Mąż radnej starostą?

29

Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wieści, nowym starostą wołomińskim, zaproponowanym  przez mającą większość w Radzie Powiatu partię PiS, miałby być Adam Lubiak. Jego zastępcą natomiast radny powiatu Robert Szydlik albo radny powiatu Robert Roguski. Przewodniczącym Rady ma zostać radny Robert Perkowski. Ostatecznie nazwisko nowego starosty i jego zastępcy poznamy w czwartek, na najbliższej sesji Rady Powiatu.

Adam Lubiak jest warszawskim urzędnikiem (nacz. Wydziału Organizacyjnego dla Dzielnicy Praga-Północ), prywatnie mężem Katarzyny Lubiak – byłej przewodniczącej wołomińskiej Rady Miejskiej i radnej Powiatu, a obecnie radnej Sejmiku Woj. Mazowieckiego.

29 KOMENTARZE

 1. I jak tu nie mówić o nepotyźmie. PiS tworzy klany rodzinne do sprawowania władzy. Nie wróżę długiego bytu takiemu układowi. Jezeli pan Roguski nie zostanie zastepcą , to najdłuzej pół roku i rozpadnie się układ z panem lubiakiem na czele

 2. Roguski zrezygnował z kandydowania na burmistrza Kobyłki że względu na 100% pewność wskoczenia na stołek starosty niestety ktoś działa wbrew wcześniejszym uzgodnieniom, starosta będzie przywieziony w teczce, ot to całe oblicze zgniłego, zakłamanego PIS u

 3. Roguskiemu wydawało się że w pewnym układzie będzie języczkiem u wagi i dzięki temu zostanie starostą. Taki rozkład głosów nie wystąpił i Roguski został z niczym. Jego kandydat na burmistrza przegrał w Kobyłce. Największy przegrany wyborów 2018.

 4. Skoro juz o klanach mowa to podaje jeden z przykładów.Kim jest mąż byłej przewodniczacej Rady Warszawy. Jakie to ugrupowanie , czyzby PO. Prezydent Inowrocławia i poseł na Sejm RP nie z PO?. Tak mozna wymieniać wile podobnych przypadków, ale to jeszcze o niczym nie swiadczy.Nie można ludziom polityki i władzy tego, że ich najblizsi moga pełnic rózne funkcje i stanowiska. Jezeli dana funkcja jest z wyboru, lub na dane stanowisko ma sie niezbedne kompetencje i np. przeszło sie konkurs. A te klany rodzinne w instytucjach i urzedach. Jako to kiedys powiedział pierwszy strazak RP, zatrudnianie rodziny w urzedach i instytucjach to nic złego. To tak na marginesie.
  Wszystko się okaze jutro podczas sesji, dla mnie starosta moze byc kazdy aby miał kompetencje i rozumiał ludzi,

 5. Panie Roguski, ciekawe jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec Pana za inwestycje pt. Dom Kobyłka, sprawa narazie ucichła ale miejmy nadzieję iż nowe władze zainteresuje ta dochodowa inwestycja

 6. Z tego co mi wiadomo to do tej pory kojarzył mi sią jako mąż żony sekretarki prezesa pani Basi od parzenia kawy która jak w uchu prezesa trzęsie cały biurem i samym prezesem, ale tych pań Baś jest tam kilka . Pani Basia żona męża kandydata na starostę jest chyba czwarta wkancelarii. Mąż pani Basi pochodzi jak mi wiadomo z gminy Poświetne. PiS cały czas mówi , że stawia na rodzinę i tu z nim sie zgodzę. Rodzina gdzieś pracować musi. Co do pana Roguskiego , to ma on swoich wrogów w PiS wolomińskim i kobyłkowskim i to wpływowych wrogów którzy wiedzą czego chcą.

 7. Klany są wszędzie. W Ząbkach Tomasz Kalata radny powiatowy, Edyta Kalata radna miejska. Wszystko w rodzinie.Małżeństwo. Mają wspólne nazwisko i tą samą nieudolność.

 8. Kadencja RR to wybiórcze stosowanie prawa i na korzyść kolegów. Zostaliśmy wywłaszczeni z działki 1300m2, bez odszkodowania. Gdy sprzedałam działkę obok- naliczono nam rentę. Prosiłam o zaliczenie jej w ciężar spłaty. Prosiłam o spłatę na raty i spłacałam już ale nie zgodził się!! Pomimo decyzji sko o umorzenie /potrącenie – władca Kki nie zgodził się. Sama utrzymuje 2 studentów i babcia 90l. Ściągnął chorej babci pieniądze w wys. Prawie rocznej emerytury i mnie także . Taka presja- miała spowodować chęć sprzedania działki, jego koledze deweloperowi. W podobnym przypadku- koledze wypłacono odszkodowanie za wywłaszczenie. Ale sprawy społeczne spisał sobie s hasło wyborcze ….

 9. Ciekawie sie dzialo oj ciekawie i to z wieloma inwestycjami deweloperskimi. Podobno Cała władza z Kobyłki na przestrzeni min 10 lat robiła „dobre” interesy.
  No i teraz wygrała tarocistka, bedzie ciekawie.

 10. Prosze , proszę jakaż to szybka kariera od sprzedawcy AGD do znawcy samorządu poprzez stanowisko w stołecznym magistracie. Wystarczy tylko odpowiedni prorektor i można zawojować świat. Zobaczymy jak będzie wyglądał powiat pod jego kuratełą.

 11. Miałam okazje poznać Adama kilka lat temu na imprezie u byłego burmistrza . Inteligentny i mądry facet . Konkretny i rzeczowy . Nie złośliwy . Mam nadzieje ze nie ugnie się pod naciskami bezpłciowych kolegów z wołomińskiego pisu, którzy tylko wystawiają złe świadectwo całej partii . Adam życzę powodzenia ! Ps dobrze tańczy .

 12. Był sympatycznym kolegą kiedy wydawał tablice rejestracyjne w WOMie na Pradze-Północ, odbiło mu gdy z fnua na dzień awansował na naczelniks, tak, na życzenie swojej żony. Typowy nepotyzm

 13. Na takim wyborze najwięcej tracą mieszkańcy całego powiatu P. Roguskiego uważałem za najlepszego kandydata na to stanowisko, szansa na rozwój została pezpowrotnie zaprzepaszczona, niestety od dobra mieszkańców bardziej liczy się interes PIS u

 14. Kto ukróci wreszcie przekręty w starostwie wołomińskim ? Ukrywanie dokumentów z Lat 60-tech, fałszowanie dokumentów własnościowych, uwłaszczanie się na cudzych gruntach, fałszowanie dokumentów finansowo księgowych powiatu, fałszowanie wpisów w ewidencji gruntów, kolesiostwo, kumoterstwo I nepotyzm? Czy p. Lubiak będzie tym wogóle zainteresowany? Czas pokaże, póki co mafijny układ urzędniczo-prokuratorsko-sądowy ma się nadal dobrze, a akta z tutejszego sądu zasilają prywatne archiwa w opuszczonych oborach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj