Nowy projekt polityczny

Nowy projekt polityczny

Krzysztof Gawkowski, mieszkaniec powiatu wołomińskiego, to jedna z nielicznych osób w naszej społeczności, o której w mediach mówi się dość często. Od lat związany z SLD (był jej sekretarzem generalnym oraz wiceprzewodniczącym). W ostatnich dniach zaskoczył wszystkich informując, że rezygnuje z członkowstwa w partii, by w kilka dni później dodać, że wraz z Robertem Biedroniem współtworzy nowy ruch społeczny, z czasem przekształcony w partię. (…)

– Chcemy państwa progresywnego, w którym do sprawowania władzy angażuje się każdego chętnego. Nie pozwolimy na podnoszenie wieku emerytalnego, nie będzie zgody na wyższe podatki ale będziemy też wspierać przedsiębiorców tak, aby mogli płacić większe wynagrodzenie swoim pracownikom. Wspólnie mówimy także o rozdziale państwa od Kościoła, wynikającym nie z chęci walki z Kościołem, ale ustalenia zdrowych zasad współdziałania. Jestem katolikiem i pomimo tego, twierdzę, że nauka religii powinna odbywać się w salkach katechetycznych, nie salach szkolnych. Jestem za tym, abyśmy budowali państwo świeckie, a więc takie, które nie utrzymuje księży, nie opłaca Funduszu Kościelnego, bo księża są w stanie utrzymać się sami. Kościół ma iść swoją drogą, a państwo swoją. Państwo świeckie musi wynikać z tego, co oczekują od nas obywatele. Dzisiejsza władza idąc na skróty mówi czego musimy chcieć. My nie chcemy by Kościół wtrącał się do twojego życia w twoim domu, jeżeli ty tego nie chcesz – mówi z przekonaniem, zaraz dopełniając: – Nasz nowy ruch będzie interesować się tym jak obywatelowi się żyje, nie jak teraz: z kim kładzie się do łóżka. To zasadnicza zmiana myślenia i postrzegania polityki, zasad stanowienia państwa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(14) Comments

 1. arłan

  I co on zrobil dla Wołomina czy powiatu?? Bo uszło mej pamięci??? Bo prócz tego że szczekał za millera by tamten go pogłaskał- to nic nie zrobił. No to ja mam lepszą info - która jakoś na nasze gospodarstwa wpłynie: w Szczecinie planują rozładunek statku z LNG. Jest info- jest. Jest korzyść? Jest . A jaka korzyść z info o gawkosiu- dla nas- żadna.

 2. katolik

  Obłudnik, jeszcze "wczoraj" z listy SLD startował do sejmiku bez powodzenia, a dziś w interesie Polek i Polaków chce działać dla ich dobra. Won, won, won z takimi pajacami.

 3. uczciwy andrzejek

  to zdjęcie przypomina mi fotki jedynych i prawilnych z przed wyborów... szczególnie tych co za składanie gazetek do koryta się pchają... przypadek?

 4. ida

  ciekawy program,niejeden na podobnym przegrał z kretesem. cytat:My nie chcemy by Kościół wtrącał się do twojego życia w twoim domu", Nie słyszałem aby kościół nie zaproszony wtrącał się.Natomiast bardzo często nie zapraszający w dniu ostatnim biegną do kościoła.Był taki jede4n co zlekceważył prośbę Episkopatu i przegrał,a miał wygraną.Dla przypomnienia: Mały Rocznik Statystyczny Polski 2018 gromadzi dane zgodnie ze stanem na koniec 2017 roku. Według publikacji GUS, do Kościoła rzymskokatolickiego należy w Polsce 32 mln 910 tys. 865 wiernych w 10 tys. 263 parafiach. Duchownych jest 30 tys. 807, w tym 64 księży Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Powodzenia Panowie dwaj.To i tak bardzo dobrze. Kiedyś było powiedzenie -ile was -raz.

 5. iiwo

  Nasz nowy ruch będzie interesować się tym jak obywatelowi się żyje, nie jak teraz: z kim kładzie się do łóżka. To zasadnicza zmiana myślenia i postrzegania polityki, zasad stanowienia państwa.COŚ NOWEGO ODKRYTO.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *