawa strona tego zdjęcia a lewa cała sobie pójdzie… Dla ludzi lepiej a podejrzewam ze i słuchać przyjemniej…i patrzeć.

 9. Z całym szacunkiem odnoszę się do obecnego wójta za to w jaki sposób pożegnał na tej burzliwej sesji inspirowanej przez wiadomo kogo Cymermana. Nie głosowałem na niego, ale za to należy mu się wielki szacunek.
  Wiem z dobrych źródeł, że Sendek w poniedziałek został odwołany ze stanowiska w czwartek ma być uroczyście pożegnany w gminie podobno zaprosił go obecny wójt.

 10. I tak to się powinno odbywać.W kulturalny i cywilizowany sposób.Taka jest kolej rzeczy że jedni odchodzą a przychodzą inni.Szkoda że nie wszyscy tak to postrzegają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj