Miało być „fajnie”…

16

W trakcie postępowania mającego wybrać firmę odbierającą, transportującą i zagospodarowującą odpady w 2019 roku w Gminie Wołomin do urzędu trafiła tylko jedna oferta. Niestety, znacznie przekraczała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. Przetarg więc unieważniono.

Ofertę na kwotę 10 640 482,24 zł brutto złożyła w grudniu tylko miejska spółka MZO Wołomin. Problem w tym, że w budżecie na 2019 rok gmina przeznaczyła na ten cel zaledwie 7 391 860 zł. To i tak o milion więcej niż rzeczywiste wpływy z tego tytułu do budżetu w 2018 r. (zgodnie z obowiązującą stawką za wywóz śmieci była to kwota 6 289 660 zł).

Zarówno podana informacja o unieważnionym przetargu, jak i całe zmieszanie wokół sprawy odpadów ma zapewne na celu przygotowanie mieszkańców na nieuchronne podwyżki podatku za wywóz odpadów. Wołomin, mimo że w miesiącach letnich zmuszony jest znosić odór z lokalnego wysypiska, jest na razie na takiej samej, straconej pozycji jak wszystkie inne, okoliczne gminy bez problemu wysypiskowego smrodu. (…0

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. I po co nam ten śmieciowy biznes jak i tak za taką samą cenę jak płacą sąsiadujące z nami gminy musimy wąchać te smrody z wysypiska.To jest zarządzanie spółką na najwyższym poziomie. Jak widać nie jest to spółka przynoszące złote jaja.

 2. To było do przewidzenia – Wołomin nie ma dobrych dróg dojazdowych i żadna inna firma nie zgłosi się do przetargu i nie będzie stąd odbierać śmieci, bo im się to po prostu nie opłaca. W konsekwencji MZO Wołomin jako monopolista może podyktować takie stawki mieszkańcom, jakie tylko zechce.

 3. Czyli kolejna podwyżka. Bo nie wiem czy wiecie ale burmistrz Radwan cofnęła większość dotacji do żłobków prywatnych tłumacząc to ukłonem w stronę aktywizacji zawodowej kobiet. Szczyt obłudy biorąc pod uwagę co mówiła w kampanii na temat polityki rodzinnej w Wołominie.

   • Dziecko chodzi do prywatnego żłobka bo w Wołominie nie ma żłobków publicznych. Władze miejskie nie zadbały o to żeby był. Stąd dopłata dla prywatnych, podkreślam dopłata a nie że za darmo. Finalnie nawet z dopłatami płacimy więcej niż 500 plus. Ty możesz sobie iśc do szkoły publicznej lub prywatnej – masz wybór.ja nie. Zastanawiam się czy Twoja matka jak Cię płodziła to miała wybór

 4. Sprytny ruch: zabrać dotacje rękami radnych – przecież to oni są źli. Teraz Królowa Elżbieta będzie indywidualnie przydzielała dotacje tym, którzy się odpowiednio pokłonią. Takie złote serce ma nasza burmistrz.

 5. radni zabrali a ja wam teraz daję. Zróbcie sobie za to ze mną fotę na fb i mi publicznie podziękujcie. To tajemnica PR burmistrz, a radni dają się dy… aż miło. Podwyżka za nieruchomości też przedstawiona była na mieście jako pomysł radnych, a uchwałę zdjęła z obrad dobra pani burmistrz. :))

 6. Ona chyba lubi się przedstawiać jako ta co wojuje z radnymi w obronie mieszkańców. teraz ma większość, ale zawsze można na nich zwalić winę, co tam.

 7. Grupa radnych p. Radwan jest na tyle głupia, że bierze na siebie wszystkie jej złe pomysły. Ciekawe co w zamian otrzymują? Totalna porażka. Miało być taniej i lepiej, a jest drożej i bardziej śmierdząco !!!

 8. Ale o co chodzi? Jest fajnie! Nic nie śmierdzi. Ceny jak wynika to z informacji WP zamrożone są do rozstrzygnięcia nowego przetargu, tak jak śmieci przywiezione z Warszawy. Burmistrz Radwan sama nic nie powie i nie zaproponuje. Zrobią to nakłonieni radni i urzędnicy. W ubiegłej kadencji miały być owocne „konsultacje”, no i co? G…o!!! Teraz Sikorski z Górskim ustalą i przeprowadzą głosowanie, a pozostałych poznamy podczas głosowań.

 9. Już niedługo zapewne powróci również temat przeniesienia PSZOK na Lipiny Stare.Podwyżka za śmieci, cuchnące wysypisko i jeszcze PSZOK. Komptet.Ciekawe co na to powiedzą mieszkańcy okolicznych domostw. Żyć nie umierać.

 10. I tak przez następnych 5 lat..nic się nie będzie działo..aż do wyborów i znowu przyboczni p. Radwan naobiecują złotych gór i rozwiązanie wszystkich problemów Wołomina (i tych śmierdzących i nieśmierdzących) przez dobrą mamę Elżbietę i jej oddanych żołnierzy. bo przez 5 lat nie dali rady czasu zabrakło…ktoś znów przeszkadzał..czasu po prostu zabrakło ale wiele tematów już zaczęli i wszystko naprawią..
  ale na razie mamy początek tej Kadencji i musimy wymagać od burmistrz i radnych! a nie łykać tylko jak bocian żabę wciąż nowe wymówki….i cieszyć się że przecież mamy naszego burmistrza

 11. Za chwilę Radwan powie że podnosząc opłaty za śmieci ratuje Wołomin a klakiernia będzie bić brawo zaciagajac się smrodem z wysypiska. BRAWO WY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj