Burmistrz nie przekonała radnych

7

Rada Miasta Kobyłka postanowiła odłożyć w czasie podjęcie decyzji w sprawie nabycia przez miasto lokali użytkowych wchodzących w skład kompleksu usługowo-mieszkaniowego, który wybudowano w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego w Kobyłce przy ul. Leśnej.

W miniony poniedziałek kobyłkowscy radni mieli po raz kolejny obradować nad projektem uchwały, która dawała burmistrzowi zielone światło w kwestii zakupu lokali umiejscowionych w budynku przy ul. Leśnej. Do głosowania jednak nie doszło, ponieważ większość radnych zadecydowała o tym, aby zdjąć wspomniany projekt uchwały z porządku obrad. Decyzja ta została podyktowana m.in. obawami radnych odnośnie informacji o zajęciu hipotecznym na księdze wieczystej przedmiotowej nieruchomości. (Szczegółowo tę sprawę opisywaliśmy na łamach Wieści w ubiegłym tygodniu) Okazuje się, że obaw i wątpliwości jest więcej.

– Proponuję zdjąć ten punkt z porządku obrad, ponieważ w uzasadnieniu jest mowa o umowie inwestycyjnej opartej na budowie partnerstwa publiczno-prywatnego i powołujemy się w uzasadnieniu na umowę przedwstępną, w której powinna być cena i powierzchnia tego lokalu. My w tej uchwale mamy napisane, że kupujemy lokal o numerze 0.3, ale nie wiemy jaki on ma metraż i nie wiemy za jaką cenę. W dokumentach, których nam nie przedstawiono, prawdopodobnie ta cena się znajduje. Chciałbym się wobec tego zapoznać najpierw z dokumentem, a dopiero potem głosować nad przyjęciem tej uchwały – zawnioskował radny Paweł Majkowski.

– Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, żeby zdjąć z porządku obrad ten punkt, są wnioski, które złożyliśmy na komisjach odnośnie przedstawienia przez spółkę Kobyłka Dom bilansu. Mamy wszędzie zapewnienia, że inwestycja została zakończona, mieszkania zostały przyjęte do użytkowania i sprzedane. Sprawy finansowe powinny być więc zakończone. Oczekujemy na merytoryczne sprawozdanie. Dopiero wtedy będziemy wiedzieli nad czym głosujemy – dodał radny Robert Denis. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

    • Mieszkańcy Kobyłki się zdziwią jak zaczną wychodzić wszystkie nieprawidłowości , poprzednia władza mydliła nam oczy obiecywali gruszki na wierzbie miało miasto dostać lokale w zamian za wniesienie działki a co dostanie figę .

  1. Macie dobrą Burmistrz, dla. Wołomina zrobiła bardzo dużo, internet badany przez CBA jest szansa iż dla Kobyłki też będzie,, dobrym,, zarządco, byle by było jak najwięcej robót bezprzetargowych i mieszkańcy będo zadowoleni

    • Wszyscy liczymy na Panią Burmistrz, dziękujemy jej również za to, że do Kobyłki zaczyna sprowadzać wybitnych specjalistów z wołomińskiego urzędu

  2. Zgoda, pełna zgoda.
    Czekamy również na wylew oceanów miłości i entuzjazmu z internetów. W tym urzędnicy z doświadczeniem w Wołominie są najlepsi.

  3. Czy oprócz Kudłatego i Kierowcy ktoś jeszcze z WWL zasilił szeregi Urzędu w Kobyłce? Nie narzekajcie powinniście się cieszyć , że tacy specjaliści przychodzą do was pracować i dzielą się swoim doświadczeniem zdobytym na trudnym terenie wołomińskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj