Wójt Dąbrówki z najniższą pensją

Wójt Dąbrówki z najniższą pensją

3 grudnia Rada Gminy Dąbrówka zadecydowała, aby drastycznie obniżyć wynagrodzenie wójta Radosława Korzeniewskiego. Teraz wójt gminy Dąbrówka otrzyma: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 3 400 zł (obniżka z 5 900 zł), dodatek funkcyjny w wysokości 500 zł (obniżka z 1 900 zł) i dodatek specjalny w wysokości 20% (wcześniej było to 40%) wynagrodzenia zasadniczego łącznie z dodatkiem funkcyjnym – 780 zł. Podsumowując, wójt Korzeniewski miesięcznie będzie zarabiał zawrotną sumę 4 700 zł brutto (około 3 400 zł netto).

Dyskusji poprzedzającej głosowanie towarzyszyła gorąca atmosfera. Wójt Radosław Korzeniewski oskarżył wiceprzewodniczącego Rady Gminy Dąbrówka o szantaż, z kolei wiceprzewodniczący negatywnie ocenił dotychczasowe rządy wójta. – Chciałbym nadmienić, że to nie wpłynie w żaden sposób na jakość pracy urzędu. Największą wypłatę,1926 głosów, dostałem bowiem 4 listopada podczas wyborów samorządowych. To mnie obliguje do dobrego zarządzania gminą. Chciałbym jednak przytoczyć jak odbywało się ustalanie tej uchwały. Pan Sławomir Rosa, wiceprzewodniczący rady, zaszantażował mnie podczas posiedzenia Komisji Budżetowo – Finansowej grożąc, że jeżeli zwolnię panią zastępcę wójta, to będę miał wyższą pensję. Jeżeli zaś tego nie zrobię, to będę miał niższą pensję. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

 

(31) Comments

 1. 123

  W. Kobyłce P. BURMISTRZ max, z możliwych wypłata, radni też max. po 1300 na łba, prawdziwy Polak przewodniczący rady 2300

 2. AlbinAdam

  W Kobyłce nie co się dziwić, nowa burmistrz w Wołominie zarabiała około 13 500 zł- więcej niż prezydent Warszawy.Chcecie mieć zmiany więc musicie za nie zapłacić.

 3. justi

  Dobrze mu tak niech lepiej zaplaci za wybudowanie Gminnego Osrodka Kultury w Dabrowce. Sprawa toczy sie juz kilka lat . Firma ktora to wykonala popadla w dlugi bo Wojt Gminy Dabrowka nie zaplacil do konca za wykonane prace. Wyrok juz jest prawo mocny a on jednak nie poczuwa sie do tego aby to uregulowac

  1. zibi

   Firma wybudowała Wójt nie zapłacił a to dlaczego? I co Sadzie Wójt przegrał i musi zapłaciuć Gmina Dabrówka plus odsetki i koszty sadowe???

 4. Wiesław

  Magda - no i co ma do tego burmistrz? Chyba tylko to że teraz nikt nie będzie chciał wynająć/kupić tego mieszkania

 5. Taka prawda

  Bo Pan Korzeniewski na drugi dzień po wyborach , jeszcze dobrze sobie ropy nie obmył z oczu , to już zwolnił dotychczasowego zastępcę . Wypełniając obietnicę wyborczą zatrudnił panią , dał jej wysoką pensję . W ten osławiony powyborczy poniedziałek zaniosło go też na podwórko , do sekretarza urzędu gminy , bo jak wróble ćwierkają , obiecał jego zwolnienie . Właśnie tych ludzi , którzy za niego tyrali przez 4 lata . Teraz się szamocze , ale nie szuka winy u siebie . Ludzie z doświadczeniem odeszli i odchodzą . Radnemu Rosie to zapewne zwisa i powiewa osoba nominowana na zastępcę , chodzi o oszczędności w kasie , a nie o osoby . Wymieniony powyżej wójt , nie ma co pleść to plecie . Na nagraniu sesji dobrze widać , opanowanie radnego i napaści wójta . Radny Rosa powiedział , będzie praca , będą pieniądze . Tylko podziwiać tego człowieka , Rada Gminy Dąbrówka niech będzie przykładem , jak trzeba podchodzić do wójtów , burmistrzów itp. , to nie są królowie ,żeby obsypywać ich złotem .

  1. prawda prawdziwa

   Prawda jest taka, że zastępca sam się zwolnił, zgodnie z tym co obiecywał w czasie wyborów. Sekretarz zrobił podobnie bo mógł być zwolniony dyscyplinarnie za przekręty w czasie wyborów i za wiele innych spraw, które były zgłaszane przez mieszkańców i ignorowane przez zastępcę. Ale ponieważ pan zastępca jako zdrajca swojego szefa jakoś nie może znaleźć nowej pracy w wolnym czasie podburza radnych na obecną władzę. Troszkę tylko się gubi w podsuwaniu haków na wójta i zapomina że przez 4 lata razem dzielnie podpisywali dokumenty i podejmowali decyzje, które w tej chwili stają się przekrętami. Jak mówi stare przysłowie "Kto pod kim dołki kopie..."

   1. petent

    A kto podburzał tego koleżkę , co w zeszły piątek latał z szablą i szukał wójta po gminie ? Były dwa radiowozy , tylko wójta nie było ? Można to potraktować jako pasowanie na rycerza , albo jakiś zagubiony powracający z Kuligowa rekonstruktor . Miał nie zapłacone czy co ? To ten szablą miał dołki kopać ?

   2. wnioski z sesji

    Na tym zdjęciu , Pan Wójt trzyma album i czyta . Wiecie co czyta ? Pan Wójt czyta na tej sesji i serdeczne podziękowania dla zastępcy Zenona Zadróżnego , którego nie zauważyłem na nagraniu , za piękną pracę i współpracę ! A w powyższym artykule ? Taki to gościu jest nasz wójt , konsekwentny jak nikt , co zdanie to kłamstwo , a pracowity … ho , ho , poseł to przy nim leń . Pośle nie leń się i pokaż wójtowi jak się pracuje ! A może nie , bo się chłopaczek zapracuje .

  2. Gość

   Od kiedy wójt ustala pensje zastepny? Taki znachor z ciebie jak z koziej dupy raketnica. Zastępca ma 80% pensji wójta

 6. z boku

  Wieloletni poprzedni wójt w Dąbrówce , nie miał zastępcy przez wiele lat , a ten Korzeniewski przyjął tą Wróbel w 5 minut po wyborach na zastępcę , bo tak jej obiecał za poparcie wyborcze . Racja stanu , czyli dobro gminy się nie liczy , liczy się układ , interesy , etaty .

 7. plociuch

  A najlepsze jest to ,że podobno tak nie było i ma to się oprzeć w sądzie , czyli wójt będzie odpowiadał za oszczerstwa ., które dotknęły radnego .

  1. Xxx

   Chyba odwrotnie, to wójt złożył zawiadomienie do prokuratury! A Radny Rosa to człowiek choragiewka, fałszywy i perfidny

 8. Dużo Pisać

  Moim zdaniem to co dzieje się w Dąbrówce i jej obrębach to jest nie do opisania ale czy normalne jest zmniejszenie wypłaty wójta do tak skandaliczne stawki. Który normalny Polak na tak odpowiedzialnej funkcji chciałby za tyle pracować. Ludzie zastanówcie się pomyślcie jak wy byście się czuli na miejscu Pana Radosława, on jako nasz wójt zrobił wiele gdyż wysuneliśmy się na o wiele wyższe miejsce w rozwoju gminy w Polsce nasz obecny Wójt jest niesamowity a Pan Rosa niech zakończy tą szopkę gdyż to że nie wygrał Pan Zenon musiało oznaczać widocznie że ludzie nie chcieli jego na wójta naszej pięknej malowniczej gminy odnosząc się jeszcze to jeżeli próbuje Pan wykorzystać i zepsuć kadencję Panu Radkowi to ja jestem pewna że się Panu to nie uda gdyż "kto kopie dołki sam w nie wpada"

  1. Gangster

   Ludzie ocknijcie się zdejmijcie te klapki z oczu i wyjmijcie zatyczki z uszu. Ten rzekomy Wójt całe 4 lata przebimbał ludzie za niego robili on wiecznie pijany wzią się za robotę przed wyborami bo do żłoba chciał się dostać a tu sponsor się urwał....brawo radni ...żeby dostawać takie pieniądze trzeba się trochę wykazać nie ma nic na krzywy przysłowiowy ryj struga wielkiego męczennika podobno jeszcze z tej pensji miał przekazać 700 zł na cele dobroczynne ciekawe czy to zrobił wątpie bo wszędzie wypisuje i wstawia jaką to ma najniższą pensję Wójt Gminy Dąbrówka żałosne...weź się za robotę jak chcesz wyższą pensję. Proponuję żeby się zastanowić nad monitoringiem po tej akcji z szermierzem i transmisją na żywo pracę Pana Wójta i zastępcy.

  2. Nieznajomy

   Co ty pleciesz za głupoty żeby był uczciwy w tych wyborach toby na pewno nie wygrał. Zenek nie podstawiał samochodów i nie wyciągał ludzi z domu żeby głosowali i nie robił ogniska i nie proponował młodym imprezy i alkocholu za oddany głos i jeszcze mieli wziąść ze sobą po dwie osoby dodatkowo oczywiście mieli głosować na niego bo inaczej imprezy na koszt sponsora nie ma..przecierz te małolaty sami się pucowali. Żeby tylko chcieli zeznawać to by szybko go usadzili wielki wójt

 9. Gangster

  Po za tym poobniżał pensję pracownikom którzy udostępniali posty Zenona zwolnił ludzi którzy roznosili jego ulotki ....niech zobaczy jak to jest mieć obniżoną pensję rzekomo nie słusznie za to że w wolnym kraju jest wolność słowa i mamy wolny wybór podobno tak powinna wyglądać kampania opluwamy szkalujemy napuszczamy hejterów kłamiemy przekupujemy a potem idealny duet i tak ma być o tym nikt nie mówi wszyscy nabrali wody w usta i cisza..

 10. Marcel

  A ja trochę z boku...czy naprawdę uważacie, że wójt gminy powinien zarabiać 3400 złotych netto? NIe powinno się nawet wroga politycznego upadlać takimi symbolicznymi jak na taką odpowiedzialność zarobkami.

  1. Nieznajomy

   Nie 3400zł tylko 3670zł. Nie jedna osoba tyle nie ma i ma na utrzymaniu wieloosobową rodzinę. Zresztą są cięcia w gminie bo gmina jest zadłuzona na maksa Pani Wróbel ciągle powtarza że nie ma pieniędzy a taki obszerny plan wyborczy przedstawiała i co z tych obietnic....czyż chodziło tylko o stołek.

 11. Żaden

  Szanowny Panie Marcelu, Wielu obywateli naszego kraju chciałoby zarabiać tę, jak Pan napisał, śmieszną pensję. Pan Korzeniewski nie pokazywał się w pracy pół roku, o swoim stanowisku przypomniał sobie tuż przed wyborami. Chyba czas najwyższy wyrównać wynagrodzenie. PS: Ciekawe gdzie p. Korzeniowski znalazłby pracę po ukończeniu Akademii Sztuki Wojennej (Akademii Obrony Narodowej)? Chyba w sklepie z owadem w logo.

 12. wnioski z sesji

  Ten z boku , to jak tam stał , to niech tam pozostanie . Niech poobserwuje , a nie żałuje innych bez uruchomienia mózgu .Nie martw się o wójta kieszeń , ani o honor ,że małą ma pensję . Pensja nie ma nic związku z honorem , ani odpowiedzialnością .

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *