Walka o ekrany

1

Już wiadomo, że Marki doczekają się ekranów akustycznych przy obwodnicy S8, jednak Zielonka nadal oczekuje na podobną decyzję GDDKiA. Jak zadeklarował na grudniowej sesji burmistrz Zielonki Kamil Iwandowski, miasto wykona kolejne badania norm hałasu i przy okazji stawiania ekranów na granicy Marek, będzie apelowało o podobne działania także na swoim terenie. Przy okazji podano, że pod koniec stycznia zostanie ogłoszony przetarg na realizację węzła Kobyłka.

Spotkanie w urzędzie marszałkowskim z inwestorem trasy S8- Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad odbyło się w grudniu. Jak informują burmistrzowie Zielonki i Marek, w styczniu GDDKiA zakończy raport dotyczący sposobów ograniczenia hałasu do obecnie obowiązujących norm. Zabezpieczenia w postaci ekranów mają zostać zrealizowane do 31 grudnia 2019 r., jednak na razie powstaną na odc. od węzła Marki do rejonu ul. Pustelnickiej (do rzeki Długa). Pozostały odcinek będzie analizowany po zakończeniu jego budowy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkam w Kobyłce z dala od trasy i wydawać by się mogło, że problem mnie nie dotyczy. Ale często odwiedzam nasze lasy ( do biegania i zbierania grzybów). Obszary lasu leżące najbliżej trasy S8 nie nadają się do egzystencji żadnych stworzeń wyposażonych w uszy. Wiosną roiło się od ptactwa, pełno było ich śpiewu. Obecnie to nieustający szum samochodów. Mieszkańcy, którzy szukali tam ciszy i kontaktu z naturą mają teraz gehennę. Współczuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj